Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii Hacking - mod/ backup/ homebrew topic [Ενημερώθηκε Αυγ 2011]


panther_512
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.....οποιος γνωριζει να μας πει με ποιο τροπο να εγκαταστησω covers για τα παιχνιδια retro οπως SENS/NES/SEGA GENESIS/SEGA MASTAER SYSTEM / GAME GEAR / GAME BOY /GAMEBOY ADVANCE /GAME BOY COLOUR.Βρησκω τα covers αλλα δεν μου λειτουργουν και δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το λαθος που κανω. :' (

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/10/2019 στις 8:58 ΠΜ, skiathos7 είπε

wii hack κανενας τροπος?

καλημέρα παιδια

εχω ένα wii και θελω να το κανω hack ώστε να παιζει παιχνίδια από usb stick πως γινεται ξερει καποιος?

εχει guides στο νετ αν δεν εισαι σιγουρος στειλε μου πμ αν εισαι αθηνα

https://sites.google.com/site/completesg/exploits/letterbomb

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/10/2019 στις 8:58 ΠΜ, skiathos7 είπε

wii hack κανενας τροπος?

καλημέρα παιδια

εχω ένα wii και θελω να το κανω hack ώστε να παιζει παιχνίδια από usb stick πως γινεται ξερει καποιος?

Εγώ θα πρότεινα το: https://wii.guide/ 

Η διαδικασία είναι πανεύκολη και ο οδηγός είναι πολύ αναλυτικος για ενα βασικό softmod. Ο οδηγός που πρότεινε ο ison είναι εξίσου καλός αλλά ισως να ειναι καπως πιο περίπλοκος για έναν αχάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας έχω τσιπαρει το wii και έχω περάσει το usb loader.

Όταν όμως επιλέγω κάποιο παιχνίδι ενώ μου δείχνει και το preview φορτώνει και μαύρη οθονη. 

Σύνδεση με scart 

Sd and hard disk and usb format at fat 32 και έχω χρισιμοποιησει το wii backup 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Wii Games

Γεια σας.

θα χρειαστώ την βοήθεια σας σε παιχνίδια για το wii.

μπορω να συνδέσω το wii με έναν σκληρό εξωτερικό δίσκο ή με ένα USB φλασάκι και να παίξω τα παιχνίδια απευθείας χωρίς την χρήση του dvd?

σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά. Έβαλα το homebrew channel στο wii μου και ακολούθησα το official guide για το cios installer στο wii μου. Όμως δεν μπορώ να κάνω το UsbLoaderGX και το WiiFlow να δουλέψουν. Προσπάθησα να ξανακατεβάσω το cios αλλά με πέταξε στο homescreen. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα εκτιμούσα άπειρα να μου στείλει ένα μήνυμα γιατί προσπαθώ μέρες τώρα και έχω χάσει ελπίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλησπέρα σε όλους. Φίλος που είναι κάτοχος του Wii 2010, θέλει να τσιπάρει την κονσόλα για να παίζει παιχνίδια από hd drive ή usb. Αν υπάρχει κάποιος από Αθήνα που υπεύθυνα αναλαμβάνει (εννοείται επί πληρωμή) την διαδικασία αυτή, παρακαλώ να μου στείλει pm - ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος στα δυτικά προάστια συγκεκριμένα κοντά στον Καματερό που να αναλαμβάνει υπεύθυνα στο τσιπαρισμα του Wii U και switch oled για να παίζουν παιχνίδια από σκληρό δίσκο.

Αν υπάρχει κάποιος η ξέρει κάποιον ας μου το πει εδώ η ας μου στείλει πμ 

Ευχαριστώ

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Βρε παιδιά μία ερώτηση/απορία.

Όσοι έχετε ακόμα το Wii που πιάνει ανάλυση μόνο 480p, σε τι τηλεοράσεις το έχετε συνδέσει; Αν υποθέσουμε ότι οι περισσότεροι στο σαλόνι τους έχουν πλέον τηλεοράσεις 4k 50-55" (δεν λέω, μπορεί ακόμα να έχουν κάποιοι τηλεοράσεις 40-43 Full HD αλλά πόσοι να είναι; Γιατί δεν πιστεύω να αξίζει κάποιος με τα ίδια χρήματα να προτιμήσει τώρα να πάρει Full HD από μία 4K) βολεύει η ανάλυση; δείχνει καλά ή όχι;

Υ.Γ. Εκτός κι αν έχετε κάποια 40-43αρα (και φυσικά χώρο) αποκλειστικά για το Wii!😁

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Nathan Drake!! είπε

Υ.Γ. Εκτός κι αν έχετε κάποια 40-43αρα (και φυσικά χώρο) αποκλειστικά για το Wii!

Μεγάλη αλήθεια αυτό.. Με το wiiu που είχα στο υπνοδωμάτιο υπέφερα από τα καλώδια και αξεσουάρ που είχε(ογκώδες) .. Ένας μικρός χαμουλης γινόταν στο δωμάτιο.. Αντίθετα με το switch που είναι πιο σουλουπομενο, είχα μόνο το dock.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι μόνο τα καλώδια, είναι και το να έχεις δεύτερη τηλεόραση στο σαλόνι αποκλειστικά για το Wii (έχουν όλοι χώρο); Τουλάχιστον αν έχει κάποιος το Wii U θα είναι πολύ καλύτερη η ανάλυση και στις νέες 4k τηλεοράσεις εφόσον πιάνει 1080p έτσι δεν είναι; Δεν το συζητώ, το Switch είναι καλύτερη λύση αλλά όπως έχω ακούσει/διαβάσει βγάζει τα παιχνίδια πλέον πιο πολύ να παίζονται με πλήκτρα παρά με την κίνηση χεριών όπως τα Wii/Wii U. Δεν ξέρω αν αληθεύει κι αν είναι σε όλα τα παιχνίδια έτσι αλλά εμείς που μεγαλώσαμε με αυτόν τον τρόπο παιξίματος μας άρεσε περισσότερο.

Υ.Γ. Θα μου πεις "μα αφού έχει απομακρυσμένη κίνηση". Ναι μπορεί να έχει, αλλά δεν είναι όπως παίζαμε τα παιχνίδια με κίνηση χεριών όπως για παράδειγμα το λούνα πάρκ που είπε σε άλλο θέμα ο αδερφός μου (Leon S. Keneddy) που ενώ στις παλιότερες κονσόλες Wii/Wiiu παιζόταν με κίνηση (να ρίχνεις βέλη, μπαλάκια στους κλόουν με κινήσεις χεριών και γενικά να χτυπιέσαι!🤣) τώρα στο Switch τα έχουν να πατάς πλήκτρα. Τι χαζομάρα κατά τη γνώμη μου πάντα φυσικά.😔

Κι όπως λέει κι ο αδερφός μου με πλήκτρα παίζουμε και σε ps4/xbox/pc.😁

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω Wii U με softmod σε μια τηλεόραση  55" Lg nano 4K και η εικόνα είναι τέλεια.

Τα παιχνίδια  του wii τα παίζω μέσω του Wii U και πάλι είναι μια χαρά,δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που τα παίζω μέσω του Wii U

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...