Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

LCD.

 

Έχω το παλιό 360 με το component γι'αυτό σκεφτόμουν να πάρω το από πάνω μαραφέτι για να έχω και το 360 και το Wii συνδεδεμένα ταυτόχρονα και να μη χρειάζεται να αλλάζω συνέχεια τα καλώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα,εγω παιδια παραγγειλα χθες το βραδυ το wii black απο e-shop και απο οτι βλεπω μου εχει χρεωσει στη παραγγελια και εναν ανταπτορα πριζας απο αγγλικη σε σουκο.Οποτε μαλλον μου ερχεται κονσολα απο αγγλια.Θα το τσεκαρω αυριο που θα παω για παραλαβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

σπερα,

εχω κανει softmod και τρεχω τα παιχνιδια απο usb hdd, αλλά στο Rock Band 2 δε μπορω να κατεβασω νεα τραγουδια απο το music store, ειτε ειναι επι πληρωμης ειτε ειναι τσαμπα προσφορες. Εχω δοκιμασει να τα σωσω και στο wii και στην SD μου. Καμία πρόταση;

Μηπως ειναι δυνατον να τα κατεβασω απο καπου και να φορτωσουν ξερω γω απο το dvd drive η τον usb σκληρο;

 

Παρεπιπτοντως το προβλημα δεν το εχω στο Guitar Hero World Tour, εκει κατεβασα μια χαρα κανονικα τραγουδια, και τσαμπε και με wii points.

 

Γενικα ομως ειναι το προβλημα του χωρου αποθηκευσης... Αν και εχω κατεβασει καμια δεκαρια τραγουδια στο GHWT κραταει μονο οσα εχουν αποθηκευτει προσωρινα στο wii, ασχετως αν τα υπολοιπα ειναι στην SD. Ετσι καταληγω να μπορω να παιξω μονο 4-5 απο τα 10 καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχτες καταφερα με αυτον τον οδηγο http://www.wiihacks.com/recommended-faqs-guides-tutorials-only/16970-new-3-1-4-1-softmod-any-wii.html να κάνω softmod στο wii μου και να περασω και παιχνιδια στον σκληρο και ολα μια χαρα. περασα και αυτο το προγραμμα για να πεζω avi MPlayer - AgentX Mod Channel ( http://sharingmatrix.com/file/1015840 ) .υπαρχει τροπος να διαβασει αυτο το προγραμμα και υποτιτλους?αν δεν διαβαζει τελικα τι μπορουμε να κανουμε για να δουμε με υποτιτλους?μονο να τους κανουμε hardcoded? τελος,προτεινετε κανα παιχνιδακι,ειδιετερα κανα 3D platform αλλα pls ΟΧΙ ΑΛΛΟ MARIO!!! :) οπου και να ψαξω βλεπω οτι στα 10 καλητερα παιχνιδια του wii τα 9 ειναι μαριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και συγγνώμη αν έχει ξαναανφερθεί...

Το new super mario bros τελικά βρέθηκε τρόπος να παίζει σε κονσόλα με τσιπάκι χωρίς να γίνει softmod?

 

 

Ποιο τσιπακι εχεις? απο οτι αναφερεται εχει βγει update για wiikey 1+2. απλα θελεις συγκεκριμενη εκδοση του new super mario για να παιξει γιατι ακομα και με softmode δεν επαιζαν ολες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο τσιπακι εχεις? απο οτι αναφερεται εχει βγει update για wiikey 1+2. απλα θελεις συγκεκριμενη εκδοση του new super mario για να παιξει γιατι ακομα και με softmode δεν επαιζαν ολες

Χμμμ..Δεν έχω ιδέα..Πώς το βλέπω αυτό??

Οπότε πρέπει κάπως να κατεβάσω το update για το τσιπάκι μου να το περάσω και να ξαναδοκιμάσω?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο τσιπακι εχεις? απο οτι αναφερεται εχει βγει update για wiikey 1+2. απλα θελεις συγκεκριμενη εκδοση του new super mario για να παιξει γιατι ακομα και με softmode δεν επαιζαν ολες

Χμμμ..Δεν έχω ιδέα..Πώς το βλέπω αυτό??

Οπότε πρέπει κάπως να κατεβάσω το update για το τσιπάκι μου να το περάσω και να ξαναδοκιμάσω?:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας κ καλο υπολοιπο καλοκαιριου. Ειμαι κατοχος ενος wii ( το ειχα αγορασει με το που κυκλοφορησε Ελλαδα) κ μαλιστα τοτε το ειχα τσιπαρει μαλλον με wikey η καποιον κλωνο του. Μετα απο αρκετα χρονια κ υστερα απο απαιτηση των πιτσιρικαδων μου αποφασισα να μπω στη διαδικασια να το softomodαρω. Επειδη ομως, το τοπικ ειναι τεραστιο κ οι γνωσεις μου σχετικα περιορισμενες, οσες σελιδες κ να διαβασα δεν πολυ εβγαλα ξεκαθαρες απαντησεις. Για αυτο πρωτου κανω καμια μεγαλοπρεπεστατη μπαρουφα ( και καψω το wii ) θα σας ημουν ευγνωμων εαν με διαφωτιζατε στα ακολουθα ερωτηματα μου.

1) H κονσολα φοραει το 3.1 Ε firmaware. Αυτο ειναι καλο η κακο;

2)Ολα τα softmode quides που βρηκα αφορουν τις εκδοσεις firmware 4.2 η 4.1 και μερικα πολυ update την τρεχουσα 4.3. Πειτε μου εαν εχετε την καλοσυνη, ποιο quide απο αυτα που κυκλοφορουν ειναι το ενδεδειγμενο για την εκδοση firmware που φοραει το δικο μου wii ( δηλ. η 3.1Ε ) ;

3)Και για να το καταλαβω σωστα...Πρεπει να αναβαθμισω σε καποιο firmaware απο τα τελευταια πρωτα κ μετα να κανω τη διαδικασια για softomode??? η μηπως πρεπει να βρω εναν οδηγο που να αφορα την 3.1 Ε;;

4) Εχετε να μου προτεινετε καποιον εκλαικευμενο - μιας κ επι του θεματος δηλωνω newbie - κ δοκιμασμενο οδηγο για softmode που να ταιριαζει στην περιπτωση μου;

Παιδια ευχαριστω προκαταβολικα για τις οποιες απαντησεις...τα μικρα μου και εγω θα σας ειμαστε υποχρεοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα επειδη ειμαι στην δουλεια δεν μου ανοιγει την σελιδα του gbatemp.net που εχει στην αρχικη σελιδα ο πανθηρας για να δω ποιον οδηγο εχει

 

κοιταξες εκει? καλο ειναι να διαβασεις λιγο (ειναι πολλες σελιδες καταλαβαινω) αλλα θα σου λυθουν πολλες αποριες και θα καταλαβεις λιγο πως δουλευει το wii και τι ειναι αυτο που θα κανεις

 

μπορεις να ακολουθησεις ενα οδηγο για offline update σε 4.1 που θεωρειτε πιο σταθερο και μετα να ξεκινησεις την διαδικασια του χακαρισματος

θα ριξω μια ματια μηπως βρω κατι να στο στειλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panbil Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Νομιζω οτι ο οδηγος που μου εστειλες ειναι οτι ακιβως χρειαζομουν.Ξεκιναω κ την αναγνωση των τελευταιων 100 σελιδων του thread κ μετα βουρ για softmodaρισμα. Ελπιζω ολα να πανε καλα κ απροβληματιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panbil Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Νομιζω οτι ο οδηγος που μου εστειλες ειναι οτι ακιβως χρειαζομουν.Ξεκιναω κ την αναγνωση των τελευταιων 100 σελιδων του thread κ μετα βουρ για softmodaρισμα. Ελπιζω ολα να πανε καλα κ απροβληματιστα.

 

επειδή είμαι ψιλο-ασχετος, αλλά και αρκετά χέστης, να σου πω οτι θέλω να μας ποστάρεις τόσο τα αποτελέσματα, όσο (αν εχεις χρόνο) και το τι ακριβώς εκανες (Διαδικασία) μήπως και ακολουθήσω το παραδειγμα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ antreaslam Εννοειται Αντρεα! Με το που το κανω - ελπιζω μεσα στην επομενη εβδομαδα που θα επιστρεψω απο τις διακοπες μου- θα ποσταρω τα αποτελεσματα. Εντω μεταξυ σου στελνω με πμ το λινκ με την απαιτουμενη διαδικασια οπως μου την εστειλε ο panbil για να αρχισεις κ εσυ σιγα σιγα να μπαινεις στο κολπο. Αυτα προς το παρον κ καλα μας διαβασματα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...