Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κ δεν ειμαι οπαδος της ΑΕΛ παντα θελω να πηγαινει καλα γιατι πρεπει να υπαρχει μια ισχυρη ομαδα στην Α Εθνικη απο τη Θεσσαλια ειδικα με την ποδοσφαιρικη παραδοση που εχουμε.

Επ' ευκαιριας να παραθεσω ενα απο τα κορυφαια εξωφυλλα της εφημεριδας "The Match" (της περασμενης Πεμπτης για την ακριβεια) που θα μεινει για παντα στη συλλογη μου :P

 

thematchlyk2.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

Τραγική. Μία "ευκαιρία" από φόλα του Δέλα στο πρώτο μέρος και μία -πολύ πιο σημαντική- στο δεύτερο, κάπου στο 53...

 

Κατά τα λοιπά, η ΑΕΚ προηγήθηκε νωρίς και έκατσε στο γκολ -ειδικά στο δεύτερο. Έκανε μια (και μοναδική) ευκαιρία στο β', στο...92, με το Λυμπερόπουλο.

 

Λάρισα-Ηρακλής, αυτή θα είναι ματσάρα την άλλη Κυριακή. Θα πέσουν κορμιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Απογοητευτική σήμερα η Λάρισα. Την περίμενα πολύ καλύτερη.

 

Τραγική. Μία "ευκαιρία" από φόλα του Δέλα στο πρώτο μέρος και μία -πολύ πιο σημαντική- στο δεύτερο, κάπου στο 53...

 

Κατά τα λοιπά, η ΑΕΚ προηγήθηκε νωρίς και έκατσε στο γκολ -ειδικά στο δεύτερο. Έκανε μια (και μοναδική) ευκαιρία στο β', στο...92, με το Λυμπερόπουλο.

 

Έχουμε λοιπόν μια ομάδα που διεκδικεί έξοδο στο Champions League και μια ομάδα που παλεύει για τη σωτηρία της. Η μεγάλη ομάδα βάζει ένα γκολ με πονηρή τακτική (είναι γνωστό ότι είμαστε ΠΟΛΥ κακοί στα κόρνερ και γενικά όταν αμυνόμαστε στις στημένες φάσεις, εξ ου και η ΑΕΚ διεκδίκησε και κέρδισε τόσα κόρνερ, αχ βρε Φερέρ αλεπού) και στο υπόλοιπο του παιχνιδιού κάθεται στα καρέ της και παίζει α λα Εθνική Ελλάδος και μια μικρή - μικρότερη η οποία κατάφερε δύο καλές ευκαιρίες προσπαθώντας να σπάσει μια (προφανώς πολύ καλή) άμυνα.

 

Απογοητευτική η εμφάνιση της Λάρισας; Δε νομίζω. Εγώ τουλάχιστον δεν είχα τη γνώμη ότι είμαστε τόσο καλή ομάδα που θα μπορούσαμε να σπάσουμε μια άμυνα 8 παιχτών της ΑΕΚ. Ούτε η Μίλαν δεν μπόρεσε.

 

Κατά τη γνώμη μου απλά η ΑΕΚ έπαιξε αυτό που συνηθίζεται να λέτε εσείς "αντιποδόσφαιρο". Εμένα δε με ενοχλεί, καλά έκανε και έπαιξε έτσι (συγχαρητήρια στον Φερέρ ξαναλέω και για το στήσιμο αμυντικά αλλά και γενικά για την τακτική). Αυτό είναι το παιχνίδι, για το αποτέλεσμα παίζουμε. Ας πρόσεχαν οι δικοί μας, να μην έτρωγαν πάλι γκολ στα πρώτα 30 λεπτά (όπως συμβαίνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ φέτος).

 

Μην Πας μακρια, την τεταρτη θα φατε καλα...!

 

Είπε κανείς τίποτα; :)

 

ΥΓ. Είχε χαλάσει η DSL (επανήλθε χθες το βράδυ), αλλιώς θα απαντούσα νωρίτερα (για να μην νομίζεις ότι περίμενα πρώτα το 2-0 για να ποστάρω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έλα τώρα, δεν ανατρέπεται το 2-0. Με 1 γκολ το καθαρίσαμε το παιχνίδι και έχουμε και γρήγορους παίχτες για αντεπιθέσεις. Ότι πρέπει είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Έλα τώρα, δεν ανατρέπεται το 2-0. Με 1 γκολ το καθαρίσαμε το παιχνίδι και έχουμε και γρήγορους παίχτες για αντεπιθέσεις. Ότι πρέπει είναι.

 

Θα ήταν τραγικό λάθος για τη Λάρισα να πάει στους Ζωσιμάδες νομίζοντας ότι το έχει καθαρίσει το παιχνίδι.

 

Ο ΠΑΣ έχει στείλει αδιάβαστους 3 της Ζούμπερ Κλί(γ)κας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ΑΕΛ - Ολυμπιακός 0-0

 

Κάκιστος ο Ολυμπιακός. Δεν τον περίμενα τόσο κακό. Στο πρώτο ημίχρονο αν είχαμε λίγο κότσια παραπάνω μπορούσαμε να είχαμε βάλει άνετα 2 γκολ, έλα όμως που φοβόμαστε να σουτάρουμε; Κάθε φορά έξω από την περιοχή, τσούκου τσούκου και η μπάλα πλάγια για σέντρα.

 

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε ο διαιτητής που έδινε τα γνωστά άμα-λάχει-τα-δίνουμε-και-αυτά-φάουλ στο χώρο του κέντρου, και έτσι χάθηκε το κέντρο για τη Λάρισα. Ο Ολυμπιακός και που το πήρε, έστελνε τη μπάλα πίσω να παίζει ο Σέζαρ με τον Ανατολάκη και τον Νικοπολίδη πασούλες προπόνησης, να περνάει η ώρα.

 

Ο Ριβάλντο απαράδεκτος, καθώς και οι δημοσιογράφοι που σχολίασαν τα όσα έγιναν με τον γνωστό τους τρόπο. Χωρίς να αναφέρουν ότι ο Ριβάλντο μετά την κόκκινη κλωτσούσε την μπάλα με τσατίλα και μαλακιζόταν, χωρίς να αναφέρουν ότι ο Γκαλίτσιος αιμορραγούσε (μέχρι και ότι έπαιζε θέατρο άκουσα, που μου θύμισε το αστείο του Αρκά "-Μα τι θέατρο, δε βλέπετε που αιμορραγεί; -Πράγματι. Γεννημένος ηθοποιός") και χωρίς να αναφέρουν ότι ο διαιτητής τον άφησε έξω για 5 λεπτά χωρίς λόγο (και ο επόπτης το ίδιο) επειδή είχε ξεχάσει ότι πρέπει να του πει να ξαναμπεί στον αγώνα (εμείς του φωνάζαμε και αυτός πιθανώς να νόμιζε ότι φωνάζαμε για άλλο λόγο).

 

Απαράδεκτο αυτό που έγινε στον Θεοδωρίδη και μπράβο στον Πηλαδάκη που έκανε φασαρία με τους ταραξίες (ήθελα να 'ξερα αν θα το έκανε αυτό ο Κόκκαλης), γιατί όσο μαλάκας και να είναι ο Θεοδωρίδης (που πέρυσι ερχόταν στην κερκίδα που φωνάζαμε για την ΑΕΛ και μας κοιτούσε γελώντας ειρωνικά μπας και του πετάξουν αντικείμενα για να διαμαρτυρηθεί στον διαιτητή), η συμπεριφορά αυτή είναι απαράδεκτη προς οποιονδήποτε, όσο ζώο και να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...