Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

δηλαδη αν αυριο βρεθουν 10 που θελουν να παντρευτουν ο καθενας 5 ατομα: 3 αντρες και 2 γυναικες και τους αγαπανε πολυ εχουν τελειες σχεσεις ..........

πρεπει η οχι να απαιτησουν απο το κρατος να κανει νομιμο ενα τετοιο γαμο ωστε αυτα τα 6 ατομα να εχουν φορολογικες ελαφρυνσεις και να μην κληρονομησουν τα κακα ξαδερφια αυτουνου παρα μονο οι 5 καλοι του συντροφοι ?

αλλωστε ισως 6 γονεις να ειναι καλυτεροι απο τους 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είπα απ' την αρχή, γάμοι και λοιπά είναι λεπτομέρειες μπροστά στο στίγμα που κουβαλάει η ομοφυλοφιλία στην Ελλάδα.

 

Εδώ ακούνε γκέι οι περισσότεροι και νομίζουν ότι είδαν φάντασμα, για επιχειρήματα περί νομοθεσίας στην υιοθεσία είμαστε;

 

Γιατί ο νόμος, απ' το λαό πηγάζει και αυτός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως είπα απ' την αρχή, γάμοι και λοιπά είναι λεπτομέρειες μπροστά στο στίγμα που κουβαλάει η ομοφυλοφιλία στην Ελλάδα.

 

Εδώ ακούνε γκέι οι περισσότεροι και νομίζουν ότι είδαν φάντασμα, για επιχειρήματα περί νομοθεσίας στην υιοθεσία είμαστε;

 

Γιατί ο νόμος, απ' το λαό πηγάζει και αυτός.

 

εισαι ομοφυλοφιλος και σε καιει τοσο πολυ? δεν το λεω ειρωνικα ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ρωτάς κάποιον συγκεκριμένο, θα σου απαντήσω. Πολίτης είμαι και θέλω να ζω σε κράτος δικαίου, όπου δεν πρέπει να υφίστανται διακρίσεις που έχουν να κάνουν με την ηλικία, τη φυλή, το φύλο, τον ερωτικό προσανατολισμό, τη θρησκεία, την ιδεολογία, την καταγωγή και τη σωματική ακεραιότητα.

 

Είναι δεν είναι ομοφυλόφιλος εσένα, εμένα, τον κυρ Μήτσο δε μας αφορά, είναι προσωπικό του δεδομένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ρωτάς κάποιον συγκεκριμένο, θα σου απαντήσω. Πολίτης είμαι και θέλω να ζω σε κράτος δικαίου, όπου δεν πρέπει να υφίστανται διακρίσεις που έχουν να κάνουν με την ηλικία, τη φυλή, το φύλο, τον ερωτικό προσανατολισμό, τη θρησκεία, την ιδεολογία, την καταγωγή και τη σωματική ακεραιότητα.

 

Είναι δεν είναι ομοφυλόφιλος εσένα, εμένα, τον κυρ Μήτσο δε μας αφορά, είναι προσωπικό του δεδομένο.

 

καλα αυτο ειναι ουτοπια ξεχασε το. διακρισεις υπηρχαν υπαρχουν και θα

 

υπαρχουν παντα. εισαι εκτος πραγματικοτητας. δεν ειδα να γραφεις διακρισεις με

 

βαση την κοινωνικη θεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο ειναι ουτοπια ξεχασε το. διακρισεις υπηρχαν υπαρχουν και θα

 

υπαρχουν παντα. εισαι εκτος πραγματικοτητας. δεν ειδα να γραφεις διακρισεις με

 

βαση την κοινωνικη θεση.

 

Οσο υπάρχουν άνθρωποι που σκέπτονται σαν εσένα ... θα υπάρχουν και διακρίσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ρωτάς κάποιον συγκεκριμένο, θα σου απαντήσω. Πολίτης είμαι και θέλω να ζω σε κράτος δικαίου, όπου δεν πρέπει να υφίστανται διακρίσεις που έχουν να κάνουν με την ηλικία, τη φυλή, το φύλο, τον ερωτικό προσανατολισμό, τη θρησκεία, την ιδεολογία, την καταγωγή και τη σωματική ακεραιότητα.

 

Είναι δεν είναι ομοφυλόφιλος εσένα, εμένα, τον κυρ Μήτσο δε μας αφορά, είναι προσωπικό του δεδομένο.

 

Μια ουτοπική κοινωνία δεν βρίσκεις;

Πάντως όντως οι ερωτικές προτιμήσεις είναι προσωπικά δεδομένα. Έκθετοι δεν είναι μόνο οι κραγμένες/οι , αλλά και αυτοί που παρενοχλούν σεξουαλικά ή που ταλαιπωρούν τους συντρόφους τους σε όλα τα επίπεδα, απλή σχέση , γάμος, διγαμίες κτλ Η επίδραση τώρα του νόμου πάνω σε αυτό υποτίθεται οτι θα πρέπει να προστατεύει τις επιθυμίες του πολίτη στο βαθμό που αφορούν την περιουσία του, την ακεραιότητά του και το έννομο συμφέρον κτλ δεν βρίσκω κάτι παράλογο σε αυτό , ....αν και έτσι να μείνουν τα πράγματα το πρόβλημα λύνεται αρκεί να προνοήσεις , ο στιγματισμός όμως δεν λύνεται δεν πα να βάλεις όποιο νόμο θέλεις .

Εγώ επιμένω η άγνοια τα δημιουργεί όλα και ο μύθος, ε τώρα αμα ο καθένας δεν προσπαθεί να το ψάξει αντιειμενικά δεν πα να κτυπιόμαστε , τίποτα δεν αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο υπάρχουν άνθρωποι που σκέπτονται σαν εσένα ... θα υπάρχουν και διακρίσεις...

 

εσυ τραβας μεγαλο ζορι μαζι μου απο οτι βλεπω. αλλα απο εδω μεσα δεν μπορω

 

να στο λυσω σορρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ τραβας μεγαλο ζορι μαζι μου απο οτι βλεπω. αλλα απο εδω μεσα δεν μπορω

 

να στο λυσω σορρυ.

 

ΟΧΙ. ειλικρινά όχι. Με τις ιδέες σου δεν συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ. ειλικρινά όχι. Με τις ιδέες σου δεν συμφωνώ.

 

σε ρωτησα αν με ενδιαφερει αν συμφωνεις η οχι? απλα με το να καθεσε να μου

 

επιτιθεσε απο εδω μεσα καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο προοδευτικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ρωτησα αν με ενδιαφερει αν συμφωνεις η οχι? απλα με το να καθεσε να μου

 

επιτιθεσε απο εδω μεσα καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο προοδευτικος.

 

Γιατι άραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι άραγε?

Καλά βρε συ, δεν το κατάλαβες ότι όσοι υποστηρίζουν το δικαίωμα στο .. δικαίωμα των ομοφυλόφιλων είναι κρυφοι;

Εχ κι εσύ... Τπτ δεν πιάνεις :) :mrgreen:

 

(αστειεύομαι εννοείται, μου άρεσε πολύ σαν ατάκα :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε συ, δεν το κατάλαβες ότι όσοι υποστηρίζουν το δικαίωμα στο .. δικαίωμα των ομοφυλόφιλων είναι κρυφοι;

Εχ κι εσύ... Τπτ δεν πιάνεις :) :mrgreen:

 

(αστειεύομαι εννοείται, μου άρεσε πολύ σαν ατάκα :-D )

 

Λόγω έλειψης επιχειρημάτων...πετάει μαμακίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω έλειψης επιχειρημάτων...πετάει μαμακίες...

 

και συνεχιζεις. δεν ενοουσα αυτο αλλα δεν προκειτε να σου γραψω τι ενοουσα.

 

δεν με ενδιαφερει να αναπτυξω επιχειρηματα οταν με προκαλει συνεχεια καποιος

 

ο διαλογος εχει ενα οριο που το εχεις ξεπερασει εδω και ωρα. σου ειπα δεν

 

μπορω να σου λυσω το προβλημα απο εδω γιαυτο δεν απανταω. εχει κανενα νοημα τωρα να συνεχιζουμε να γραφουμε εμεις οι δυο σαν τα παιδακια που στελνουν

 

μηνυματα στο κινητο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...