Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εχω το συγκεκριμενο αλλα σε γενικες γραμμες καλα ειναι η ροπη στρεψης να ειναι τουλαχιστον  30 Nm

προσωπικα θα σου προτεινα να εχει δυο ταχυτιτες + κρουστικο + μπαταρία ιόντων λιθίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα διαφορα σετ τρυπανιων και φρεζων στα 5 ευρω αξιζουν; Ειναι καλη η ποιοτητα τους; Μπαινουν στη συγκριση με της Bosch;  Θα τα παιρνατε εσεις; Βγαινουν μεθαυριο στα Lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά είχα πάρει τρυπάνια μεντεσέδων και τρυπάνια ξύλου με ενσωματωμένη φρέζα.

Δεν ήταν απλώς κακά, ήταν τελείως απαράδεκτα. Τόσο κακή ποιότητα που δεν έκοβαν καν. Από τότε είπα ότι από το λιντλ δεν θα ξαναγοράσω κοπτικά ακόμα και αν τα δίνουν τζάμπα, γιατί δεν πρόκειται να γίνει η δουλειά.

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει η ποιότητα από τότε, πριν κανα χρόνο τα είχα πάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, orck είπε

Το δικο μου 12αρι το θυμαμαι για 20Nm τα οποια ειναι υπεραρκετα για βιδωματα σε ξυλα ανετα.

για καμια μελαμινη καλα ειναι , αναλόγος τι κανει καποιος ,

εγω παντος απο τοτε που πηρα ενα επαναφορτιζομενο κρουστικο http://www.e-shop.gr/drapanokatsabido-mpatarias-black-decker-10mm-2-taxytiton-18v-li-ion-13ah-kasetina-egbl188k-p-TLS.020487

δεν το αλλαζω με τιποτα βαρεθηκα να αγοραζω φθηνα εργαλεια και να με ''κρεμανε'' στα δυσκολα , περιττο να πω οτι το ηλεκτρικο δραπανο πλεον το χρησημοποιω πολυ σπανια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα αυτα που εχει την επομενη εβδομαδα που κάποια εχω (εστω και σε παλιοτερες εκδοσεις)

Ο σταθμος κόλλησης πεταμενα λεφτα, συν οτι οι ανταλλακτικες μύτες φθείρονται για πλακα και ειναι ακριβες

Ο ανιχνευτης καλωδιων, μεταλων, κλπ ειναι της πλακας. Μια φορα ενοιωσα οτι εκανε σωστη ενδειξη, οταν το εβαλα σε σημειο που περνουσε καωδιο ρευματος και αναψα το φως.

1 ώρα πριν, george kesoglu είπε

για καμια μελαμινη καλα ειναι , αναλόγος τι κανει καποιος ,

εγω παντος απο τοτε που πηρα ενα επαναφορτιζομενο κρουστικο http://www.e-shop.gr/drapanokatsabido-mpatarias-black-decker-10mm-2-taxytiton-18v-li-ion-13ah-kasetina-egbl188k-p-TLS.020487

δεν το αλλαζω με τιποτα βαρεθηκα να αγοραζω φθηνα εργαλεια και να με ''κρεμανε'' στα δυσκολα , περιττο να πω οτι το ηλεκτρικο δραπανο πλεον το χρησημοποιω πολυ σπανια

Πριν 2-3 χρόνια ειχα πάρει (κυριολεκτικα απο τύχη) το PABS 20-li A1 (δεν ειναι κρουστικό). Εχει φάει άπειρο ξύλο και ακομα και τωρα δουλευει σκυλι. Το παρακολουθουσα αν το βγαλει πάλι να παρω και δευτερο, αλλα δυστυχώς μετα άλλαξε την ποιότητα και κανενα απο τα επομενα δε μου γεμιζε το μάτι. Το μονο που καλοκοιταζα φέτος ήταν το μεγαλο του αδερφακι που ειναι και κρουστικο αλλα το δοκιμασα απο αγορα θειου μου και μου φανηκε λιγο βαρυ για τα γουστα μου. Τρυπαγε καλα, αλλα δε με εξυπηρετουσε το βαρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2018 στις 8:08 ΜΜ, paylidis είπε

Το πήρα και εγώ. Για τα λεφτά του οκ αλλά γενικά δε μου φαίνεται πολύ ανθεκτικό για να βγάλεις κ να βάλεις φιλτρο λαδιού. Δε μου γεμίζει το μάτι σε σχέση με ένα άλλο που είχα χρησιμοποιήσει. Ίσως κάνω κ λάθος βέβαια αλλά είπαμε 3€ ( το θέμα είναι να μη σε αφήσει ένα εργαλείο στη μέση της δουλειάς...!

σας δίνει και εσάς την ίδια εντύπωση ;

Το φίλτρο λαδιού βγαίνει και με το χέρι αν έχεις δυνατό καρπό γιατί στην ουσία η εφαρμογή του γίνεται με λάστιχο.Δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα με το κλειδί να το βγάλεις.

Το λαμάκι και εγώ το είδα λίγο ευαίσθητο όχι να κόψει από το σφίξιμο αλλά πολύ σκληρό και αν δεν προσέξεις διπλώσει κάνει γωνία 1-2 φορές τότε ενδεχομένως  μπορεί να κόψει.Τα περισσότερα όμως τέτοιου τύπου που κυκλοφορούν στο ίντερνετ τέτοια είναι και συνήθως αρκετά ακριβότερα.Το πιο φτηνό στο skroutz 4,50 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Το φίλτρο λαδιού βγαίνει και με το χέρι αν έχεις δυνατό καρπό γιατί στην ουσία η εφαρμογή του γίνεται με λάστιχο.Δεν νομίζω πως θα έχεις πρόβλημα με το κλειδί να το βγάλεις.

Τα παλια μαστορια το εβγαζαν με αλλο τροπο , το καρφωνανε  με το κατσαβιδι ο διαπερναγαν και το εστριβαν ετσι σαν μοχλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, villasg είπε

Τα παλια μαστορια το εβγαζαν με αλλο τροπο , το καρφωνανε  με το κατσαβιδι ο διαπερναγαν και το εστριβαν ετσι σαν μοχλο

Εμένα είναι μέσα σε θήκη κ πρέπει να ξένη δωσεις το καπάκι της θήκης πράγμα που δε γίνεται με αυτούς τους δυο τρόπους. Θέλει εργαλείο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, dollyyy19 είπε

ποιος ηλιθιος το σφιγγει τοσο;το φιλτρο λαδιου  σφιγγεται με το χερι.

Ο πακιστανος στο βενζιναδικο που πηγες να αλλαξεις λαδια ...... εσυ ο ιδιος που "ξεχασες" να αλλαξεις φιλτρο για κανα 2 χρονια κλπκλπ

 

ΥΓ δεν λεω για σενα φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...