Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 26/6/2018 στις 6:02 ΜΜ, Backpacker είπε

Τα Lidl είναι υπερτίμια σε πολλά προιόντα. Αυτό που μου άρεσε πολύ πάντως και το σταμάτησαν ήταν οι εθνικές εβδομάδες με φαγητά από διάφορες χώρες. Έβρισκες τρομερά πραγματάκια και ηταν κάτι μοναδικό. Δεν έβρισκες αντίστοιχα προιοντα πουθενά αλλού!

Απο βδομάδα νομίζω έχει Αμερικανική εβδομάδα τροφίμων.. 

Κ εγώ το βρίσκω εξαιρετική ιδέα και μακάρι να μη το σταματήσουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Locke_John είπε

Απο βδομάδα νομίζω έχει Αμερικανική εβδομάδα τροφίμων.. 

Κ εγώ το βρίσκω εξαιρετική ιδέα και μακάρι να μη το σταματήσουν.

 

Ναι το είδα. Απλά παλιά είχε κάθε μηνα μια εθνική εβδομάδα. Τώρα μια φορά το τρίμηνο περίπου και δεν έχει την ποικιλία που είχε τότε για κάθε "έθνος". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά λες, έχει αραιώσει η συνήθης αυτή πολιτική τώρα που το σκέφτομαι.ειχα τιμήσει παλιά κάτι ισπανικές παέγιες κατεψυγμενες δεόντως.αξιοπρεπέστατες θυμάμαι.

Μήπως η εφαρμογή τους ή η σελίδα τους στο facebook έχει πεδίο υποβολής προτάσεων/σχολίων πελατών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί βλέπουν αν έχουν ζήτηση προϊόντων οι εθνικές εβδομάδες. Αν δεν έχουν,που μάλλον έτσι θα είναι,για αρχή αραιώνουν μέχρι να τις κόψουν εντελώς. Και εγώ στη δουλειά που περνάω στατιστικά προϊόντων,αν κάποια δεν τραβάνε δεν τα κόβουμε εντελώς,επειδή πρέπει να υπάρχουν στο ράφι,αλλά δεν βάζουμε ποσότητες στην παραγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, rus είπε

Εθνικα προϊοντα? Όπως οι κυπριακες σταφιδες που λεγαμε τις προαλλες εισηγμενες απ το Ιραν?

Εθνικα προιοντα απο τα Λιντλ, τυχαιο; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, notist είπε

Αυτοί βλέπουν αν έχουν ζήτηση προϊόντων οι εθνικές εβδομάδες. Αν δεν έχουν,που μάλλον έτσι θα είναι,για αρχή αραιώνουν μέχρι να τις κόψουν εντελώς. Και εγώ στη δουλειά που περνάω στατιστικά προϊόντων,αν κάποια δεν τραβάνε δεν τα κόβουμε εντελώς,επειδή πρέπει να υπάρχουν στο ράφι,αλλά δεν βάζουμε ποσότητες στην παραγγελία. 

Μάλλον κούρασε γιατί το έκανε συνέχεια 1 και 2 φορές το μήνα.Από την άλλη δεν έχουν και πολλοί την ευχέρεια να ξοδεύουν συνεχώς χρήματα μόνο και μόνο να δοκιμάσουν κάποια άγνωστα προιόντα άλλων χωρών.Προσωπικά με αφήνουν αδιάφορο ζήτημα αν δοκίμασα 1-2 φορές τέτοια προιόντα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάρεσαν αύξηση στο χυμό βύσσινο που έπαιρνα από 89 cents σε 99 εν μια νυκτί.... Παραμένει ο φθηνότερος της αγοράς αλλά έτσουξε.... 

Επίσης να ξέρετε ότι αν πληρώσετε για κάτι με κάρτα και το πάτε για αλλαγή πρέπει να έχετε μαζί την ίδια κάρτα γιατί πλέον η επιστροφή θα γίνεται με το τρόπο που πληρώθηκε. (παλιά έδιναν μετρητά ακόμα και αν είχες πληρώσει με κάρτα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeJ είπε

Βάρεσαν αύξηση στο χυμό βύσσινο που έπαιρνα από 89 cents σε 99 εν μια νυκτί.... Παραμένει ο φθηνότερος της αγοράς αλλά έτσουξε.... 

Επίσης να ξέρετε ότι αν πληρώσετε για κάτι με κάρτα και το πάτε για αλλαγή πρέπει να έχετε μαζί την ίδια κάρτα γιατί πλέον η επιστροφή θα γίνεται με το τρόπο που πληρώθηκε. (παλιά έδιναν μετρητά ακόμα και αν είχες πληρώσει με κάρτα).

Αυτά εν μια νυκτί το έκαναν πριν λίγους μήνες στον ηλιόσπορο ανάλατο & αλατισμένο από 0,79 σε 0,89. Τους αρέσουν τα 10λεπτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για ξηροκάρπια - αποξηραμένα φρούτα μπορείτε να βρείτε πολυ καλές τιμές στο ιντερνετ αλλα και σε καφεκοπτεία συνοικιακά.Σε αυτά δεν εμπιστεύομαι το lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρωγω εδω και λιγο καιρο βαφλες απο το λιντλ, περιπου 1.20 νομιζω οι 12... φοβερη τιμη, αν και λιγακι μετριες, αρκετα ψημενες απο την μια μερια αψητες φαινομενικα απο την αλλη... σε αυτη την τιμη δεν παιζονται παντως, οταν αλλα σουπερ μαρκερ εχουν τις 4 στα 3 ευρω περιπου...

σε μια ασπρη συσκευασια που λεει confiserie κατι τετοιο ειναι...

τις εχει φαει κανεις αλλος μυστης ?

γνωμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Για ξηροκάρπια - αποξηραμένα φρούτα μπορείτε να βρείτε πολυ καλές τιμές στο ιντερνετ αλλα και σε καφεκοπτεία συνοικιακά.Σε αυτά δεν εμπιστεύομαι το lidl.

Ο ηλιόσπορος είναι φοβερός ο αναλατος που τρώω με μανία. Έχω φάει κιλά. Είναι γεμάτος και μεγάλος. Μόνο αυτόν παίρνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, τα πολυβιταμινουχα του ταμείου, τα έχετε δοκιμάσει;

Εγώ ναι, απ' όλα τα χρώματα παίρνω.

Αντίστοιχα, σε άλλο σουπερμάρκετ, στο αβ συγκεκριμένα, σχεδόν 3πλασια+ τιμή.

Θεωρώ ότι κάτι καλό κάνουν, πάντως όχι επιβλαβή.

Ποια η γνώμη σας, το έχει ψάξει κανείς;

(Μαγνήσιο,ασβέστιο,βιταμίνη c, πολυβιταμινουχα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Locke_John είπε

Παιδια, τα πολυβιταμινουχα του ταμείου, τα έχετε δοκιμάσει;

Εγώ ναι, απ' όλα τα χρώματα παίρνω.

Αντίστοιχα, σε άλλο σουπερμάρκετ, στο αβ συγκεκριμένα, σχεδόν 3πλασια+ τιμή.

Θεωρώ ότι κάτι καλό κάνουν, πάντως όχι επιβλαβή.

Ποια η γνώμη σας, το έχει ψάξει κανείς;

(Μαγνήσιο,ασβέστιο,βιταμίνη c, πολυβιταμινουχα).

περνω κι εγω αλλα μαλλον μονο για πλασιμπο κανουν και οχι κατι ουσιαστικο..

ειχα λιγο ελλειψη Β12 και μου εγραψε η γιατρος κατι χαπακια β12 που τα γκουγκλαρα και ειναι πανακριβα..

σαν πιστος ελληναρας που θεωρησε οτι η γιατρος δεν ξερει ( :P ) πηγα και πηρα τα πολυβιταμινουχα του λιντλ, το πορτοκαλι...

αυτη που μου εγραψε στην συνταγη ειχε 1000mg β12 στο χαπι, και το αναβραζον απατη του λιντλ 2.5 mg νομιζω?

τεσπα, την υγεια μας να εχουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...