Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, jonkyr είπε

Συγκρίνεις γιαούρτι (;) με έδεσμα γιαουρτιού και λες ότι έχουν διαφορετική τιμή. Και το θεωρείς legit σύγκριση. Τέλεια. Μετράς τα ψώνια με τις σακούλες και πόσα χωρούν μέσα, άσχετα αν στη μία έχεις μπακαλιάρους και στην άλλη τυρόπιτα κουρού. Τελειότερα. Τέλος συγκρίνεις το ταχίνι (πάλι καλά, εδώ έπεσες κοντά) αλλά φυσικά είναι διαφορετικές μάρκες. Πιθανότατα ιδιωτικής ετικέτας του Lidl. Τελειότατα.

Στο τέλος μάς ενοχλεί που μας κοροϊδεύουν οι εταιρείες. Σύγχρονοι καταναλωτές. Καληνύχτες.

Οταν το λιντλ σου πουλαει γιαουρτι στραγγιστό σε χαμηλοτερη τιμη, απ οτι το βρισκεις αλλου ιδιας περιπου ποιοτητας, μπορει και καλυτερης καμια φορα ναι θα τα συγκρινω. Γιατι στο αλλο μαγαζι δεν θα μπορεσω με τα ιδια λεφτα να παρω γιαούρτι στραγγιστό, αλλα κατι που μοιαζει κε γιαουρτι.

Ο αριθμος απο τις σακουλες δεν παιζει ουτε για μενα τοσο σημαντικο ρολο, γιατι στο ενα μπορει να πήρα μεσαιες σακουλες και στο αλλο μια τεραστια. Τωρα αυτα που θα ψωνιζα απο το λιντλ τα ιδια θα ψωνιζα και απο το αλλο μαγαζι, αλλα τα λεφτα που θα πληρωνα στο ταμειο θα χαν διαφορα τουλαχιστον 30€. Δεν μου λεει κατι αν παρω γαλα μακρας διαρκειας γαλπο, ή παρω γαλα μακρα διαρκειας daily, ομως δεν παιρνω ενα, παιρνω ολοκληρη 12αδα.

Πιστεψε με καταλαβαινω ποτε κοροιδευουν, και συνηθως εχω πιαστει κορόιδο απο ελληνικες επιχειρησεις ή καταστηματα και οχι απο ξενους. 

Οταν πας στο δευτερο μαγαζι και βλεπεις με μεγάλα γραμματα στραγγιστό γιαουρτι 1,89 λες οκ, βρήκα ενα προιον σε καλη τιμη και το παιρνεις, οταν πας σπιτι και διαβαζεις τα συστατικα του, διαπιστώνεις οτι υστερει πχ σε πρωτεινη, το ψαχνεις λιγο παραπανω, με μικρα γραμματα σου λεει εδεσμα. Με κοροιδεψε αλλα αυτοι θα χασουν και τα 1,89€ που θα δωσω και θα στραφω καπου αλλου που οταν λενε στραγγιστο το εννουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Εγω δεν υποστηριζω το λιντλ ουτε κανενα μαγαζι. Αλλα δεν μπορει να πηγαινεις στο Α μαγαζι να ψωνιζεις σαλτσες ταχινι φετες του τοστ γαλοπουλες απορρυπαντικά και να πληρωνεις νορμαλ και στο Β μαγαζι για τα μισα και ουτε να πληρωνεις συν 15€ ετσι.

Ενα παράδειγμα το ταχινι των 900γρ το λιντλ το χει 4,99 στο αλλο εχει πανω απο 7€ δεν εχει διαφορα; συγκρινα τιμες γιατι αν ψωνιζα αυτα που πήρα απο το λιντλ στο δευτερο μαγαζι θα πληρωνα συνολικα πανω απο 150€ σιγουρα. Οπως το γιαουρτι του κιλου στο λιντλ εχει 2,4€ αν θυμαμαι καλα στο δευτερο εχει  πανω απο 2,9€ και τα ιδιωτικής ετικετας λένε στραγγιστό έδεσμα γιαουρτιού, πραγμα που παραπλανει το κοσμα ασχερα αν κανει 1,90€

Ακομα και τα επωνυμα οπως απορρυπαντικά για τα ρουχα τα χει πιο φθηνα.  Δεν οαω στο λιντλ για να παρω κατι κατωτερη ποιοτητας αλλα φθηνο. Αλλα δεν νομιζω το ταχινι να εχει τοση μεγαλη διαφορα ή τα γαλατα μακρας διαρκείας

Σαφως και το lidl είναι το πιο φτηνο sm,  σε καποια ειδη μαλιστα εχει μιση τιμη, πχ. το κοτοπουλο σε σχεση με αυτό του ΑΒ.

2 ώρες πριν, zio10 είπε

Γιαούρτι με γιαούρτι σύγκρινε απλά είπε ότι για να βρεις φτηνό στα άλλα μάρκετ πρέπει να πας σε έδεσμα και ταχίνι με ταχίνι. :)

Στις γνωστες μαρκες, πχ. γιαουρτι Αγελαδιτσα ή total, ή γαλα Δελτα, οι τιμες ειναι ιδιες.

1 ώρα πριν, Liverpool89 είπε

Οταν πας στο δευτερο μαγαζι και βλεπεις με μεγάλα γραμματα στραγγιστό γιαουρτι 1,89 λες οκ, βρήκα ενα προιον σε καλη τιμη και το παιρνεις, οταν πας σπιτι και διαβαζεις τα συστατικα του, διαπιστώνεις οτι υστερει πχ σε πρωτεινη, το ψαχνεις λιγο παραπανω, με μικρα γραμματα σου λεει εδεσμα. Με κοροιδεψε αλλα αυτοι θα χασουν και τα 1,89€ που θα δωσω και θα στραφω καπου αλλου που οταν λενε στραγγιστο το εννουν.

Kαλο είναι τα συστατικα να τα διαβαζεις όταν το πιανεις απ το ραφι, όχι όταν το εχεις παει σπιτι. Δεν σε κοροιδεψε κανεις όταν σου γραφουν πανω καθαρα τι είναι.

Ώστε ποση πρωτεινη υπαρχει κοιτας στο γιαουρτι? Εγω κοιταω τα λιπαρα, το αλατι και αν τυχον υπαρχουν προσθετες βλαπτικες ουσιες(ζαχαρη, γλυκοζη, συντηρητικα κλπ).

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα επώνυμα προιόντα βάζουν περιορισμό στην κατώτατη τιμή πώλησης για την οποία ζητούν από όλους να μην κατεβαίνουν κάτω από αυτή εκτός από το χρονικό διάστημα προσφοράς του προϊόντος την οποία κάνουν κυλιόμενα όλοι.Για αυτό το lidl πολλές φορές έχει διαμάχη με κάποιες εταιρείες και κάποια δεν τα βάζει καθόλου.

Πάω lidl να πάρω π.χ. γάλα ελληνικό φρέσκο ΓΑΛΠΟ μικρής διάρκειας  με 84 λεπτά που είναι η φθηνότερη τιμή ή γιαούρτι πρόβειο ή αγελαδινό κλασικό  κεσεδάκι με 79 ή 59 λεπτά που δεν το βρίσκεις πουθενά.Μάλιστα αυτά τα προιόντα κάθε τόσο τα βάζει προσφορά  με 69 λεπτά γάλα 65 πρόβειο 45 αγελαδινό που δεν το κάνει κανένας.

Επίσης βάζει συνεχώς σε προσφορά δικής του ετικέτας προιόντα σε τιμές που κανένας δεν μπορεί να συναγωνισθεί.Όποιος θέλει να αγοράζει επώνυμα μπορεί να πάει όπου νάναι.Ίδια κατώτατη τιμή θα τα βρει,απλά σε ορισμένα s/m θα τα βρει ακριβότερα από κάποια άλλα.Απλά το lidl ποτέ τα επώνυμα δεν τα βάζει  πρώτο ράφι φάτσα να σε παρασύρει να αγοράσεις αυτό αλλά στο ίδιο ράφι πολύ φορές και πιο απόμερο με τα δικά του δείχνοντας σεβασμό στο πελάτη που τον προτιμά και ψωνίζει από αυτόν,αφήνοντάς του την επιλογή να πάρει όποιο θέλει . Θεμιτό είναι κάποια καταστήματα να προμοτάρουν κάθε τόσο κάποιο προϊόν αλλά θεμιτό και για μένα να αγοράζω από εκεί που νομίζω δεν πάνε αυτοί να μου πασάρουν κάποιο προϊόν.

Γνωρίζετε ότι οι εταιρείες πληρώνουν ένα ποσό κάς στα μεγάλα s/m για ειδικό πρώτο ράφι του προϊόντος τους ξεχωριστά από παρόμοια που είναι σε απόμερο το ένα δίπλα στο άλλο.

Αυτός που ψωνίζει από το lidl καταλαβαίνει τι λέω.Σε ειδικό πρώτο ράφι θα δει κυρίως προϊόντα δικής του ετικέτας και πολύ σπάνια καμία coca cola ή κανένα Ariel.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Εγω δεν υποστηριζω το λιντλ ουτε κανενα μαγαζι. Αλλα δεν μπορει να πηγαινεις στο Α μαγαζι να ψωνιζεις σαλτσες ταχινι φετες του τοστ γαλοπουλες απορρυπαντικά και να πληρωνεις νορμαλ και στο Β μαγαζι για τα μισα και ουτε να πληρωνεις συν 15€ ετσι.

Ενα παράδειγμα το ταχινι των 900γρ το λιντλ το χει 4,99 στο αλλο εχει πανω απο 7€ δεν εχει διαφορα; συγκρινα τιμες γιατι αν ψωνιζα αυτα που πήρα απο το λιντλ στο δευτερο μαγαζι θα πληρωνα συνολικα πανω απο 150€ σιγουρα. Οπως το γιαουρτι του κιλου στο λιντλ εχει 2,4€ αν θυμαμαι καλα στο δευτερο εχει  πανω απο 2,9€ και τα ιδιωτικής ετικετας λένε στραγγιστό έδεσμα γιαουρτιού, πραγμα που παραπλανει το κοσμα ασχερα αν κανει 1,90€

Ακομα και τα επωνυμα οπως απορρυπαντικά για τα ρουχα τα χει πιο φθηνα.  Δεν οαω στο λιντλ για να παρω κατι κατωτερη ποιοτητας αλλα φθηνο. Αλλα δεν νομιζω το ταχινι να εχει τοση μεγαλη διαφορα ή τα γαλατα μακρας διαρκείας

Δεν ξερω πως προεκυψε αυτη η νεα μοδα φανατιλας με τα super market fan boys/girls, αλλα ειναι πολυ καλη φαση Εγω γιατι να μην μπορω να ταυτιστω και φανατιστω με κατι τετοιο να γεμισει και η δικια μου ζωη, με ενα super market, με μια εταιρια τεχνολογιας, με μια ποδοσφαιρικη ομαδα, με ενα πολιτικο κομμα, με μια θρησκεια... γιατι να ειμαι τοσο απροσαρμοστος;

Μας λες δηλαδη οτι εκανες αγορες αξιας 85ευρω απο το Λιντλ, ενω τα ιδια πραγματα θα κοστιζαν αλλου 150ευρω; Μιλαμε για ακριβοτερα αλλα σουπερ μαρκετ κατα 75-80%.
Μηπως εγω καταλαβα κατι λαθος η εσυ εγραψες κατι λαθος;

Οριστε και το ταχινι ιδιωτικης ετικετας στα 900γρ με 5,10 ειναι 0,11λεπτα παραπανω, δηλαδη 2,5% παραπανω οχι 75%
https://www.caremarket.gr/marata-taxini-900grκαι

 Για το γιαουρτι δες εδω με 2,25 δηλαδη μειωμενη τιμη κατα 0,16λεπτα, https://www.caremarket.gr/giaourti-straggisto-marata-2-germaniko-1kg
και εαν αυτο δεν εναι καλο δες και αυτο που εχει και καλες φωτογραφιες απο ολες τις μεριες της συσκευασιας για να δεις εαν ειναι εδεσμα η οτι αλλο λες οτι ειναι καλο https://www.ab.gr/click2shop/Galaktokomika-and-Eidi-Psygeioy/Giaoyrtia/Leyka-giaoyrtia/GIAOYRTI-LEYKO-STRAGGISTO-2-LIPARA-1-KGR/p/7129960?productPosition=92

Τα παραδειγματα ειναι απο τον Σκλαβενιτη ουσιαστικα, αυτο το ηλεκτρονικο καταστημα το πηρε πακετο με το Καρφουρ, γιαυτο εμφανιζει την ιδιωτικη ετικετα Μαρατα. Πιστευω οτι εαν ψαξω ισως βρω καλυτερες τιμες, αυτο ειχα προχειρο, εβαλα και ενα προιον απο ΑΒ που εχει καλες φωτογραφιες για να φανει η οχι το εδεσμα

Συγνωμη αλλα δεν βλεπω αυτη την χαοτικη διαφορα που βλεπετε αλλοι, μερικες φορες νομιζω οτι μας κοροιδευουν κανονικα, ειδικα σε επωνυμα προιοντα, το εχω ξαναπει πριν απο κανα δυο χρονια τσακιζα τα oreo, τα μπισκοτα, το "φτηνο" σουπερ μαρκετ τα ειχε συστηματικα πιο ακριβα απο ολους


 

Επεξ/σία από orck
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, zio10 είπε

Γιαούρτι με γιαούρτι σύγκρινε απλά είπε ότι για να βρεις φτηνό στα άλλα μάρκετ πρέπει να πας σε έδεσμα και ταχίνι με ταχίνι. :)

Αμ δε. Γιαούρτι με επιδόρπιο γιαουρτιού σύγκρινε. Απλά το κατάλαβε στο σπίτι :) 

Γενικά συνεχίζεται η σύγκριση μπακαλιάρου-τυρόπιτας. Διαβάζω λέξεις όπως "περίπου ίδιας ποιότητας" (αλλά άλλης μάρκας φυσικά), "ΘΑ είχα πληρώσει" (με άλλα προϊόντα στο καλάθι βέβαια), "δεν μου λέει κάτι αν έπαιρνα το τάδε" (άρα καμία δυνατότητα σύγκρισης) κλπ κλπ.

Και ο αγαπημένος μου @papoys1 (εξακολουθεί να) φαντάζεται ότι το Lidl δεν προμοτάρει τις επώνυμες μάρκες επειδή σκέφτεται τον καταναλωτή. Πάλι καλά που ο @orck δεν βαρέθηκε να γράψει το μνμ του, αλλά κι αυτό χαμένο πιστεύω ότι θα πάει... Άλλωστε είναι γνωστό ότι το ταχίνι του Lidl έχει καλύτερη γεύση από το Μαράτα γιατί έχει μπει σε σακούλα που κοστίζει 10 λεπτά κι όχι 4. Δεν παίζουμε με αυτά :D

Τέλος με το flame, μία παρατήρηση έκανα για τη σύγκριση και το πήγαμε αλλού. Την κάνω με ελαφρά για να μην χάσουμε το μέτρημα της πρωτεΐνης.

Επεξ/σία από jonkyr
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και μιλάγαμε για ραδιόφωνα. Βρήκα αυτό στο εξοχικό μου όπου εμπεριέχεται και μετασχηματιστής.

Τιμή 19,99 ευρώ γράφει η απόδειξη.  Καλή λήψη για καθημερινό ραδιόφωνο FM.  Αριθμός IAN: 71305

71305.jpg

IAN_71305.jpg

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, jonkyr είπε

Και ο αγαπημένος μου @papoys1 (εξακολουθεί να) φαντάζεται ότι το Lidl δεν προμοτάρει τις επώνυμες μάρκες επειδή σκέφτεται τον καταναλωτή. Πάλι καλά που ο @orck δεν βαρέθηκε να γράψει το μνμ του, αλλά κι αυτό χαμένο πιστεύω ότι θα πάει... Άλλωστε είναι γνωστό ότι το ταχίνι του Lidl έχει καλύτερη γεύση από το Μαράτα γιατί έχει μπει σε σακούλα που κοστίζει 10 λεπτά κι όχι 4. Δεν παίζουμε με αυτά :D

Για πες μου μία επώνυμη εταιρεία που προμοτάρει το lidl βάζοντάς τη στη μέση του διαδρόμου που να σου βγάζει τα μάτια σε όμορφα φτιαγμένο σωρό ξεχωριστά και μπροστά από δικά του προιόντα ώστε να σε παρασύρει να πάρεις αυτό ;;;;;;

Όόπως είπα βάζει που και που κάποια επώνυμα προιόντα σε προσφορές αλλά μέχρι εκεί. Στο ραφάκι τους δίπλα από τα δικά του να μπορείς να κάνεις τη σύγκριση.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, rus είπε

Σαφως και το lidl είναι το πιο φτηνο sm,  σε καποια ειδη μαλιστα εχει μιση τιμη, πχ. το κοτοπουλο σε σχεση με αυτό του ΑΒ.

Στις γνωστες μαρκες, πχ. γιαουρτι Αγελαδιτσα ή total, ή γαλα Δελτα, οι τιμες ειναι ιδιες.

Kαλο είναι τα συστατικα να τα διαβαζεις όταν το πιανεις απ το ραφι, όχι όταν το εχεις παει σπιτι. Δεν σε κοροιδεψε κανεις όταν σου γραφουν πανω καθαρα τι είναι.

Ώστε ποση πρωτεινη υπαρχει κοιτας στο γιαουρτι? Εγω κοιταω τα λιπαρα, το αλατι και αν τυχον υπαρχουν προσθετες βλαπτικες ουσιες(ζαχαρη, γλυκοζη, συντηρητικα κλπ).

Έγραψε ότι δεν τον πειράζουν οι μάρκες, αν τα ιδιωτικής ετικέτας των άλλων σούπερ μάρκετ ήταν φτηνότερα θα έπαιρνε αυτά.

Για την πρωτεΐνη νομίζω είναι της γυμναστικής γι'αυτό.

1 ώρα πριν, jonkyr είπε

Αμ δε. Γιαούρτι με επιδόρπιο γιαουρτιού σύγκρινε. Απλά το κατάλαβε στο σπίτι :) 

Γενικά συνεχίζεται η σύγκριση μπακαλιάρου-τυρόπιτας. Διαβάζω λέξεις όπως "περίπου ίδιας ποιότητας" (αλλά άλλης μάρκας φυσικά), "ΘΑ είχα πληρώσει" (με άλλα προϊόντα στο καλάθι βέβαια), "δεν μου λέει κάτι αν έπαιρνα το τάδε" (άρα καμία δυνατότητα σύγκρισης) κλπ κλπ.

Και ο αγαπημένος μου @papoys1 (εξακολουθεί να) φαντάζεται ότι το Lidl δεν προμοτάρει τις επώνυμες μάρκες επειδή σκέφτεται τον καταναλωτή. Πάλι καλά που ο @orck δεν βαρέθηκε να γράψει το μνμ του, αλλά κι αυτό χαμένο πιστεύω ότι θα πάει... Άλλωστε είναι γνωστό ότι το ταχίνι του Lidl έχει καλύτερη γεύση από το Μαράτα γιατί έχει μπει σε σακούλα που κοστίζει 10 λεπτά κι όχι 4. Δεν παίζουμε με αυτά :D

Τέλος με το flame, μία παρατήρηση έκανα για τη σύγκριση και το πήγαμε αλλού. Την κάνω με ελαφρά για να μην χάσουμε το μέτρημα της πρωτεΐνης.

Κανένα flame, κουβέντα κάνουμε, αλλά επιμένω ότι σύγκρινε γιαούρτι με γιαούρτι και έγραψε ότι για να πάρεις φτηνό ή φτηνότερο από άλλο μάρκετ πρέπει να πας σε έδεσμα γιαουρτιού. Τώρα αν δεν έψαξε καλά τις τιμές άλλο θέμα, αλλά αυτό έγραψε :)

 

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κανείς γνώμη για τους αλτήρες που φέρνει αύριο; Λέει σετ άλλα υποθέτω ότι εννοεί ένα που απλά μπορείς να εναλλάξεις τους δίσκους. 

Με μια πρόχειρη ματιά συμφέρει καλύτερα να πάρω ένα σετ 2x10kg με ένα 30ρι από σκρουτζ.

Επεξ/σία από wakabanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎14‎/‎2‎/‎2018 στις 1:09 ΜΜ, zio10 είπε

Έγραψε ότι δεν τον πειράζουν οι μάρκες, αν τα ιδιωτικής ετικέτας των άλλων σούπερ μάρκετ ήταν φτηνότερα θα έπαιρνε αυτά.

Κι εγω συνηθως τα φτηνοτερα "ιδιωτικης ετικετας" παιρνω. Αυτά μεταξυ τους εχουν σχεδον ιδια τιμη, πχ. το  ταχινι 300g του lidl (Γλυκανθη) και τo ταχινι του Σκλαβενιτη (Μαρατα) κοστιζουν αμφοτερα γυρω στα 2,15€. Γιατι να παρω Ολυμπος ή Χαϊτογλου που εχουν υπερδιπλασια τιμη? 

Στις ‎14‎/‎2‎/‎2018 στις 5:12 ΠΜ, papoys1 είπε

Πάω lidl να πάρω π.χ. γάλα ελληνικό φρέσκο ΓΑΛΠΟ μικρής διάρκειας  με 84 λεπτά που είναι η φθηνότερη τιμή ή γιαούρτι πρόβειο ή αγελαδινό κλασικό  κεσεδάκι με 79 ή 59 λεπτά που δεν το βρίσκεις πουθενά.Μάλιστα αυτά τα προιόντα κάθε τόσο τα βάζει προσφορά  με 69 λεπτά γάλα 65 πρόβειο 45 αγελαδινό που δεν το κάνει κανένας.

Ναι αλλα τα Γαλπο εχουν 3πλασιο αλατι από το συνηθισμενο.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, rus είπε

Κι εγω συνηθως τα φτηνοτερα "ιδιωτικης ετικετας" παιρνω. Αυτά μεταξυ τους εχουν σχεδον ιδια τιμη, πχ. το  ταχινι 300g του lidl (Mελανθη) και τo ταχινι του Σκλαβενιτη (Μαρατα) κοστιζουν αμφοτερα γυρω στα 2,15€. Γιατι να παρω Ολυμπος ή Χαϊτογλου που εχουν υπερδιπλασια τιμη? 

Ναι αλλα τα Γαλπο εχουν 3πλασιο αλατι από το συνηθισμενο.

Χαΐτογλου εντωμεταξύ πρέπει να είναι και τα lidl σχετικά προϊόντα και τα mr grand! Για αλάτι δεν ξέρω, η αλήθεια είναι ότι δεν το κοιτάω ποτέ αυτό και μου αρέσει κιόλας το αλάτι. Το καλό αλάτι δεν είναι βλαβερό, αλλά πουθενά δεν βάζουν καλό αλάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, zio10 είπε

Χαΐτογλου εντωμεταξύ πρέπει να είναι και τα lidl σχετικά προϊόντα και τα mr grand! Για αλάτι δεν ξέρω, η αλήθεια είναι ότι δεν το κοιτάω ποτέ αυτό και μου αρέσει κιόλας το αλάτι. Το καλό αλάτι δεν είναι βλαβερό, αλλά πουθενά δεν βάζουν καλό αλάτι...

Χαιτογλου είναι όντως 

Πάντως το γαλπο γιαούρτι στραγγιστό 2% που παίρνω εγώ, μια χαρά είναι και ούτε έδεσμα ή επιδόρπιο είναι και συχνά πυκνά το βγάζει στο 1.56€ από 2.2€ που έχει συνήθως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Για αλάτι δεν ξέρω, η αλήθεια είναι ότι δεν το κοιτάω ποτέ αυτό και μου αρέσει κιόλας το αλάτι. Το καλό αλάτι δεν είναι βλαβερό, αλλά πουθενά δεν βάζουν καλό αλάτι...

Yπαρχει καλο και κακο αλατι?

Το αλατι ειναι ένα από τα 3 λευκα "δηλητηρια" ως γνωστο που πρεπει να αποφεύγονται.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες δεν υπαρχει θεμα απο μεριας μου να μαλωνουμε.

Μαθαινω οταν πιανομαι κοτσος, δεν την παταω δευτερη φορα.

Δυο ειναι τα σουπερ μάρκετ που θεωρω οτι αξιζει κάποιος να ψωνισει και ειναι το λιντλ και ο σκλαβενιτης. Σε αυτα παω και ψωνιζω, ειδικα στο δευτερο τρεις με τέσσερις φορες την εβδομαδα και οντως δεν λυπάμαι τα 0,20 λεπτα διαφορα, οταν δεν μπορω να παρω ταχινι ή γιαουρτι απο το λιντλ, παω στον Σκλαβενίτη. Εκει το ταχινι υπάρχει καθε εβδομαδα στην ιδια τιμη 5,10€ και πολυ καλο, οπως και τα μαρατα που τα επιλεγω γιατι όντως βλέπω πλεον τα συστατικά και με ενδιαφερει το ποσοστο πρωτεινης σε μερικα.

Αν ηταν ετσι δεν θα εψαχνε κανεις σε κανενα σκουρτσομαγαζο για καλυτερη τιμη για το ιδιο το προιον αλλα θα πηγαινανε στο Κωτσοβολο πχ και θα το παιρναμε ας ειχε κανενα 50€ διαφορα.

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...