Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολα εντάξει με το ερορ φιξ διορθώθηκε η μαυρη οθονη.....ευχαριστω...

Τωρα όσον αφορα εναν εξωτερικό σκληρό δίσκο σε περίπτωση που εχω μέσα αρχεία και θέλω να τον έχω μισο κανονικό για χρήση σε windows και μισο wbfs μπορώ ας πούμε με το partition m;anager στον ελεύθερο χώρο να δημιουργήσω ενα παρτισιον άλλο και οταν το συνδέσω στο γουι να κάνω αυτό μονο wbfs?

Απλά δεν θέλω να μπώ στη διαδικασία μεταφοράς των αρχείων σε άλλο σκληρο και να δημιουργήσω μετά τα2 παρτίσιον απο τα windows ειναι αυτό εφικτό?

Και κάτι τελευταιο ελπιζω.......τα παιχνίδια που περνάω στο σκληρό πρέπει να ειναι pal η παιζουν και τα alla ρεγιον (ntsc)?

 

Αν έχεις ήδη κάνει όλον τον δίσκο WBFS, δεν μπορείς να δημιουργήσεις άλλο partition πλέον. Σε κενό δίσκο μόνο, μπορείς να κάνεις δύο partition και να φορμάρεις το ένα σε NTFS και το άλλο σε WBFS.

Μέσα από τον USB Loader υπάρχει η επιλογή για force region. Προσωπικά προτιμώ πάντα τις PAL εκδόσεις, αλλά με όσα παιχνίδια έχω κατεβάσει σε NTSC δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, παίζουν κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ήδη κάνει όλον τον δίσκο WBFS, δεν μπορείς να δημιουργήσεις άλλο partition πλέον. Σε κενό δίσκο μόνο, μπορείς να κάνεις δύο partition και να φορμάρεις το ένα σε NTFS και το άλλο σε WBFS.

Μέσα από τον USB Loader υπάρχει η επιλογή για force region. Προσωπικά προτιμώ πάντα τις PAL εκδόσεις, αλλά με όσα παιχνίδια έχω κατεβάσει σε NTSC δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, παίζουν κανονικότατα.

 

Εννοω αν μπορώ σε ενα σκληρο δίσκο 1000αρι που έχει μέσα αρχεία περίπου 600gb και δεν έχει χρησημοποιηθεί ακόμα για το γουι , μπορώ με το παρτίσιον μάνατζερ το πρόγραμμα στον ελεύθερο χώρο του να φτιάξω ένα δεύτερο παρτίσιον ας πούμε fat32.Kai στη συνέχεια όταν τον συνδέσω για πρώτη φορά στο γουι θα με ρωτήσει ποιο απο τα 2 παρτίσιον θέλω να κανω σε wbfw? η δεν στέκει αυτό?

Απλά θέλω να αποφύγω τη μεταφορά των αρχείων που υπάρχουν ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιω τον WiiMC για media player και ειναι πολυ καλος αλλα δεν ξερω αν γινεται να βαλω καποια βιντεο σε usb και να παιζουν απο κει

Βαζω το usb στην αλλη υποδοχη που εχει πισω αλλα δε μπορω να μπω

Αφου δε μπορεις να βαλεις τα βιντεο σε DVD και η καρτα δε χωραει και τοσο μονο η λυση του usb δε μενει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω αν μπορώ σε ενα σκληρο δίσκο 1000αρι που έχει μέσα αρχεία περίπου 600gb και δεν έχει χρησημοποιηθεί ακόμα για το γουι , μπορώ με το παρτίσιον μάνατζερ το πρόγραμμα στον ελεύθερο χώρο του να φτιάξω ένα δεύτερο παρτίσιον ας πούμε fat32.Kai στη συνέχεια όταν τον συνδέσω για πρώτη φορά στο γουι θα με ρωτήσει ποιο απο τα 2 παρτίσιον θέλω να κανω σε wbfw? η δεν στέκει αυτό?

Απλά θέλω να αποφύγω τη μεταφορά των αρχείων που υπάρχουν ήδη.

 

Βέβαια, μπορείς. Μόλις φτιάξεις το 2ο partition χρησιμοποιείς το πρόγραμα WBFS Manager:

http://wbfsmanager.codeplex.com/

Με αυτό κάνεις τη μετατροπή του δίσκου σε WBFS και την αντιγραφή των παιχνιδιών σε αυτόν (δεν τα κάνεις στο Wii).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους. Ως γνωστόν δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος να ξεπεραστεί ο περιορισμός των 500 παιχνιδιών στο WBFS format. Επιπλέον μόνο η 1 από τις 2 USB θύρες του Wii μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να συνδεθεί εξωτερικός σκληρός με games. Το πρόβλημα του "500 game limit στο WBFS" προσπερνάται προσωρινά με το να δημιουργήσεις 2 partitions (πχ σε ένα δίσκο 2TB) και να εναλάσεις το partition που θέλεις μέσω του USB Loader GX ή του Configurable USB Loader. Οταν όμως κοντεύεις να γεμίσεις και το 2ο partition με άλλα 500 games μετά τί κάνεις ? (Εκτός του να συνδέσεις και δεύτερο εξωτερικό σκληρό...) Υπάρχει κανένας που έχει βρει τρόπο να ξεπεραστεί το πρόβλημα του 500 game limit στο WBFS ??? Αυτό που σκέφτομαι είναι αν 1) οι καινουριοι δίσκοι των 3 TB που θα κυκλοφορήσουν τώρα αναγνωρίζονται από το Wii και 2) αν οι 2 loaders που προανέφερα μπορούν να διαβάσουν και να εναλλάξουν 3 partitions .. Καμία άλλη σκέψη-πρόταση-λύση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε συ Alkis29 το wii μεχρι τωρα εχει 2054 releases.

Οπου οι 2054 ειναι μαζι και EU και US και JAP.

Αρα χοντρικα το 2054 γινετε 685 ανα περιοχη, (για να μην υπολογισουμε και τις εκδόσεις που είναι μόνο στα γερμανικά η γαλλικα ή κάποια γλώσσα που δεν μας αφορά σχεδόν όλους μας)γιατι οτι βγαινει σε JAP θα βγει σε US και σε EU και αντιστροφα.Μπορει να προηγηθει σε καποιο region που μπορει να μην σ'αρέσει αλλα καποια στιγμη θα βγει. Αρα χε στρογγυλοποιήσεις το 685 στο ριχνω στο 600.

 

Το όριο ειναι 500 άρα βάζεις τα 500 μεσα και κράτα σε έναν 2ο σκληρο/Partition τα υπολοιπα 100.

 

Οπως βλέπεις δεν αναφέρομαι καν στο οτι τα 500 από τα 600 δεν αξίζουν καν να τα κρατάς backup αλλα έστω οτι είσαι λάτρης της συλλογής και μόνο.Αρα αποψή μου ειναι οτι είναι ακόμα νωρίς να σπάς το κεφάλι σου για το πώς θα υπερβείς το όριο των 500 παιχνιδιών ανα partition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά σε όλους. Ως γνωστόν δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος να ξεπεραστεί ο περιορισμός των 500 παιχνιδιών στο WBFS format. Επιπλέον μόνο η 1 από τις 2 USB θύρες του Wii μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να συνδεθεί εξωτερικός σκληρός με games. Το πρόβλημα του "500 game limit στο WBFS" προσπερνάται προσωρινά με το να δημιουργήσεις 2 partitions (πχ σε ένα δίσκο 2TB) και να εναλάσεις το partition που θέλεις μέσω του USB Loader GX ή του Configurable USB Loader. Οταν όμως κοντεύεις να γεμίσεις και το 2ο partition με άλλα 500 games μετά τί κάνεις ? (Εκτός του να συνδέσεις και δεύτερο εξωτερικό σκληρό...) Υπάρχει κανένας που έχει βρει τρόπο να ξεπεραστεί το πρόβλημα του 500 game limit στο WBFS ??? Αυτό που σκέφτομαι είναι αν 1) οι καινουριοι δίσκοι των 3 TB που θα κυκλοφορήσουν τώρα αναγνωρίζονται από το Wii και 2) αν οι 2 loaders που προανέφερα μπορούν να διαβάσουν και να εναλλάξουν 3 partitions .. Καμία άλλη σκέψη-πρόταση-λύση ???

 

Μα είναι δυνατόν να σε προβληματίζει κάτι τέτοιο; Υπάρχει ποτέ περίπτωση να κατεβάσεις και να κρατήσεις 500 παιχνίδια; Και πες ότι τα κατεβάζεις, υπάρχει και το limit των 500GB ανά partition στο Wii, δεν νομίζω ότι χωράνε 500 παιχνίδια σε 500GB.

Γενικά ο όλος συλλογισμός σου δεν έχει πολύ νόημα. Φιλικά πάντα :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά ακούστε πώς έχει η κατάσταση

 

1) Δεν υπάρχει limit 500GB !!! Το έχουμε πει ένα σωρό φορές.Μόνο 500 games limit υπάρχει στο WBFS. (Εχω πάνω στο Wii δίσκο 2 TB με 2 partitions από 1 TB...)

2) Καλοί οι υπολογισμοί σου αλλά πίστεψε με οτι με μόνο ένα region από κάθε game (PAL ή NTSC) έχω φτάσει στα 890 και συνεχίζω..

 

Οσον αφορά την ερώτηση μου δεν πήρα κάποια απάντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δεν με πειράζει αν ειναι 890 ή 500 ή 52349 τα παιχνιδια.

Ετσι οπως το λες ειναι λες και παίζεις και τα 890 σε τακτα χρονικα διαστηματα.

Αποκλειετε.

Αρα βαλε τα 500 που παιζεις πιο συχνα στο ενα partition και σε εναν αλλον δισκο 2-3-4-5 tera κρατα αρχειο ολα τα παιχνιδια μαζι και οταν βαρεθεις το 499 σβηστο και περνα απο το αρχειο αυτο που θες.

Δεν στην λεω μην το παρεις στραβα απλα μου φαινετε οτι επειδη έχεις την διαθεση να κατεβάζεις οτι βγαινει , να σου πω οτι αφου γουστάρεις καλα κανεις και δεν φερνω καμια αντιρρηση σε αυτό, αλλα δεν δεχομαι να μου λες οτι τα θες και τα 890 σε ενεργό partition γιατι θα μας τρελάνεις.

Τα θες για την ιστορία και το αρχείο σου αρα γιατι να μην κανεις μεταφορά αυτον που θες την εκαστοτε περίοδο και σε εναν 2ο να εχεις το αρχείο σου?

Αν την κουβέντα την κάνουμε για το ΑΝ μπόρει να γίνει κατι με τους περιορισμούς του wbfs και πότε θα λυθούν τα όποια θέματα εχει τοτε αλλάζει το πράγμα.Δεν το έχω ψάξει γιατι δεν με αφορά.

Σε έναν εξωτερικό εχω 2 partition.1ο-250gb για τις ταινιες/σειρες του WDTV και 2ο-αλλα 250 για το wii σε wbfs και προς το παρών έχω περάσει 4 παιχνίδια που με το ζόρι προλαβαίνω να παίξω ίσως 1 ωριτσα την μέρα απο το ένα απο αυτά.Αν εσύ θες 890 τοτε έχεις τρελό χρονο διαθέσιμο και μαγκιά σου.

 

Πάντως για τις ερωτήσεις σου

1ον)προσωπικα πιστεύω οτι αν διαβάζει το wii τους τωρινούς 2τερα δίσκους και τους 3τερα δισκους το ίδιο θα είναι.

2ον) Αν εναλλάζουν μεταξύ 2partition τώρα γιατι να μην εναλλάζουν και 3.Αν και αυτό μπορεί ευκολα να δοκιμαστεί.Κανε 15 partition σε εναν δίσκο βαλε 1 παιχνιδι σε 5 διασκορπα και δες αν μπορεί να γίνει η εναλλαγή και θα σου λυθεί η όποια απορεία.

+ οτι οι loaders μόνο καλύτεροι μπορούν να γίνουν.Πριν 1-2 χρόνια οταν βαζαμε chipακι στο wii ξύνοντας το μαμα chip για να βρούμε 2 κολοποδαράκια που είχε κόψει η Ν, δεν φανταζόμασταν οτι με drag-n-drop σε εναν εξωτερικό δισκο θα παιζαμε αρα αν σκεφτείς πόσο έχει προσωρήσει η homebrew κοινότητα μόνο για το καλύτερο να ελπίζεις και να είσαι σιγουρος οτι πάντα θα υπάρχει κάποιος πίο καμμένος απο εσένα και εμένα για να μας βρεί καλύτερη λύση απο αυτό που θα έχουμε σκεφτεί και θα μας λύσει τα χέρια.

Φιλικα ΠΑΝΤΑ μην παρεξηγηθούμε κουβλεντα κάνουμε.

Μακάρι να είχαμε παντα τον χρονο να λιώνουμε τα αγαπημένα μας παιχνίδια αλλα η ζωή ειναι εκει έξω και όχι μες στην κονσόλα και οι δυσκολίες πολλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει limit 500GB !!! Το έχουμε πει ένα σωρό φορές.Μόνο 500 games limit υπάρχει στο WBFS. (Εχω πάνω στο Wii δίσκο 2 TB με 2 partitions από 1 TB...)

 

Έκανα λάθος στο συγκεκριμένο, έχεις δίκιο. Δεν το είχα προσέξει όταν το έγραψες "ένα σωρό φορές". Το είχα διαβάσει πάντως, δεν το έβγαλα από το μυαλό μου.

 

@panosvlass

Συμφωνώ και επαυξάνω, με κάλυψες απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχω τον χρόνο να παίξω 890 παιχνίδια.. θα ήθελα 3 ζωές full χωρίς άλλες ασχολίες και γενικά δε νομίζω οτι έκανα λόγο για το τί παίζω και τί όχι... ρώτησα 2-3 συγκεκριμένα θέματα που θέλω να πετύχω..το γιατί το θέλω είναι μια άλλη ιστορία για την οποία εγώ δεν έκανα καμία απολύτως αναφορά ! Μπορεί να είμαι από απλός συλλέκτης που κ.....ει να βλέπει στην οθόνη του να αραδιάζονται όλοι οι τίτλοι των παιχνιδιών μαζί μέχρι ψυχάκιας ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να βάλει ο νους του ανθρώπου...

 

Η απάντηση σου λοιπόν στα πολύ συγκεκριμένα και πρακτικά θέματα που έθεσα οτι δεν γνωρίζεις αν μπορεί να γίνει και οτι δεν έχεις δοκιμάσει κάτι άλλο. ΟΚ. Αυτό ήθελα μόνο... Παρακαλώ αν κάποιος άλλος το έχει ψάξει το θέμα ας μας πει...

 

Εμενα δεν με πειράζει αν ειναι 890 ή 500 ή 52349 τα παιχνιδια.

Ετσι οπως το λες ειναι λες και παίζεις και τα 890 σε τακτα χρονικα διαστηματα.

Αποκλειετε.

Αρα βαλε τα 500 που παιζεις πιο συχνα στο ενα partition και σε εναν αλλον δισκο 2-3-4-5 tera κρατα αρχειο ολα τα παιχνιδια μαζι και οταν βαρεθεις το 499 σβηστο και περνα απο το αρχειο αυτο που θες.

Δεν στην λεω μην το παρεις στραβα απλα μου φαινετε οτι επειδη έχεις την διαθεση να κατεβάζεις οτι βγαινει , να σου πω οτι αφου γουστάρεις καλα κανεις και δεν φερνω καμια αντιρρηση σε αυτό, αλλα δεν δεχομαι να μου λες οτι τα θες και τα 890 σε ενεργό partition γιατι θα μας τρελάνεις.

Τα θες για την ιστορία και το αρχείο σου αρα γιατι να μην κανεις μεταφορά αυτον που θες την εκαστοτε περίοδο και σε εναν 2ο να εχεις το αρχείο σου?

Αν την κουβέντα την κάνουμε για το ΑΝ μπόρει να γίνει κατι με τους περιορισμούς του wbfs και πότε θα λυθούν τα όποια θέματα εχει τοτε αλλάζει το πράγμα.Δεν το έχω ψάξει γιατι δεν με αφορά.

Σε έναν εξωτερικό εχω 2 partition.1ο-250gb για τις ταινιες/σειρες του WDTV και 2ο-αλλα 250 για το wii σε wbfs και προς το παρών έχω περάσει 4 παιχνίδια που με το ζόρι προλαβαίνω να παίξω ίσως 1 ωριτσα την μέρα απο το ένα απο αυτά.Αν εσύ θες 890 τοτε έχεις τρελό χρονο διαθέσιμο και μαγκιά σου.

 

Πάντως για τις ερωτήσεις σου

1ον)προσωπικα πιστεύω οτι αν διαβάζει το wii τους τωρινούς 2τερα δίσκους και τους 3τερα δισκους το ίδιο θα είναι.

2ον) Αν εναλλάζουν μεταξύ 2partition τώρα γιατι να μην εναλλάζουν και 3.Αν και αυτό μπορεί ευκολα να δοκιμαστεί.Κανε 15 partition σε εναν δίσκο βαλε 1 παιχνιδι σε 5 διασκορπα και δες αν μπορεί να γίνει η εναλλαγή και θα σου λυθεί η όποια απορεία.

+ οτι οι loaders μόνο καλύτεροι μπορούν να γίνουν.Πριν 1-2 χρόνια οταν βαζαμε chipακι στο wii ξύνοντας το μαμα chip για να βρούμε 2 κολοποδαράκια που είχε κόψει η Ν, δεν φανταζόμασταν οτι με drag-n-drop σε εναν εξωτερικό δισκο θα παιζαμε αρα αν σκεφτείς πόσο έχει προσωρήσει η homebrew κοινότητα μόνο για το καλύτερο να ελπίζεις και να είσαι σιγουρος οτι πάντα θα υπάρχει κάποιος πίο καμμένος απο εσένα και εμένα για να μας βρεί καλύτερη λύση απο αυτό που θα έχουμε σκεφτεί και θα μας λύσει τα χέρια.

Φιλικα ΠΑΝΤΑ μην παρεξηγηθούμε κουβλεντα κάνουμε.

Μακάρι να είχαμε παντα τον χρονο να λιώνουμε τα αγαπημένα μας παιχνίδια αλλα η ζωή ειναι εκει έξω και όχι μες στην κονσόλα και οι δυσκολίες πολλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα το USB Loader GX 935 στο Wii. Δεν έχω χρόνο για να παίξω παιχνίδια, τα τελευταία 2 χρόνια θέμα είναι αν έχω παίξει 20 ώρες, αλλά ήταν μεγάλος πειρασμός να το "τακτοποιήσω". Έναν ταπεινό WD 250GB έχω συνδέσει, με υπερκαλύπτει. Παιδεύτηκα λίγο με τα Updates κτλ, αλλά τώρα...

 

Wii will wii will .. rock you!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχω τον χρόνο να παίξω 890 παιχνίδια.. θα ήθελα 3 ζωές full χωρίς άλλες ασχολίες και γενικά δε νομίζω οτι έκανα λόγο για το τί παίζω και τί όχι... ρώτησα 2-3 συγκεκριμένα θέματα που θέλω να πετύχω..το γιατί το θέλω είναι μια άλλη ιστορία για την οποία εγώ δεν έκανα καμία απολύτως αναφορά ! Μπορεί να είμαι από απλός συλλέκτης που κ.....ει να βλέπει στην οθόνη του να αραδιάζονται όλοι οι τίτλοι των παιχνιδιών μαζί μέχρι ψυχάκιας ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να βάλει ο νους του ανθρώπου...

 

Η απάντηση σου λοιπόν στα πολύ συγκεκριμένα και πρακτικά θέματα που έθεσα οτι δεν γνωρίζεις αν μπορεί να γίνει και οτι δεν έχεις δοκιμάσει κάτι άλλο. ΟΚ. Αυτό ήθελα μόνο... Παρακαλώ αν κάποιος άλλος το έχει ψάξει το θέμα ας μας πει...

 

Το έψαξα το θέμα, για την ώρα δεν γίνεται κάτι, είναι θέμα του filesystem, θέτει αυτόν τον περιορισμό. Εδώ είναι ένας τύπος με μια πολύ ενδιαφέρουσα θεωρία:

http://gbatemp.net/index.php?showtopic=185428

αλλά δεν έχει αποδώσει ακόμα καρπούς.

Από εκεί και πέρα, αφού χρειάζεσαι πρόσβαση και στα 890 παιχνίδια ταυτόχρονα, μπορείς απλά να αποχωριστείς το WBFS και να φορμάρεις τον δίσκο σου σε FAT ή NTFS. Ξεπερνάς έτσι τους περιορισμούς του WBFS. Ένας οδηγός είναι εδώ:

http://gwht.wikidot.com/wbfs-to-fat-transfer

Αναφέρεται σε FAT αλλά δεν νομίζω ότι αλλάζει κάτι στη διαδικασία με το NTFS.

Επίσης, πώς μπορεί να ξέρει κανείς να σου απαντήσει αν θα είναι συμβατός ένας δίσκος που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα; Πρέπει κάποιος να το δοκιμάσει για να σου απαντήσει με σιγουριά. Μέχρι τότε, μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
βαλε τα 500 [σ.σ. παιχνίδια] που παιζεις πιο συχνα

 

Χαχα! Sorry, αλλά αυτή η έκφραση είναι όλα τα λεφτά! Πολύ γέλιο! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...