Προς το περιεχόμενο

Tα καλύτερα παιχνίδια για Linux


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 511
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά να προσθέσω ότι παίζω αυτές τις μέρες ξανά το war thunder σε linux πλέον και το game παίζει όχι μόνο άψογα αλλά και παίζει και με τον controller thundermaster hotas x χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Ενας από τους καλύτερους free to play multiplayer τίτλους για μένα. Δείτε εδώ και την άποψη μου για το game

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dreamfall Chapters για adventurάδες (σε steam και gog).

 

Αρχικά υπήρχαν bugs αλλά τα περισσότερα έχουν ήδη φτιαχτεί με τα τελευταία updates του παιχνιδιού και των drivers της κάρτα γραφικών. Το τρέχω με AMD 7870 σε kubuntu 14.04 και fglrx 14.12. Γενικά έχω μόνο ένα πρόβλημα σε full screen δεν δουλεύει το mouse, σε maximized window είναι μια χαρά.

 

post-95173-0-64933900-1420282007_thumb.png

post-95173-0-28158200-1420282018_thumb.png

Επεξ/σία από astrofos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει ένα epic fail bug στο steam που αν πάει κάποιος να μετακινήσει τον steam folder από την θέση που είναι σου διαγράφει όλα τα αρχεία στο Home! :P

 

https://github.com/ValveSoftware/steam-for-linux/issues/3671

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει ένα epic fail bug στο steam που αν πάει κάποιος να μετακινήσει τον steam folder από την θέση που είναι σου διαγράφει όλα τα αρχεία στο Home! :P

 

https://github.com/ValveSoftware/steam-for-linux/issues/3671

Γεπ, συζητηση εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Απλά να πω ότι το civilization beyond earth τρέχει άψογα σε linux χωρίς το παραμικρό πρόβλημα συν ότι είναι παιχνιδάρα. Πάρα πολύ καλό στο ύφος των civ αλλά με πολλά νέα καλούδια στο gameplay του συν το μυστήριο ότι εξερευνάς και χτίζεις αποικίες σε νέους πλανήτες. Μέχρι και worm έχει από dune :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Είναι πάντως φοβερό και έχει τα πάντα για να δημιουργήσες μια τεράστια πόλη. Συν ότι σε linux παίζει τελείως απροβλημάτιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλά πλέον οι τίτλοι βγαίνουν με το τσουβάλι για linux δλδ δεν ξέρω αν έχει νόημα η ύπαρξη αυτού του νήματος πια. Φυσικά και θα γίνει αγορά το football manager και νομίζω θα αγοράσω και ένα steam machine με steam os όταν έρθουν προς ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να αγοράσω το Steam controller και να παίζω manager από το σαλόνι. Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι βολικό αλλά λέω να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Lunar New Years Sale στο Steam... Λέω να τσιμπήσω το Knights of the old republic II, το είχα λιώσει όταν κυκλοφόρησε και γούσταρα τρελά...

 

Γιατί έχει διαφορά στα specs των windows με αυτά του λινουξ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...