Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Manuel πιστεύεις ότι κακώς το θεωρώ δεδομένο ότι θα το πάρω; Δόξα το Θεό η καρκινική λαίλαπα που ακούσει στο όνομα οικογένεια Βαρδινογιάννη δε με έχει φτάσει ακόμα σε τέτοια σημεία ανυπολυψίας. Δεν υποτιμώ την ομάδα σου. Για επαρχιακή ομάδα μια χαρά είστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τα Γιάννενα κατάφεραν και κέρδισαν όχι μόνο ομάδες Α' Εθνικής, αλλά και διαιτησίες. Αισιοδοξώ ότι θα καταφέρουμε το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννενα για πάντα. Δεν πειράζει. Φτάσαμε δίκαια ως εδώ αποκλύοντας τα μεγαθήρια του ελληνικού ποδοσφαίρου. Του χρόνου στη SuperLigue

Όσο για την ΑΕΛ άκουσα ότι οι παίχτες του ΠΑΟ είναι 99.99% σίγουροι ότι θα το πάρουν το κύπελλο. Συγκεκριμένα ο Μάντζιος έλεγε ότι με όποια ομάδα και αν έπαιζαν θα ήταν φαβορί ως ΠΑΟ και γι` αυτό το κύπελλο είναι παιχνιδάκι. Εύχομαι η ΑΕΛ να το κατακτήσει γιατί είμαι Αντιπαναθηναϊκός. Υποστηρίζω Θρύλο και ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είχα πει κάποτε, όταν αδικήθηκε ο ΠΑΟ:

 

Πάντως βρε παιδιά, μπορεί να μην πήρατε τη νίκη, να αδικηθήκατε κτλ, αλλά δεν πρέπει να έχετε παράπονο. Πέσανε όλοι να σας παρηγορήσουν. Ο Μπούσι και ο Μπριάκος δεν ξέρουν που να κρυφτούν.

 

Εμάς σήμερα ποιος θα μας παρηγορήσει; Που στο άρθρο του sportime.gr γράφουν πως "έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του ο ΠΑΟ"; Κάπου στα ψιλά γράμματα γράφει και για δύο πέναλτι (εγώ θα προσθέσω και ένα-δύο offside τετ-α-τετ)

 

Δεν τον είδα τον αγώνα, οπότε δεν έχω γνώμη, αλλά έχω καταεκνευριστεί με τα στιγμιότυπα. Θα πέσουμε και στη β' και δε θα ξέρουμε και από ποιον να βρούμε το δίκιο μας (και προφανώς δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο αγώνα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η Λάρισα, όπως έγραφα και πριν από μέρες, στο καφενείο των φιλάθλων, δύσκολα θα κινδυνεύσει. Ακόμη και τώρα, που περιορίστηκε στο Χ με τον Παναθηναϊκό, σώζεται με νίκη επί της αδιάφορης Καλαμαριάς ή (για να μην έρθει διπλό και φωνάξει κάποιος για στησίματα) παίρνει ένα τιμητικό Χ και το ίδιο συμβαίνει με το Ξάνθη-Ηρακλής. Όμορφα κι ωραία.

 

Γι' αυτούς που αγαπούν τα θρίλερ, η Λάρισα χάνει με 3-0 από νωρίς, ο Ηρακλής είναι στο Χ, σέντρα στην καρδάρα του Λαμπριάκου, 1-0 στο 89', τέλος.

 

Γενικά, αυτή τη στιγμή (αφού ο Ατρόμητος νίκησε και σώθηκε) το πρόβλημα το έχει ο Ηρακλής που δεν του φτάνει το δικό του αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την κερκυρα αν εχει μεινει λιγο εγωισμος στα ψοφιμια τα δικα μας θα την κανονισουμε εμεις τις εχουμε χρωστουμενα απο τοτε που ανοιγε τα ποδια σε καποια ομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικό πάντως το πως αντιμετωπίζεται το ελληνικό πρωτάθλημα. Γι' αυτό δε θα στρώσει ποτέ. Συγγνώμη αλλά αν έχουμε αποκτήσει τέτοια νοοτροπία και οι φίλαθλοι, τότε βράστα κι άστα.

 

Κάποιες μυστικές δυνάμεις έδωσαν ένα βαθμό στον ΠΑΟ (γιατί είναι ο ΠΑΟ κ δεν μπορεί να έχουμε πέναλτι εις βάρος τους) αλλά μην ανησυχείτε εκεί στη Λάρισα, γιατί έχουμε κανονίσει να μείνει έτσι κι αλλιώς στην κατηγορία.

 

Εγώ πάντως αν είχα πειστεί για τέτοια πράγματα, θα είχα σταματήσει να βλέπω ποδόσφαιρο. Μήπως είχε κανονιστεί και από το καλοκαίρι ποια θα είναι η τελική κατάταξη; Να μας τη λένε άμα είναι έτσι για να μην έχουμε και αγωνία.

 

Άμα είναι να κερδίσουμε αδίκως την Καλαμαριά, τότε να τη βράσω την Superleague.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τραγικό πάντως το πως αντιμετωπίζεται το ελληνικό πρωτάθλημα. Γι' αυτό δε θα στρώσει ποτέ. Συγγνώμη αλλά αν έχουμε αποκτήσει τέτοια νοοτροπία και οι φίλαθλοι, τότε βράστα κι άστα.

 

Κάποιες μυστικές δυνάμεις έδωσαν ένα βαθμό στον ΠΑΟ (γιατί είναι ο ΠΑΟ κ δεν μπορεί να έχουμε πέναλτι εις βάρος τους) αλλά μην ανησυχείτε εκεί στη Λάρισα, γιατί έχουμε κανονίσει να μείνει έτσι κι αλλιώς στην κατηγορία.

 

Εγώ πάντως αν είχα πειστεί για τέτοια πράγματα, θα είχα σταματήσει να βλέπω ποδόσφαιρο. Μήπως είχε κανονιστεί και από το καλοκαίρι ποια θα είναι η τελική κατάταξη; Να μας τη λένε άμα είναι έτσι για να μην έχουμε και αγωνία.

 

Άμα είναι να κερδίσουμε αδίκως την Καλαμαριά, τότε να τη βράσω την Superleague.

 

γιατι αμφιβαλεις οτι αποφασισαν να ριξουν το αιγαλεω οι ιδιοι που το στηριζαν γιατι ο προεδρος του δεν πηγε με την θεληση των δυνατων? θα μεινει η λαρισα γιατι εχει κοσμο και πρεπει να μεινει. η κερκυρα θα πεσει κατσε και θα το δεις.ηταν οντως πεναλτι αυτα που δεν εδωσε γιατι δεν ειδα καν στιγμιοτυπα μου ηταν εντελως αδιαφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο ήταν κατά 90% πέναλτι κατά τη γνώμη μου. Τώρα αν κάποιος θέλει να σε βγάλει τρελό, μπορεί να κάτσει και να σου πει πράγματα που να υποστηρίζει ότι δεν ήταν. Δηλαδή δεν είναι παντελώς καθαρές οι φάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δεύτερο που λες είναι καθαρότατο πέναλτυ. το πρώτο είναι φάση που παίρνει πολύ συζήτηση.

 

Για να καταλάβεις, ο πατέρας μου (που είναι ΠΑΟΚτζής και όχι ΑΕΛ), μου είπε σήμερα ότι το πρώτο ήταν πεντακάθαρο και το δεύτερο πολύ δύσκολα ήταν. Εγώ γι' αυτό δίνω και στα δύο ένα 90% ότι ήταν (ή τέλος πάντων 80%).

 

Πάντως εκεί φαίνεται γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά στο βαθμολογικό πίνακα από τις μικρές και τις μεγάλες ομάδες. Αυτά συχνότερα δίνονται σε μεγάλες ομάδες, σπανιότερα σε μικρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel...είμαι "φίλος" της Νίκης Βόλου...όσο και αν ακουστεί παράδοξο...στο κύπελλο είμαι μαζί σας....στο πρωτάθλημα πάλι...δεν ξέρω ...εχω κάποιους λόγους που θα ήθελα να είναι του χρόνου η ΑΕΛ στην Β'....με την προυπόθεση να μείνουμε και εμείς (!?!?!?!?!).... όχι τα στενόμυαλλα που υποστιρίζουν ίσως οι άλλοι...απλά θα μου άρεσε πολύ περισσότερο ένα πρωτάθλημα με Ηρακλή , Λάρισα , Ολ. Βόλου , Ν. Βόλου, Πιερικό , ΠΑΣ...κλπ... btw...καλή τύχη...το 2013...μαζί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...