Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είχα 4.2 και έβαλα την 4.3. Άλλαξα όλο το theme του wii από άσπρο σε μαύρο.. ( πολύ γαμ..άτο δείχνει!!! ) και πέρασα και κάτι άλλα κορυφαία wads. Τόσο καιρό το είχα αφήσει το άθλημα σχεδόν τα είχα ξεχάσει όλα αλλά ψάχνοντας στο γουιχακς.κομ έπεσα πάνω στο modMii v5 πολύ αναλυτικά όλα.. πιστεύω θα σας βοηθήσει πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!

 

Ηθελα να με βοηθησει κάποιος αν γνωρίζει!!!

 

Εχω βάλει στο wii μου το wiimc παιζει κανονικα τις ταινιες, αλλα δεν βλέπει τους Ελληνικούς χαρακτήρες στον τίτλο της ταινίας. Βλέπει μόνο τους λατινικούς. Αν έχω αποθηκευσει δηλαδή μια ταινια στα ελληνικα τοτε μου βγαζει μια παυλα ή και τίποτα!!

 

Σας ευχαριστω πολύ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιιδια εχω 4.2 εχω κανει softmod εχω βαλει gx uloader εχω κανει και το error#2 fix. το Mario and Sonic at the London παιζει κανονικα, το New_Super_Mario_Bros._Wii_v1.02_PAL_Wii-LaKiTu ξεκιναει αλλα μετα απο λιγο με πεταει εξω. φταιει το αρχειο που εχω κατεβασει ή κατι αλλο? τι να κανω? ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ένας φίλος μου πήρε ένα wii και έχουμε κάποιες απορίες για το softmod και homebrew (υποθέτω πως αυτά χρειάζεται για να παίζει του θείου τα μπιχλιμπίδια)

1) SD κάρτα ενιαία δεν έχουμε, μπορούμε να πάρουμε μία κάρτα απο το κινητό και να τη βγάλουμε με αντάπτορα σε κανονικό μέγεθος και να κάνουμε τη δουλειά μας?

2) είδα σε αυτό το βίντεο (http://www.youtube.com/watch?v=GnQU34wCIoM&feature=related) έναν οδηγό για το 4.3 και σε κάποια φάση είναι σε ένα απλό UI και επιλέγει τις επιλογές με βελάκια, πρέπει να έχουμε κάποιο απλό χειριστήριο ή κάνει και αυτό το ασύρματο που έχει απο μόνο του το wii?

3) για να φορτώνει τα του θείου απο σκληρό χρειάζεται το usbloader απο'τι κατάλαβα καλά, αν ο σκληρός έχει και άλλα άσχετα αρχεία μέσα και απλά φτιάξουμε έναν φάκελο αποκλειστικά για τα του θείου θα υπάρξει πρόβλημα ?

 

αυτά προς το παρόν και ευχαριστώ εκ τον προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζητώ συγγνώμη για το διπλό ποστ, τελικά έχει τη 4,2e. λίγο που κοίταξα (χάθηκα αρκετά) διάβασα πως κάνει και η μικρή με αντάπτορα. αλλά βρήκα και μια ενιαία SD 4GB απο το psp. η ερώτηση 2 όμως παραμένει, με το χειριστήριο του wii θα μπορώ να επιλέξω τις επιλογές που έχει την "απλή" οθόνη ? σε στυλ BIOS ένα πράγμα.

 

θα ακολουθήσω τον οδηγό που έχει εδώ στο φορουμ στη πρώτη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

 

Διαβάζω εδώ και χρόνια το insomnia και ποτέ δεν είχα κάτσει να ανοίξω λογαριασμό... Τώρα που έχω, θα γράφω επίσης, εκτός από το να διαβάζω...

 

Στο θέμα μας...

 

Έχω ένα WII 4.2E και διαθέτω κάποια USA παιχνίδια. Τι πρέπει να κάνω για να τα παίζει? Υπάρχουν πολλοί τρόποι? Στο topic αυτό, γράφονται τόοοοσα πολλά, που δεν βγάζω άκρη...

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα. έχω το wii μπροστά μου, ακολουθώ τον οδηγό. βρίσκομαι στο "Backup the Bootmii folder, NAND.bin, & keys.bin elsewhere & erase from the sd card. [You can also rename .]

Head back to The Homebrew Channel."

 

εκεί που λέει Head back to The Homebrew Channel επιλέγω την δεύτερη επιλογή και το μόνο που κάνει είναι να μαυρίζει η οθόνη. καμιά βοήθεια ?

 

ΥΓ. γράψτε λάθος, η μαλακία μου δεν έχει όρια... δεν είδα την επιλογή intall homebrew και τόση ώρα είχε την μαύρη οθόνη επειδή δεν το είχα εγκαταστήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε 4.3Ε και μου έβγαλε update το οποιο λέει ότι σβήνει το παράνομο υλικό. Το έκανα και δεν μου φόρτωνε ο loader το 249. Έκανα manual install το 249 από το pimp my Wii και όλα ΟΚ. Απλώς αναρωτιόμουν τι update ήταν αυτό..?

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα.εχω ενα wii λευκο το οποιο το εχω softmoded.το bootmii ειναι εγκατεστημενο σαν boot2.τις πρωτες μερες επειδη μου το εβγαζε στην οθονη καθε φορα που ανοιγα το wii μετονομασα τον φακελο στην καρτα μνημης και σταματησε να το βγαζει.πριν απο καμποσο καιρο το wii σταματησε να δουλευει εντελως ξαφνικα.μου εβγαζε μετα την οθονη για την ασφαλεια που πρεπει να πατησουμε το Α το εξης μηνυμα "system file corrupted......"και να εποικινωνησω με την nintendo.αλλαξα παλι το ονομα στον φακελο του bootmii αλλα δεν ξαναξεκινησε.εμενε η οθονη μαυρη για μερικα δευτερολεπτα αναβοσμηνε το φως του dvd 2 φορες νομιζω και μετα εβγαζε παλι την αρχικη οθονη.μετα απο πολλες προσπαθειες ξεκινησε κανονικα το wii.οποτε μπορεσα μεσω του homebrew channel να περασω ενα backup που ειχα κανει παλιοτερα.το θεμα μου ειναι γιατι δεν ξεκιναει στην εκκινηση το bootmii οπως παλιοτερα.το απεγκατεστησα και το ξαναπερασα αλλα τιποτα.καμποσα δευτερολεπτα μαυρη οθονη και μετα ξεκιναει κανονικα η κονσολα.το θεμα ειναι οτι αν ξαναπαθει τιποτα δεν ξερω αν σταθω τοσο τυχερος και ξαναξεκινησει.κανεις καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Αν πάρω μεταχειρισμένο wii κάνω άφοβα όλα τα updates μέχρι το 4.3Ε; και ακολουθώ τον οδηγό του modmii;

 

Στην περίπτωση που είναι χακαρισμένο το wii αλλά σε παλιότερη έκδοση, τι κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια γεια σας!Εχω softmodded wii 4.2E και πειραξα τα ios στο wad manager για να βρω κατι wad roms στην sd card .Παω να φορτωσω τον usb loader gx και δεν φορτωνει!Σαν να λειπει ο σκληρος και κανει 15 δευτερολεπτα παυση ωστε να το βαλω στη θυρα αλλα ειναι ηδη βαλμενος!!Τι να κανω help :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Έχω wii 4.3E.... Μπορείτε να μου δώσετε αναλυτικές οδηγίες για το πως να παίξω κατεβασμένα παιχνίδια από σκληρό?

 

Έχω περάσει ήδη το homebrew channel από letterbomb....από εκεί και.πέρα θελΩ να μάθω τι να κάνω... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μπλέ Wii softmod?

Καλημέρα!

 

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω softmod σε μπλε wii με το olympics 2012?

 

Είναι καινούργιο εννοείται! Έχει κάνει κανείς softmod σε αυτό το wii;

 

http://www.game.co.uk/en/blue-wii-console-with-mario-and-sonic-at-the-london-2012-olympic-games-154094


Όλα τα Wii γίνονται softmod, google it για να βρεις οδηγίες! :-)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας!μπορει καποιος ναμου θυμησει πως φορτωνω στον σκληρο δισκο παιχνιδια μεσω του wbfs manager?

προσπαθησα μετα απο καιρο κ δεν τα καταφερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...