Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Σίγουρα είναι wd40 αυτό στις λαϊκες; Γιατί έχω δει αρκετά φτηνά που είναι απομιμήσεις.

 

Α δεν ξέρω αν το περιεχόμενο είναι κινεζέξ και ΓΡΑΦΕΙ "W40" στην φιάλη - πάντως σε φάση "W50" / "W400" (...πώς λέμε "abibas" / "ΜΙΚΕ" / "biabora" κτλ-κτλ) δεν έχω πετύχει...

 

Και σίγουρα προτιμάω αν βρω (πχ Πειραιά που ήμουν), τα σίγουρα μεν "μανίσια" W, αλλά από Αίγυπτο, Τουρκία κτλ...(η 400άρα φιάλη στα 2Ε, συνήθως, αλλά και μέχρι και 1)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

^...σε κάποιες περιπτώσεις μου έχει φανεί καλύτερο από το W 40 - σε κάποιες άλλες πάλι (όσο κι αν φαίνεται περίεργο), σα να μου φάνηκε ότι το W έκανε καλύτερη δουλειά...

Τεσπα γενικά ναι αξίζει. Στόκαρε. 

(...πάντως W βρίσκεις και σε λαϊκές, με σαφώς λιγότερα από 4...)

 

 

φιλε εχεις παραδειγματα; εγω το θελω να μεντεσεδες πορτας αλλα και πορτας αυτοκινητου που αδειαζω ενα μπουκαλι απο το κλασσικο και τιποτα

 

επισης τριζει πολυ ο συμπλεκτης οταν πατιεται, βλεπω κατι καλωδια να κρεμονταει εκει κατω, να ψεκασω αφοβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το σκέφτηκα κι εγώ για παραδείγματα όσο έγραφα πριν, αλλά το ξερό μου δεν δουλεύει τόσο καλά πιά - δεν θυμάμαι περιπτώσεις.

Μείνε στο σίγουρο ότι "τα ίδια με W40 είναι" και ότι είναι φθηνότερο. Στην τελική, τσίμπα το στοκ που θες, χρησιμοποίησε ένα εκεί που το θες, κι αν δεις ότι δεν,,,,επιστροφή τα υπόλοιπα (διαδικασία, το ξέρω, αλλά τουλάχιστον υπάρχει κι αυτό).

Δεν νομίζω να μη βρίσκεις από τα λιντλίσια (τα βγάζουν σε πολλά κομμάτια), οπότε η εναλλακτική είναι πάρε ένα, κάνε χρήση, κι αν είσαι ικανοποιημένος, κάνε άλλη μια βόλτα και τσίμπα κι άλλα...

 

Για τον ψεκασμό στον συμπλέκτη δεν ξέρω να σε συμβουλέψω, αλλά εγώ που γενικά το γαμάω το ζήτημα, ψεκάζοντας "εκεί που ίσως και να μην πρέπει" (κάτι κλασσικό που μου έρχεται είναι πάνω σε πηνίο ανεμιστήρα εν λειτουργία...), δεν μου έχει τύχει ποτέ να βραχυκυκλώσω κάτι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιασε κοκκινο αρχηγε

αυριο θα τα βαλω

αυτα με το μπλε σημαδακι :shock:

 

εμένα με αρέσει που είναι λεπτό ύφασμα και όχι αυτά τα μαξιλαροειδή τα άβολα (αν ήδη το κάθισμα σου είναι ανατομικό) οπότε αφού πλένονται και αφού αλλάζουν αν φθαρούν και κυρίως με τα μαξιλαράκια κεφαλής, πιστεύω αξίζουν

 

αύριο μεθαύριο θα γράψω αν εφαρμόζουν καλά

όποιος προλάβει πρώτος, κερνιέται μπύρα

μην ρωτήσεις μάρκα

το πάκο με τις λιλιπούτειες καμιά κατοσταριά μαζί, του μαγαζιού μας B), αυτές που τις μεταφέρουν οι οικοδόμοι που "πούλησαν' την άμστελ, με παλετοφόρο στο ταμείο να πληρώσουν

 

ερωτηση : το λιπαντικο σιλικονης που εχει σε 1,κάτι ευρώ είναι καλύτερο/χειρότερο από το γνωστό WDFHGΚΛΠ40 που βρίσκω πάντα κοντά στα 4 ευρώ; και ίδιο να ναι, να πέσει (απόλυτη σιωπή, ακολουθεί ιερή λέξηηηη) στοκάρισμα

Φίλε μου καλημέρα.Καταρχήν δεν γνωριζόμαστε ούτε είμαστε συγγενείς ή φίλοι.

Αν και με κολακεύει να με διαφημίζει κάποιος θα ήθελα να αποσύρεις το νικνέιμ μου από την υπογραφή σου,

γιατί δεν μου αρέσει να με διαφημίζουν.

Να ξέρεις πως ο καθένας έχει την προσωπικότητά του την οποία πρέπει να σεβόμαστε.

Ελπίζω να το κάνεις το συντομότερο.

 

Edit.

Επίσης το να ανοίγεις ένα νικνέιμ με σκοπό μόνο και μόνο να τρολάρεις κάποιους που σου

δείχνουν εμπιστοσύνη δεν σε κάνει έξυπνο ή μάγκα.

Ο έξυπνος και ο μάγκας σε άλλα πράγματα φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η υπογραφη διορθωθηκε και ζητω δημοσιως συγγνωμη για την απερισκεψια

 

επι του περιεχομενου των ποστ ομως, παρεξηγησις, αγαπητε :-) , ανοιξα λογαριασμο και κανω ποστ με αποκλειστικο γνωμονα να γραφω αυτα που εγω θεωρω σωστα, να επαινω ο,τι θεωρω αξιο να επαινεθει και ρωτησω τυχον αποριες και μακαρι μελλοντικα να βοηθησω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέει τίποτα το παρακάτω για να φουσκώνουμε κάνα λάστιχο; 

ULTIMATE SPEED® Αεροσυμπιεστής μίνι

 

285703_68.jpg

 

Με κάτι τέτοιο μπορώ να το λειτουργήσω λογικά και στο σπίτι... το έχει κάνει κανείς;

https://www.skroutz.gr/c/154/mpataries-kai-aksesouar.html?keyphrase=220v+12v+adapter

 

EDIT: Άκυρο.. .αποκλείεται να κάνουν... Ονομαστικό ρεύμα έχει 9Α και μεγιστο 14Α !

Έχει κανείς λύση για να χρησιμοποιηθεί στο σπίτι;

Ξέρει κανείς τι ασφάλεια έχει συνήθως ο αναπτήρας του αυτοκινητου;

Επεξ/σία από gregdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάτι τέτοιο μπορώ να το λειτουργήσω λογικά και στο σπίτι... το έχει κάνει κανείς;

https://www.skroutz.gr/c/154/mpataries-kai-aksesouar.html?keyphrase=220v+12v+adapter

 

EDIT: Άκυρο.. .αποκλείεται να κάνουν... Ονομαστικό ρεύμα έχει 9Α και μεγιστο 14Α !

Έχει κανείς λύση για να χρησιμοποιηθεί στο σπίτι;

Ξέρει κανείς τι ασφάλεια έχει συνήθως ο αναπτήρας του αυτοκινητου;

 

Υπάρχουν τροφοδοτικά που βγάζουν το ρεύμα που χρειάζεται, μόνο που παίζει να είναι ακριβότερα από το κομπρεσεράκι.

 

Η ασφάλεια που έχουν τα αυτοκίνητα στον αναπτήρα είναι τουλάχιστον 10άρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πρώτες εντυπώσεις από το water jet flosser θετικές.

 

Αφήνει μια ωραία αίσθηση. Στα αρνητικά θα έλεγα το μικρό δοχείο νερού (οκ το ξαναγεμίζεις αλλά θα διευκόλυνε να ήταν μεγαλύτερο και ακόμα καλύτερα ξεχωριστό όπως έχω δει σε κάποια πιο ακριβά) και ότι θα ήθελα να ήταν και λίγο δυνατότερο. Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο όμως για να κάνω σύγκριση. Επίσης πιτσιλάει λίγα νερά αλλά οκ, στο μπάνιο είσαι :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάτι τέτοιο μπορώ να το λειτουργήσω λογικά και στο σπίτι... το έχει κάνει κανείς;

https://www.skroutz.gr/c/154/mpataries-kai-aksesouar.html?keyphrase=220v+12v+adapter

 

...βασικά θες να φουσκώνεις τις ρόδες σου μέσα στο σπίτι για ποιό λόγο...;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον κατι αλλο το θελει

αλλα ειμαι και εγω περιεργος να μαθω τι

 

...το μόνο στο οποίο μπορεί να πάει το μυαλό μου, είναι κομμάτι σόκιν... -_-

(...νταξ' , μπορεί να το θέλει για ρόδες μηχανής ξερωγώ και να μην έχει αμάξι-μπαταρία-αναπτήρα, αλλά έτσι όπως το έθεσε...)

 

 

 

 

εμενα θα με ένοιαζε για το ποδήλατο 

 

(...χωρίς παρεξήγηση, ε! )

 

tromba-alouminiou-me-vasi-akrofysia-list

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο για το αυτοκινητο πιστευω οτι αξιζει, ποδηλατο, μπαλες, πλαστικες κουκλες σεξ βολευει καλυτερα η τρομπα ποδηλατου.
Ουτε καν για αερογραφο δεν κανει αυτο το μηχανημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...