Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το εχω δοκιμάσει γιατι συνέπεσε με το softmod που είχα κανει αλλα λένε οτι δουλευει.

Δεν βρίσκω τον λόγο που δεν θες να κάνεις register και να κατεβάσεις το update, αλλα θα έχεις τους λόγους σου οπότε πάρτο 1.99 ΒΕΤΑ PAL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειμαι και εγω κατοχος wii αλλα για περισοτερο απο 2χρονια το εχω στην ντουλαπα(κυριως λογο χρονου)!!

τωρα τελευταια που διαβασα λιγο το συγκεκριμενο τοπικ μπηκα στο τριτακι να ξανα ασχοληθω!!

μου αρεσει που πλεον μπορουμε να παιζπυμε παιχνιδια απο τον σκληρο απευθειας (οπως το xbox 1)

θα ηθελα να κανω μια δυο ερωτησεις

1 μπορουμε να παιξουμε ΜΑΜΕ στο wii?

2επειδη δεν του εχω κανει update στο wii 2χρονια τωρα πρεπει να προσεξω κατι συγκεκριμενο?

3υπαρχει καποιο site με οδηγο για να τσ παρω τα με την σειρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει οδηγος και εδω στο insomnia αλλα και σε όλα τα γνωστα sites. gbatemp/wiihacks κλπ...

Το μονο που πρέπει να προσέξεις ειναι ΠΡΙΝ κανεις οποιοδήποτε update διαβασα τους οδηγους να ξέρεις τι σου γίνετε.

Μετα ΜΗΝ κανεις update σε 4.3 αλλα μεσω των οδηγων θα κανεις το Update "χειροκίνητα" σε 4.2 και θα κανεις και τα υπόλοοιπα και θα είσαι μια χαρα.

Αντε καλό διάβασμα και οτι σχεδόν και να κανεις διορθώνετε εκτος απο το να το μπρικαρεις και να το πας σε 4.3!!!

 

Αν το πας σε 4.3 παλι γίνετε αλλα θέλει ενα αυθεντικο παιχνιδι (συγκεκριμενα το lego indiana jones the original adventures) για να περάσει το exploit αλλιως καθε φορα που επανεκκινει το wii θα σβήνει το προηγούμενο softmod που έχεις κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω δοκιμάσει γιατι συνέπεσε με το softmod που είχα κανει αλλα λένε οτι δουλευει.

Δεν βρίσκω τον λόγο που δεν θες να κάνεις register και να κατεβάσεις το update, αλλα θα έχεις τους λόγους σου οπότε πάρτο 1.99 ΒΕΤΑ PAL

 

Ευχαριστω! Αυτο θα πει συμπιεση (απο 0,3 σε 200ΜΒ!). Θα το δοκιμασω.

 

Απλα δεν βρισκω το λογω να μας ζητανε να κανουμε εγγραφη ενω πριν μπορουσες να το κατεβασεις ελευθερα.

 

Υ.Γ. Μηπως σου βρισκεται και το Wiikey 2 firmware v1.3? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα το softmob και απο 3,1 το πηγα στο 4,1 και εκανα τα παντα που ελεγε ενας οδηγος που βρηκα στο wiihack!!

θελω να ρωτησω μπορω τωρα να στο internet απο το wii στα καναλια του οπως το shop η στον καιρο χωρις κινδυνο?

τα παιχνιδια που ειναι iso σε τι τα μεταττεπουμε για να παιξουν απο σκληρο?

και κατι τελευταιο mame παιζει καλα στο wii?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι χθες τερματισα το pal donkey kong country returns 100% με ολα τα puzzles και τα kong! Μαγικο παιχνιδι και απο τα καλυτερα της χρονιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω οτι χθες τερματισα το pal donkey kong country returns 100% με ολα τα puzzles και τα kong! Μαγικο παιχνιδι και απο τα καλυτερα της χρονιας...

 

Επειδή ΝΕS παίζω απο παιδάκι και σαφώς και έχω παίξει και το donkey στο SNES ... αν κατάφερες και το τερμάτισες με 100% πρέπει να έφαγες ΑΠΕΙΡΕΣ ΩΡΕΣ και πραγματικά σου βγάζω το καπέλο !! ΑΞΙΟΣ αδερφέ !!

 

(εγω είμαι ακόμα στην μέση...αλλά που θα πάει ... θα το φτάσω στο τέλος και εγώ)! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν και τοσο δυσκολο να το πας 100% πιστευω. Ειναι πιο ευκολο απο τα παλια. Εδω εχεις και την βοηθεια του παπαγαλου που κραζει οποτε εισαι κοντα σε μπονους ή puzzle piece...Τσουκου τσουκου σε 3 μερες τα μαζεψα ολα.Ασε που το παιχνιδι παει 200%!!!!Θα το δεις αφου το τερματισεις...

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έφτασα και εγώ 100%. Ναι τελικά δεν είναι και τόσο δύσκολο. Βάζεις και 3η καρδιά η οποία διαρκεί για όλη την πίστα και περνάς τις δύσκολες πίστες. Παντώς συμφωνώ και εγώ. Από τα καλύτερα της χρονιάς και ευτυχώς που υπάρχει και το Wii και βλέπουμε τέτοια παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους σας

Είμαι νέος κάτοχος ενός Wii (2 ημέρες μονο....)

Θελω να hackάρω το wii μου για να παίζει διάφορα παιχνίδια wii που κατεβάζω από το διαδίκτυο!!!

μπορείτε να μου πείτε έναν τρόπο να το κάνω???

έχω μπερδευτεί πάρα πολύ!

παντού λένε πολλα πράγματα! και δεν έχω καταλάβει τίποτα!

 

pleaseeeeeeeeeeeeeeeee help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

I want to playyyyyyyyyyyyyyyy

Επεξ/σία από tgisop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια! Επειδή δεν μπορώ να βρω πουθενα το Lego Indiana Jones κι έχω την 4.3Ε ξέρει κανείσ κανένα μαγαζί στη Θεσσαλονίκη να μου το σπάσει? Πόσο κάνει περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...