Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Beat 'em up / fighting games


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Street Fighter 4 καλο αλλα το τρωει λαχανο το Super Street Fighter 4 και το Blazblue ειναι σιγουρα καλυτερο σαν fighting απο το SF4 αν και διαφορετικο ειδος fighting. 3D fighting στο PC δεν προκειται να δεις.

 

P.S. Τα σπαει ο μικτακος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Blazblue κορυφή, αλλά θα βγάλουν και το Continuum Shift στο PC;

Ή μόνο την arcade έκδοση του θείου; :P

 

PS. "Ware wa kuu, ware wa kou, ware wa jin.

Ware wa hitofuri no tsurugi ni te subete no "tsumi" wo karitori "aku" wo metsu suru!!


Wa ga na wa "Hakumen", oshite mairu!" (the best! :))

 

Πάντως και το SFIV είναι ωραίο. Gouken for the counter win. ;)

 

Και αν θες κάτι περίεργο σε "beat 'em up"..........Toribash! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πράγματι, το MAME παίζει τα περισσότερα.

Και έχει διάφορα ωραία classics (βλέπε fighting σειρές της SNK για μένα. KOF series, Samurai Shodown series, Fatal Fury series, Last Blade 1 και 2, κλπ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημέρα παίδες

Όντας πολύ καιρό εκτός της αγοράς των παιχνιδιών λόγω ακατάλληλης κάρτας γραφικών, τώρα που προμηθεύτηκα μια καλούτσικη, ήθελα να μάθω τι fighting παιχνίδια κυκλοφορούν για pc. Έχω παίξει το street fighter 4 (μεγάλος φαν της σειράς) και έχω υπόψιν μου και το street fighter x tekken αλλά δεν το έχω δοκιμάσει γτ με φρενάρει ο επεξεργαστής (παίζει να αναβαθμίσω btw). Θα ήθελα πληροφορίες για σειρές όπως Mortal Kombat, Tekken, Dead or Alive, Virtua Fighter και άλλες που πιθανόν δεν έχω υπόψη μου. Ξέρω ότι τα fighting games δεν πολυβγαίνουν για pc, αλλά ελπίζω με τη βοήθειά σας να βρω κάποια. Δε με ενδιαφέρει αν είναι παλιά ή καινούρια.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το ΠΟΛΥ καλό Super Street Fighter IV Arcade Edition!

Το SFxTekken εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

Από παλαιότερα μπορείς να δεις το Mortal Kombat Kollection που περιλαμβάνει τα MK1, MK2 και το Ultimate MK3.

Επίσης το MK4 που πάλι είναι χάλια!

Το ζουμί το πολύ θα το βρεις όταν δοκιμάσεις το M.A.M.E. Θα βρεις μια πλειάδα από fighting games που θα σε απασχολήσουν για αρκετό καιρό σίγουρα!

Μετά μπορείς να δεις προς console emulators μεριά.

Έχεις αρκετές επιλογές όπως καταλαβαίνεις...

Have fun!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΜΑΜΕ το έχω υπόψιν μου εδώ και χρόνια και πράγματι έχω λιώσει πολλά street fighter και Mortal Kombat (1,2,3). Αυτό που ψάχνω και δε βρίσκω είναι κάποια πιο καινούρια παιχνίδια όπως Tekken, Virtua Fighter (υπάρχει μόνο το 1 σε MAME rom) Dead Or Alive...Δεν έχουν κυκλοφορήσει τίποτα για PC?

 

YΓ. Υπάρχουν επίσης αρκετά MAME roms συνήθως πιο καινούριων τίτλων (MK 4, VF3, TEKKEN 3 κτλ) τα οποία τα κατεβάζω και ο emulator δεν τα παίζει...Ξέρουμε τπτ γι'αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή επιλογή είναι το (κατ'εμέ) underrated Guilty Gear XX, το οποίο μπορείς να βρεις αρκετά φτηνά απο GOG.com ($5,99) σε DRM-free download.

 

Εναλλακτικά, ψάξε το πιο καινούριο BlazBlue: Calamity Trigger (ο "πνευματικός διάδοχος" της σειράς Guilty Gear), αν και για το συγκεκριμένο θα πρέπει να δεις σε Amazon και λοιπά μαγαζιά, μια και νομίζω δεν κυκλοφόρησε ποτέ επίσημα έδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το teken καποιοι ειχαν ρωτησει στο twitter ενος απο τους υπαλληλους της namco αν ποτε εχουν σκεφτει να αρχισουν να βγαζουν teken και στο pc και αυτος απαντησε οτι το εχουν σκεφτει αλλα οτι φοβουνται την πειρατεια και γι αυτο δεν θα βγαλουν ποτε teken στο pc. Δυστυχως μονο η capcom βγαζει fighting στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...