Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, patras7 είπε

Εχω 8 βαζα μπροστα μου ταχινι με κακαο.δεν γραφει καθολου ποιος ειναι ο προμηθευτης.απλα με την λογικη υποθετω οτι επειδη το απλο ταχινι γλυκανθη αναφερει αφοι Παπαγιαννη ισως και αυτο με το κακαο εχει ιδιο παρκακαο.ισως λεω.anyway θαπευθυνθω στα lidl να λυθει ο γριφος.

Αυτό με το κακαο λεει ότι παρασκευαζεται από την Lidl Hellas και σε άλλη διευθυνση από αυτή του Παπαγιαννη. Εσυ θες σωνει και καλα να είναι κι αυτό του Παπαγιαννη? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, rus είπε

Αυτό με το κακαο λεει ότι παρασκευαζεται από την Lidl Hellas και σε άλλη διευθυνση από αυτή του Παπαγιαννη. Εσυ θες σωνει και καλα να είναι κι αυτό του Παπαγιαννη? :)

Παρασκευαζεται στην Ελλαδα για την Λιντλ Ελλας.ναι θα θελα αλλα ποτε δεν ειπα με σιγουρια.υπεθεσα!μπορει και να πεφτω εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά  Καλημέρα, ξέρεις κανείς αν αυτή η σκούπα που θα έχει τώρα μέσα στην  βδομάδα είναι καλη?? Την θέλω να την συνδέω με φαλτσοπριονο και γενικά εργαλια που βγάζουν (σκονες, πριονίδι κτλ ) ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια εβγαλε απο σημερα το λιντλ καλυμματα αυτοκινητου. σιγουρα θα τα εχετε παρει μερικοι απο εδω μεσα, λενε τιποτα; η υπαρχουν επιλογες και εξω σε μαγαζια στην ιδια τιμη

Επεξ/σία από someone-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, someone- είπε

καλησπερα παιδια εβγαλε απο σημερα το λιντλ καλλυματα αυτοκινητου. σιγουρα θα τα εχετε παρει μερικοι απο εδω μεσα, λενε τιποτα; η υπαρχουν επιλογες και εξω σε μαγαζια στην ιδια τιμη

 

Για εμένα δεν αξίζουν με τίποτα. Τα είχα πάρει και ακόμα τα φοράω γιατί βαριέμαι την διαδικασία του βγαλσίματος. (Δεν γνωρίζω αν έχουν και εγγύηση για να τα επιστρέψω).

Υπήρξε άμεση φθορά στο άνω μέρος, δεξιά και αριστερά της πλάτης κάτω από τα προσκέφαλα, και το ύφασμά τους "κόμπιασε" και τρίφτηκε.

Δεν υπήρχε καμία ιδιαίτερη καταπόνηση και η χρήση του αυτοκινήτου είναι φυσιολογική.

Πάρε καλύτερα τα καλύμματα από τα jumbo. Δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά με 12€ που έχουν, δεν παίζει να είναι χειρότερα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, someone- είπε

καλησπερα παιδια εβγαλε απο σημερα το λιντλ καλυμματα αυτοκινητου. σιγουρα θα τα εχετε παρει μερικοι απο εδω μεσα, λενε τιποτα; η υπαρχουν επιλογες και εξω σε μαγαζια στην ιδια τιμη

Για αυτοκινητο εμπειρια απο αγορες περσι.Οι κουκουλες τις  μαυρες που βγαζει αν πεσει νερο αφηνει σκιες πιο μαυρες.Ακομα και αν στεγνωσουν.Απο αντοχη γατα με νυχια την σκιζει.Αυτα των καθισματων μαδανε στο πισω μερος.Αν εχεις υφασμα καθισματα θα φθαρουν απο το τριψιμο.Τα πατακια μονο αξιζουν αλλα δεν ταιριαζουν ακριβως σε οτι λενε .Μπορει να ετυχε παρτιδα αλλα παντα τα βλεπεις στην πραξη.

Επεξ/σία από Diskimpex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, blazar είπε

Για εμένα δεν αξίζουν με τίποτα. Τα είχα πάρει και ακόμα τα φοράω γιατί βαριέμαι την διαδικασία του βγαλσίματος. (Δεν γνωρίζω αν έχουν και εγγύηση για να τα επιστρέψω).

Υπήρξε άμεση φθορά στο άνω μέρος, δεξιά και αριστερά της πλάτης κάτω από τα προσκέφαλα, και το ύφασμά τους "κόμπιασε" και τρίφτηκε.

Δεν υπήρχε καμία ιδιαίτερη καταπόνηση και η χρήση του αυτοκινήτου είναι φυσιολογική.

Πάρε καλύτερα τα καλύμματα από τα jumbo. Δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά με 12€ που έχουν, δεν παίζει να είναι χειρότερα.

Εγώ τα φοράω τουλάχιστον 6 μήνες  καθημερινή και για πολλές ώρες χρήση και είναι μια χαρά .Τα καλύματα γενικά είναι λούκι στην τοποθέτηση.

Εάν κάποιος δεν το έχει και τα πιο ακριβά να πάρει σαν να έχει βάλει τσουβάλια στα καθίσματα θα είναι.

Edit.Είδα στο φυλλάδιο εξέλιξη.Μετάφρασή του σε πάρα πολλές ξένες γλώσσες.Οι άνθρωποι είναι άλματα μπροστά.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Diskimpex είπε

Για αυτοκινητο εμπειρια απο αγορες περσι.Οι κουκουλες τις  μαυρες που βγαζει αν πεσει νερο αφηνει σκιες πιο μαυρες.Ακομα και αν στεγνωσουν.Απο αντοχη γατα με νυχια την σκιζει.Αυτα των καθισματων μαδανε στο πισω μερος.Αν εχεις υφασμα καθισματα θα φθαρουν απο το τριψιμο.Τα πατακια μονο αξιζουν αλλα δεν ταιριαζουν ακριβως σε οτι λενε .Μπορει να ετυχε παρτιδα αλλα παντα τα βλεπεις στην πραξη.

μπορεις να εξηγησεις καλυτερα τι εννοείς με την κουκουλα; επειδη την εχω παρει αλλα δεν την εχω βάλει ποτε ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που οι Έλληνες προ κρίσης συστηματικά σνομπάρανε τα LIDL, πήγαιναν κύριος φτωχοί άνθρωποι και αλλοδαποί.
οι υπόλοιποι ούτε να τα δούνε.
Και στις μέρες μας,  πάω για ψώνια, και δεν χώρας
να περάσεις από τον πολύ τον κόσμο,
ο δήμαρχος της πόλης μας, γιατροί ακόμα και βουλευτές έχω πετύχει.
 ενώ περνάς από τα υπόλοιπα super-market και είναι σαν νεκροταφεία.ψυχή δεν έχουν.
πάω την άλλη φορα στα lidl 8 το πρωί, μόλις είχαν άνοιξη, και δεν μπορούσα να βρω parking.

περιστατικό πριν 10 ΧΡΟΝΙΑ.
ΕΓΩ - φίλε τι γνώμη έχεις για το lidl?
ΑΥΤΟΣ - άσε μας ρε φίλε με τα σκουπίδια που μας πλασάρουν
οι πολυεθνικές.
ένα τσουβάλι πέτρες να πάρεις πιο ακριβό θα σου βγει.
ο μασούτης είναι ο καλύτερος, ποιοτικά και Ελληνικά, σιγά μην δώσω τα λεφτά μου σε αυτούς.


10 ΧΡΟΝΙΑ μετά, ο ίδιος άνθρωπος πίνει νερό στο όνομα LIDL, και ψωνίζει μονο από εκεί.


Γελάω μερικές φορες με το πως επηρεάζεται η ψυχολογία του ανθρώπου και πως κάτι που το θεωρείς σκουπίδι - να το θεωρείς theo μετά από κάποια χρονια.

εγώ προσωπικά ψωνίζω από το lidl από τότε που άνοιξαν, και είμαι 100% ευχαριστημένος.
 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, niCk_eleCtro είπε

αυτό που οι Έλληνες προ κρίσης συστηματικά σνομπάρανε τα LIDL, πήγαιναν κύριος φτωχοί άνθρωποι και αλλοδαποί.
οι υπόλοιποι ούτε να τα δούνε.
Και στις μέρες μας,  πάω για ψώνια, και δεν χώρας
να περάσεις από τον πολύ τον κόσμο,
ο δήμαρχος της πόλης μας, γιατροί ακόμα και βουλευτές έχω πετύχει.
 ενώ περνάς από τα υπόλοιπα super-market και είναι σαν νεκροταφεία.ψυχή δεν έχουν.
πάω την άλλη φορα στα lidl 8 το πρωί, μόλις είχαν άνοιξη, και δεν μπορούσα να βρω parking.

περιστατικό πριν 10 ΧΡΟΝΙΑ.
ΕΓΩ - φίλε τι γνώμη έχεις για το lidl?
ΑΥΤΟΣ - άσε μας ρε φίλε με τα σκουπίδια που μας πλασάρουν
οι πολυεθνικές.
ένα τσουβάλι πέτρες να πάρεις πιο ακριβό θα σου βγει.
ο μασούτης είναι ο καλύτερος, ποιοτικά και Ελληνικά, σιγά μην δώσω τα λεφτά μου σε αυτούς.


10 ΧΡΟΝΙΑ μετά, ο ίδιος άνθρωπος πίνει νερό στο όνομα LIDL, και ψωνίζει μονο από εκεί.


Γελάω μερικές φορες με το πως επηρεάζεται η ψυχολογία του ανθρώπου και πως κάτι που το θεωρείς σκουπίδι - να το θεωρείς theo μετά από κάποια χρονια.

εγώ προσωπικά ψωνίζω από το lidl από τότε που άνοιξαν, και είμαι 100% ευχαριστημένος.
 

τι παραληρημα ειναι αυτο; μπηκες να γραψεις αυτο σε ενα thread με ονομα LIDL που μιλαμε για προιοντα και προσφορες του λιντλ.

  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, someone- είπε

τι παραληρημα ειναι αυτο; μπηκες να γραψεις αυτο σε ενα thread με ονομα LIDL που μιλαμε για προιοντα και προσφορες του λιντλ.

Το θέμα νομίζω είναι σκέτο "Lidl" οπότε ο φίλος μας δεν είναι εκτός θέματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι κολλατε τοσο πολυ με τα brands; 

Δοκιμάστε πρωτα και κρινετε την ποιοτητα χωρίς προκατάληψη απο το brand, δειτε τα συστατικα και πάντα σε συνδιασμό με την τιμη. 

Πχ. Το επωνυμο φυστικοβουτυρο του Χαΐτογλου εχει 93% φυστικι και φοινικελαιο. 

Το ιδιωτικής ετικετας φυστικοβουτυρο του Εν Καρπω εχει 100% φιστικι και καθολου φοινικελαιο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, someone- είπε

τι παραληρημα ειναι αυτο; μπηκες να γραψεις αυτο σε ενα thread με ονομα LIDL που μιλαμε για προιοντα και προσφορες του λιντλ.

με συγχωρείς αν διαβάζοντας το κείμενο σου έβγαλε την αίσθηση ότι είμαι σε παραλήρημα.
δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου, απλά ήθελα να επισημάνω
κάτι που μου έχει κάνει εντύπωση.

επίσης ο τίτλος είναι σκέτο "LILD"

και όχι "Lidl προϊόντα προσφορες"

άρα πιστεύω ότι είμαι ON-topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...