Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Beat 'em up / fighting games


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και το Tekken 3 online, αλλά δεν εχω καταφέρει να ρυθμίσω το gamepad, αμα ξέρει κάποιος ας πει και σε μας:



Ενα αλλο ωραιο αλλα δεν τοχω παιξει, ειναι το UFC:
Επεξ/σία από Praetorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επίσης υπάρχει το BlazBlue: Continuum Shift (sequel) του θείου που είναι η leaked arcade έκδοση και παίζει μια χαρά.

 

Δεν έχει όμως τα stories/endings κλπ που έχουν οι κονσόλες και ελπίζω στο PC αν πάει καλά το πρώτο BB (CT, που είναι ήδη 2 χρόνια στα arcade και 1 στις κονσόλες), να έρθει και το CS σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα αυτά τα 3d παιχνίδια ξύλου με τα smoth γραφικά - κινήσεις κλπ και τις υφές κλπ κλπ μου φαίνεται λίγο αδερφίστικα. Δεν έχω απολύτως τίποτα εναντίον τέτοιων ''απαλών'' προσεγγίσεων αλλά τα παιχνίδια ξύλου πρέπει να έχουν ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΚΡΙΣΗ χωρίς ΠΕΡΙΤΤΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ του ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ (τσαλιμάκια) και ξύλο.

 

Δοκίμασε να βρεις το double dragon II se amiga emulator. Πιθανόν να υπάρχουν και άλλα ΠΡΩΤΟΓΟΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΞΥΛΟΥ. Η ντελικάτη αίσθηση που αποπνέουν τα καινούργια με τη γνωστη λαστιχενια απόκριση των χειριστηρίων δεν ταιριάζει με το ύφος.

 

To έχω ακόμα se Amiga 500 που δουλεύει και είναι πραγματικό ΞΥΛΟ. Πριν πατήσεις το κουμπί του fire η μπουνιά είχε ήδη βρει το στόχο της. Στα PC απλά περιμένεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Άλλη μια ψήφος στο MAME και γενικά σε πάσης φύσεως emulators. Αν θες κάτι παλιότερο και 2D το ΜΑΜΕ είναι εξαιρετική επιλογή, με Samurai Showdown, Last Blade, Garou: Mark of the Wolf κι ένα σωρό άλλα πιο γνωστά και εφετζίδικα. Εφ'όσον πλέον λειτουργούν κανονικά emulators για PS2 και (νομίζω/φαντάζομαι) ΧΒΟΧ δεν έχεις κανένα λόγο να μη χαρείς ένα καλό fighting. Αν δυσκολεύεσαι με το πληκτρολόγιο βάλε 'ενα καλό pad (έχουν κανονικά υποστήριξη) και χώσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με το φίλο παραπάνω.

Ακόμα απολαμβάνω κι εγώ το Street Fighter II στο Mame και νομίζω δε θα το βαρεθώ για πολύ καιρό ακόμα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

...ή beat-em-up, ή οπως αλλιως θελετε!

 

Καλησπερα...

 

Εχω εδω και χρονια μια απορια... Γιατι παιχνιδια τυπου Tekken, Soul Calibur κλπ.κλπ. βγαινουν μονο σε κονσολες? Πριν καμμια 15ετια μπορω να καταλαβω οτι ηταν θεμα hardware... Τωρα ομως γιατι δεν βλεπουμε τετοιους τυπους παιχνιδιων? (οχι απαραιτητα αυτα που προανεφερα, καποια αντιστοιχα). Εχουν δει τα ματια μας του κοσμου τα παιχνιδια, ολων των ειδων, αλλα κατι τετοιο οχι...

 

(κατι προβληματα που εχω βραδιατικα, ε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είσαι ο μόνος που έχει αυτα τα προβληματα,νομιζω οτι το τεκκεν εχει βγει για υπολογιστη(δεν ειμαι σιγουρος).εγω ψάχνω κανα καλό σιτε να κατεβασω κανα παιχνίοδι οποσ το worms 3d ,αν ξέρει κανείς τπτ ασ πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως γιατι τετοια παιχνιδια -απαιτουν- τη χρηση gamepad ή arcade stick κατι για τα οποια οι PC gamers σε γενικες γραμμες δεν πολυγουσταρουν. Απο την αλλη εισαι τυχερος, το καλυτερο 2D fighter κατ' εμε αυτης της γενιας υπαρχει στο PC (Blazblue) και αν δεν εχεις κονσολα να το τιμησεις οπως και δηποτε στο PC σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...