Προς το περιεχόμενο

Tα καλύτερα παιχνίδια για Linux


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει κανά gui για το mame? Θυμάμαι παλιά χρησιμοποιούσα το kxmame αλλά τώρα που με έπιασε να ξαναπαίξω κανα τέτοιο game δυστηχώς είδα ότι έχει σταματήσει να βγαίνει εδώ και κάτι χρόνια.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω ότι το shadowrun returns παίζει άψογα πλέον σε linux με το beta patch και είναι και μεγάλη hardcorilla.

Περιμένω τώρα πως και πως την ιστορική στιγμή που θα μου έρθει το football manager 14 σε retail με το πηγκουίνο πάνω του και να γράφει "games for linux" :)

Μερικά από τα ενδιαφέρων νέα game που έχουν βγει για linux είναι το 

 

Knock Knock

 

 

Το moba forced

 

 

 

 

Nihilumbra ενα indie διαμάντι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεγα ότι το football mager θα ήταν το πρώτο game retail που θα μου ερχόταν και θα είχε το σηματάκι του linux στο κουτί του αλλά τελικά ήταν το The raven που μου ήρθε σήμερα από amazon :)

το dvd του έχει κανονικά installer για linux με .deb πακέτα. 

 

http://raven-game.com/en/game/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα από το μέτωπο. Το football manager έγινε εγκατάσταση μια χαρά αλλά έχει πρόβλημα σε fullscreen καθώς χαλάει την ανάλυση δλδ όχι ακριβώς η ανάλυση παραμένει η ίδια αλλά τα γράμματα φαίνονται λες και έχεις πάθει αστιγματισμό.. φυσικά μπορείς να παίξεις σε windows mode και να το μεγαλώσεις το παράθυρο χωρίς πρόβλημα. Το παράξενο με την ανάλυση είναι ότι οταν κλείσεις το game αυτή φαίνετε ότι επηρεάζει και το desktop και θέλει reset ο xserver για να έρθει στα ίσια του. Αρά για όποιον σκοπεύει να πάιξει παέι σε windows mode μέχρι να το διορθώσουν με κανα patch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά νέα αυτά. Μάλλον τα επόμενα μηχανήματα - "παιχνιδομηχανήματα" να έχουν Αποκλειστικά Linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα λόγια είναι περιττά...

 

k9zu.png

 

αύριο θα έχει ενημέρωση πως τρέχει. Το έχω ήδη στην λίστα μου και το κάνω εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...