Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, ELTASSOS είπε

Ακριβως το ίδιο βάζουν στα καλα πλυντήρια αυτοκινήτων και εκεί που πλένουν σκύλους, μπουτίκ σκύλων, κτηνιατρεια κλπ.

Το πουλάνε και σε πετσωπ...

αρα είναι καλό και φτηνό ...

VFM δηλαδη

 Σαπουνι ειναι. Δεν θα το φας. Αν δεν σου κανει ερεθισμους εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ELTASSOS είπε

Μπες στη σελιδα της κατασκευάστριας να τα δεις γραμμένα..

.κατάλαβα τι έννοεις

αλλά όταν αναφέρεσαι στον εαυτό σου γιατί χρησιμοποιείς πληθυντικό?...

Οχι δεν θα μπω εγω. Εσυ θα μπεις να μας αποδειξεις με συγκριτικο οτι δεν λες μπουρδες . Και μετα εδω ειμαι εγω να συμφωνησω οτι ειναι καταλληλο μονο για σκυλους. Μην βιαστεις , θα χτυπησει και κουδουνι σε λιγο , οποτε μπορεσεις. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rus είπε

 

Επισης το εμφιαλωμενο νερο αφηνει αλατα στο ποτηρι. Φευγουν αν τριψεις με χυμο λεμονιου :)

Υπαρχουνε τα φρεσκα-παστεριωμενα, υπαρχουν και τα μακρας διαρκειας-αποστειρωμενα. Ο πελατης διαλέγει αυτο που χρειαζεται. Δεν υπαρχει λογος  το sm να θελησει να σε ξεγελασει πανω σε αυτό το θεμα.

 

1.Και πως θα βάλεις το λεμόνι και το χέρι μέσα στο μπουκάλι να το τρίψεις να φύγουν τα άλατα.:P

2.Τα πάντα όλα υπάρχουν που λέει και ο Αλέ αλλά όχι να παίρνουμε σκονόγαλο (κονσέρβα)   για φρέσκο και να  κάνουμε γευστική δοκιμή να διαπιστώσουμε αν είναι κονσέρβα ή φρέσκο.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για ποτηρι μιλησα. Στο μπουκαλι δε ξερω αν κανει δουλεια αν το κουνησεις σα σεικερ. Επισης υπαρχει και το ξυδι :)

Για να παρεις σκονογαλο αντι για φρεσκο σημαινει ότι δε κοιταξες τι πηρες. Προσεχουμε τι παιρνουμε από το ραφι. Αυτό που ειπα είναι οτι αν εκανες λαθος θα το καταλαβεις μετα στη γευση, δε θα  ξεγελαστεις.

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κάνεις τον espresso bellarom 100% arabica σε κόκκους??  Η τιμή είναι πολύ δελεαστική 

4 ώρες πριν, zeys13 είπε

Σχετικά με τον άκοπο καφέ που έχει προσφορά, να αναφέρω ότι δεν είναι 100% arabica. Δεν πήγα πολύ πρωί και βρήκα μόνο την μία συσκευασία. Αυτή που πήρα είχε στο φυλάδιο και έλεγε 100% arabica. Πήρα 2 για δοκιμή να δούμε τι θα βγεί, αφού η τιμή είναι πολύ χαμηλή.

IMG_20180924_131404.jpg

IMG_20180924_131727.jpg

IMG_20180924_131734.jpg

Ο arabica γράφει espresso  απέξω..Όχι  classico.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, james9tito είπε

Οχι δεν θα μπω εγω. Εσυ θα μπεις να μας αποδειξεις με συγκριτικο οτι δεν λες μπουρδες . Και μετα εδω ειμαι εγω να συμφωνησω οτι ειναι καταλληλο μονο για σκυλους. Μην βιαστεις , θα χτυπησει και κουδουνι σε λιγο , οποτε μπορεσεις. 

Τι σε κανει να νομίζεις οτι ενδιαφέρει κανεναν αν θα συμφωνήσεις η όχι?...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kon1to είπε

όλα ΓΑΛΠΟ είναι, καθώς αυτή είναι η ενιαία ιδιωτική ετικέτα, ο προμηθευτής αλλάζει. μηπως εννοείς ΕΒΡΟΦΑΡΜΑ;

Παρεμπιπτόντως, θα το δοκιμάσω!

το χαρτινο εχουμε ξανα γραψει πως ειναι μεβγαλ...νομιζω το γραφει κ πισω!στο πλαστικο ειναι γαλπο!Μπορει να λεει γαλπο το χαρτινο αλλα ειναι μεβγαλ

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dynamics είπε

το χαρτινο εχουμε ξανα γραψει πως ειναι μεβγαλ...νομιζω το γραφει κ πισω!στο πλαστικο ειναι γαλπο!Μπορει να λεει γαλπο το χαρτινο αλλα ειναι μεβγαλ

Δεν έχω στο ψυγείο αυτή τη στιγμή αλλά νομίζω πως το πλαστικό ΓΑΛΠΟ έχει λιπαρά 3,7 σε αντίθεση με το χάρτινο και τα περισσότερα γενικά φρέσκα που έχουν 3,5.

Ενδεχομένως και για αυτό το χάρτινο μας φαίνεται πιο αραιό στη γεύση όπως όλα τα φρέσκα με δείκτη 3,5.Στο χάρτινο και με το ΔΕΛΤΑ δεν βλέπω να έχει διαφορές.Μήπως το lidl εκτός από τη ΜΕΒΓΑΛ συνεργάζεται και με αυτή γιατί τελευταία βλέπω εκτός από  χάρτινα βλέπω και πλαστικά μικρές οικογενειακές φάρμες που δεν έβλεπα στο παρελθόν.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Δεν έχω στο ψυγείο αυτή τη στιγμή αλλά νομίζω πως το πλαστικό ΓΑΛΠΟ έχει λιπαρά 3,7 σε αντίθεση με το χάρτινο και τα περισσότερα γενικά φρέσκα που έχουν 3,5.

Ενδεχομένως και για αυτό το χάρτινο μας φαίνεται πιο αραιό στη γεύση όπως όλα τα φρέσκα με δείκτη 3,5.Στο χάρτινο και με το ΔΕΛΤΑ δεν βλέπω να έχει διαφορές.Μήπως το lidl εκτός από τη ΜΕΒΓΑΛ συνεργάζεται και με αυτή γιατί τελευταία βλέπω και χάρτινα και πλαστικά μικρές οικογενειακές φάρμες που δεν έβλεπα στο παρελθόν.

ναι το πλαστικο ειναι 3,7 εχθες το πηρα 😛  και το ειδα στο ψυγειο πριν λιγο!θυμαμαι οτι το ειχαμε συζ και εδω οτι το χαρτινο ειναι μεβγαλ τωρα αν αλλαξε δεν ξερω...ειναι χαλια..μιλαμε για νερο!

μιας και μιλαμε για γαλα το καλυτερο που ηπια ειναι απο την εταιρεια σταμου το οποιο ηταν 3,8 λιπαρα αν θυμαμαι καλα κοντα στο 1,40-50 εχει...αλλα δεν εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα!ειχα χρονια να δω τετοια ποιοτητα σε γαλα...δυσκολο να το βρεις βεβαια γτ εχει μικρη παραγωγη

σορρυ για το οφτοπικ

stamou3.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για τον εσπρέσο της προσφοράς του 1,2 κιλών με 11 ευρώ που έχει αυτή τη βδομάδα.

Έκοψα και έφτιαξα εσπρέσο πριν από λίγο.lavatza μου θύμισε.:DΕλαφρύς για τα γούστα μου καμία σχέση με τον κομμένο των 250 γραμμαρίων rosso με 3,20  τον οποίο για την τιμή του τον έχω βρει από τους καλύτερους της αγοράς.

Ενδεχομένως για κάποιους που δεν τους αρέσει η βαριά γεύση να τον βρουν καλό εγώ δεν θα τον ξανααγόραζα. Προτιμώ τον κομμένο ROSSO.

1 ώρα πριν, Dynamics είπε

μιας και μιλαμε για γαλα το καλυτερο που ηπια ειναι απο την εταιρεια σταμου το οποιο ηταν 3,8 λιπαρα αν θυμαμαι καλα κοντα στο 1,40-50 εχει...αλλα δεν εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα!ειχα χρονια να δω τετοια ποιοτητα σε γαλα...δυσκολο να το βρεις βεβαια γτ εχει μικρη παραγωγη

σορρυ για το οφτοπικ

Μία από τα ίδια είναι και αυτή φίλε μου.Από εκεί που αγοράζουν γάλα οι υπόλοιποι αγοράζει και αυτή.Απλά πρόσφατα την εξαγόρασε η ΓΙΩΤΗΣ με ότι αυτό συνεπάγεται (καλύτερο δίκτυο διανομής καλύτερο brad neim καλύτερες διασυνδέσεις στην αγορά) οπότε μη φοβάσαι.Εάν ανέβει η κατανάλωσή του παντού θα το βρίσκεις.Ακόμη και στο lidl.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, phanispal είπε

Αφού είπαμε ότι όλα τα γάλατα ίδια είναι.

Αν ξέρεις εσύ αγελάδες να βγάζουν πρόβειο πέστο και σε μας να το ξέρουμε.bust

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Αφού είπαμε ότι όλα τα γάλατα ίδια είναι.

Η πλάκα είναι ότι χτες στο Σκλαβενίτη στο Γέρακα (δεν ξέρω για άλλους) είδα και γάλα Αμερικάνικης Γεωργικής Σχολής στην πολύ καλή τιμή των 2,22 βέβαια.:D

Μάλλον "λόγω κρίσης" μειώθηκαν οι φανατικοί πότες του συγκεκριμένου "νέκταρ των Θεών"  το οποίο έκανε την εμφάνισή του και σε Λαικά στρώματα ψάχνοντας νέους πελάτες, ή με κάποιο τρόπο αυξήθηκε κατακόρυφα η παραγωγή των αγελάδων της Σχολής ώστε να μπορέσουν όοοοοοολοι να απολαύσουν αυτό το Θείο γάλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dynamics είπε

το χαρτινο εχουμε ξανα γραψει πως ειναι μεβγαλ...νομιζω το γραφει κ πισω!στο πλαστικο ειναι γαλπο!Μπορει να λεει γαλπο το χαρτινο αλλα ειναι μεβγαλ

ΓΑΛΠΟ είναι η ιδιωτική ετικέτα που χρησιμοποιεί η Lild για τα γαλακτοκομικά της προϊόντα, δεν είναι κάποιο brand!

Το χαρτινο ειναι ΜΕΒΓΑΛ οπως σωστα λες και το πλαστικό είναι ΕΒΡΟΦΑΡΜΑ!

Edit: για του λόγου το αληθές...

Υ.Γ.: δεν πηρα τελικα γιατι δεν βρήκα ελαφρύ, ισως δεν υπάρχει γενικά σε αυτό το μέγεθος

Screenshot_17.png

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον και τα γιαουρτάκια (πρόβεια αγελαδινά κατσικίσια) στο κλασικό κεσεδάκι με πετσούλα που έχει στις καλύτερες τιμές της αγοράς ΕΒΡΟΦΑΡΜΑ πρέπει να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...