Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενος λεπτου σιγη να πηξει το τυρι.

Αελαρα, δυνατη και αγερωχη.

Σπαστηκα που δεν κλειδωσε με ενα τριτο, γιατι δημιουργησε καλες ευκαιριες, αλλα η συνολικη αποδοση ηταν ικανοποιητικη.

Πανηγυρι και ταμειακι.

Ολε, σαν τις παλιες δοξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αντε ρε τρένα να τους τρελάνετε και στην αγγλία!!!!

Κρίμα να μην μπει το τρίτο γιατί οι αγγλικέσ ομάδες είναι μαθημένες στα δύσκολα και ακόμα και αυτό το παλεύουν..

Αλλα τι μας νοιάζει? Έχουμε τον τρελαμένο τον bayakoko!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κάνω λάθος, έδινε 4,00. και 1,5 στο διπλό. Καλά μιλάμε για φοβαρή μπάλα.. έχουν να αφήσουν πολλούς βαθμούς εκεί οι μεγάλοι.. Πάρα πολλούς... αρκεί να μην κάνει μεγάλη κοιλιά η ΑΕΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα απ' το Πανθεσσαλικό! Περιττό να πω ότι το χαρήκαμε με την ψυχή μας!

 

Όσοι είχαμε δει πάντως το φιλικό με τον ΟΦΗ (που κανείς απ' όσους δεν ήταν στο γήπεδο δεν είχε την ευκαιρία να χαρεί, μια που δεν υπήρχε τηλεοπτική μετάδοση), ξέραμε ότι η ομάδα έχει πολλές δυνατότητες. Εκείνο το φιλικό είχε τελειώσει 4-0, είχαμε ακόμα 2 δοκάρια και αρκετές ευκαιρίες. Οι φίλαθλοι κοιταζόμασταν με ανοιχτό το στόμα στο Αλκαζάρ.

 

Ήταν όμως φιλικό.

 

Σήμερα λοιπόν μας δόθηκε η ευκαιρία να αποδείξουμε ότι ακόμα και σε επίσημα και πανδύσκολα παιχνίδια (όπως ΘΑ έπρεπε να είναι το συγκεκριμένο) η ομάδα μπορεί να κοντρολάρει το ρυθμό του παιχνιδιού, γιατί έχει εξαιρετικό κέντρο.

 

Φυσικά ο κόσμος ήταν (ήμασταν ;)) για άλλη μια φορά υπέροχος, φωνή από την αρχή μέχρι το τέλος και σε κάθε ενέργεια. Ε, τι να λέμε, σαν βασιλιάδες τους έχουμε τους παίχτες μας. Με το παραμικρό που κάνουν, "ΟΛΕ" εμείς! Και φυσικά με το παραμικρό λαθάκι του αντιπάλου, γιούχα, γέλια κτλ. Άμα μπορείς, μην επηρεάζεσαι ;)

 

Καλά, όταν μπήκαν τα δύο απανωτά γκολ, ξετρελαθήκαμε, έγινε πανικός, ποδοπατηθήκαμε, μεγάλη φάση! Ούτε με το γκολ του Αντσουέ στον τελικό του κυπέλλου τέτοιο πράγμα. ΟΚ, τα παραλέω, εκεί ήταν πιο έντονα τα πράγματα, but still, close enough.

 

Μακάρι να είναι και υγιής ο Μπακαγιόκο μας για όλη τη χρονιά και όλα θα πάνε καλά.

 

Και μαζί μ' όλα αυτά, όλες οι ελληνικές ομάδες πήραν νίκες σήμερα, κάτι που δείχνει ότι θα έχουμε γερό κ ενδιαφέρον πρωτάθλημα! Πανιώνιος, Άρης, ΑΕΚ, ΠΑΟ. Μπράβο, μπράβο (αν και ο ΠΑΟ που είχε το θεωρητικώς πιο εύκολο έργο, μας έβγαλε την παναγία)! Πάμε να ξανανεβάσουμε την Ελλάδα στην κατάταξη, γιατί κινδυνεύουμε να βρεθούμε εκτός Ευρώπης!

 

Κάτι ακόμα. Τι οργάνωση είναι αυτή που έχουν οι ξένες ομάδες ρε παιδιά; Βγήκαν πριν τον αγώνα για προθέρμανση. Βγαίνει η Λάρισα, με 20 παίχτες, και 2-3 προπονητές, ο ένας για τους παίχτες, ο άλλος για τους τερματοφύλακες. Βγαίνει και οι Μπλάκμπερν με 35 παίχτες και 8 προπονητές! Δε χωρούσαν στο μισό του γηπέδου και κάθε 4-5 παίχτες είχαν και τον προσωπικό τους προπονητή! Εγώ κάπου εκεί τρόμαξα (λες και δεν ξέρω ότι στην Αγγλία είναι τέλεια οργανωμένοι), αλλά ευτυχώς μετά ξεκίνησε το παιχνίδι (χιχι).

 

Συμφωνώ τέλος με τον προπονητή μας, όσον αφορά τις πιθανότητες πρόκρισης. Είναι στο 50-50. Καμία ομάδα από τις δύο δεν είναι φαβορί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στη Λάρισα κα στον κόσμο της! Δε μπόρεσα να δω το ματς παρά στα πρώτα λεπτά γιατί έφυγα για το γήπεδο (ΑΕΚ βλέπεις) αλλά χάρηκα πολύ με το αποτέλεσμα. Ας ελπίσουμε ότι τα παιδιά θα μπορέσουν να σβουρίξουν κανένα γκολάκι και στην Αγγλία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε όσους οπαδούς "μεγάλων ομάδων" μου είπαν στο παρελθόν ότι δεν αντέχουν το γεγονός πως οι μικρές ομάδες αντί να ασχοληθούν να γίνουν καλύτερες, ασχολούνται με τη διαιτησία:

 

Πείτε μου σας παρακαλώ, μετά το σημερινό γκολ ρεζιλίκι για το ελληνικό ποδόσφαιρο που φάγαμε σήμερα από τον Ατρόμητο, με τι μούτρα να πείσω τον Σαρμιέντο και τον Μπακαγιόκο να παραμείνουν στην Ελλάδα; Γιατί με την πρώτη ευκαιρία που θα τους δοθεί, είμαι σίγουρος ότι θα φύγουν, προκειμένου να μην ασχολούνται με τις μλκς των Ελλήνων.

 

Άντε φέρε παίχτες, να τους έχεις να παίζουν, να ξεσκίζονται, να είναι τόσο καλοί, για να τρώνε μετά γκολ από τις π@π@ριές του Λουτσιάνο και οι διαιτητές να τα δέχονται.

 

Κάθε χρόνο τα ίδια που να πάρει... έχω αρχίσει αντί να εύχομαι να κερδίσουμε, να εύχομαι να μη χάσουμε άδικα πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους οπαδούς μεγάλων ομάδων μου είπαν στο παρελθόν ότι δεν αντέχουν το γεγονός πως οι μικρές ομάδες αντί να ασχοληθούν να γίνουν καλύτερες, ασχολούνται με τη διαιτησία:

 

Eίμαστε μεγάλη ομάδα σε όλα τα άλλα συμφωνώ.

Παίζουμε για τη πάρτυ μας.Τέλος!

ΑΕΛ ΓΕΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ ΟΠΩΣ ΤΟ 88 ΑΕΛ Σ'ΑΓΑΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΜΟΝΟ ΖΩ!

 

 

Σήμερα φίλε μου , κατάλαβα ότι κατάλαβαν την αξία μας.Μας φοβούνται αλλά we dont care .Θα το σπάσουμε ΠΑΛΙ το γαμήμενο το κατεστήμενο τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υποτίθεται ότι ο διαιτητής θεώρησε πως ο Σίριο (νομίζω) παιρνόντας πάνω από τη μπάλα την ακούμπησε, οπότε είχε εκτελεστεί το έμμεσο και κανονικά σκόραρε ο Λουτσιάνο.

 

Ανεξαρτήτως αυτού, είναι αδιανόητο το ότι όλη η ομάδα της ΑΕΛ άφησε τον πονηρό μανικιουρίστα να σουτάρει ανενόχλητος.

 

Κατά τα λοιπά, πάλι μέτρια εμφάνιση από την ΑΕΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ.

Που λες ο Σίριο ίσως ακούμπησε τη μπάλα.Αλλά ο διαιτητής σφύριξε μετά από 10!!! δευτερόλεπτα την εκτέλεση του φαουλ.

Και ξέρεις πρίν το λάκτισμα του διαιτήτη αν εκτελεστεί το φάουλ σφυρίζεται η επανάληψη του.Οπότε είναι τελείως αντικανονικό.

 

Τώρα,η ομάδα έπαιξε καλά.Χτύπησε το ματς.Δημιούργησε ευκαιρίες.Αλλά ένα ΚΟΡΑΚΙ δεν της έδωσε τη δυνατότητα να παλέψει με αξιώσεις.

 

Και επίσης δεν φωνάζουμε για την ηλίθιότητα του 2ου γκολ αλλά γενικά για την άθλια διαιτησία του.

 

Ανεξαρτήτως αυτού, είναι αδιανόητο το ότι όλη η ομάδα της ΑΕΛ άφησε τον πονηρό μανικιουρίστα να σουτάρει ανενόχλητος.

Eσύ αν δείς ότι έρχεται ένας κομήτης προς τα πάνω σου τι θα κάνεις?Στην αρχή θα τα παίξεις και θα λές μπα είναι ένας κακός εφιάλτης και μετά θα αρχίσεις να τρέχεις.

Παρά το κακό αυτό παραδείγμα δες αντίστοιχα τους παίκτες της ΑΕΛ,στην ΑΕΛ έχουν μείνει Μαλάκες,φωνάζουν και τελευταία στιγμή πάνε να μαρκάρουν ανεπιτυχώς τον θα-είμαι-τραυματίας-στο-ματς-στη-Λάρισα .

 

Αυτά.Με καλύπτει ο Δώνης με ότι είπε.

 

Ρε γαμώτο,δεν ζητάμε εύνοια.Ζητάμε 50-50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...