Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

wii με εκδοση 4.2 και update μπορει να τσιπαριστει?

αν ναι πως?

 

 

αν εχεις 4.2 το καλυτερο ειναι το softmode δεν χρειαζεται να πας 4.3 για να το τσιπαρεις. το τσιπακι οποια εκδοση και να εχεις παιζει. απλα τα καινουρια wii εχουν αλλο drive Και χρειαζεσαι drive key που δεν ειναι και οτι καλυτερο. 1000 φορες softmode ειτε εχεις 4.2 ειτε 4.3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Μόλις απέκτησα ένα Wii, έχει 4.3E firmware. Θα το κρατήσω λίγο καιρό χωρίς να το chipάρω. Ξέρει κάποιος τι παίζει με το Internet Connection? Το σύνδεσα με το router και προσπάθησα να ανοίξω το internet channetl (για να έχω internet από την console στην TV), όπου μου ζήτησε να κάνει update.. Τι Update?? Αφού έχω το 4.3Ε! Ξέρετε αν κάνω update μήπως έχω προβλήματα στο softmod αργότερα?

 

Οτιδήποτε σχόλιο για το internet connection γενικότερα είναι ευπρόσδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το donkey μου κόλλησε μετά τον αρχηγο 5-b και μου πέταξε μήνυμα cant read disk! Το έβγαλα το ξαναέβαλα και ενω διαβάζει το παιχνίδι στην αρχή, όταν πάει να το τρέξει μου λέει cant read disk κατευθείαν...

 

Τί παίζει? Έχω 4.3Ε wiikey2 χωρίς soft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα εχω ακουσει οτι αν κανεις update δεν ειναι το ιδιο....υπαρχει καποιος οδηγος σε utube η αλλου?

ευχαριστω για την απαντηση:)

 

 

λαθος εχεις ακουσει. σκεψου οτι αλλοι παιζουν ακομα και τα πιο καινουρια παιχνιδια και ας ειναι και στην 3.4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Μόλις απέκτησα ένα Wii, έχει 4.3E firmware. Θα το κρατήσω λίγο καιρό χωρίς να το chipάρω. Ξέρει κάποιος τι παίζει με το Internet Connection? Το σύνδεσα με το router και προσπάθησα να ανοίξω το internet channetl (για να έχω internet από την console στην TV), όπου μου ζήτησε να κάνει update.. Τι Update?? Αφού έχω το 4.3Ε! Ξέρετε αν κάνω update μήπως έχω προβλήματα στο softmod αργότερα?

 

Οτιδήποτε σχόλιο για το internet connection γενικότερα είναι ευπρόσδεκτο.

 

 

wap Κωδικο εχεις βαλει στο ρουτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wap Κωδικο εχεις βαλει στο ρουτερ?

 

Ναι. Βασικά έχει συνδεθεί με το internet. Ας πούμε το Forecast Channel δουλεύει μια χαρά.. που παίρνει πληροφορίες από το Internet. Το browsing δεν με αφήνει να κάνω γιατί θέλει system update..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@polakis21

Θυμησε μας με τι setup είσαι.wiikey?

Aν ναι τοτε για δοκίμασε να ρυθμισεις το drive σε x3 ταχυτητα.Μηπως τόσο καιρο ήταν στο default του wiikey x6 και του πέταξε τα μάτια??

 

Πάντως αν δεν είναι φθήνη η αλλάγη του driver (σε ενα σιτε που χαζευα είδα οτι το laser το πουλάνε 20€-30€) προτείνω usb δίσκο και τα τρέχεις όλα απο εκει.

Εχω βρει την υγειά μου μετα απο τα τόσα δισκάκια που έχω κάψει.

Ουτε κοστος για cd ουτε κούραση στο drive ούτε τίποτα.

Μοναδικό κόστος η αγορά του σκληρού. Που επειδή οι περισσότεροι απο εμάς έχουν εναν με ένα 2ο partition περίπου στα 100gb αρκούν για τα παιχνίδια που είναι on fire!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@polakis21

Θυμησε μας με τι setup είσαι.wiikey?

Aν ναι τοτε για δοκίμασε να ρυθμισεις το drive σε x3 ταχυτητα.Μηπως τόσο καιρο ήταν στο default του wiikey x6 και του πέταξε τα μάτια??

 

Πάντως αν δεν είναι φθήνη η αλλάγη του driver (σε ενα σιτε που χαζευα είδα οτι το laser το πουλάνε 20€-30€) προτείνω usb δίσκο και τα τρέχεις όλα απο εκει.

Εχω βρει την υγειά μου μετα απο τα τόσα δισκάκια που έχω κάψει.

Ουτε κοστος για cd ουτε κούραση στο drive ούτε τίποτα.

Μοναδικό κόστος η αγορά του σκληρού. Που επειδή οι περισσότεροι απο εμάς έχουν εναν με ένα 2ο partition περίπου στα 100gb αρκούν για τα παιχνίδια που είναι on fire!!!

 

Wiikey2 εχω σκετο πανω χωρις softmod. Απλα καιω δισκακια και παιζω. Ισως να εχω πειραξει τις ταχυτητες του drive. Θα το δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ wiikey1 απο μαμα Setup γυρναγε το drive σε Χ6. Ναι μεν διαβαζει το wii πιο γρηγορα και εχεις καλύτερο loading time αλλα εχει το μειωνέκτιμα του θορύβου ,του οτι οταν δεν ειναι τελεια γραμμενο το δισκακι δεν μπορει να το διαβασει και το μειονέκτιμα της φυσικής φθοράς του drive.Είχε δημιουργηθεί θέμα οταν το wiikey1 ηταν στα φορτε του και είχα θορυβηθεί και γιαυτό το είχα γυρίσει στο Χ3 να έχω την υγειά μου!!!

 

Στο wiikey2 ίσως να το έχουν σκεφτεί.

 

Πάντως στείσε το wii με softmode + HDD δεν υπάρχει καλύτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τυχη επεσα στην ανακοινωση οτι το Wiikey 1 εχει update που παιζει και το New Super Mario Bros. Το δοκιμασε κανεις? Αν ναι μπορει να το ανεβασει καπου γιατι η επισημη σελιδα θελει register?

 

Wiikey 1 update v1.99 BETA available!

 

[2010.05.29]

 

A beta release for the original Wiikey 1 modchip is now available in the members area. This update fixes the 3X DVD issue and adds NSMB BCA support. Please be sure to read the readme.txt file contained within the archive and please send feedback to us about how well it works so that we can hurry and make the final release available.

 

As a Wiikey 1 user, you can now confidently brag to your friends by saying that you own the single longest-supported Wii modchip in the world! Released back in 2007, the original Wiikey 1 modchip is still receiving updates and is fully compatible with the latest copy protection systems. All other Wii modchips from the same era have died and been forgotten, but Wiikey 1 lives on! Thank you for your support in making this happen.

 

Πηγη: http://www.wiikey.cn/en/news/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...