Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις τσίμπησα το wii με ver 4.3e αλλα απο οτι διαβάζω θέλει κάποια συγκεκριμένα παιχνίδια για να γίνει το crack τα οποια δυστηχώς δεν έχω. Υπάρχει περίπτωση να γίνει η δουλειά χώρις αυτα τα παιχνίδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάρω απο εναν φίλο το super smash bros brawl αλλα λίγο που το έψαξα στο internet μερικόι λένε οι δεν λειτουργεί αν έχεις την έκδοση 4.3e την οποία και έχω :fear:

 

Ξέρει κανένας τίποτα σχετικά με αυτό ?

 

Update : Δοκιμασα με 4 διαφορετικές κάρτες και οταν μπαίνω στο παιχνίδι και διαβάζει την κάρτα κάνει ενα μπππππ και κολλάει το wii οπότε μάλλον δεν κάνει για αυτην την έκδοση το super smash

 

Update 2 : όλα καλα τελικά ηταν λάθος τα αρχεία που έπρεπε να βάλω στην sd card

Επεξ/σία από SPANK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια εκανα την διαδικασια απο εδω http://www.wiihacks.com/tutorial-archives/16970-new-3-1-4-1-softmod-any-wii.html

 

ολα καλα , εγιναν με επιτυχια , εκαψα και ενα game το super mario galaxy 1 σε dvd και ενω οταν το βαζω στην κονσολα το αναγνωριζει, οταν το τρεχω μου βγαζει μυνημα οτι δεν μπορει να το τρεξει και πρεπει να κλεισω το wii.

 

μηπως περασα παλιο softmod και δεν υποστυριζει ολα τα games?

 

τι πρεπει να κανω?

 

ευχαρηστω πολυ!

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ευκολο να μου πει καποιος με απλα βηματα τι πρεπει να κανω για να παιξω απο εξωτερικο σκληρο? εκτος απο το neogamma χρειαζεται να κατεβασω κατι αλλο? το wiikey τι ειναι?

 

ευχαρηστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαρηστω για την απαντηση το rev20b τι ειναι και που μπορω να το βρω?

 

κατι ακομα, στην αρχη που εκανα το sofmode με 4.1 εκανα και την διαδικασια με το Priiloader και δουλευε κανονικα το Priiloader.

 

μετα εκανα αναβαθμιση σε 4.2 αλλα το Priiloader δεν φορτονει με ρεσετ οταν ξεκιναει το wii. καμια ιδεα?

 

και μια τελευταια ερωτηση, ιντερνετ για να κατεβαζω προγραμματα μπορρω να μπαινω? υπαρχει περιπτωση χωρις να κανω εγω κατι να μου κατεβασει κανα update και να χαλασει το softmode?

 

ευχαρηστω και παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις γιατι δε μπορω να αλλαξω σε 3χ την ταχυτητα(απο 6χ) μεσω του Wiikey config disc?

 

Θελω να πω, εκεινη την ωρα την αλλαζει, αλλα αν κανω reset console και μετα ξαναπω στο config η ταχυτητα εχει ξαναπει πισω στο 6χ. Θελω να παω στο 3χ γιατι τελευταια δε μου διαβαζει καποια dvd και θελω να κανω δοκιμες μηπως φταιει η ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wii 4.0E softmod?

 

γεια σας είμαι καινούργιος στο forum και έχω ένα wii με firmware 4.0e με serial leh 278xxxx γίνετε softmod η μονό με chip γίνετε? ευχαριστώ

Όλα τα Wii μπορείς να τα κάνεις softmod, ανεξαρτήτου μοντέλου και firmware.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα Wii μπορείς να τα κάνεις softmod, ανεξαρτήτου μοντέλου και firmware.

με ποια προγράμματα γίνετε? αν δεν σου είναι κόπος μπορείς να μου πεις ποια είναι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρήκα έναν οδηγώ από εδω http://www.wiihacks.com/tutorial-archives/16970-new-3-1-4-1-softmod-any-wii.html κανει για εμενα ? μια ερωτησει ακομα μπορω να παιξω οποιοδηποτε παιχνιδη θελω με softmod η ορισμενα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...