Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, rus είπε

Διορθωση, 4x100g είναι. Η σημασια στη λεπτομερεια :)

Εν τω μεταξυ και στον ΑΒ εχει φιλετο σολωμου στα 2,99ε.

Το 2,99 του Λιντλ είναι πιο φτηνό από το 2,99 των άλλων καταστημάτων. 

Βασική παραδοχή του θέματος.

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎27‎/‎3‎/‎2018 στις 6:08 ΠΜ, papoys1 είπε

Δεν ξέρω για πιο μοντέλο αναφέρεσαι.Στο συγκεκριμένο ο κάδος είναι άβαφος ατσάλι όπως φαίνεται και στο έντυπο και το άβαφο ατσάλι δεν ξεβάφει.Ενδεχομένως να μαυρίσει όχι στην κουζινομαχανήπου αναδεύει κρύα υλικά αλλά σε άλλες συσκευές κατσαρόλες - μπρίκια ανάλογα με το υλικό που βράζεις σε αυτά.

Και μία συμβουλή για όσους έχουν τέτοια ατσάλινα κατσαρολικά και έχουν μαυρίσει.Προσοχή ατσάλινα και όχι αλουμινίου.Πάρτε ψιλό γυαλόχαρτο νερού 1000- 1500 -2000 και τρίψτε τα εσωτερικά σταδιακά από το χοντρό στο πιο ψιλό.Το ατσάλι μαυρίζει επιφανειακά  δεν προχωράει πιο μέσα και όταν καθαρίζεται με τον παραπάνω τρόπο γυαλίζει και γίνεται σαν καινούργιο.Θα εκπλαγείτε όταν δείτε το αποτέλεσμα.

Καθαρίζουν και με σύρμα για τα πιάτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, zio10 είπε

Καθαρίζουν και με σύρμα για τα πιάτα.

Όντως καθαρίζει αλλά κάντο μία φορά με γυαλόχαρτο νερού όπως είπα και μετά έλα να μου πεις.30-40 λεπτά το φύλλο κάνει και φτάνει για πολλές  κατσαρόλες.Και εγώ όταν μου το είπαν δεν το πίστευα αλλά όταν είδα το αποτέλεσμα ενθουσιάστηκα,η δε σύζυγος έψαχνε τα ντουλάπια να βρει και άλλες κατσαρόλες - μπρίκια μαυρισμένα να τα γυαλίσω.:lol:

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, orck είπε

Το 2,99 του Λιντλ είναι πιο φτηνό από το 2,99 των άλλων καταστημάτων. 

Βασική παραδοχή του θέματος.

Aυτη η μαρκα, η 365, εχει φτηνα προϊοντα σε διαφορα ειδη.

t7yaz4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως τα αυγα εκτος απο οτι δεν ειναι μεσαια αλλα μικρα, νομιζω οτι παλιά τα χε 4€ και τωρα τα πηγε 5€ με 5 αυγα δωρο. 

Κοροϊδία. Ας τα χε 5€ αλλα μεσαια οχι να ντρέπεσαι να τα φας, δεν το συζηταω να τα βαψεις, ουτε λογος.

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, rus είπε

Aυτη η μαρκα, η 365, εχει φτηνα προϊοντα σε διαφορα ειδη.

t7yaz4.jpg

Παιζει και στα λιντλ η μονο στον βασιλοπουλο; Παντως τα τυρια 365 και τα κρεμοσαπουνα τους εχουν εξαφανιστει εδω και δυο μηνες περιπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως να υπάρχει η 365 στο lidl, αφού η μάρκα 365 είναι η φθηνή μάρκα του Βέλγου που έχει τον Βασιλόπουλο

Επεξ/σία από dhmak
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπυρες strong και weiss, της perlenbacher νομιζω, εχουν καταργηθει; Πηγα σημερα και δεν βρηκα. Η weiss ηταν ξερατο, αλλα η strong δεν ειχε διαφορα απο την αντιστοιχη alpha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/29/2018 στις 6:34 ΠΜ, papoys1 είπε

Όντως καθαρίζει αλλά κάντο μία φορά με γυαλόχαρτο νερού όπως είπα και μετά έλα να μου πεις.30-40 λεπτά το φύλλο κάνει και φτάνει για πολλές  κατσαρόλες.

Λεπτομέρια αλλά είχα ταλαιπωρηθεί παλιότερα και δοκίμασα νερό με γυαλοχαρτο. Μην το κάνει ποτέ κανείς αυτό σκίζεται; Είναι ντουκοχαρτο αυτό που δουλεύει με νερό και όντως κάνει καλή δουλειά.

Δεν θέλω να θεωρήσεις ότι στην λέω η σου κάνω παρατήρηση. Η συμβουλή σου είναι σωστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Miracle Worker είπε

Οι μπυρες strong και weiss, της perlenbacher νομιζω, εχουν καταργηθει; Πηγα σημερα και δεν βρηκα. Η weiss ηταν ξερατο, αλλα η strong δεν ειχε διαφορα απο την αντιστοιχη alpha.

Αν και δεν πίνω πλέον καθόλου μπύρες και αλκοολούχα δεν νομίζω ότι η strong perlenbacher είχε την ίδια γεύση με την Alpha «7» που ήταν κλάσεις ανώτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο lidl περιοχής μου (Γέρακα) να πάρω τις σιδερένιες βάσεις για κράτημα σηκωμένου αυτοκινήτου στα 13 ευρώ γιατί το στηρίζω σε ένα κούτσουρο ελιάς και καμιά μέρα θα με πλακώσει,αλλά δεν είχε.

Έχει δει κάποιος σε κάποιο άλλο εδώ τριγύρω;;;; Τελικά παρασύρθηκα και πήρα τη βάση για μικρό γωνιακό τροχό στα 16 ευρώ.Όπως την είδα αρκετά καλή.Η βάση από βαρύ μαντέμι το επάνω κομμάτι μάλλον χυτό αλουμίνιο.Αρκετή στιβαρή και πιστεύω αξίζει τα λεφτά της.Ίδιες  στο skroutz είναι στα 22 ευρώ.Αν κάποιος είναι κολλημένος με  κατασκευές όπως εγώ είναι καλή λύση.:D

Αν δεν είναι ευκαιρία να αρχίσει.Καλό κόλλημα και κορυφαία ψυχοθεραπεία.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαται κανεις αν εγινε περυσι κανα ξεστοκαρισμα αρνιων & κρεατων λιγες ωρες πριν το κλεισιμο των καταστηματων lidl Μεγα Σαββατο;

Για το 2016 θυμαμαι που βγηκε διαφημιστικο απο μεσημερι για μεγαλη εκπτωση των κρεατων για να ξεστοκαρουν, και ειχε γινει χαμος. Με 15-20€ αγοραζες ολοκληρο αρνι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...