Προς το περιεχόμενο

Tα καλύτερα παιχνίδια για Linux


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 512
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν είναι το progress σε cloud save τότε το έχει κρατήσει το steam για σένα. Αυτό με το network είναι κοινό πρόβλημα του steam και νομίζω έχω δει αρκετές φορές να αναφέρετε και σε windows user.  Προσπάθησε να σβήσεις το κρυφό φάκελο του steam και να κάνεις νέα εκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic 

@mandos έχεις παίξει Dota γιατί και εγώ ήθελα να το δω σαν παιχνίδι αλλά μου φαίνεται λίγο χαοτικό και δεν ξέρω και κανένα που να παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιζα χαζά σε Local lan την παλία DotA, μου άρεσε.

 

Εχθές έπαιξα 20 λεπτά το 2, δεν μου άρεσε. Το interface και τα keys/mouse usage του Warcfraft μπορεί να ήταν παλιό, αλλά ήταν πιο λειτουργικό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το metro να ενημερώσω ότι τρέχει άψογα σε linux και νομιζω έιναι το game με τα καλύτερα γραφικά που έχουν κυκλοφορήσει ever για linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι τρέχει ανέλπιστα καλά. Τα γραφικά όμως δεν μου κάθονται και πολύ καλά να πω την αλήθεια. Δεν έχει πολύ καλά textures και δεν είδα κάποιου είδους ambient occlusion. Νομίζω το δεύτερο είναι must πλέον. Γενικά όμως πολύ καλό port.

 

Το metro να ενημερώσω ότι τρέχει άψογα σε linux και νομιζω έιναι το game με τα καλύτερα γραφικά που έχουν κυκλοφορήσει ever για linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σε ότι και να βάλω αυτές τις μπάρες γυρνάνε πάλι στο προεπιλεγμένο μόλις ξανανοίξω το παιχνίδι. Θα περιμένω κανένα patch

 

Σε πόσο τις έχεις βάλει τις μπάρες στην ανάλυση? Εγώ τρεις πριν το full και τρέχει σχετικά καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το metro να ενημερώσω ότι τρέχει άψογα σε linux και νομιζω έιναι το game με τα καλύτερα γραφικά που έχουν κυκλοφορήσει ever για linux.

Συμφωνώ απόλυτα..λίγο που το έχω δοκιμάσει με τις ρυθμίσεις στο τέρμα σκίζει!Δεν ξέρω για κρασαρίσματα καθώς δεν έχω πολυασχοληθεί...

 

 

amd phenom ii x4 955 - gtx 650 oc - 8gb ram 1600 - debian 64 testing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...