Προς το περιεχόμενο

Στο πάτο η Ελλάδα στην αναγνώριση ομοφυλοφίλων.


leuko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Freud and many others psychologists, particularly in psychoanalytic or developmental traditions, speculated that formative childhood experiences helped produce sexual orientation... (wikipedia)

+έχω ακούσει αρκετούς gays να λένε ότι "η μαμά τους φερόταν σαν σε κορίτσι, ή τους έντυνε/χτένιζε σαν κορίτσι, ή ότι τους έδιναν τις κούκλες της αδελφής τους για να παίζουν"

και ότι αυτά μπορεί να έπαιξαν ρόλο στη συνέχεια.

 

Προσωπικά, δίνω περισσότερο βάρος στις θεωρίες χρωματοσωματικών και άλλων διαφοροποιήσεων,

παρά στις επιρροές του άμεσου περιβάλλοντος κατά την ανάπτυξη.

Ότι είναι δεδομένη πάντως, η προβληματική κατάσταση, έστω σε επίπεδο κοινωνικών στερεοτύπων δε νομίζω ότι είναι υπό αμφισβήτηση (γιατί η μαμά σου μοιάζει με/είναι άνδρας... κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Συνήθως δεν απαντάω σε σχόλια αυτού του τύπου αλλά τώρα δεν έχω τι να κάνω και λέω να παίξω λίγο... πάμε:

 

Λοιπόν γάμοι μεταξύ ομοφιλόφιλων και ιυοθεσίες δεν επιτρλεπονται.

Μάλιστα κύριε δικαστά μου! Χτύπα και το χέρι στο γραφείο, χτύπα και παλαμάκια φωνάζοντας: ΠΑΡΑΚΑΛΩ! για να κάνουμε ησυχία...:-P

Εγώ δεν γουστάρω να βλέπω στο δρόμο 2 μαντράχαλους με ένα παιδί δίπλα.Συχαίνομαι.Μου τη δίνει.

Είναι δυνατόν?

Και γω δε γουστάρω να βλέπω στο δρόμο κοπελιές που φοράνε κοντά μπλουζάκια και χεχειλίζουν οι κοιλιές από τα πλαινά, αλλά δε ζητάω να τις κλείσουμε μέσα! Απλά αλλάζω οπτικό πεδίο...

 

Και στο κάτω κάτω τι φταίει το παιδί να έχει ψυχολογικά προβλήματα, γιατί σίγουρα θα έχει.

 

Και τα άλλα τα παιδάκια που έχουν μαμά και μπαμπά και τα πηδάει ο μπαμπάς που και που τι έχουν???

 

Ασε ρε μάγκες, αφήστε τα αυτά ψευτοπροοδευτικοί που κατηγορείτε την Ελλάδα για αυτό το θέμα.Καλά κάνει και δεν νομιμοποιεί τέτοια αισχρά πράγματα.Καταρχήν είναι αποκρουστικό να βλέπεις κάτι τέτοιο.

Sorry που θα σε πληγώσω αλλά σύμφωνα με την ευρωπαική νομοθεσία κλπ κλπ κλπ αργά η γρήγορα θα γίνει και αυτό. Θα κοιτάζω μήπως σε δω σε καμιά συγκέντρωση στο σύνταγμα όπως τότε με τους παπάδες και τις ταυτότητες:-P (humor κάνω ε!)

 

Προτιμώ να βλέπω ένα πρεζόνι παρά να βλέπω 2 αντρες ή δυο γυναίκες να φιλιούνται στο μετρό.

 

Αυτό τώρα δεν το σχολιάζω! Υποθέτω πως το είπες εν βρασμώ ψυχής...:shock:

 

Πως να το κάνουμε έτσι είναι.Είναι αντιαισθητικό.

Τις προάλες που ήταν στο μετρό 2 κοπελιές και ρίχναν κάτι γλωσόφιλα, δεν μπορώ να πω πως με πείραξε... ούτε και τους υπόλοιπους επιβάτες!:razz:

Και ειδικά για το θέμα της ιυοθεσίας δεν σηκώνω κουβέντα.ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.ΘΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.

Σκεφτείτε ένα παιδί με γονείς δυο αντρες να είναι Τετάρτη δημοτικού.Τα συμπεράσματα δικά σας...

Το πρόβλημα θα το έχουν όμως τα άλλα ζαβά που λόγω της "καλής ανατροφής" από τους "φυσιολογικούς" γονείς τους θα το χλευάζουν, παρόλο που το συγκεκριμένο παιδί θα μπορούσε να είναι άψογο σε όλα! Δεν είμαστε ψυχολόγοι και δεν μπορούμε να κρίνουμε εμείς το πως θα εξελισόταν η ψυχοσύνθεση ενός παιδιού σε τέτοιες συνθήκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[δικηγόρος του δικηγόρου του διαβόλου mode on]

Σου μοιάζει το παληκαράκι να έχει κάνει καμία σχετική έρευνα προτού καταθέσει την αδιάψευστη γνωστική βεβαιότητα του σχετικά με τις επιπτώσεις/συνέπειες μιας επικείμενης συνύπαρξης ομοφυλοφίλων με παιδί;

 

Προφανώς η επιστημονική κοινότητα που έχει καταλήξει σε ορισμένα συμπεράσματα, δεν τα βάσισε στην αισθητική της αποστροφή, αλλά σε συγκεκριμένα παραδείγματα κι έρευνες, από τις οποίες ούτε μυρωδιά δεν φρόντισαν να πάρουν ορισμένοι εκ των υπέρμαχων του κοινωνικού ευνουχισμού των gay. Απόψεις λοιπόν που δεν έχουν φροντίσει να στοιχειοθετηθούν μέσω μιας minimum -έστω- προεργασίας για το τι παίζει έξω από το πεδίο του Playstation και του Xbox, μου είναι παγερά αδιάφορες και μου θυμίζουν κραυγές μεσαιωνικής αισθητικής.

 

Αν μάλιστα δεν του παρείχα στο πιάτο και την βολική πληροφορία περί του διχασμού της επιστημονικής κοινότητας, το πιθανότερο είναι πως θα συνέχιζε να το αγνοεί, μέχρι να τον συναντούσε ο βιολογικός θάνατος στα βαθιά του γεράματα.

[δικηγόρος του δικηγόρου του διαβόλου mode off]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για να καταλάβω: το πρόβλημά σου είναι ότι είπε κάτι που μπορεί να έχει επιστημονική βάση χωρίς να ξέρει ότι μπορεί να έχει επιστημονική βάση, ή ότι είπε κάτι που μπορεί να έχει επιστημονική βάση αλλά ως ιδέα δε σου είναι αρεστή;

 

Πολλών οι απόψεις μου δίνουν την εντύπωση ότι δε στηρίζονται σε οτιδήποτε άλλο πέρα από την προσωπική τους ηθική, είτε είναι υπέρ είτε κατά της αναγνώρισης δικαιωμάτων σε ομοφυλόφιλους. Αυτό, δεν είναι απαραίτητα κακό. Επειδή, όμως, με αφήνουν πράγματι παγερά αδιάφορο, τις αφήνω κι εγώ ασχολίαστες. Εφόσον σχολιάσω κάτι, λογικά με ενδιαφέρει αρκετά ώστε να μπω στον κόπο να αντιτάξω τα επιχειρήματά μου ή να εκφράσω τη δυσαρέσκειά μου.

 

Ο λόγος που σε ρωτάω είναι ότι προφανώς (όπως ίσως θα θυμάσαι από τον πρώτο καιρό της συμμετοχής μου στο insomnia) η γνώμη σου δε με αφήνει αδιάφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο θέσω λίγο διαφορετικά: ποιος σου λέει πως εγώ το έχω ψάξει σχετικά με την διαφωνία στο ζήτημα της επιστημονικής κοινότητας, αλλά δεν το πέταξα σκοπίμως, προκειμένου να θολώσω τα νερά; Με την ίδια ευκολία, θα μπορούσα να είχα αναφέρει πως "η συντριπτική πλειοψηφία των ψυχολόγων έχει καταλήξει πως το παιδί δεν πρόκειται να παρουσιάσει κοινωνικά συμπτώματα, περισσότερα από οποιοδήποτε άλλο "ορθόδοξης" οικογένειας" κι ο filos19 να διαβάζει σαν χάνος. Το γεγονός πως οι επιστήμονες διχάζονται, δε σημαίνει απαραιτήτως πως είναι κάθετα αντίθετοι ή κάθετα υπέρ, αλλά πως θέτουν προϋποθέσεις.

 

Για να σου απαντήσω λοιπόν: δεν έχω πρόβλημα με τη διαφορετικότητα εκείνων που εκφράζουν ιδέες που δεν υιοθετώ ο ίδιος. Έχω όμως πρόβλημα με τους αμαθείς, που κραυγάζουν και πετάνε σπίθες από το θυμό τους, χωρίς να ξέρουν κατά πόσο αυτό που λένε έχει επιστημονική βάση ή όχι. Θα ήταν εξίσου φαιδρό να μεταμφιέζεται σε αντικειμενική αλήθεια η άποψη που θέλει πχ τα παιδιά χωρισμένων γονέων να γίνονται σίγουρα προβληματικά ή πως το χασίς λειτουργεί σε κάθε περίπτωση ως προθάλαμος βαρύτερων ναρκωτικών. Με ενοχλεί η απόλυτη πεποίθηση που ουδέποτε βασίστηκε σε τίποτα περισσότερο από την προσωπική αίσθηση, για να φτάσει να γίνει φανατισμός κι εμπάθεια. Μπορεί να είμαι προσωπικά υπέρ της υιοθεσίας, αλλά ουδέποτε μετατράπηκα σε γραφικό που κραδαίνει τη ρομφαία της βεβαιότητας, μόνο και μόνο για να σπάσει τα μούτρα του, όταν το παιδάκι αναπτύξει συμπλέγματα με τον καιρό, λόγω της αδυναμίας των γονιών του να το περιφρουρήσουν από τις πιέσεις της κοινωνίας. Όπως φυσικά υπάρχουν ήδη ζευγάρια ομοφυλόφιλων, όπου τα υιοθετημένα παιδιά μεγαλώνουν ισόρροπα κι αρμονικά.

 

Ακόμα κι αισθητικά όμως με ενοχλεί ο filos19. Γιατί τελικά φτάνει κι ο ίδιος σε μια έξαρση μισαλλοδοξίας και σε μια επιλογή αντίδρασης που είναι τόσο εξεζητημένη, όσο κι η συμπεριφορά ορισμένων "κραγμένων" ομοφυλόφιλων που δεν αντέχει να βλέπει ακόμα και σε κανβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας απαντήσουμε και στο μέλος της ΜΚΟ Γένοβα 2001 (ΜΚΟ ε όχι πολιτικό ποστ:evil: )

 

Μάλιστα κύριε δικαστά μου! Χτύπα και το χέρι στο γραφείο, χτύπα και παλαμάκια φωνάζοντας: ΠΑΡΑΚΑΛΩ! για να κάνουμε ησυχία..

 

Λοιπόν ο νόμος ορίζει πως δεν επιτρέπονται γάμοι μεταξύ ατόμων του ίδιου φίλου.Θες εσύ να τον παραβείς;

 

Και γω δε γουστάρω να βλέπω στο δρόμο κοπελιές που φοράνε κοντά μπλουζάκια και χεχειλίζουν οι κοιλιές από τα πλαινά, αλλά δε ζητάω να τις κλείσουμε μέσα! Απλά αλλάζω οπτικό πεδίο...

 

Εσύ μαλλον δε θα γουστάρεις να βλέπεις καθόλου κοπελίες αλλα δεν πειράζει.Το να είναι χοντρή μια κοπέλα είναι θέμα της φύσης, ορμονικό και ντύνεται όπως θέλει .Δεν κατάλαβα εσένα θα ρωτήσει;Το να βλέπεις όμως δυο "αντρες" να φιλιούνται είανι εκ φ΄θσεως αντίθετο.Σαν να πάω εγώ να κανω πως πετάω ..

 

Και τα άλλα τα παιδάκια που έχουν μαμά και μπαμπά και τα πηδάει ο μπαμπάς που και που τι έχουν???

 

Ε ναι συνηθισμένο φαινόμενο και αυτό.οτι θέλετε λέτε.Μητρική στοργή ξέρεις τι θα πει;Για να γίνουν παιδιά θ΄λεουμε τον άντρα και τη γυναίκα.Φαντάζεσαι όλοι οι άντρες να γινόντουσαν gay;Μετά από λίγα χρόνια δε θα υπήρχε το ανθρώπινο γένος.

 

Sorry που θα σε πληγώσω αλλά σύμφωνα με την ευρωπαική νομοθεσία κλπ κλπ κλπ αργά η γρήγορα θα γίνει και αυτό. Θα κοιτάζω μήπως σε δω σε καμιά συγκέντρωση στο σύνταγμα όπως τότε με τους παπάδες και τις ταυτότητες

 

Μ αρέσει που εδώ που το παίζεις ευρωπαιστής.Καταρχήν μην ονειρευεσαι.Δεύτερον ο καθένας παέι σε όποια συγκέντρωση θέλει.Στους παπάδες ήμσταν και 1,5 μιλλιούνια στο gay parade πόσοι πανε 300 -400;

 

Τις προάλες που ήταν στο μετρό 2 κοπελιές και ρίχναν κάτι γλωσόφιλα, δεν μπορώ να πω πως με πείραξε... ούτε και τους υπόλοιπους επιβάτες!

 

Αλλο δυο γυναίκες μεταξύ τους άλλο και δυο άντρες.Το χω ξαναπεί αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο δυο γυναίκες μεταξύ τους άλλο και δυο άντρες.Το χω ξαναπεί αυτό

 

βεβαια.εξαρταται με τι το σκεφτεσαι.με το μυαλο σου το βρισκεις καταπτυστο και ανηθικο.με το πουλι σου το βρισκεις μερα για περα σωστο...

 

 

εισαι υποκειμενικος φιλε μου ειναι πολυ απλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ας απαντήσουμε και στο μέλος της ΜΚΟ Γένοβα 2001 (ΜΚΟ ε όχι πολιτικό ποστ:evil: )

 

 

 

Λοιπόν ο νόμος ορίζει πως δεν επιτρέπονται γάμοι μεταξύ ατόμων του ίδιου φίλου.Θες εσύ να τον παραβείς;

 

 

 

Εσύ μαλλον δε θα γουστάρεις να βλέπεις καθόλου κοπελίες αλλα δεν πειράζει.Το να είναι χοντρή μια κοπέλα είναι θέμα της φύσης, ορμονικό και ντύνεται όπως θέλει .Δεν κατάλαβα εσένα θα ρωτήσει;Το να βλέπεις όμως δυο "αντρες" να φιλιούνται είανι εκ φ΄θσεως αντίθετο.Σαν να πάω εγώ να κανω πως πετάω ..

 

 

 

Ε ναι συνηθισμένο φαινόμενο και αυτό.οτι θέλετε λέτε.Μητρική στοργή ξέρεις τι θα πει;Για να γίνουν παιδιά θ΄λεουμε τον άντρα και τη γυναίκα.Φαντάζεσαι όλοι οι άντρες να γινόντουσαν gay;Μετά από λίγα χρόνια δε θα υπήρχε το ανθρώπινο γένος.

 

 

 

Μ αρέσει που εδώ που το παίζεις ευρωπαιστής.Καταρχήν μην ονειρευεσαι.Δεύτερον ο καθένας παέι σε όποια συγκέντρωση θέλει.Στους παπάδες ήμσταν και 1,5 μιλλιούνια στο gay parade πόσοι πανε 300 -400;

 

 

 

Αλλο δυο γυναίκες μεταξύ τους άλλο και δυο άντρες.Το χω ξαναπεί αυτό

 

λολ! Μ'αρέσουν τα επιχειρήματα αυτά! Κατάλαβες επίσης και τις προτιμήσεις μου και πως ανήκω στο club που μετά τους εβραίους θέλουν να κατακτήσουν τον κόσμο! :shock:

 

"Το να είναι χοντρή μια κοπέλα είναι θέμα της φύσης, ορμονικό και ντύνεται όπως θέλει .Δεν κατάλαβα εσένα θα ρωτήσει;Το να βλέπεις όμως δυο "αντρες" να φιλιούνται είανι εκ φ΄θσεως αντίθετο.Σαν να πάω εγώ να κανω πως πετάω .."

 

Τώρα θες και τα λες η σου ξεφεύγουν??? Καταλαβαίνεις οτι σε κάθε παράγραφο αναιρείς ότι έλεγες στις προηγούμενες???

 

"Στους παπάδες ήμσταν και 1,5 μιλλιούνια"

 

I knew it...:razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απόλυτες απόψεις έχουμε φτάσει να εκφράσουμε όλοι μας. Παράδειγμα "απολυτότητας", λ.χ., είναι η άποψη ότι ένα παιδί που μεγαλώνει υιοθετημένο από ζευγάρι ομοφυλόφιλων εάν και εφόσον αποκτήσει πρόβλημα με τον καιρό, αυτό θα οφείλεται στο ότι οι γονείς του απέτυχαν να το περιφρουρήσουν από τις πιέσεις της κοινωνίας και όχι, ας πούμε, στο ότι το παιδάκι αντιδρά στο θέαμα του μπαμπά του να φιλάει το μπαμπά του, πόσω μάλλον αν του φαίνεται "αφύσικο"...

 

Προσωπικά, θεωρώ απολύτως λογικό να αντιδρούμε σε αυτό με το οποίο διαφωνούμε όταν εκφράζεται κατά τρόπο αστήρικτο, παρά σε αυτό με το οποίο συμφωνούμε, ακόμη και όταν εκφράζεται κατά εξίσου αστήρικτο τρόπο. Λόγου χάρη, ο billdanos δύο-τρία μηνύματα πιο πάνω μας βεβαιώνει ότι όχι μόνο ο ίδιος, αλλά και κανείς από τους υπόλοιπους επιβάτες του μετρό δεν είχε πρόβλημα με τα γλωσόφιλα των δύο κυριών. Μάλλον αποτέλεσμα της impromptu σφυγμομέτρησης που οργάνωσε στο βαγόνι είναι το σχόλιο αυτό.

 

Θέλω να πω, ευκολότερα σταμπάρεις το αστήρικτο που δε σου αρέσει, παρά το αστήρικτο που σου αρέσει. Ας πούμε, πολύ δύσκολα κάποιος που συμφωνεί επί της αρχής με την υιοθεσία παιδιών από ζευγάρια ομοφυλόφιλων θα καθίσει να εξετάσει κριτικά τη φράση "φυσικά υπάρχουν ήδη ζευγάρια ομοφυλόφιλων, όπου τα υιοθετημένα παιδιά μεγαλώνουν ισόρροπα κι αρμονικά", ζητώντας "επιστημονικές αποδείξεις" για αυτή.

 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ασχολούμαι με την ουσία των επιχειρημάτων [ο (εισάγετε θεότητα της αρεσκείας σας) να τα κάνει] αλλά με την αντίδρασή μας σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Απόλυτες απόψεις έχουμε φτάσει να εκφράσουμε όλοι μας. Παράδειγμα "απολυτότητας", λ.χ., είναι η άποψη ότι ένα παιδί που μεγαλώνει υιοθετημένο από ζευγάρι ομοφυλόφιλων εάν και εφόσον αποκτήσει πρόβλημα με τον καιρό, αυτό θα οφείλεται στο ότι οι γονείς του απέτυχαν να το περιφρουρήσουν από τις πιέσεις της κοινωνίας και όχι, ας πούμε, στο ότι το παιδάκι αντιδρά στο θέαμα του μπαμπά του να φιλάει το μπαμπά του, πόσω μάλλον αν του φαίνεται "αφύσικο"...

 

Προσωπικά, θεωρώ απολύτως λογικό να αντιδρούμε σε αυτό με το οποίο διαφωνούμε όταν εκφράζεται κατά τρόπο αστήρικτο, παρά σε αυτό με το οποίο συμφωνούμε, ακόμη και όταν εκφράζεται κατά εξίσου αστήρικτο τρόπο. Λόγου χάρη, ο billdanos δύο-τρία μηνύματα πιο πάνω μας βεβαιώνει ότι όχι μόνο ο ίδιος, αλλά και κανείς από τους υπόλοιπους επιβάτες του μετρό δεν είχε πρόβλημα με τα γλωσόφιλα των δύο κυριών. Μάλλον αποτέλεσμα της impromptu σφυγμομέτρησης που οργάνωσε στο βαγόνι είναι το σχόλιο αυτό.

 

Θέλω να πω, ευκολότερα σταμπάρεις το αστήρικτο που δε σου αρέσει, παρά το αστήρικτο που σου αρέσει. Ας πούμε, πολύ δύσκολα κάποιος που συμφωνεί επί της αρχής με την υιοθεσία παιδιών από ζευγάρια ομοφυλόφιλων θα καθίσει να εξετάσει κριτικά τη φράση "φυσικά υπάρχουν ήδη ζευγάρια ομοφυλόφιλων, όπου τα υιοθετημένα παιδιά μεγαλώνουν ισόρροπα κι αρμονικά", ζητώντας "επιστημονικές αποδείξεις" για αυτή.

 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν ασχολούμαι με την ουσία των επιχειρημάτων [ο (εισάγετε θεότητα της αρεσκείας σας) να τα κάνει] αλλά με την αντίδρασή μας σε αυτά.

 

Το ύφος του μηνήματος παραπάνω υποθέτω πως κατάλαβες πως ήταν λίγο ... χιουμοριστικό! Το κακό εδώ μέσα είναι ο φανατισμός πάνω στις απόψεις του καθενός! Για παράδειγμα όταν σου λέει κάποιος ότι το ότι μια χοντρή κοπέλα είναι έτσι από τη φύση της ή έχει ορμονικό πρόβλημα και τι με νοιάζει εμένα αν φοράει κοντό μπλουζάκι και από την άλλη λέει οτι δεν μπορούν 2 κοπέλες 2 αντρες να κυκλοφορούν έξω μαζί ... τι να κάτσεις να αναλύσεις μετα??? Μόνο το καλαμπούρι ταιριάζει μετά... :razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο δυο γυναίκες μεταξύ τους άλλο και δυο άντρες.Το χω ξαναπεί αυτό

 

Λογικότατο αυτό τι να σου πω ρε omni. Δηλαδή για ξαναπές μας, γιατί αυτό επιτρέπεται με βάση τα δικά σου κριτήρια?

Αααα θυμήθηκα..... άλλο να βλέπεις δυο μαντράχαλους στο κρεββάτι και άλλο δύο αιθέριες υπάρξεις....

Για το δικό σου μυαλουδάκι (και πολλών άλλων ανεγκέφαλων) ναι μπορεί να είναι έτσι, για την κοινή λογική μόνο έτσι δεν είναι.

 

Ενώ αν γινονταν όλες οι γυναίκες λεσβίες omni (όπως είπες παραπάνω για τους gay) το ανθρώπινο είδος θα επιβίωνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μαλλον δε θα γουστάρεις να βλέπεις καθόλου κοπελίες αλλα δεν πειράζει.Το να είναι χοντρή μια κοπέλα είναι θέμα της φύσης, ορμονικό και ντύνεται όπως θέλει .Δεν κατάλαβα εσένα θα ρωτήσει;Το να βλέπεις όμως δυο "αντρες" να φιλιούνται είανι εκ φ΄θσεως αντίθετο.Σαν να πάω εγώ να κανω πως πετάω ..

 

Α. Για πες μας αυτό που το στηρίζεις? Στην επιστημονική σου ιδιότητα? στην θεολογική σου? στην φιλοσοφική σου? σε ποιά?

Πάρε το χαμπάρι, οι επιστήμονες πλέον έχουν αποφανθεί οτι η ομοφυλοφιλία είναι εξίσου ορμονικό θέμα (θέμα DNA αν θες), όσο είναι και το πάχος. Και απο την στιγμή που και οι χοντροί και οι ομοφυλόφιλοι βρίσκονται στο περιβάλλον (στην φύση αν θες) , όπως και απο το γεγονός οτι και χοντρά ζώα υπάρχουν και ομοφυλόφιλα, μπορεί κάλλιστα να καταλάβει κανείς οτι είναι φυσικά.

 

Β. Αν πας να πετάξεις, θα πέσεις και θα σκοτωθείς! ΕΘΝΙΚΗ ΑΠΩΛΕΙΑ!

 

Αλλο δυο γυναίκες μεταξύ τους άλλο και δυο άντρες.Το χω ξαναπεί αυτό

 

Γ. Η διαφορά που είναι? και οι 2 περιπτώσεις αφορούν ομοφυλόφιλα ζευγάρια.

Και επειδή το έχεις ξαναπεί τι σημαίνει οτι είναι σωστά? Δεν καταλαβαίνεις πλέον οτι απο αυτά που γράφεις είναι για γέλια, και οτι γίνεσαι περίγελος?

Εκτός αν αυτός είναι ο σκοπός σου πλέον, να γελιοποιείσαι εσύ, και να γελάμε εμείς, οπου σε αυτή τη περίπτωση τα πας μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο δυο γυναίκες μεταξύ τους άλλο και δυο άντρες.Το χω ξαναπεί αυτό

 

Και να προσπαθήσει ο άλλος να σε πάρει στα σοβαρά, όταν πετάς αυτό, χάνεις το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περι αισθητικης κολοκυθοπιτα.

 

Οπως σε εναν str8 δεν του αρεσει να βλεπει 2 μαντραχαλους να φιλιουνται, ετσι και σε εναν gay υποθετω οτι δεν θα του αρεσουν να βλεπει δυο ετεροφυλοφιλους να φιλιουνται. Η διαφορα προφανως ειναι, οτι ο δευτερος δεν ειναι μισαλλοδοξος.

 

Παντως το ΣτΕ ακυρωσε το προστιμο για το φιλι στο σιριαλ του Παπακαλιατη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...