Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ηθελα να ξερα τι σχεση εχουν οι σχολες που εχετε τελειωσει με την παιδεια σας.

 

δηλαδη οποιος εχει τελειωσει την νομικη η την ιατρικη σημαινει οτι εχει παιδεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ε κοίτα, τα 2 συγκεκριμένα επαγγέλματα στο σιγκεκριμένο θέμα σχετίζονται ως εξής.

 

Ενας δικηγόρος θα πρέπει να αντιλαμβάνεται οτι και οι ομοφυλόφιλοι είναι άνθρωποι και έχουν τις ίδιες υποχρεώσεις/δικαιώματα με τους υπόλοιπους άνθρωπος.

Ένας γιατρός θα πρέπει να αντιλαμβάνεται οτι ομοφυλόφιλος γενιέσαι και οφείλεται στα γονίδια, και άρα αν φταίει κάποιος γι'αυτό φταίει ο "δημιουργός" - όποιος και να είναι αυτος, και όχι οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι ή οι οικογένειές τους.

 

αλλά καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα να ξερα τι σχεση εχουν οι σχολες που εχετε τελειωσει με την παιδεια σας.

 

δηλαδη οποιος εχει τελειωσει την νομικη η την ιατρικη σημαινει οτι εχει παιδεια?

 

προσωπικα δεν μιλησα για παιδεια γιατι πολυ απλα δεν μετριεται.

απαντησα απλα στην ερωτηση αν εχω τελειωσει το σχολειο(η ποιο σχολειο εχω τελειωσει??κατι τετοιο,δεν θυμαμαι ακριβως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με την επιστημονική τροπή που έχει λάβει το thread, αλλά δεν μπορώ να μην το καταθέσω μια και χτυπάει χορδή: θεωρώ κατάντημα και φτηνή επιλογή την δημοσίευση ενός pm. Έχω ξεχάσει πόσες φορές μου έχουν κατεβάσει καντήλια πίσω από την πλάτη των mods, αλλά θα το θεωρούσα κατάπτυστο να το κοινοποιήσω, αντί να επιλέξω να απαντήσω με το ίδιο ακριβώς μέσο που αρχικώς τέθηκε. Μου θυμίζει καταστάσεις Δημοτικού, όπου καταφεύγαμε στη δασκάλα για να κάνει ντα το Γιωργάκη που τόλμησε και μας εξύβρισε.

 

Είναι από τις συμπεριφορές που θεωρώ πως θα έπρεπε να τιμωρούνται παράλληλα με τον αρχικό υβριστή. Και για να είμαι και on topic...όχι και τόσο αντρίκειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά αυτές οι θεές που βλέπεις σε τσόντες μόνο λεσβίες δεν είναι, αν δεις καθαρόαιμη λεσβία θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Αν θες το καλοκαιράκι πέρνα από Αγία Νάπα8-)

 

Ενας δικηγόρος θα πρέπει να αντιλαμβάνεται οτι και οι ομοφυλόφιλοι είναι άνθρωποι και έχουν τις ίδιες υποχρεώσεις/δικαιώματα με τους υπόλοιπους άνθρωπος

 

Κοίταξε έναν επιδειξία τον ανέχεται η κοινωνία;Οχι οπότε γιατί να ανεχτεί και τους ομοφυλόφιλους;Η ίδια ανωμαλία είναι για μένα η παιδοφιλία με την ομοφυλοφιλία.Θες να σαι ομοφυλόφιλος.Με γεια σου και χαρά σου.Απλά δεν μπορείς να παντρευτείς να υιοθετήσεις παιδιά και να φιλιέσαι στο δρόμο.

 

Κάτι άσχετο.Ολοι εσέις με την πανεπιστημιακή μόρφωση τι παραπάνω έχετε από κάποιον τεχνικό ανελκυστήρων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε έναν επιδειξία τον ανέχεται η κοινωνία;Οχι οπότε γιατί να ανεχτεί και τους ομοφυλόφιλους;Η ίδια ανωμαλία είναι για μένα η παιδοφιλία με την ομοφυλοφιλία.Θες να σαι ομοφυλόφιλος.Με γεια σου και χαρά σου.Απλά δεν μπορείς να παντρευτείς να υιοθετήσεις παιδιά και να φιλιέσαι στο δρόμο.

Κάτι άσχετο.Ολοι εσέις με την πανεπιστημιακή μόρφωση τι παραπάνω έχετε από κάποιον τεχνικό ανελκυστήρων;

 

Αυτό που έχουμε παραπάνω είναι οτι μπορούμε να δούμε την διαφορά μεταξύ ενός επιδειξία και ενός ομοφυλοφιλου. Ο επιδειξίας διώκεται ποινικά για τις πράξεις του, ενώ ο ομοφυλόφιλος όχι. Βλέπεις την διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επιδειξίας διώκεται ποινικά για τις πράξεις του, ενώ ο ομοφυλόφιλος όχι. Βλέπεις την διαφορά?

 

Για μένα είναι η ίδια ανωμαλία και κολάσιμη πράξη.Αλλά σου λέω δεν έχω πρόβλημα μαζί τους.Ας απομονωθούν από την κοινωνία και ας κανουν ότι θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε έναν επιδειξία τον ανέχεται η κοινωνία;Οχι οπότε γιατί να ανεχτεί και τους ομοφυλόφιλους;Η ίδια ανωμαλία είναι για μένα η παιδοφιλία με την ομοφυλοφιλία.Θες να σαι ομοφυλόφιλος.Με γεια σου και χαρά σου.Απλά δεν μπορείς να παντρευτείς να υιοθετήσεις παιδιά και να φιλιέσαι στο δρόμο.

 

Με ποια κριτήρια είναι ανωμαλία?

Τόσο η ψυχολογία όσο και η ιατρική κλίνουν προς το συμπέρασμα οτι η ομοφυλοφυλία είναι ένα φαινόμενο που δεν χρίζει θεραπείας και δεν αποτελεί ασθένεια.

 

Μου αρέσει πολύ η νοοτροπία... ας κάνουν οτι θέλουν ελεύθερα, αλλά στα κρυφά χωρίς να τους βλέπει κανείς... Λες και η ομοφυλοφυλία είναι κολλητική και φοβόμαστε μήπως κολλήσουμε και εμείς.

 

 

Υ.Γ : Κάτι άσχετο για όσους γνωρίζουν... επιτρέπεται στην Ελλάδα η εξωσωματική γονιμοποίηση από μια ελεύθερη γυναίκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα δεν μιλησα για παιδεια γιατι πολυ απλα δεν μετριεται.

απαντησα απλα στην ερωτηση αν εχω τελειωσει το σχολειο(η ποιο σχολειο εχω τελειωσει??κατι τετοιο,δεν θυμαμαι ακριβως)

 

δεν αναφερομουν σε σενα. και μην ξανακουσω την λεξη αντρικειο μεσα σε φορουμ. απο την στιγμη που δεν εχεις τον αλλο απεναντι σου για να εισπραξεις την μπουνια

 

οταν ειρωνευσε δεν υφισταται αυτη η λεξη σε φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι η ίδια ανωμαλία και κολάσιμη πράξη.Αλλά σου λέω δεν έχω πρόβλημα μαζί τους.Ας απομονωθούν από την κοινωνία και ας κανουν ότι θέλουν.

 

Όπως είπε και ένας φίλος ποιο πάνω, η ομοφυλοφιλία ΔΕΝ αποτελεί ασθένεια και ΔΕΝ χρίζει θεραπείας. Έτσι το βλέπουν οι επιστήμες που ασχολούνται με αυτό, η άποψη ενός τίποτα (εσένα δηλαδή) με αφήνει παγερά αδιάφορο.

 

Και επειδή δεν μπορείς να τους απομονώσεις (γιατί αποτελούν και αυτοί το υγιές σύνολο της κοινωνίας μας) , μπορείς κάλιστα να αυτοαπομονωθείς εσύ.

 

Γενικότερα πιστεύω οτι ομοφοβικοί είναι όσοι έχουν πρόβλημα με την σεξουαλικότητά τους. Υπάρχουν βέβαια και οι άλλοι οι οποίοι (την σημερινή εποχή!!!) το βλέπουν σαν ασθένεια.

Μία παρόμοια κάστα ανθρώπων στο παρελθόν έριχναν βρωμόξυλο στους αριστερόχειρες για να γράφουν με το δεξί, γιατί τότε (το μικρό τους μυαλουδάκι) πίστευε οτι και το να γράφεις με το αριστερό είναι ανωμαλία/αρρώστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι η ίδια ανωμαλία και κολάσιμη πράξη.Αλλά σου λέω δεν έχω πρόβλημα μαζί τους.Ας απομονωθούν από την κοινωνία και ας κανουν ότι θέλουν.

 

Μου φαινεται οτι ηδη εχουν αρχισει να φτιαχνουν το πρωτο στρατοπεδο συγκεντρωσεως...

θα ειναι διπλα σε αυτο για τους διανοητικα καθυστερημενους...:-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απορία (ναι, ξέρω...) Πώς χωράει στην ίδια φράση το "δεν έχω πρόβλημα μαζί τους" με το "ας απομονωθούν από την κοινωνία και ας κάνουν ότι (sic) θέλουν";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι η ίδια ανωμαλία και κολάσιμη πράξη.Αλλά σου λέω δεν έχω πρόβλημα μαζί τους.Ας απομονωθούν από την κοινωνία και ας κανουν ότι θέλουν.

 

φαντάζομαι ότι έχεις την απάντηση κ εσύ λοιπόν, ότι δε σου αρέσει οτίδηποτε είναι "ορισμένο" ως διαφορετικό,έτσι?

δηλαδή, με το σεξ που δεν έχει σκοπό την αναπαραγωγή αηδιάζεις, με 2 γυναίκες στο κρεβάτι δε σου σηκώνεται, με το πρωκτικό μόνο που δε βάζεις τα κλάματα...

(κ μη μου πεις οτί δεν είναι ανώμαλα. ρώτα σήμερα το μεγαλύτερο ποσοστό 50-60 ετών, κ θα τα χαρακτηρίσει ως μεγιστη ανωμαλία)!

επίσης,για το πόσο γρήγορα αλλάζουν οι απόψεις περί κοινωνικής ηθικής, σκέψου πριν 40 χρόνια, ένα 16χρονο κορίτσι να βγαίνει,ή να έχει σχέση,κ οι γονείς της να τα ξέρουν αυτά. (ανηθικο ως το κοκκαλο τότε,απόλυτα φυσιολογικό τώρα).

άρα,το ανώμαλο κ κολάσιμο το ορίζεις αποκλειστικά σύμφωνα με τα δικά σου γούστα έτσι?

 

ΥΓ:όταν απομονώνεις οποιαδήποτε κοινωνική ομάδα-μειοψηφία, την συσπειρώνεις, κ την κάνεις εχθρό σου. είναι το ίδιο που έλεγα για τους αλβανούς. αν τους απορροφήσεις στην κοινωνια σου,στα σχολεία σου,κ δεν τους φοβάσαι,θα σταματησουν να γκετοποιούνται κ να είναι επιθετικοί... (όπως κ συμβαίνει σήμερα κατά τη γνώμη μου).

Κ τέλος πάντων,πόσο δημοκρατικό είναι να ζητάς την απομονωση μιας ομάδας ανθρώπων που δεν κάνουν κάτι κολάσιμο κ ποινικά διωκόμενο ,όπως πχ οι παιδεραστές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...