Προς το περιεχόμενο

Eve Online


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλά απίστευτο. Αν δεν ζήσει κάποιος τέτοιες massive καταστάσεις σε game απλά για μένα δεν πρέπει να λέγετε gamer. 

Σιγουρα κανεις πλακιτσα εκτος αν δεν εχεις παιξει το παιχνιδι και βγαζεις συμπερασματα από μια φωτο η ένα video. Το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ lag που εχουν αυτές οι μαχες δεν μας το ειπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έκανα πλάκα αν δεν είχα βρεθεί ποτέ σε τέτοιες μάχες. Το απίστευτο lag όντος υπάρχει αλλά από την άλλη η εμπειρία σε τέτοιου είδους massive μάχες είναι αξεπέραστη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πωπωπω ζαχαρωνω (και ταυτοχρονα λυπαμαι για τη καταστροφη τους) τα machariel!!!!

 

Αν μπορουσα να με κλωνοποιησω ο ενας απο τους 2 μας θα επαιζε 24/7 eve online :P

 

Οσον αφορα το lag, το eve καθυστερει τους παντες σε μια μαχη για να "ισορροπησει" τα πραγματα οποτε δεν υστερει καποιος σε συγκριση με τους υπολοιπους. Απλα ετσι βλεπεις τον θανατο σου να ερχετε και δεν μπορεις να κανεις τιποτα :P

 

Θεωρω οτι σε τοσο epic μαχες και μονο να βρισκεσαι και να χαζευεις τον πανικο και το ποσο MASSIVE ειναι, φτανει και περισευει ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έκανα πλάκα αν δεν είχα βρεθεί ποτέ σε τέτοιες μάχες. Το απίστευτο lag όντος υπάρχει αλλά από την άλλη η εμπειρία σε τέτοιου είδους massive μάχες είναι αξεπέραστη. 

Εγω παντως δεν το ευχαριστηθηκα καθολου γιατι κολλαγε το συμπαν και το pc μου θεωρείται καλουτσικο. Πιο πολύ μου αρεσαν τα roams με μικρα gangs, καθολου lag, αμα εχεις και τσακαλι scout να κανει τα scans στο δευτερολεπτο εκει να δεις fun.

Ελπιζω από τα γραφομενα μου να καταλαβες ότι είμαι γνωστης του θεματος και δεν τα γραφω ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κάπου διάβασα πως υπάρχει βιβλίο για όλους τους μεγάλους πολέμους στο σύμπαν του Eve. Ένα από τα καλύτερα sandbox που έχω δει ποτέ μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κάναμε μια νέα αρχή και παλιοί και νέοι παίχτες δημιουργήσαμε ένα νέο corp. Ελάτε να μας βρείτε και αν ταιριάξουν τα χνώτα μας πετάξτε μαζί μας. Ingame θα μας βρείτε στα corporations: Mango Boys και Greek Flight School

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Κάναμε μια νέα αρχή και παλιοί και νέοι παίχτες δημιουργήσαμε ένα νέο corp. Ελάτε να μας βρείτε και αν ταιριάξουν τα χνώτα μας πετάξτε μαζί μας. Ingame θα μας βρείτε στα corporations: Mango Boys και Greek Flight School

Ακομα δεχεστε ατομα?σκεφτομαστε με τον ξαδερφο μου να του δωσουμε ενα try,αλλα θα θελουμε κ guide,μην παμε στα τυφλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα δεχεστε ατομα?σκεφτομαστε με τον ξαδερφο μου να του δωσουμε ενα try,αλλα θα θελουμε κ guide,μην παμε στα τυφλα :P

Καλοδεχούμενοι. Contact τα corps  Mango Boys ή Greek Flight School ή τον χαρακτήρα Klimis Lnnister

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για όσους παίζουν, πόσες ώρες την ημέρα ασχολείστε; 

 

εχω χρονια να το παιξω αλλα δεν νομιζω να εχουν αλλαξει πολλα.

 

Αν ενας παιχτης παιζει 1 ωρα την ημερα και ενας αλλος 6 ωρες μετα απο 2 μηνες και οι 2 θα ειναι ακριβως στο ιδιο level.

Αυτο που αλλαζει ειναι τα χρηματα που κερδιζεις αναλογα με τον χρονο που παιζεις. Και τα χρηματα κινουν τα παντα στο παιχνιδι (πλοια,εξοπλισμος)

 

Απ' οσο θυμαμαι θελει ενα 3μηνο να φτασεις σε εκπαιδευση σε καλο level να παιζεις αξιοπρεπως pvp. Τωρα αν θες να εισαι ανταγωνιστικος , πρεπει να εχεις χρηματα για καλο εξοπλισμο οποτε μιλαμε για κανα 4ωρο ημερισιως.

 

Γενικα ειναι μοναδικο παιχνιδι αλλα δυστυχως θελει αρκετο χρονο απο την ζωη σου και γι'αυτο το εγκαταλειπουν (αναγκαστικα) οσοι το εγκαταλειπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους παίζουν, πόσες ώρες την ημέρα ασχολείστε; 

 

Δεν έχω παίξει χρόνια. Αλλά όταν έπαιζα μαζί με την πρώην σύζυγο από 2003 - 2010, χτυπούσα περίπου 20 ώρες την εβδομάδα.

Η πρώην έριχνε 80 ώρες. Εκτός από μια περίοδο χειμώνα 2003-2004 που έπαιζε Planetside 1 σαν μανιακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...