Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/6/2018 στις 9:52 ΜΜ, plotolp είπε

Πήρε κανείς την εσπρεσιέρα την δευτέρα? Την πήραμε και εμείς και έχω 1-2 απορίες.

Εγώ αγόρασα ναι,αν μπορώ να σε βοηθήσω, ευχαρίστως.

Δηλώνω εξαρχής "αρχάριος" στο άθλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, orck είπε

Με σαλμονελα η χωρις; Προσοχη καλο ψησιμο μην παθεις τιποτα.

Γιατι πιστευεις ότι τα κοτοπουλα "του Χασαπη" εχουν σαλμονελα?

Η σαλμονελα παντως στο ψήσιμο εξαφανιζεται, τι θεμα είναι οταν ξεπλενεις το κοτοπουλο την εξαπλωνεις μεσω των σταγονιδιων του νερου που πεταγονται, ή από τη επιφανειες με τις οποιες ερχεται σε επαφη  το κρεας.

5 ώρες πριν, siracos είπε

Τα Ελληνικά κοτόπουλα του χασάπη  είναι Νιτσιάκος 

Ναι, το περιεργο είναι ότι στον ΑΒ πωλουνται σε διπλη τιμη απ ότι στο lidl.

14 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Έχω την εντύπωση πως τα κρέατα του δεν είναι ότι καλύτερο.

Τα ντοπια ή τα εισαγωμενα?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/6/2018 στις 1:36 ΜΜ, k_w_t είπε

Πας με την αποδειξη και εναν υπαλληλο στο ραφι και σου επιστρεφουν την διαφορα....

Το εχω κανει 2-3 φορες.. Ειναι υποχρεωμενοι βαση νομου να το δωσουν στην τιμη που λεει το ραφι..

Στη περίπτωση που δεν εχει περαστεί το προιον στο σύστημα τι κάνεις; Μου εχει τυχει 2 φορες και μου ειπαν να πάρω αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, rus είπε

Ναι, το περιεργο είναι ότι στον ΑΒ πωλουνται σε διπλη τιμη απ ότι στο lidl.

Τα ντοπια ή τα εισαγωμενα?

Κ εγώ το ίδιο είδα.Ότι ο ΑΒ έχει ανεβασμένες τιμές στα προϊοντα με ετικετα ΑΒ π.χ. στο στήθος κοτόπουλο.

Το χοιρινό που είδα και ο κιμάς του,κάτι ετοιματζίδικα μπιφτέκια κ.α. που διαθέτει προς πώληση ,προσωπικά δεν θα αγόραζα.Ίσως να είμαι προκατειλημμένος.Προτιμώ να δώσω 8-9e που εχει στο κρεοπωλείο.

Όσο για τα φρούτα  και τα λαχανικά του  ,ορισμένα είναι vfm.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα επειδη δεν προλαβαινα να μαγειρεψω, πηγα να πάρω πιτσα, να την πεταξω στο φουρνο και τελος. Ειπα να μην πάρω κατεψυγμενη, πηρα την φρεσκα, που εχουν στο ψυγειο.

Αθλια απλα, την πέταξα. Λεω τι βλακας που ειμαι και δεν πηρα κατεψυγμενη. 

Αυτη που φτιαχνω εγω ειναι επιπεδου μαστερ σεφ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Liverpool89 είπε

Ειπα να μην πάρω κατεψυγμενη, πηρα την φρεσκα, που εχουν στο ψυγειο.

Ο,τι πιο απαράδεκτο εχω δοκιμάσει σε πίτσα  ....... απορώ πως πουλάει ακόμα αυτο το πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εκείνη τη μεγάλη τη παραλληλόγραμμη λέτε; Κι εγώ έχω μπει στον πειρασμό αρκετές φορές να τη πάρω, ειδικά όταν είναι κοντά στη λήξη και έχει έκπτωση 30%, η τιμή της γίνεται εξευτελιστική για τη ποσότητα....

...αλλά αν δεν τρώγεται...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, villasg είπε

Ο,τι πιο απαράδεκτο εχω δοκιμάσει σε πίτσα  ....... απορώ πως πουλάει ακόμα αυτο το πράγμα

Αυτο ισχυει για ΟΛΕΣ τις πιτσες που εχω αγορασει απο το σουπερ μαρκετ, ημαρτον Το σταματησα πλεον καθολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, margaritagr είπε

Απαγορεύεται να πλένεις τα κρέατα!! Το έκαναν σχεδόν όλες οι νοικοκυρές παλιά, στο 2018 ειναι τραγικό 

H ευκολη και ασφαλη μεθοδος ειναι να το ξεπλυνεις μεσα στη κατσαρολα ή το ταψι στο οποιο θα το μαγειρεψεις.

5 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Το χοιρινό που είδα και ο κιμάς του,κάτι ετοιματζίδικα μπιφτέκια κ.α. που διαθέτει προς πώληση ,προσωπικά δεν θα αγόραζα.Ίσως να είμαι προκατειλημμένος.Προτιμώ να δώσω 8-9e που εχει στο κρεοπωλείο.

Εγω ετοιματζιδικο κιμα ή μπιφτέκια δε τα επαιρνα από πουθενα, ακομα και αν με πληρωναν 8-9e :)

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κοτοπουλάκια του Χασάπη... κάτι θυμόμουν και έψαξα λίγο...
http://agonaskritis.gr/ανακαλείται-σουβλάκι-κοτόπουλο-από-τ/

Φυσικά δεν χρειάζονται τέτοια άρθρα ή ανακοινώσεις για να ξέρουμε τι αγοράζουμε. Τα κρεατικά αυτής της φίρμας είναι κάτω του μετρίου σαν πρώτη ύλη, ακόμα και άσχετος το καταλαβαίνει (και μιλάω για την γεύση και την υφή, όχι οτι έχουν σαλμονέλα ή κάτι). Τα οπωροκηπευτικά του όμως τα θεωρώ καλά και σίγουρα vfm. Δεν του κρατάμε κακία όμως γιατί δεν βρίσκουμε αλλού φτηνιάρικα λουκανικάκια Νυρεμβέργης! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως οι πιτσες του καρδη ειναι μια κακομοιρια σκετη... εγινα 100 κιλα λογω των πειραματισμων (νταξει ειμαι και 2 μετρα δεν φαινεται) και μπορω να πω οτι δεν τρωγονται απλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, rus είπε

H ευκολη και ασφαλη μεθοδος ειναι να το ξεπλυνεις μεσα στη κατσαρολα ή το ταψι στο οποιο θα το μαγειρεψεις.

Εγω ετοιματζιδικο κιμα ή μπιφτέκια δε τα επαιρνα από πουθενα, ακομα και αν με πληρωναν 8-9e :)

διόρθωση :9e το κιλο ο κιμας ...δεν αναφερόμουν σε ετοιματζίδικα χωρις να σημαίνει πως όλα τα βάζουμε στο ίδιο σακί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...