Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, le vent nous porterAAAA είπε

γράφω ποστ που λεω οτι βρηκα ανοιγμενη συσκευασία στο λιντλ, προφανώς το γραφω για να προσέξουν και άλλοι γιατι εγω το εχω υπόψιν μου προτού το γράψω λολ και μου την πεφτει ο αλλος ο αχαρακτηριστος για το αν πληρώνει καλα; ποιος να πληρώνει καλα παλικάρι μου; Ανοιχτη συσκεαυσια ειπα οτι βρηκα, οχι κουπονι δωρο μεσα, ρε συνερθετε. Και εσύ και ο αλλος που λεει τι θα γινει με τους καινούργιους λογαριασμούς. Όσον αφορά την σύγκριση του πρεμιουρ παγωτού με το κοινό: Ναι τα σύγκρινα και σου λεω οτι γνωμη μου, δεν αξιζει το πιο ακριβό, ειχε επισης ενα σωρό προσθετα. Και πρόσθεσα ότι οταν τα έσκασα για φρέσκο παγωτό σε νησί απο την γεύση τουλάχιστον, ένιωθα οτι άξιζε. Σορυ κιολας που διαφωνούμε, ρε μαστορα

Και εγώ παππού ψηφίζω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν ειναι θεμα ψηφοφορίας, πολωσης αγαπητέ, εκτος και αν δηλωνετε συμφωνία ως προς το περιεχόμενο. Τωρα όσον αφορά τα περί ντοπιων και αθηναικων κρεάτων, σίγουρα συμβαίνουν αυτα που λέτε, σίγουρα υπάρχουν και εκει προκαταλήψεις αλλα εντάξει την κοτουλα απο την φάρμα της θείας μου θα την προτιμουσα ακομα και αν την πληρωνα και σιγουρα ο κολλητός μου που δεν εχει δει ποτε ούτε την φάρμα ούτε την θεία μου να βγαίνει για τάισμα κουτσα κουτσα γιατι εμπιστεύεται εμένα.Ε η εμπιστοσύνη 9/10 στους ανθρώπους ολοι ξέρουμε οτι δεν βγάζει πουθενα. Αλλα εγω αισθάνομαι οτι η διαφορα γεύσης κανει Μπαμ. Και η πατάτα που θα πάρω. Και το αγγουράκι που μπορει να ειναι πικρό επειδή το πάτησε καταλαθος ή άνοστο και ας δεν εχει φάρμακα. Τωρα μπυρα πχ απο άγνωστο σε μενα παραγωγο δεν θα έπαιρνα ακριβή γιατι δεν σκαμπαζω, και νερο με θολούρα να μου βάλεις, αν μου πεις οτι ειναι μοναστηριακή συλλεκτική, σε πίστεψα. Το να πληρώσεις κατι ακριβό σημαίνει οτι καταρχήν το εκτιμάς. Απο την αλλη, μερικές φορες, παίζουν και άλλοι παράγοντες. Μελι θα παρω απο γνωστο γιατι ξερω τι είδους άνθρωπος ειναι και πού τρώει τα λεφτα που βγάζει, ενώ για το διευθυντα σύμβουλο των λιντλ δεν εχω ιδέα. Για τα προιντα φυσικά και δεν ειμαι παρων οταν τα φτιάχνουν και οι δυο. Το σημαντικό για μενα ειναι αυτο που εχει πει ο παππούς: Να υπάρχει μια φτηνή εναλλακτική στο καρτελ, ακομα και οταν θα επιλέξεις το καρτελ. Ως προς την τελική τιμη , καρτελ, γιατι στον μικρο παραγωγο προμηθευτή δεν ξερω τι κανει το λιντλ δυστυχώς

 

η απορια μου παραμένει και δεν ειναι κακοπροαιρερη, ως προς τα κρεατα του λιντλ που δεν ειναι ούτε για κοίταγμα. Διαφωτειστε και εμάς ρε παιδια

Επεξ/σία από le vent nous porterAAAA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να βρει ο καθενας απο εμας μια γυναικα/αντρα (οτι γουσταρει ο καθενας, δεν κρινουμε) να τον αγαπαει οπως ο παππους αγαπαει τα Lidl.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το lidl και τόσα άλλα μαγαζιά έχουν προιόντα που αξίζουν και άλλα που είναι απλησίαστα λόγω τιμής ή ποιότητας.Διαλέγετε και παίρνετε.Π.χ. το lidl έχει το ΓΑΛΠΟ στραγγιστό με προφορά στα 1,59e αν κάποιος δε θέλει να δώσει 3e+ για το αντίστοιχο άλλης εταιρίας .Καλά προιόντα σε χαμηλές τιμές υπάρχουν όπως και κάκιστα προιόντα σε εξωφρενικές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, le vent nous porterAAAA είπε

δεν ειναι θεμα ψηφοφορίας, πολωσης αγαπητέ, εκτος και αν δηλωνετε συμφωνία ως προς το περιεχόμενο. Τωρα όσον αφορά τα περί ντοπιων και αθηναικων κρεάτων, σίγουρα συμβαίνουν αυτα που λέτε, σίγουρα υπάρχουν και εκει προκαταλήψεις αλλα εντάξει την κοτουλα απο την φάρμα της θείας μου θα την προτιμουσα ακομα και αν την πληρωνα και σιγουρα ο κολλητός μου που δεν εχει δει ποτε ούτε την φάρμα ούτε την θεία μου να βγαίνει για τάισμα κουτσα κουτσα γιατι εμπιστεύεται εμένα.Ε η εμπιστοσύνη 9/10 στους ανθρώπους ολοι ξέρουμε οτι δεν βγάζει πουθενα. Αλλα εγω αισθάνομαι οτι η διαφορα γεύσης κανει Μπαμ. Και η πατάτα που θα πάρω. Και το αγγουράκι που μπορει να ειναι πικρό επειδή το πάτησε καταλαθος ή άνοστο και ας δεν εχει φάρμακα. Τωρα μπυρα πχ απο άγνωστο σε μενα παραγωγο δεν θα έπαιρνα ακριβή γιατι δεν σκαμπαζω, και νερο με θολούρα να μου βάλεις, αν μου πεις οτι ειναι μοναστηριακή συλλεκτική, σε πίστεψα. Το να πληρώσεις κατι ακριβό σημαίνει οτι καταρχήν το εκτιμάς. Απο την αλλη, μερικές φορες, παίζουν και άλλοι παράγοντες. Μελι θα παρω απο γνωστο γιατι ξερω τι είδους άνθρωπος ειναι και πού τρώει τα λεφτα που βγάζει, ενώ για το διευθυντα σύμβουλο των λιντλ δεν εχω ιδέα. Για τα προιντα φυσικά και δεν ειμαι παρων οταν τα φτιάχνουν και οι δυο. Το σημαντικό για μενα ειναι αυτο που εχει πει ο παππούς: Να υπάρχει μια φτηνή εναλλακτική στο καρτελ, ακομα και οταν θα επιλέξεις το καρτελ. Ως προς την τελική τιμη , καρτελ, γιατι στον μικρο παραγωγο προμηθευτή δεν ξερω τι κανει το λιντλ δυστυχώς

η απορια μου παραμένει και δεν ειναι κακοπροαιρερη, ως προς τα κρεατα του λιντλ που δεν ειναι ούτε για κοίταγμα. Διαφωτειστε και εμάς ρε παιδια

Συμφωνία ως προς το περιεχόμενο. Αυτό 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω στο Σκλαβενίτη παίρνω μακαρόνια μαράτα με 52 λεπτά (μάλλον μπούφλες θέλω που δεν πήρα μέλισσα που τα είχε προσφορά 49) γυρνάω σπίτι διαβάζω την ετικέτα και μουτζώνω τον εαυτό μου που δεν πήρα του lidl με 41 όταν διαβάζω ότι παράγονται και συσκευάζονται από το ίδιο εργοστάσιο στη Θράκη. 

Πάω Σκλαβενίτη παίρνω το φτυνοχυμό μαράτα 100% πορτοκάλι με 90 λεπτά,γυρνάω σπίτι διαβάζω την ετικέτα και ξαναμουτζώνω τον εαυτό μου που δεν πήρα του lidl με 79 που τον είχε και προσφορά 65 όταν διαβάζω ότι παράγονται και συσκευάζονται από το ίδιο εργοστάσιο στου Ρέντη.

Θα μου πεις τη βιτρίνα και την ωραία τοποθέτηση στο ράφι ποιος θα την πληρώσει;;;;; Η τράπεζα ή ο παππάς της ενορίας.:P

Ρε παιδιά έλεος ούτε υπάλληλος ούτε διαφημιστής του lidl είμαι ούτε είμαι κατά των Ελληνικών s/m.Τη τσέπη μου προστατεύω..Όπως όλοι μας έτσι εγώ τα περισσότερα προιόντα που αγοράζει το μεγαλίτερο ποσοστό  όλων των ξένων που ζουν στη χώρα μας και των περισσότερων Ελλήνων καταναλωτών δεν είναι φίρμες αλλά ετικέτας s/m.Δυστυχώς δεν ανήκω  στο 10-20% που δεν τους ακούμπησε η κρίση και τα απανωτά μνημόνια και προσπαθώ όπως όλοι μας να τα βγάλω πέρα με λιγότερο από το 50% του εισοδήματος που είχα πριν 10 χρόνια.

 Γιατί απλά να μην πάω  κατευθείαν και να τα πάρω στον φθηνότερο που είναι το lidl και να τρέχω στους άλλους;;;

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι και να είναι, μιλώντας πάντα για Ελλάδα, για discount chain (εκπτωτική αλυσιδα) είναι ακριβά για αυτό που είναι. Όσο και να σας κάνει εντυπωση, ο Σκλαβενίτης στις προσφορές που κάνει συμφέρει περισσοτερο όπως και η ιδιωτική ετικέττα "Μαράτα" που έχει. Πάω μόνο για ορισμένες προσφορές που βάζουν στα Lidl. Εργένης γαρ και με περιορισμένα οικονομικά την ψάχνω πολύ πανω σε αυτα τα ζητήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Πάω στο Σκλαβενίτη παίρνω μακαρόνια μαράτα με 52 λεπτά (μάλλον μπούφλες θέλω που δεν πήρα μέλισσα που τα είχε προσφορά 49) γυρνάω σπίτι διαβάζω την ετικέτα και μουτζώνω τον εαυτό μου που δεν πήρα του lidl με 41 όταν διαβάζω ότι παράγονται και συσκευάζονται από το ίδιο εργοστάσιο στη Θράκη. 

Πάω Σκλαβενίτη παίρνω το φτυνοχυμό μαράτα 100% πορτοκάλι με 90 λεπτά,γυρνάω σπίτι διαβάζω την ετικέτα και ξαναμουτζώνω τον εαυτό μου που δεν πήρα του lidl με 79 που τον είχε και προσφορά 65 όταν διαβάζω ότι παράγονται και συσκευάζονται από το ίδιο εργοστάσιο στου Ρέντη.

Θα μου πεις τη βιτρίνα και την ωραία τοποθέτηση στο ράφι ποιος θα την πληρώσει;;;;; Η τράπεζα ή ο παππάς της ενορίας.:P

Ρε παιδιά έλεος ούτε υπάλληλος ούτε διαφημιστής του lidl είμαι ούτε είμαι κατά των Ελληνικών s/m.Τη τσέπη μου προστατεύω..Όπως όλοι μας έτσι εγώ τα περισσότερα προιόντα που αγοράζει το μεγαλίτερο ποσοστό  όλων των ξένων που ζουν στη χώρα μας και των περισσότερων Ελλήνων καταναλωτών δεν είναι φίρμες αλλά ετικέτας s/m.Δυστυχώς δεν ανήκω  στο 10-20% που δεν τους ακούμπησε η κρίση και τα απανωτά μνημόνια και προσπαθώ όπως όλοι μας να τα βγάλω πέρα με λιγότερο από το 50% του εισοδήματος που είχα πριν 10 χρόνια.

 Γιατί απλά να μην πάω  κατευθείαν και να τα πάρω στον φθηνότερο που είναι το lidl και να τρέχω στους άλλους;;;

Πώς βλέπεις το εργοστάσιο κατασκευής; Από όσο θυμάμαι γράφουν μόνο περιοχή που παράγονται

Δεν ρωτάω καν πως ξέρεις τι βάζουν σε κάθε παρτίδα μέσα γιατί θα χαθουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά πάντως πάρα πολλά από τα είδη του lidl παράγονται κανονικά από ελληνικές εταιρείες που βγάζουν άλλα "επώνυμα" προϊόντα, απλά έχουν άλλη ετικέτα.

Δεν ξέρω αν αυτές οι βιοτεχνίες/βιομηχανίες έχουν ξεχωριστή γραμμή παραγωγής για χαμηλότερης ποιότητας περιεχόμενο στην ίδια συσκευασία (είτε εθελούσια είτε "κατά παραγγελία").

Πχ. ο καπνιστός τόνος Nixe που έχουν παράγεται από την ΚΟΝ.Β.Α που έχει τις Flokos-Trata (έτυχε να το διαβάσω εδώ).

Γενικά πάντως, είμαι της λογικής να δοκιμάσω και να κρίνω.

ΠΧ τα γιαούρτια του lidl (ΓΑΛΠΟ) και ένα συγκεκριμένο κότατζ που έχει δεν μου αρέσουν καθόλου συγκριτικά με του διαμαντή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, orck είπε

Ναι και αυτός που θέλει να πάρει αυγά θα καθήσει να μετρήσει πόσα αυγά πουλάει η κυρά Βασιλική και πόσες αλανιαρες έχεις για να βγαλει συμπεράσματα εάν είναι δικά του η περνει από τα Λίντλ (που ως γνωστόν είναι τα καλύτερα και φτηνοτερα).

Ότι θέλουμε λέμε.

Ευτυχώς που το 'πιασες το κεντρικό νόημα των λεγομένων μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, spectaculator said:

Holly smokes! Βρήκα χορδές ηλ. κιθάρας 10αρες στο stock! Είναι σε ξεφτίλα τιμή 5 σετ των 6 χορδών!

 

Όταν λες στο stock ; Έχει κάπου μπαζάαρ ή προϊόντα lidl στοκ αυτή τη στιγμή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...