Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί είναι καλά τα cien αφρόλουτρα και είδη προσωπικής φροντίδας? Ο παππούς είπε για τα ξυραφάκια ότι είναι οκ και για να το λέει έτσι θα ναι . Είναι καλές οι οδοντόκρεμες dentalux? Ποδαριλα μυρίζουν. Αντί να καθαρίσεις τα δόντια θα γίνουν άστα καλύτερα. Είναι καλό το ψωμί του τοστ χρυσός μύλος που μυρίζει από χιλιόμετρα συντηρητικό και διογκωτικό? Στα χαρτικά είναι καλοί στα καθαριστικά w5 και στις σοκολάτες-μπισκότα αν και κατά καιρούς έχουν ακουστεί διάφορα και για αυτά. 

Κάτι power bank silvercrest χρόνο δεν έβγαλαν και τα ακουστικά κεφαλής επίσης silvercrest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, rus είπε

Πολυς κοσμος(ο περισσοτερος μαλλον) από την πελατεια των sm δεν ασχολειται με ιντερνετ.

Θα συμφωνήσω.Και εγώ παλιά δεν ασχολούμουν αλλά βλέποντας πόσα χρήματα κερδίζω με το να ενημερώνομαι συνεχώς.Και να σου πω πως την πάτησα χτες.

Ήθελα ένα αεροζόλ είχα πάει Σκλαβενίτη πάω βλέπω ένα teza 250 ml ,με παρασέρνει αυτή η μεγάαααααααλη απάτη του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ με την ψεύτικη τιμολόγηση που ο υπάλληλος που την κάνει γράφει ότι κατεβάσει η γκλάβα του και την πατάνε οι περισσότεροι από 5,10 προσφορά 2,20 λέω καλή τιμή και το αγοράζω.

Κοιτάζω σήμερα στο φυλλάδιο του lidl teza αεροζόλ 300 ml 1,45.Παιδιά ενημερωθείτε γενικά για τις τιμές.Πουλάει ότι γουστάρει ο καθένας και μας δουλεύουν από πάνω ότι μας το δίνουν και τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mindtrapper είπε

Την κουρευτική ποτε την φέρνει αυτήν την βδομάδα; Είμαι απο κινητό και δεν βολευει να το ψαξω. 

Μόνο το Σάββατο 30/6 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orck είπε

Αυτό ναι που αξίζει. Οτιδήποτε που δεν είναι προσφορά απλά δεν αξίζει τον κόπο.

Ο Σκλαβενίτης πήρε προίκα από το Καρφούρ το caremarket.gr

του ευαγγελάτου δεν είναι αυτό?

2 ώρες πριν, Backpacker είπε

2018 και δεν έχει ούτε σάιτ ούτε καν σελίδα στο φβ!! Εδώ Μακεδονία δεν πατάει κανένας! Καινούργιες ανακαινισμένες μαγαζάρες άδειες! Φυσιολογικό όταν δεν ξέρει κανένας τι προσφορές έχει και πότε! Δεν έχει προσφορές ούτε καν στις βιτρίνες των καταστημάτων του!! Εκτός Αθήνας πιστεύω θα φάει τρελή κατραπακιά αν συνεχίσει έτσι. 

χωρίς να έχω επισκεφτεί αρκετά καταστήματα του στη Θεσσαλονίκη παρά μόνο δύο, στο κέντρο που πάω έχει νορμάλ κίνηση, όχι χαμό, ούτε άδειο όμως και στο Μακεδονία που είχα πάει καθημερινή μεσημεροαπόγευμα όντως βαρούσαν μύγες, για τόσο μεγάλο κατάστημα.  Από τον μασούτη πάντως έχει καλύτερες τιμές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, rus είπε

Πολυς κοσμος(ο περισσοτερος μαλλον) από την πελατεια των sm δεν ασχολειται με ιντερνετ.

 

Ο κόσμος βλέπει και διαφημιστικά φυλλάδια με προσφορές στις πολυκατοικίες που μένει...ή τα βλέπει σε διαφημίσεις στην τηλέοραση. Ο Σκλαβενίτης δεν κάνει τίποτα από όλα αυτά!!!

 Επίσης 2018 έχουμε ολοι εμείς εδώ μέσα πελατεία του σουπερ μαρκετ ειμαστε. Δεν μιλάμε για καμια ψαραγορά ούτε για καμια λαϊκη που ο μέσος όρος ηλικίας μεγαλώνει. Για σουπερ μαρκετ μιλαμε. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΛΑΤΕΙΑ. Και ένα τεράστιο κομματι αυτης της πελατείας τσεκάρει απο το ιντερνετ προσφορές. 

43 λεπτά πριν, notist είπε

Το ίδιο και στη Χαλκηδόνα χαμός. Επίσης του Γέρακα. Εδώ στο εκπτωτικο χωριό σαν ΚΑΡΦΟΥΡ βαραγε κανονικά μύγες και νομίζω εγωιστικά το κράταγε ο Μαρινόπουλος,και με το που έγινε Σκλαβενίτης δουλεύει φουλ. Μου έκανε εντύπωση που πάντα είχε προσωπικό να ρωτήσεις σε όλους τους διαδρόμους. Όχι όπως στα ΚΑΡΦΟΥΡ που τους έψαχνες με το κυαλι. Δεν θα ξεχάσω στο Γέρακα που είχαν βάλει τις υπεύθυνες των ταμείων να πηγαίνουν τέζα με πατίνια!!! Αν είναι δυνατόν. Δούλευε η κουμπάρα μου Σκλαβενίτη και για να εργαστείς πράγματι ήθελε μέσω γνωστού. Ήταν όμως όλοι ικανοποιημένοι, σωστές αποδοχές, είχε καλύψει σπουδές και μεταπτυχιακά,μέχρι και γάμους μεταξύ συναδέλφων είχε καλύψει η οικογένεια Σκλαβενίτη. Το προσωπικό σε κάθε φήμη εξαγοράς από ξένο όμιλο έτρεμε στην ιδέα. Να μην πω για το πρώην ΜΑΚΡΟ πως ήταν και πως είναι σήμερα. Φίλος στα κρέατα μου λέει καλύτερες συνθήκες εργασίας καλύτερες αποδοχές και Κυριακή κλειστά. Άλλος φιλος σε εταιρία σεκιούριτι στο ΜΑΚΡΟ μου έλεγε ότι η ΜΑΚΡΌ είχε επιβάλει στην σεκιούριτι οι εργαζόμενοι της να μην κάνουν ούτε 15 λεπτά διάλειμμα ούτε καφέ ούτε τσιγάρο ούτε κατούρημα. Ξεκουμπίστηκαν και αυτοί και ησυχάσαμε.

 

Δεν μιλάμε για Αθήνα βρε παιδιά. Τα μεγαλύτερο δίκτυο που κληρονόμησε από τα καρφουρ ο Σκλαβενιτης ειναι στην περιφέρεια. Και κει δεν είχε ποτέ όνομα...κανένας δεν ξέρει τον σκλαβενιτη εδώ. Και χωρίς την παραμικρή διαφήμιση δεν μπαίνει κανείς στη διαδικασία οπως ειναι φυσικο να πατησει στα μαγαζια του. Σαλονικη-Σερρες-Δραμα-Καβαλα που γυρνάω συχνά τα μαγαζιά του βαράνε μύγες σε τρομερό βαθμό. 

 

Μασούτης και Lidl κάνουν πάρτυ και μετά ακολουθεί ΑΒ και διάφορες τοπικές αλυσίδες. 

Επεξ/σία από Backpacker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Locke_John είπε

Το ταχίνι του είναι τέλειο, ειδικά το με γεύση σοκολάτα, για εμένα, συγκρίσιμο με μερέντα και πολύ πιο υγιεινό.

Γενικά, αν θέλει κάποιος, βρίσκει πολλές υγιεινές επιλογές τροφίμων στο σούπερ μάρκετ αυτό σε απίστευτα καλές/καλύτερες των άλλων τιμών.

Ενδομυχα, Μ 'ενοχλει που τα ευρώ μου πάνε στην χώρα της Μέρκελ, αλλά όχι τόσο ώστε να μην τιμάω τα για εμένα πιο τίμια μάρκετ της Ελλάδας.

Δεν ειναι ευκολο να αποκαλεσεις "υγιεινο" ένα προϊον που περιεχει φοινικελαιο, μαλτοδεξτρινη και λοιπα.

Τα ευρω δεν πανε σε χωρα, πανε σε ανθρωπους. Στους ιδιοκτητες, στους εργαζομενους, στους παραγωγους/μεσάζοντες των προϊοντων. 

20 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 Επίσης 2018 έχουμε ολοι εμείς εδώ μέσα πελατεία του σουπερ μαρκετ ειμαστε. Δεν μιλάμε για καμια ψαραγορά ούτε για καμια λαϊκη που ο μέσος όρος ηλικίας μεγαλώνει. Για σουπερ μαρκετ μιλαμε. ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΛΑΤΕΙΑ. Και ένα τεράστιο κομματι αυτης της πελατείας τσεκάρει απο το ιντερνετ προσφορές. 

Ναι ολοι ειμαστε πελατεια, αλλα η πλειοψηφια είναι νοικοκυρες, γιαγιαδες και συνταξιούχοι, ατομα δηλαδη που δεν εχουν επαφη με το ιντερνετ.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ήθελα ένα αεροζόλ είχα πάει Σκλαβενίτη πάω βλέπω ένα teza 250 ml ,με παρασέρνει αυτή η μεγάαααααααλη απάτη του ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ με την ψεύτικη τιμολόγηση που ο υπάλληλος που την κάνει γράφει ότι κατεβάσει η γκλάβα του και την πατάνε οι περισσότεροι από 5,10 προσφορά 2,20 λέω καλή τιμή και το αγοράζω.

Πάντως εγώ σήμερα που το κοιτάζω βλέπω ίδιες τιμές σε όλους με τις "σούπερ προσφορές".

Μήπως αυτό που πήρες είναι άλλος κωδικός; Δεν είναι το μπλε αλλά το κόκκινο;

Screenshot_20180626-164208.png

Screenshot_20180626-164322.png

Screenshot_20180626-164353.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kleo1 είπε

εγώ δε μπορώ να καταλάβω πως ξεκίνησαν όλα τα ειρωνικά σχόλια που ακούγονται για τα lidl του τύπου,
(...) από τα lidl.

εγώ ψωνίζω συχνά από τα Lidl και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κάποιο προϊόν. ακόμα και προϊόντα που μπορεί να μην ήταν τόσο καλά, η τιμή τους ήταν ανάλογη.

οπότε δε μπορώ να καταλάβω από που πηγάζει αυτή η ειρωνία και η αντίληψη ότι τα lidl έχουν σαβούρες.

επίσης μη ξεχνάμε ότι άτομα που έβριζαν τα Lidl τώρα στήνονται από τις 7 το πρωί για να προλάβουν τις προσφορές.

Σε αυτό πιστεύω πως μεγάλο ρόλο παίζει το γενικότερο στήσιμο των καταστημάτων και του marketing.

Χυμαριό, πεταμένα ρούχα και προϊόντα όπως να 'ναι, παλέτες αντί για ράφια (και καλά για μείωση κόστους που και καλά ρίχνει τις τιμές), φτηνοδιαφημίσεις με σαχλοσλόγκαν, μουσικές και ονομασίες προϊόντων.

Ελάχιστο προσωπικό, ειδικά στα ταμεία, και οι security γεμίζουν ράφια (όσα υπάρχουν).

Γενικότερα αποπνέει μια κακομοιριά, και δεν το λέω κακοπροαίρετα. Ξέρω ότι κάτι παππούδες και λοιποί τα παίρνουν προσωπικά λες και λέμε για τους συγκεκριμένους.

Το Σάββατο είχα πάει στο Metro Mall για μια δουλειά και περνώντας απ' τα Lidl στο Μετρό είπα να ρίξω μια ματιά γι' αυτά τα βρεφικά που είχε πει ο zio10. Πέραν του ότι δε βρήκα τίποτα από βρεφικά, έφριξα με την κατάσταση στο κατάστημα. Χύμα πεταμένα αλλού γι' αλλού ένα σωρό προϊόντα, δεν ήξερες πού να κοιτάξεις να βρεις το ταμπελάκι για την τιμή και τι είναι ακριβώς. Προφανώς είχαν μετακινηθεί ολόκληρες παλέτες και το δάπεδο ήταν ρδελομπού από σκόνες, γδαρσίματα και βρωμιά. Και μιλάμε για φρεσκοανακαινισμένο κατάστημα που είχε γίνει ντόρος. Αθίγγανοι πελάτες να σουλατσάρουν εδώ κι εκεί.

Ε τι εικόνα να σχηματίσει μετά ένας που πατάει σπάνια στα Lidl; Πες μου εσύ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kleo1 είπε

μπορεί να είναι φθηνότερα αλλά η τιμή τους είναι μια χαρά γι αυτό που παίρνεις, και πολλές φορές είναι παραπάνω από μια χαρά.

Συμφωνω. Εξαλλου σε καποιες περιπτωσεις τα ιδια ακριβως προϊοντα που υπαρχουν και σε αλλα sm, τα βρίσκεις φτηνοτερα στο λιντλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, orck είπε

Πάντως εγώ σήμερα που το κοιτάζω βλέπω ίδιες τιμές σε όλους με τις "σούπερ προσφορές".

Μήπως αυτό που πήρες είναι άλλος κωδικός; Δεν είναι το μπλε αλλά το κόκκινο;

Screenshot_20180626-164208.png

Screenshot_20180626-164322.png

Screenshot_20180626-164353.png

Είπα δεν είναι το ίδιο.Από το Σκλαβενίτη πήρα ένα των 250 ml και είδα το άλλο 1,45 με 300ml.

Σίγουρα διαφορετική συσκευασία δεν νομίζω όμως ότι αλλάζει το περιεχόμενο.Απλά ήθελα να τονίσω ότι αν είχα δει καλά το φυλλάδιο του lidl δεν θα έπαιρνα αυτό με τα 2,20.Ο Σκλαβενίτης δυστυχώς δεν έχει φυλλάδιο και δεν υπάρχει σύγκριση και εγώ άπειρες φορές έχω παραπλανηθεί από την πονηρή τιμολόγησή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, phanispal είπε

........έφριξα με την κατάσταση στο κατάστημα. Χύμα πεταμένα αλλού γι' αλλού ένα σωρό προϊόντα, δεν ήξερες πού να κοιτάξεις να βρεις το ταμπελάκι για την τιμή και τι είναι ακριβώς. Προφανώς είχαν μετακινηθεί ολόκληρες παλέτες και το δάπεδο ήταν ρδελομπού από σκόνες, γδαρσίματα και βρωμιά. Και μιλάμε για φρεσκοανακαινισμένο κατάστημα που είχε γίνει ντόρος. Αθίγγανοι πελάτες να σουλατσάρουν εδώ κι εκεί.

Ε τι εικόνα να σχηματίσει μετά ένας που πατάει σπάνια στα Lidl; Πες μου εσύ.

Και τι ηθελες, να πεταξουν εξω τους αθιγγανους? Δεν απαγορευεται η κυκλοφορια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rus είπε

Και τι ηθελες, να πεταξουν εξω τους αθιγγανους? Δεν απαγορευεται η κυκλοφορια τους.

Μην κολλάς εκεί. Καταλαβαίνω πώς μπορεί να το παίρνουν κάποιοι, αλλά δεν ήταν ρατσιστικό το σχόλιό μου. Και δεν είπα πουθενά να τους πετάξουν έξω ή να τους απαγορεύσουν κάτι.

Αλλά όσο και να (μη) θες, συμβάλλουν στη γενικότερη εικόνα που σχηματίζει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, phanispal είπε

Μην κολλάς εκεί. Καταλαβαίνω πώς μπορεί να το παίρνουν κάποιοι, αλλά δεν ήταν ρατσιστικό το σχόλιό μου. Και δεν είπα πουθενά να τους πετάξουν έξω ή να τους απαγορεύσουν κάτι.

Αλλά όσο και να (μη) θες, συμβάλλουν στη γενικότερη εικόνα που σχηματίζει κάποιος.

Εσυ το ανεφερες, εγω κολλαω? Απλα εξηγω πως δεν απαγορευεται η υπαρξη των αθιγγανων στα sm, αντίθετα τoυς θελουν γιατι πελατες είναι κι αυτοι. 

Η υπαρξη αθιγγανων δεν είναι τωρινη, παντα υπηρχαν. Το τι εγω θελω ή δεν θελω είναι ασχετο και προσωπικο, ομοιως και η εικονα που σχηματιζει καποιος είναι προσωπικο του θεμα και αγνωστο σε μας τους υπολοιπους.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...