Προς το περιεχόμενο

Έφτασε Η Μεγάλη Ώρα


DAVE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο 8 χρονια με τον ιδιο υπολογιστη εφτασε η ωρα να παρω καινουργιο.Το Πεντιουμ 3 στα 500 τα'χει παιξει τους τελευτεους 3 μηνες :):).

 

Βασικα θελω το μηχανημα που 8α παρω να κρατησει παλι για αρκετο ή εστω οσο περισσοτερο γινεται.Καποιες απλες προσθηκες,οπως να προσθεσω μνημη καποια στιγμη, δε με απασχολει.Αυτο που με καιει ειναι η CPU,to Motherboard και η Καρτα Γραφικων να με καλυψουν για τα επομενα χρονια.

 

Εχω μπερδευτει γενικα με το τι να παρω αλλα προς το παρον εχω καταληξει σε αυτα:

 

CPU: Intel Core 2 Duo 6300 (s775,1.866Mhz)

MotherBoard: Gigabyte GA-965P-DS4 (s775,i965,DDR2)

RAM: SuperTalent 1GB DDR2 667Mhz CL5

Καρτα Γραφικων: Asus - 7600 GT 256MB HDMI

 

Βασικος σκοπος να αρχιζω να παιζω κανα παιχνιδακι. Τα ΜΒ στη καρτα γραφικων παιζουν ρολο?Ειναι αρκετα τα 256?Επισης, θα χρειαστω και συστημα για ψυξη του επεξεργαστη ή θα ειναι υπερβολη με την απλη χρηση που κανω γενικα στους υπολογιστες? (kανα παιχνιδακι και downloading apo to net.)

 

Ειμαι καλυμμενος με αυτα ή να αλλαξω κατι?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων boys!!!!:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

H συνθεση που προτεινεις ειναι αρκετά καλή, σιγουρα θα κρατησει αρκετά, αλλά η καρτα γραφικων ειναι αυτο ακριβως που αναφερεις "για να παιζεις κανα παιχνιδάκι". Μην περιμενεις σε 5 χρονια να παιζεις παιχνιδια με αυτη. Σιγουρα αυτη τη στιγμή ειναι ο,τι τιμιοτερο στα λεφτα της.

Θα προτεινα μνημη 2x1GB στα 800mhz, εστω και με CL5, η τουλαχιστον στα 667Mhz 2x1GB πάλι, αλλά με CL4!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pare tin supertalent sta 800 me cl5 pou exei 100 euro to plaisio, mobo pare kalitera sta idia lefta tin asus commando, karta grafikwn se auta ta lefta kalitera x1950pro , alla gia na sou kratisi tosa xronia thes toulaxiston dx10 pou ipostirizei tora moni i seira 8 tis nvidia, kai nai ta 256 gia tin sira 7 sou ftanoun.

Allo systhma psixis gia aplh xrhsh den to xreiazese.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...