Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
isim,

 

χρειάζεσαι τα τελευταία ios, είχα ένα link μερικές σελίδες πίσω. Λογικά δεν σου τρέχει ούτε το mtroid prime 3

Μου πηρε 1 ωριτσα αλλα το βρηκα το ποστ σου στην σελιδα 467. Θα δοκιμασω τον οδηγο και αν εχω αποριες...

 

 

Λοιπον εκανα το update στα IOS αλλα συνεχιζει να μην παιζει το monster hunter tri, δοκιμασα με NEOGAMMA R7 με USBLOADER GX (ΙΟS 222 , 249)

Επεξ/σία από isim
edit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
isim,

 

χρειάζεσαι τα τελευταία ios, είχα ένα link μερικές σελίδες πίσω. Λογικά δεν σου τρέχει ούτε το mtroid prime 3

Μου πηρε 1 ωριτσα αλλα το βρηκα το ποστ σου στην σελιδα 467. Θα δοκιμασω τον οδηγο και αν εχω αποριες...

 

 

Λοιπον εκανα το update στα IOS αλλα συνεχιζει να μην παιζει το monster hunter tri, δοκιμασα με NEOGAMMA R7 με USBLOADER GX (ΙΟS 222 , 249)

Επεξ/σία από isim
edit
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου πηρε 1 ωριτσα αλλα το βρηκα το ποστ σου στην σελιδα 467. Θα δοκιμασω τον οδηγο και αν εχω αποριες...

 

 

Λοιπον εκανα το update στα IOS αλλα συνεχιζει να μην παιζει το monster hunter tri, δοκιμασα με NEOGAMMA R7 με USBLOADER GX (ΙΟS 222 , 249)

 

Δοκίμασες την τελευταία έκδοση του Usbloader ? Γιατί και εγώ είχα κάποια προβλήματα αλλά με την τελευταία έπαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ερώτηση. Εχω ένα αρχείο σε WBFS στον υπολογιστή μου. Πως το κατεβάζω στον WBFS δίσκο?

Δοκίμασα WBFS manager αλλά δεν βλέπει το WBFS αρχείο (ψάχνει μόνο iso και rar). Τα 7ρια δε βλέπουν το δίσκο φορμαρισμένο σε WBFS και μου ζητάνε να τον φορμάρω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρέπει να το "ξαναγοράσω"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ερώτηση. Εχω ένα αρχείο σε WBFS στον υπολογιστή μου. Πως το κατεβάζω στον WBFS δίσκο?

Δοκίμασα WBFS manager αλλά δεν βλέπει το WBFS αρχείο (ψάχνει μόνο iso και rar). Τα 7ρια δε βλέπουν το δίσκο φορμαρισμένο σε WBFS και μου ζητάνε να τον φορμάρω.

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρέπει να το "ξαναγοράσω"?

 

Αυτό το αρχείο wbfs τι είναι ακριβώς; Εγώ ξέρω ότι απλά πρέπει να μετατρέψεις το file system του σκληρού σε wbfs όπως είναι το NTFS,FAT32. Απλά θα έχεις κατεβάσει τα παιχνίδια (iso) και τα περνάς είτε με το WBFS manager είτε με το Wii Backup Manager στον wbfs σκληρό δίσκο. Δεν κάνεις κάτι άλλο. Και ναι τα windows 7 τον βλέπουν ως διαφορετικό δίσκο γι'αυτό και ζητάνε να κάνεις format. Αλλά φυσικά πάντα θα βάζουμε όχι. Δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι που κατέβασα είναι σε μορφη .wbfs.

 

Τα αρχεία .wbfs είναι αποτέλεσμα της προσπάθειας να υποστηρίξουν οι usb loaders τα FAT, FAT32 και NTFS formats, έτσι ώστε να μην χρειάζεται να "αφιερωθεί" ένας σκληρός δίσκος αποκλειστικά στο wii. Γνωρίζω ότι το συγκεκριμένο feature το υποστηρίζει συγκεκριμένος συνδυασμός ios, loader, manager κτλ αλλά δεν γνωρίζω λεπτομέρειες μιας και δεν έχει τύχει να ασχοληθώ. Με ένα πρόχειρο search είδα ότι υπάρχουν αρκετά εργαλεία-managers που σου επιτρέπουν να διαχειριστείς/μετατρέψεις/μεταφέρεις τα iso ή wbfs αρχεία στον αντίστοιχο fat, fat32, ntfs ή wbfs σκληρό σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα Wii αλλά επειδή η component είναι πιασμένη από το Xbox 360 σκεφτόμουν να πάρω κάτι τέτοιο ώστε να μη χρειάζεται να αλλάζω συνέχεια καλώδια.Το έχει χρησιμοποιήσει κανείςή κάτι παρόμοιο με αυτό τέλοσπαντων.Από λίγο που έψαξα είδα ότι δεν έχει επιπτώσεις στην ποιότητα της εικόνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να τσιμπήσω ένα Wii αλλά επειδή η component είναι πιασμένη από το Xbox 360 σκεφτόμουν να πάρω κάτι τέτοιο ώστε να μη χρειάζεται να αλλάζω συνέχεια καλώδια.Το έχει χρησιμοποιήσει κανείςή κάτι παρόμοιο με αυτό τέλοσπαντων.Από λίγο που έψαξα είδα ότι δεν έχει επιπτώσεις στην ποιότητα της εικόνας.

 

Έχει διαφορά το component στην ποιότητα και το καλύτερο είναι να έχεις την βέλτιστη απόδοση των γραφικών στο Wii μιας και δεν είναι HD. Ας είναι δηλαδή το καλύτερο δυνατόν στην απεικόνιση. Η τηλεόρασή σου τί είναι; LCD / Plasma / CRT; Το xbox δεν μπορείς να το συνδέσεις με HDMI για να αποδεσμευτεί η component για το Wii;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...