Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο πραγματάκια.Αν εσάς κολλ΄΄υσε στην κοπέλα σας κάποιος και αυτή δε το γούσταρε τι θα κάνατε δλδ;Τι παράλογο ήταν που του είπα εν ολίγοις να απομακρυνθεί:mad: Εκτός και αν είστε λαγουδάκια και τρέχουμε ή τα χουμε με όχι και τόσο αιθέριες υπάρξεις και δε φοβόμαστε:-P

Επιπλέον δεν είπα αγαπητέ antrreaslam πως πρέπει να τους σφάξουμε.Είπα πως πρέπει να τους περιθωριοποιήσουμε.Αν είχα πρόβλημα μαζί τους θα ζητούσα την απέλαση τους πχ..

 

Μου θυμιζει τις μαχες μεταξυ μαυρων και λευκων.

 

Καλά ζούσες το 55;:-o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
55 ?

 

Και καλα τότε δεν υπήρχαν αντιπαραθέσεις μαύρων λευκών;Εκεί κοντά δεν έγινε και το περιστατικό με τη μαύρη που αρνήθηκε να δώσει τη θέση της λευκό;

 

poscaman αν δεν έχεις να προσθέσεις τπτ σημαντικό μη λοιδωρείς διωγμούς και βασανισμούς;Μπαι δε γουαιυ τα Σεπτεμβριανά τα ξέρες και από πριν ή παρακολούθησες ποστ μου;:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman αν δεν έχεις να προσθέσεις τπτ σημαντικό μη λοιδωρείς διωγμούς και βασανισμούς;

οτι σημαντικο ηταν να πω το ειπα σαν PATRINOS06.μπορεις να κανεις μια αναζητηση πισω και να δεις! :-P:-P

 

Μπαι δε γουαιυ τα Σεπτεμβριανά τα ξέρες και από πριν ή παρακολούθησες ποστ μου;:-P
οπως ακριβως τα λες....εσενα περιμενα να τα μαθω....

 

yes master,gimme your lights....!!:-P:-P:razz::razz::razz::-P:-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν γάμοι μεταξύ ομοφιλόφιλων και ιυοθεσίες δεν επιτρλεπονται.

Εγώ δεν γουστάρω να βλέπω στο δρόμο 2 μαντράχαλους με ένα παιδί δίπλα.Συχαίνομαι.Μου τη δίνει.

Είναι δυνατόν?

Και στο κάτω κάτω τι φταίει το παιδί να έχει ψυχολογικά προβλήματα, γιατί σίγουρα θα έχει.

Ασε ρε μάγκες, αφήστε τα αυτά ψευτοπροοδευτικοί που κατηγορείτε την Ελλάδα για αυτό το θέμα.Καλά κάνει και δεν νομιμοποιεί τέτοια αισχρά πράγματα.Καταρχήν είναι αποκρουστικό να βλέπεις κάτι τέτοιο.

Εγώ πχ δεν θεωρώ ότι την Αγγλία την τιμάει ο χαρακτηρισμός χώρα των Gay πως να το κάνουμε?

Εγώ δεν θα ήθελα να ζω σε μια τέτοια χώρα.

Προτιμώ να βλέπω ένα πρεζόνι παρά να βλέπω 2 αντρες ή δυο γυναίκες να φιλιούνται στο μετρό.

Πως να το κάνουμε έτσι είναι.Είναι αντιαισθητικό.

Και ειδικά για το θέμα της ιυοθεσίας δεν σηκώνω κουβέντα.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΘΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.

Σκεφτείτε ένα παιδί με γονείς δυο αντρες να είναι Τετάρτη δημοτικού.Τα συμπεράσματα δικά σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

 

Define irony....

 

«Περί ορέξεως...», που λένε. Δεν υπάρχουν σωστές και λάθος απόψεις σε θέματα γούστου/αισθητικής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί αισθητικής σίγουρα, περί επιστημονικής βάσης για την βεβαιότητα που εκφέρετε με το "ΘΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ", έχω τις αμφιβολίες μου.

 

Φυσικά σε post που συνιστούν συνώνυμο μιας Δρουζικής εγκυρότητας και χρησιμεύουν μονάχα για να βγάζει το μεσαιωνικό του άχτι ο συγγραφέας τους, δε χρειάζονται καν σοβαρές απαντήσεις, παρά θυμηδία και σάτιρα.

 

Ακόμα πιο τραγικό όταν αυτή η απόλυτη στάση, προέρχεται από εκπρόσωπο της νέας γενιάς...αν πιστέψω το προφίλ του. Πότε διάολο πρόλαβαν να παγιωθούν τόσο επικίνδυνα απόλυτες αντιλήψεις; Περισσότερο ανησυχητικό κατ' εμέ κι από την επέλαση των gay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε blueviper, αλλά έχει καταντήσει πλέον επίπονο να προσπαθείς να συμμετάσχεις σε ανάλογα threads, εκφράζοντας μία προσωπική γνώμη/άποψη/εκτίμηση. Τί θα πρέπει να γίνει δηλαδή το Insomnia, τόπος συνάντησης κοινωνιολόγων, ψυχιάτρων, ψυχολόγων και παιδοψυχολόγων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι...σε ζητήματα υποκειμενικά και γούστου δεν έχω δα κι ιδιαίτερες απαιτήσεις. Όταν όμως κάποιος έχει κατασταλλάξει για την ψυχολογία που θα διαμορφώσουν τα παιδιά και δηλώνει απόλυτη βεβαιότητα πως το σύμπαν τους θα καταστραφεί, τη στιγμή μάλιστα που η ίδια η επιστήμη έχει διχαστεί σχετικά, τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

Το να καταθέσει "δε γουστάρω να τους βλέπω χεράκι χεράκι", δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Το να δηλώνει όμως "θα έχουν τα παιδιά ψυχολογικά προβλήματα" είναι μια επικίνδυνη πρόταση, αν δεν την στηρίζεις και σε τίποτα περισσότερο από την εμπάθειά σου απέναντι στους gay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Όχι...σε ζητήματα υποκειμενικά και γούστου δεν έχω δα κι ιδιαίτερες απαιτήσεις. Όταν όμως κάποιος έχει κατασταλλάξει για την ψυχολογία που θα διαμορφώσουν τα παιδιά και δηλώνει απόλυτη βεβαιότητα πως το σύμπαν τους θα καταστραφεί, τη στιγμή μάλιστα που η ίδια η επιστήμη έχει διχαστεί σχετικά, τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

[δικηγόρος του διαβόλου mode on]

 

Εφόσον, όπως λες, η επιστήμη έχει διχαστεί σχετικά, αυτό σημαίνει ότι μέρος της επιστημονικής κοινότητας ασπάζεται την άποψη που παραθέτει ο filos19. Οπότε, μπορούμε κάλλιστα να πούμε ότι δε λέει ό,τι του κατέβει.

 

Προφανώς, η μερίδα της επιστημονικής κοινότητας που προτάσσει αυτή την άποψη, είναι πεπεισμένη ότι μεγαλώνοντας σε οικογένεια με δύο γονείς του ίδιου φύλου το παιδί θα αποκτούσε πρόβλημα. Άρα, ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα που εντοπίζεις εσύ;

 

Εκτός και αν, για να γράψουμε κάτι στο μπλα-μπλα, πρέπει να παραθέτουμε επιστημονικές απόψεις που είναι ομόφωνα δεκτές, οπότε μάλλον θα πρέπει να περιοριστούμε στα αθλητικά όπου η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.

 

[δικηγόρος του διαβόλου mode off]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να καταθέσει "δε γουστάρω να τους βλέπω χεράκι χεράκι", δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Το να δηλώνει όμως "θα έχουν τα παιδιά ψυχολογικά προβλήματα" είναι μια επικίνδυνη πρόταση, αν δεν την στηρίζεις και σε τίποτα περισσότερο από την εμπάθειά σου απέναντι στους gay.

 

Εγώ είμαι αντίθετος φίλε blueviper, αν κάποιος δεν γουστάρει να τους/τις βλέπει χεράκι χεράκι, ας κοιτάξει αλλού.

Από την άλλη (και χωρίς να είμαι ψυχολόγος) οταν ένα παιδάκι βλέπει οτι όλα τα άλλα παιδάκια στην τάξη του έχουνε μπαμπά και μαμά, και τον ρωτήσει κάποιος τι δουλειά κάνει ο μπαμπάς σου και πει "δεν έχω μπαμπά έχω 2 μαμάδες" (ή 2 μπαμπάδες), όλο και κάποια ψυχολογικά θα δημιουργήσει...

 

γνώμη μου πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι ένα παιδι να μεγαλώνει μαζί με την μητέρα του και τον πατέρα του ένεκα , μητρότητας / πατρότητας στην αγωγή του με οτι αυτό συνεπάγεται και δεν είναι λίγα. Τώρα θα μου πεις ότι μεγαλώνουν και παιδιά χωρίς πατέρα ή μητέρα , δεν εξετάζω αυτήν την περίπτωση ακόμα και αν μεγαλώνει μέσα σε ορφανοτροφείο ,(αν αυτό είναι οργανωμένο σωστά δεν είναι και τόσο τραγικό).

Δύο άνθρωποι του ίδιου φύλου μέσα σε ένα σπίτι όπου έχουν και ερωτική σχέση εκτός από το αντίκτυπο στο κοινωνικό περίγυρο της ψωροκώσταινας το οποίο πέφτει πάνω στο παιδί , προκαλούν στο μυαλό του και σύγχυση ρόλων από την στιγμή που αρχίζει να αντιλαμβάνεται τον κόσμο και αντε να του δώσεις να καταλάβει , πως να το αποδεκτεί, ένα τέτοιο σκηνικό θολώνει τα νερά στην ζωή του παιδιού, στο σχολείο του , στην γειτονιά του και στο ίδιο του το σπίτι κτλ το χειρότερο που μπορεί να σε βρει σαν πιτσιρικάς είναι η απομόνωση , και ο στιγματισμός. Αντε να αναπτύξεις χαρακτήρα μετά και προσωπικότητα να αντεπεξέλθεις στις δυσκολίες της ζωής , εδώ σε αποδεκτές συνθήκες διαπαιδαγώγησης και προκύπτουν τόσα προβλήματα. Δεν γίνεται . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...