Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/2/2018 στις 3:29 ΜΜ, mantzaflaris είπε

Την Πέμπτη λεει θα έχει και ενα φορητό ραδιοφωνάκι με ένα δεκαρικόπουλο!

cAtwadY3QaaEETqBGC3Kpw.jpg

Το καλό του είναι πως είναι και ρολόι με αφύπνιση αμα θελεις απο σταθμό ραδ/νου και οχι μονο με μπλινκ μπλινκ!

_Θα το ήθελα για ξυπνητήρι κυρίως ...αλλα να μην κάνει και σαν κουνούπι!

...Γνώμες αμα το έχει πάρει παλιότερα κανενας...

 

 

silvercrest swed 100 a1:

εργατης τωρα 3 χρονια!!!! δεν χανει τα preset οταν αλλαζω τις μπαταριες,χανει ομως την ωρα.. τις επαναφορτιζομενες τις τρωει γρηγορα.. δεν το εχω δουλεψει με κανονικες... καθαρος ηχος που δεν παραμορφωνει στο τερμα.. θα μπορουσε να ειχε μεγαλυτερη ενταση..

Αυτο το μοντελο που δινει τωρα ο ηχος ακουγεται κλειστος..απο μακρια..μουντος..  δεν ξερω αν το συγκεκριμενο ειχε καποιο προβλημα ή αν ακουγονται ολα ετσι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ταχινι των lidl αναγραφει αφοι Παπαγιαννη.ψαχνωντας στο google βρηκα οτι ειναι η εταιρεια Ολυμπος.μια χαρα και επωνυμο και παμφηνο.

Επεξ/σία από patras7
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, patras7 είπε

Το ταχινι των lidl αναγραφει αφοι Παπαγιαννη.ψαχνωντας στο google βρηκα οτι ειναι η εταιρεια Ολυμπος.μια χαρα και επωνυμο και παμφηνο.

Ποιο, το Γλυκανθη?

13 ώρες πριν, wakabanka είπε

Το λευκό, οχι όλα τ' αλεύρια. Υπάρχουν και ολικής αλέσεως,σίκαλης,βρώμης κτλ

Βεβαια. Το λευκο αλευρι εχει επεξεργαστει για να γινει λευκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, rus είπε

Ποιο, το Γλυκανθη?

Βεβαια. Το λευκο αλευρι εχει επεξεργαστει για να γινει λευκο.

Ναι το Γλυκανθη.στην συσκευασια με απλο ταχινι.στην συσκευασια ταχινι με κακαο που εχει προσφορά αυτη την εβδομαδα αναγραφει μονο παραγεται στην Ελλαδα.θεωρω και αυτο θα ειναι προιον αφοι Παπαγιαννη(Ολυμπος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα να πω οτι ειναι 63% σουσαμι,6% κακαο και 30% ζαχαρη.Αυτο με το κακαο για τα αλλα δεν ξερω,φανταζομαι παρομια.

Δεν ξερω τι παιζει με τα ταχινια αλλα αν παρουμε παραδειγμα το φυστικοβουτηρο αυτα τα ποσοστα ειναι παρα πολυ ασχημα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σκέτο αξίζει το ταχίνι που είναι μόνο σουσάμι και βάζουμε εμείς αν θελουμε κάτι. Τα άλλα όπως είπες έχουν ζάχαρες κλπ. Πχ λένε ταχίνι με μέλι αλλά δεν είναι μόνο ταχίνι με μέλι. Καλύτερα σκέτο ταχίνι και αν θέλεις προσθέτεις μέλι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, patras7 είπε

Ναι το Γλυκανθη.στην συσκευασια με απλο ταχινι.στην συσκευασια ταχινι με κακαο που εχει προσφορά αυτη την εβδομαδα αναγραφει μονο παραγεται στην Ελλαδα.θεωρω και αυτο θα ειναι προιον αφοι Παπαγιαννη(Ολυμπος)

Προφανως όχι, αλλο το Γλυκανθη άλλο το Ολυμπος. Το πρωτο είναι "ανωνυμη" ετικετα και πωλειται φτηνα. Δεν γραφει πανω "Αφοι Παπαγιαννη", όπως ειπες.

2 ώρες πριν, DYEL είπε

Απλα να πω οτι ειναι 63% σουσαμι,6% κακαο και 30% ζαχαρη.Αυτο με το κακαο για τα αλλα δεν ξερω,φανταζομαι παρομια.

Δεν ξερω τι παιζει με τα ταχινια αλλα αν παρουμε παραδειγμα το φυστικοβουτηρο αυτα τα ποσοστα ειναι παρα πολυ ασχημα.

Σημειωσε ότι ειναι καστανη ζαχαρη. Το αντιστοιχο ταχινι του Σκλαβενιτη(Μαρατα) εχει επισης φοινικελαιο αλλα το αναφερει ως "μερικως υδρογονωμενο". 

Το φυστικοβουτηρο είναι άλλο πραγμα, αλλα τι ποσοστα θα ηθελες να είναι?

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Μόνο σκέτο αξίζει το ταχίνι που είναι μόνο σουσάμι και βάζουμε εμείς αν θελουμε κάτι. Τα άλλα όπως είπες έχουν ζάχαρες κλπ. Πχ λένε ταχίνι με μέλι αλλά δεν είναι μόνο ταχίνι με μέλι. Καλύτερα σκέτο ταχίνι και αν θέλεις προσθέτεις μέλι.

Σωστα, εχουν ζαχαρη ή χημικα υποκατάστατα της, συνηθως μαλτοδεξτρινη.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, rus είπε

Προφανως όχι, αλλο το Γλυκανθη άλλο το Ολυμπος. Το πρωτο είναι "ανωνυμη" ετικετα και πωλειται φτηνα. Δεν γραφει πανω "Αφοι Παπαγιαννη", όπως ειπες.

Σημειωσε ότι ειναι καστανη ζαχαρη. Το αντιστοιχο ταχινι του Σκλαβενιτη(Μαρατα) εχει επισης φοινικελαιο αλλα το αναφερει ως "μερικως υδρογονωμενο". 

Το φυστικοβουτηρο δεν εχει κακαο.

Σωστα, εχουν ζαχαρη ή χημικα υποκατάστατα της, συνηθως μαλτοδεξτρινη.

https://imgur.com/a/TEp99

Επεξ/σία από patras7
Αφοι Παπαγιαννη...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, patras7 είπε

Το εχω μπροστα μου το ταχινι με κακαο, αφου οπως ειπα προχτες το πηρα με 1,79. Δεν γραφει Αφοι Παπαγιαννη.

Για να  μη βγαζω φωτο, γραφει τα εξης: "Παρασκευαζεται στην Ελλαδα για την εταιρεια Lidl Hellas & Σια Ο.Ε, διευθυνση......Σινδος-Δημος Δελτα".

Αυτό που εχεις βαλει ποιο είναι, δειξε τη μπροστινη ετικετα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rus είπε

Το εχω μπροστρα μου το ταχινι με κακαο, αφου οπως ειπα προχτες το πηρα με 1,79. Δεν γραφει Αφοι Παπαγιαννη.

Για να  μη βγαζω φωτο, γραφει τα εξης: "Παρασκευαζεται στην Ελλαδα για την εταιρεια Lidl Hellas & Σια Ο.Ε, διευθυνση ταδε".

Κιεγω ποτε δεν ειπα οτι το ταχινι με κακαο γραφει αφοι Παπαγιαννη!το απλο ταχινι γραφει αφοι Παπαγιαννη ανεφερα.υποθετω πως και το ταχινι με κακαο θα ειναι της ιδιας εταιρειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, patras7 είπε

Κιεγω ποτε δεν ειπα οτι το ταχινι με κακαο γραφει αφοι Παπαγιαννη!το απλο ταχινι γραφει αφοι Παπαγιαννη ανεφερα.υποθετω πως και το ταχινι με κακαο θα ειναι της ιδιας εταιρειας.

Κι εγω σου ειπα λοιπον ότι δεν είναι. Αρα τη φωτο τι μου την εβαλες?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rus είπε

κι εγω σου ειπα λοιπον ότι δεν είναι. Τη φωτο τι μου την εβαλες?

Το οτι δεν ειναι απο που το συμπεραίνεις με σιγουρια;εγω ειπα με σιγουρια οτι το απλο ταχινι ειναο αφοι Παπαγιαννη και το απεδειξα.το ταχινι με κακαο υπεθεσα οτι ειναι και αυτο απο την ιδια εταιρεια.εσυ πως λες με σιγουρια δεν ειναι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, patras7 είπε

Το οτι δεν ειναι απο που το συμπεραίνεις με σιγουρια;εγω ειπα με σιγουρια οτι το απλο ταχινι ειναο αφοι Παπαγιαννη και το απεδειξα.το ταχινι με κακαο υπεθεσα οτι ειναι και αυτο απο την ιδια εταιρεια.εσυ πως λες με σιγουρια δεν ειναι?

Μα αφου το εχω μπροστα μου και δε το λεει... δηλαδη θες και φωτο για να πειστεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, rus είπε

Μα αφου το εχω μπροστα μου και δε το λεει... δηλαδη θες και φωτο για να πειστεις?

Εχω 8 βαζα μπροστα μου ταχινι με κακαο.δεν γραφει καθολου ποιος ειναι ο προμηθευτης.απλα με την λογικη υποθετω οτι επειδη το απλο ταχινι γλυκανθη αναφερει αφοι Παπαγιαννη ισως και αυτο με το κακαο εχει ιδιο παραγωγο.ισως λεω.anyway θαπευθυνθω στα lidl να λυθει ο γριφος.

Επεξ/σία από patras7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...