Προς το περιεχόμενο

The X-Files (1993-2002)


anthony_88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 979
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέτριο το πρώτο. Είχε κάποιες καλές στιγμές αλλά γενικότερα παρακολουθώντας το μου έδωσε την αίσθηση ότι δεν τους βγήκε το mythology που έφτιαξαν στη 10η σεζόν και προσπαθούν να το πάνε αλλού. Το θέμα του παιδιού δε με χάλασε πολύ όπως άλλους που είδα να το κράζουν online. Μπορεί να βγει εντελώς ψέμα ή ακόμα και αλήθεια να είναι ίσως το κλείσουν κάπως ωραία. 

Αυτό που με χάλασε είναι

 

 το θέμα του Smoking man. Με είχε χαλάσει από πέρσι που "αναστήθηκε"  αλλά πες οκ, τον έδειξαν σε κακή κατάσταση κλπ. Τώρα τον έδειξαν σα να μην είχε συμβεί τίποτα τότε. Μήπως κι αυτοί τελικά το πάνε σε παράλληλα timelines και τα καταστρέψουν (για να μην πω κάτι πιο βαρύ) όλα;

Επεξ/σία από katergaris79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, phanispal είπε

Όλο αυτό απλά για να παρακολουθήσεις την εντέκατη;

Αν ναι, γνώμη μου είναι ότι δεν αξίζει, εκτός κι αν θες να τα δεις και για άλλους λόγους.

Και γιατί να μη δεις και τα monsters of the week, που πολλά από αυτά είναι φανταστικά;

Πέρα από το ότι θέλω να παρακολουθήσω όσα έχουν βγει μετά την 7η θέλω να θυμηθώ και να απολαύσω τη μυθολογία της σειράς.

Πράγματι υπάρχουν monsters of the week που ήταν αξιόλογα - ακόμα μου έχει μείνει στη μνήμη το Paper Hearts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εμένα το δεύτερο δε μου άρεσε. Ίσως ήταν πιο κοντά στην ατμόσφαιρα των παλιών X-Files αλλά 

 

ο τρόπος που ξέφευγαν από οπλισμένους τύπους σε όλο το επεισόδιο ήταν τουλάχιστον γελοίος. Επίσης μπήκαν ανενόχλητοι σε ένα υψηλής ασφάλειας κτίριο και έκαναν περίπατο, αλλά και στο super-δωμάτιο που μπήκαν πιο εύκολα από ότι μπαίνεις στο δωμάτιο μου. Δηλαδή οκ, έχουν κάνει μπάχαλο την ιστορία, ας πρόσεχαν τουλάχιστον λίγο παραπάνω αυτές τις "ευκολίες". 

By the way, αφού ο Langly είχε πεθάνει τότε, πώς μεγάλωσε; Μέσα στο software; :lol: 

Επεξ/σία από katergaris79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ρε παιδιά τι περιμένετε όμως? Η μυθολογία έκλεισε ουσιαστικά στο τέλος της σεζόν που πέθαναν η conspiracy ( 7ης ή 8ης δε θυμάμαι).

Απο κει και πέρα το τραβάνε απ τα μαλλια κάθε χρόνο. Εμείς οι "καμμένοι" παλιοί φαν της σειράς την παρακολουθούμε τιμής ένεκεν μόνο και μόνο γιατί της αξίζει ένα closure μετά από τόσα χρόνια υπέροχων επεισοδίων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μυθολογία μέσω του συνδικάτου έκλεισε στα μέσα της έκτης σεζόν με τον θάνατο της Κασσάνδρας, γυναίκας του καρκινάθρωπου, νομίζω στα  επεισόδια  6×12 & 6×13 και το ξεπάστρεμα ολων των μελών του συνδικάτου απο τους αντιστασιακούς εξωγήινους... ενω το πραγματικό τέλος δίνεται κάπου στα μέσα της εβδομης σεζον που μαθαίνουμε τι έγινε πραγματικά με την αδελφή του Μόλντερ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polakis21 είπε

Ωραιο και το 3ο επεισοδιο! Καθε επεισοδιο και καλυτερα!!!

Πότε πρόλαβες?? Αναμένω το βράδυ μετά τη δουλειά εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...