Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α ρε 1980,τι πρεπει να κατσω να σου πω εγω τωρα δλδ?

 

φιλε μου ξερεις πολυ καλα οτι δεν ενοω εσενα και μερικους αλλους. τσεκαρε λιγο στο παναθηναικος να δεις τι ενοω εσενα σε εχω σε πολυ μεγαλη εκτιμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Συγχαρητήρια στην LA risa.Κοίτα να δεις που τελικά ο Δώνης δεν το έδωσε το παιχνίδι αν και έπαιζε παλιότερα στον ΠΑΟ όπως περίμενε συμ-forum-ίτης μας :-p

Άντε και 1 διπλό μέσα στην καλαμαριά τώρα να καθαρίσει και με την παραμονή...

 

i

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΜΕ!

 

Δε φαντάζεστε τι έγινε σήμερα! Δεν μπορώ να περιγράψω τίποτα. Δεν έχω καθόλου φωνή (για την ακρίβεια ίσα που βγαίνει ήχος με τα χίλια ζόρια και είμαι σίγουρος πως αύριο δεν θα βγαίνει τίποτα) και μόλις έζησα ότι ωραιότερο από εποχής euro (ίσως και ωραιότερο μια που ήμουν εκεί) !

 

Είμαι πτώμα και έχω δυστυχώς ξύπνημα αύριο πρωί στις 9 οπότε δεν μπόρεσα να μείνω για περισσότερο στα πανηγύρια ούτε να γράψω τώρα λεπτομέρειες. Πάντως ωραίο ήταν το κύπελλο μας με φόντο το Αλκαζάρ!

 

Το φέραμε στον κάμπο, στον Πηνειό!

 

Αυτό το κύπελλο ήταν και έγινε δικό μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel πιστεύεις ότι κακώς το θεωρώ δεδομένο ότι θα το πάρω;

 

 

Νεο εχω την εντυπωση οτι στη μπαλιτσα τπτ δε πρεπει να εχεις δεδομενο πλεον.

Ο παναθηναικος(δυστυχως)δεν ειναι το φοβητρο που ηταν καποτε για τους μικρομεσαιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
αυτός που έβαλε το γκολ στην κρατική ομάδα στη σούπερ λίγκα γιατί ήταν εκτός αποστολής;

2 δεν παίζει μπάλα ο Δώνης παίζουν οι παίχτες

 

1. Ο Γαβριλόπουλος ήταν τραυματίας πολύ καιρό (όλο το χρόνο βασικά). Είναι ψηλός και αργός, δεν κάνει για αντεπιθέσεις. Είναι υποχρεωτικό στο θεσμό του κυπέλλου να υπάρχουν παιδιά μικρής ηλικίας (νομίζω 3 κάτω των 21 ετών), γι' αυτό και ήταν ο Πούτας (πχ) στην αποστολή, οπότε δε χωρούσε ούτε στον πάγκο (εκτός αν ήθελες να αφήσει έξω τον Αντσουέ ή τον Βάλλα) για να βάλει ένα παίχτη που παίζει καλά 1/4 φορές επειδή εσύ τον είδες μια φορά να βάζει ένα γκολ.

2. Η τακτική του Δώνη ήταν αψεγάδιαστη. Μήπως είμαστε λίγο άσχετοι από μπάλα; Για διάβασε και κανένα άρθρο για να μη στα λέω εγώ και λες ότι τα λέω μόνος. Μέχρι και ο Μπάρμπας πωστονλενε δεν θα έχει τίποτα να πει.

 

Φοβάμαι πως έμεινες ο μόνος που δεν έχει αποδεχθεί ότι έλεγε βλακείες. Και όχι μόνο δεν έχεις τα κότσια να το παραδεχτείς, αλλά το τραβάς κι άλλο.

 

Τον αγώνα τον είδες επί τη ευκαιρία ή συζητάω με ντουβάρι;

 

Μα αφού είσαι κατώτερος παιχτικά ιστορικά κτλ. Θα σε σέβομαi κιόλας;

 

Από αυτό και μόνο, φαίνεται ποιος είναι απολίτιστος και χωριάτης από τους δύο μας και ποιος δεν έχει ιδέα τι θα πει σεβασμός και πότε πρέπει να τον δείχνω.

 

Δεύτερον, οι συγκρίσεις γίνονται πάντα αναλογικά με τα μεγέθη άσχετε τύπε. Δε λέμε κύπελλα Ολυμπ > κύπελλα ΑΕΛ => Ολυμπ > ΑΕΛ

 

Ιστορικά σίγουρα δεν είμαι κατώτερος. Έχω πάρει πολύ περισσότερα από αυτά που μου αναλογούν και όλα τίμια. Έχεις πάρει ότι έχεις πάρει όπως το έχεις πάρει και όλοι ξέρουμε και βλέπουμε πως τα παίρνετε τα πρωταθλήματα (δεν είμαστε στραβοί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αγορασα 3 εισητηρια για τον αγωνα της κυριακης με καλαμαρια.20 ευρω εχει και ειναι για τις θυρες 5 και 6.Καλη επιτυχια στην κυπελλουχο ελλαδας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις αγορασα 3 εισητηρια για τον αγωνα της κυριακης με καλαμαρια.20 ευρω εχει και ειναι για τις θυρες 5 και 6.Καλη επιτυχια στην κυπελλουχο ελλαδας....

 

Θα σωθείς κυπελλούχε.Βλέπω να πέφτει η Κέρκυρα.Νίκες για Λάρισα,Ηρακλή και ήττα ή ισοπαλία για Κέρκυρα.Εκτός αν ο παο χάσει και από τους κερκυραίους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιστορικά σίγουρα δεν είμαι κατώτερος. Έχω πάρει πολύ περισσότερα από αυτά που μου αναλογούν και όλα τίμια. Έχεις πάρει ότι έχεις πάρει όπως το έχεις πάρει και όλοι ξέρουμε και βλέπουμε πως τα παίρνετε τα πρωταθλήματα (δεν είμαστε στραβοί).

 

sorry αλλα πως τα παιρνει δλδ τα πρωταθληματα ο ολυμπιακος που το ξερετε και το βλεπετε ολοι? ποιος ειναι καλυτερος για να το παρει?μηπως η αελ????????????? ελεος με αυτην την πιπιλα...

 

αν το κατωτερος-ανωτερος ιστορικα εχει να κανει με τιτλους κτλ σιγουρα η αελ ειναι μακραν κατωτερη απτον ολυμπιακο... δεν καταλαβαινω το αναλογικα.. δλδ αναλογικα η πορτο πχ που πηρε ουεφα και τσουλου (με μικρο μπατζετ και που λιγοτερο κοσμο) μηπως ειναι ιστορικά και ανωτερη απο ρεαλ μαδριτης και μπαρτσα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το πρωτάθλημα δεν το παίρνει ο καλύτερος. Το παίρνει όποιος κερδίζει τίμια τα παιχνίδια. Δεν παίζεις τίμια; Δε με νοιάζει και αν είσαι ο καλύτερος. Δεν το δικαιούσαι.

 

Άλλωστε το καλύτερος και χειρότερος είναι θεωρητικό κατασκεύασμα, γιατί όταν παίρνεις όλα τα σφυρίγματα στο χώρο του κέντρου, λογικό είναι να κρατάς τον αντίπαλο στην περιοχή του στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ακόμα (πολύ πιο σημαντικό αυτό που θα πω) έχεις την ψυχολογία με τη μεριά σου, μια που εσύ με του που σε ακουμπάνε έχεις φάουλ (οπότε δε χαλιέσαι που έχασες την προσωπική μονομαχία) και ο άλλος που παλεύει να σου πάρει τη μπάλα και το καταφέρνει, αντί να ανταμειφθεί τρώει και μια κίτρινη κάρτα.

 

Με όποιον έχω μιλήσει που παίζει ποδόσφαιρο, μου έχει πει ότι όταν σου δίνουν ψεύτικα σφυρίγματα ανεβαίνει πολύ το ηθικό σου και αντίστοιχα όταν σε κλέβουν δεν μπορείς να συγκεντρωθείς από την τσατίλα σου.

 

Όσον αφορά την ιστορικότητα, έγραψα ότι δεν είμαστε κατώτεροι. Δεν έγραψα είμαστε ανώτεροι. Έχει διαφορά. Έτσι κι αλλιώς δε συγκρίνονται γιατί δεν είμαστε στην ίδια κατάσταση. Λέω ότι αναλογικά, εμείς έχουμε καταφέρει αυτά που μας αναλογούν και με το ΠΟΛΥ παραπάνω (αν σκεφτείς ότι δεν υπάρχει άλλη ομάδα της περιφέρειας που να έχει κάνει όσα εμείς, ούτε καν έχει πλησιάσει, γιατί ας μην ξεχνάμε ότι έχουμε παίξει 4 τελικούς κυπέλλου).

 

Δηλαδή αν ο Ολυμπιακός πάρει ένα Ch.L. και δύο κύπελλα Ουέφα, θα δεχόσουν μετά από έναν της Real να σου λέει ότι δε σε σέβομαι κ δε συζητάω μαζί σου γιατί δεν έχεις πάρει τόσα όσα εγώ άρα είσαι τίποτα; Ή να σου πω εγώ ότι υποστηρίζω Juve και δεν ασχολούμαι με μικροομαδούλες σαν τον Ολυμπιακό που το μόνο που έχουν κάνει είναι να πάρουν ένα CL και δύο Uefa (αν και εφόσον τα πάρετε βέβαια).

 

Δέχεσαι από ένα Γάλλο να σου πει ότι η Εθνική Ελλάδος αυτό που έκανε ήταν ένα τίποτα και δεν έχει καμία ιστορικότητα επειδή πήρε μόνο ένα euro; Μα όταν δε σου αναλογεί κανένα και παίρνεις ένα σπάζοντας το κατεστημένο, προφανώς και έχεις πετύχει το στόχο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...