Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

TOP 5 της εβδομάδας - το φυλλάδιο είναι εδώ

-25% 1.85 - Ημίσκληρο τυρί Milbona

+50% δώρο 3.39 - Σνίτσελ κοτόπουλο XXL

0.50 φθηνότερα 1.69 - Ρύζι καρολίνα Σερρών

-27% 1.59 - Γιαούρτι στραγγιστό ΓΑΛΠΟ

2+1 Δώρο 3.98 - Ελληνικό καλαμπόκι

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Αν του άλλου του μείνουν 20 ματσάκια από το ένα 20 από το άλλο 10 από το άλλο νομίζεις τα πετάνε.

Κάθε μέρα βγάζουν ένα φύλλο από το μαρούλι ή από το λάχανο από το σέλινο που έχει μαραθεί να φαίνεται το πιο μέσα φρέσκο.Αν τους μείνουν ματσάκια θα τα πετάξουν να πάρουν φρέσκα;;.Θα κάνουν οτιδήποτε να τα αναστήσουν όπως κάνουν όλες οι επιχειρήσεις.Άλλος θα κάνει τα επιστεφόμενα γάλατα κρέμες και μιλκο άλλος τα μαυρισμένα κρέατα λουκάνικα,μπιδτέκια,κιμά κεφτέδες και πάει λέγοντας.Τίποτε δεν πάει χαμένο.

Όσο για τα ποτίσματα φάε εσύ καρότα πατάτες κλπ. ζαρζαβατικά από τον κάμπο των Οινοφύτων που ποτίζεται από πεντακάθαρο κρυστάλλινο και Ολύμπιο νερό  που εμπλουτίζετε από τα βιομηχανικά απόβλητα των εργοστασίων της περιοχής και μετά θα μας πεις για το νερό της στέρνας μου που βρίσκετε στην  εξοχή μακριά από εργοστάσια πόλεις και χωριά.

Μάλλον εσύ το τερμάτισες ή δεν έχεις ιδέα πρώτο τι μας ταίζουν γενικά και δεύτερο πως λειτουργεί ένα περιβολάκι στο χωριό.

για να περασεις αυτο που θελεις,τραβας τοσο τα σεναρια σου,που ο σπιλ ωχρια.δεν ξερω τι δουλειες εκανες στην ζωη σου,αλλα απο κοστολογιο σιγουρα δεν ξερεις.οταν το προιον το πουλας 50 λεπτα,οταν φτανει στο τελος της ημερομηνιας ληξεως,ΔΕΝ προσθετεις εξτρα εξοδο  για να το συντηρησεις και να το πουλησεις παλι 50 λεπτα.αν εκει χαμω αγοραζετε μονο απο τα ποτιστικα του ασωπου,εχετε προβλημα.το νερο της στερνα σου,ειναι μονο για το περιβολακι σου,οχι και για του γειτονα που το περιβολακι το εχει χαμηλοτερα απο τον βοθρο του,εκει στην εξοχη,μακρια απο εργοστασια (εχει ακομη?) πολεις και χωρια(κατι σαν τερμα θεου αρχη διαβολου?).

το απορυπαντικο πιατων (να το κανει ο θεος) απο τα 1.39,πηγε 1.49.το λενορι απο 3.1 το λιτρο το πηγε 4.25 και με εκπτωση πηγε 3.09.παιρνει μαθηματα λαμογιας στην ελλαδα ,το λιντε,και ξεπερναει και τον δασκαλο ελληνα......

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε φίλε απλά είμαι ένας καταναλωτής που δεν θέλω να δω σε ψευδαισθήσεις.

Και εγώ από αυτά καταναλώνω το πορτοφόλι μου δεν με βοηθάει να ψάξω να βρω τα τοπ να τα αγοράσω.Αυτά λίγοι τα απολαμβάνουν.

Δεν θα πω να τους κάτσουν στο λαιμό αλλά να  γίνει η κοιλιά τους φουσκωμένη σα βαρέλι από το πολύ φαί .:lol:

Έχω χώρο για περιβόλι στο χωριό μου με στέρνα δίπλα με πηγαίο καθαρό νερό πάνω από την οποία είναι μόνο το βουνό αλλά δυστυχώς είμαι αναγκασμένος να ζω στην Αθήνα και να αγοράζω από όλα αυτά που ανέφερα στο πρώτο μήνυμά μου.Όσο για τον κάμπο Οινοφύτων επειδή πηγαινοέρχομαι Εύβοια από τον παράδρομο 3-4 φορές το μήνα βλέπω τι παράγουν για αυτό το έγραψα.

Απλά μου τη δίνει όταν βλέπω αυτές τις διαφημίσεις τις πληρωμένες καταχωρήσεις με τα τέλια προιόντα τους τα υγιεινά τα φρέσκα μεγαλωμένα η παρασκευασμένα σε τέλειες συνθήκες λες και απευθύνονται σε ενθρώπους που δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Όσο για το lidl αυτά έλεγα και εγώ πριν από 10αριά χρόνια όταν πήγαινα στα υπόλοιπα s/m γέμιζα το καρότσι πήγαινα στο ταμείο και δεν με ένοιαζε πόσο θα πληρώσω.

Τότε άκουγα lidl και έβγαζα σπυριά και έλεγα ότι άκουγα και από τους άλλους.Υπάρχουν άνθρωποι που δεν φοβούνται και ψωνίζουν από το lidl;;;;;

Μέχρι που εκ των πραγμάτων (μάλλον πορτοφολιού που που έγινε σαν άτομο που έχει νευρική ανορεξία) :D αναγκάστηκα και πήγα ΚΑΙ στο lidl.Εκεί είδα ότι όλα αυτά που πίστευα, ή μάλλον που με είχαν κάνει να πιστέψω δεν ήταν έτσι.

Απλά  ήταν ένα s/m όπως όλα τα υπόλοιπα αλλά με διαφορετική στρατηγική στην πώληση προιόντων. Πρώτα τα φτηνά ετικέτας και τα φιρμάτα σε δεύτερη μοίρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SILVERCREST KITCHEN TOOLS
Φουρνος μικροκυματων με διπλο γκριλ και λειτουργια θερμου αερα https://lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=13852

image.jpg 

 

Τον εχει απο παλιοτερα κανεις;
Εχω μικροκυματων (εναν φτηνο) αλλα αμα ετουτος λειτουργει και ως φουρνακι πεταω τον παλιο και αγοραζω αυτον!
 

...Βρηκα και το pdf! http://lidl-service.com/cps/rde/SID-1F5962C6-BF00811E/lsp/hs.xsl/product.html?id=49071388&rdeLocaleAttr=el&title=Φούρνος μικροκυμάτων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, indrigo είπε

SILVERCREST KITCHEN TOOLS
Φουρνος μικροκυματων με διπλο γκριλ και λειτουργια θερμου αερα https://lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=13852

image.jpg 

Τον εχει απο παλιοτερα κανεις;
Εχω μικροκυματων (εναν φτηνο) αλλα αμα ετουτος λειτουργει και ως φουρνακι πεταω τον παλιο και αγοραζω αυτον!
 

Έχω φουρνάκι μικροκυμάτων lg το οποίο δουλεύει και σαν γκριλ (ή κάτι τετοιο, είχε μάλιστα μέσα και μεταλλικό σχαρακι). Δεν το έχω δουλέψει ούτε λεπτό σαν γκριλ.

Σε ποιες περιπτώσεις το χρησιμοποιείς σαν φουρνάκι αυτό του λιντλ και γιατί να μην βάλεις τον κανονικό φούρνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μικρες ποσοτητες και οικονομια ( 1500w vs 4kw ) καθως και συνδιαστικο μαγειρεμα ( εχει 8 προγραμματα ) με Microwave -θερμο αερα και γκριλ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, orck είπε

Έχω φουρνάκι μικροκυμάτων lg το οποίο δουλεύει και σαν γκριλ (ή κάτι τετοιο, είχε μάλιστα μέσα και μεταλλικό σχαρακι). Δεν το έχω δουλέψει ούτε λεπτό σαν γκριλ.

Σε ποιες περιπτώσεις το χρησιμοποιείς σαν φουρνάκι αυτό του λιντλ και γιατί να μην βάλεις τον κανονικό φούρνο

1) Για οικονομια που ειπε και ο φιλος παραπανω Δεν ειναι λιγες φορες που θελω να ψησω δυο τρια μπιφτεκια υγιεινα και που ο φουρνος για αυτη την ποσοτητα ειναι του ματσ...

2) Ο χρονος για το ζεσταμα του... μεχρι το και τελικο ψησιμο εχω την εντυπωση πως θα ειναι κατα πολυ μικροτερος!..

3) Αντικαθιστω ετσι και ενα "ρομποτακι" που μου χαλασε και ηθελα καινουργιο Ετσι θα εχω μια συσκευη σε δυο (που ετσι εξοικονομω και χωρο)

Γκριλ εχω και εγω στον δικο μου αλλα εχει μονο ενα επανω Εδω βλεπω απο το pdf πως εχει δυο! Ενα επανω και ενα κατω ...(αν και αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι ο θερμος αερας και οχι και τοσο τα γκριλ)

edit

Αναιρω για αυτο που ειπα για τα γκριλ

_Ειχα (για πχ) σκεφτει να φτιαξω πιτσα στον παλιο μου αλλα απο τη στιγμη που ειχε ενα και μονο γκριλ επανω δεν θα γινοταν Εδω λογικα θα ειναι κομπλε η φαση και για πιτσα!  

...Αμα τον εχει καποιος ξαναλεω και βλεπει το νημα ας ποσταρει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, indrigo είπε

1) Για οικονομια που ειπε και ο φιλος παραπανω Δεν ειναι λιγες φορες που θελω να ψησω δυο τρια μπιφτεκια υγιεινα και που ο φουρνος για αυτη την ποσοτητα ειναι του ματσ...

Το τηγανι δε το χρησιμοποιεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, rus είπε

Το τηγανι δε το χρησιμοποιεις?

Υγιεινα ειπα! ...Οκ βαλε μεσα στο ταψακι και μερικες πατατες που με το τηγανι θα ηθελες ενα καρο λαδι και εχει λυθει η εξισωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, indrigo είπε

1) Για οικονομια που ειπε και ο φιλος παραπανω Δεν ειναι λιγες φορες που θελω να ψησω δυο τρια μπιφτεκια υγιεινα και που ο φουρνος για αυτη την ποσοτητα ειναι του ματσ...

hahahaha

Το διαβάσαμε και αυτό στο insomnia.

Φούρνος μικροκυμάτων για υγιεινή διατροφή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση γκριλ και αέρα  στον συγκεκριμένο φούρνο δεν σημαίνει απαραίτητα και την χρήση των μικροκυμάτων οπότε τα περί υγείας για τον λόγο αυτό είναι άτοπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, blazar είπε

hahahaha

Το διαβάσαμε και αυτό στο insomnia.

Φούρνος μικροκυμάτων για υγιεινή διατροφή!

Δουλευει και ως φουρνακι λεμε!.. και οχι μονο συνδυαστικα

Επεξ/σία από indrigo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, indrigo είπε

Υγιεινα ειπα! ...Οκ βαλε μεσα στο ταψακι και μερικες πατατες που με το τηγανι θα ηθελες ενα καρο λαδι και εχει λυθει η εξισωση

Πατατες? για μπιφτεκια δε μιλαγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...