Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, opcorsa είπε

τρωγω εδω και λιγο καιρο βαφλες απο το λιντλ, περιπου 1.20 νομιζω οι 12... φοβερη τιμη,...σε μια ασπρη συσκευασια που λεει confiserie κατι τετοιο ειναι...τις εχει φαει κανεις αλλος μυστης ?

Αυτές εννοείς;

Spoiler

image.png.04717f1f9e573fb05efe07ac65852f83.png

 

Επεξ/σία από dimigar
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dhmak είπε

Καταναλώνεται και τους 100% φυσικούς χυμούς με 7 βιταμίνες, (το Lidl έχει τους red energy που πολύ μου αρέσουνε) εντάξει μπορεί να έχουνε μικρή περιεκτικότητα (20% τα 100ml) ημερήσιας ανάγκης αλλα χυμός είναι, τώρα το καλοκαίρι ειδικά τραβιέται.

Τους έχει αύριο σε φανταστική προσφορά από 1.09 στα 65 λεπτά , για όσους γουστάρουν βέβαια. Επίσης έχει και πολύ καλό καπνιστό τυρί από 3 ευρώ στα 1,79 τα 250 γραμμάρια.

Επίσης έχει και κρουασάν 70 γρ. στα 18 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Γιατί δεν είναι λογικό να έχει τα αμύγδαλα 10.75 ευρω/κιλό.Ενω κάνουν τουλάχιστον 18-19/κιλό τα ξένης προέλευσης.

Στην ποιοτητα αυτή ομως που τα εχουν εγω δεν τα παιρνω ουτε με 10,75ε. Κινδυνευεις να σπασεις κανα δοντι.

16 ώρες πριν, papoys1 είπε

Με το Σκλαβενίτη π.χ. δεν έχει μεγάλες διαφορές στους ξηρούς καρπούς,..........

Ο Σκλαβενίτης εχει τα φτηνοτερα φουντουκια, επισης καλα είναι τα καθαρισμένα αμυδγαλα.

3 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Ή σαν το γιαούρτι το αγελαδινό 2% που το τρως και θες αλλά δέκα για να σε πιάσει.

Τι εννοεις "να σε πιασει"? να σε χορτασει?

Εγω συνηθως τρωω Αγελαδιτσα 0% και με πιανει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτές τις μεγάλες waffles να τις πάρετε στο Βέλγιο.  Θα πάθετε έμφραγμα απόλαυσης. Όχι lidl,  live σε μαγαζί. 

16 λεπτά πριν, opcorsa είπε

ναι αυτες, θα παω να παρω καμια νταλικα αυριο να χω να τρωγω :P

 

Επίσης υπάρχουν και αυτές ονομάζονται stroopwaffle https://en.m.wikipedia.org/wiki/Stroopwafel και αν τις πετύχεις καλές είναι φοβερές. Στην Ολλανδία είχα βρει απίθανες.  Εδώ Ελλάδα είναι για πέταμα. 

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Αυτές τις μεγάλες waffles να τις πάρετε στο Βέλγιο.  Θα πάθετε έμφραγμα απόλαυσης. Όχι lidl,  live σε μαγαζί. 

Επίσης υπάρχουν και αυτές ονομάζονται stroopwaffle https://en.m.wikipedia.org/wiki/Stroopwafel και αν τις πετύχεις καλές είναι φοβερές. Στην Ολλανδία είχα βρει απίθανες.  Εδώ Ελλάδα είναι για πέταμα. 

ναι εχω φαει στο εξωτερικο τετοιες, απλα στο λιντλ νομιζω δεν εχει ...

παντως πολυ βολικες οι βαφλες τους μιας που τρωγω 3 καθε πρωι οποτε το πακετο μου φτανει 4 μερες και μια χαρα την περναω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, opcorsa είπε

ναι εχω φαει στο εξωτερικο τετοιες, απλα στο λιντλ νομιζω δεν εχει ...

παντως πολυ βολικες οι βαφλες τους μιας που τρωγω 3 καθε πρωι οποτε το πακετο μου φτανει 4 μερες και μια χαρα την περναω..

ΕΧΩ βρει σε Ελληνικά sm έχει στο σκλαβενιτη.  Δεν δοκίμασα.  Ήταν τσιμπημενες και δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zerg13 είπε

ΕΧΩ βρει σε Ελληνικά sm έχει στο σκλαβενιτη.  Δεν δοκίμασα.  Ήταν τσιμπημενες και δεν...

Από ποιότητα σε ποιότητα πάει και αυτός. Μας έχει πνίξει με την ποιότητα ειδικά στα φρούτα - κηπευτικά.:P

Πήρα χτες σε συσκευασία βερύκοκα Διαμαντοπούλου γιατί τα είδα σε καλή τιμή  (2,90 το κιλό). Μόνο στο όνομα θυμίζουν Διαμαντοπούλου.Τα Μπεμπέκου και τα υπόλοιπα με 1-1,5 που παίρνω συνήθως είναι κλάσεις ανώτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, rus είπε

Στην ποιοτητα αυτή ομως που τα εχουν εγω δεν τα παιρνω ουτε με 10,75ε. Κινδυνευεις να σπασεις κανα δοντι.

Ο Σκλαβενίτης εχει τα φτηνοτερα φουντουκια, επισης καλα είναι τα καθαρισμένα αμυδγαλα.

Τι εννοεις "να σε πιασει"? να σε χορτασει?

Εγω συνηθως τρωω Αγελαδιτσα 0% και με πιανει μια χαρα.

Ότι έχει κενές θερμίδες.Προτιμώ το στραγγιστό.Το 0 % να το αποφεύγεις - φουλ χημεία.

Το σπανάκι του είναι κοντά στα 1,50.Το έχει κανείς αγοράσει;

22309_offer_alternative.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Ότι έχει κενές θερμίδες.Προτιμώ το στραγγιστό.Το 0 % να το αποφεύγεις - φουλ χημεία.

Κεσεδάκι κλασικό από το lidl αγελαδινό ή πρόβειο με 59 και 69 λεπτά.Με πετσούλα φτιαγμένο παραδοσιακά με τα λιπαρά του με τα όλα του και μακριά από χημικές επεξεργασίες που κάνουν στα υπόλοιπα να αφαιρέσουν τα λιπαρά και την πετσούλα!!!!!!!!!!!!!!!! (το καλίτερο πετάνε ρε παιδιά):lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Κεσεδάκι κλασικό από το lidl αγελαδινό ή πρόβειο με 59 και 69 λεπτά.Με πετσούλα φτιαγμένο παραδοσιακά με τα λιπαρά του με τα όλα του και μακριά από χημικές επεξεργασίες που κάνουν στα υπόλοιπα να αφαιρέσουν τα λιπαρά και την πετσούλα!!!!!!!!!!!!!!!! (το καλίτερο πετάνε ρε παιδιά):lol:

έτσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ξερει κανεις αν αξιζει η μηχανη κουρεμταος της silvercrest που εχει σημερα στα 18€; Για γενια την θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Captain Falafel είπε

Ξερει κανεις αν αξιζει η μηχανη κουρεμταος της silvercrest που εχει σημερα στα 18€; Για γενια την θελω.

Γιατί δε παίρνεις μια philips ;Ρίξε μια ματια στο σκρουτζ.Έχει μεγάλη γκάμα.Εχω philips κ ειμαι 100% ικανοποιημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, CallMeRp είπε

Γιατί δε παίρνεις μια philips ;Ρίξε μια ματια στο σκρουτζ.Έχει μεγάλη γκάμα.Εχω philips κ ειμαι 100% ικανοποιημένος.

Καλή η philips αλλά κοντά σε αυτά τα λεφτά (και λίγο παραπάνω) μόνο για ξύρισμα.Αν θέλεις philips και για κούρεμα τα διπλά και παραπάνω για κάτι αξιόπιστο.Δεν γράφει πόσα watt είναι αλλά από τι στιγμή που λέει μπαταρία λιθίου πρέπει να είναι καλή.

Μάλλον πρέπει να έχει και διαφορετική κεφαλή για κούρεμα και για ξύρισμα.

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...