Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιαπ, τζελ είναι, δεν μυρίζει καθόλου, είναι ασφαλές αν έχεις παιδιά ή κατοικίδια (θα βάλεις εκεί που δεν φτάνουν). Τιμή ήταν λίγο κάτω από δεκάρικο, 8 και κάτι, αλλά πάνε και χρόνια που το πήρα.

 

Βάζεις μικρες σταγόνες (σε μέγεθος φακής ασπούμε) στα σημεία που αγαπάνε οι κατσαρίδες (κοντά σε σωληνώσεις, σκοτεινά σημεία κλπ). Εγώ είχα βάλει κοντά στις σωληνώσεις των καλοριφέρ, πάνω από τα ντουλάπια της κουζίνας, κάτω από τα ντουλάπια της κουζίνας, μέσα στο ντουλάπι κάτω από τον νεροχύτη κλπ. 3-4 μέρες μετά, θα βλέπεις κατσαρίδα αραιά και πού. Θα τις μαζεύεις με το φτυάρι. Άμα περάσει κανα δεκαήμερο, δεν θα ξαναδεις ντιπ. Υποτίθεται ότι ξαναβάζεις κάθε 6 μήνες. Έβαλα καναδυό φορές, μετά δεν ξαναέβαλα, αλλά κατσαρίδα δεν ξαναφάνηκε.

Εγω πριν καμια εβδομαδα το πηρα περιπου 20 ευρω(τοσο και παραπανω εχουν σχεδον ολα).

Οπως προειπα δεν ειχα αποτελεσμα και ρωτησα ειδικο και μου ειπε οτι τωρα πλεον ειναι η χειροτερη εποχη γιατι εχουν γεννησει και δυσκολα εξολοθρευοντε.

Παντως εγω πιστευω οτι οι περισσοτερες δεν πανε καν να φανε...εχουν πονηρεψει η εχει γινει μεταλαξη... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για την τιμή, τι να πω, τόσο πολύ ανέβηκε; Παίζει και το ενδεχόμενο να κάνω εγώ λάθος, να μην θυμάμαι καλά. Έχω ξανακάνει μια φορά λάθος, πριν πολύ καιρό... :-D

 

Νομίζω στην συσκευασία το γράφει, ότι οι νεογέννητες δεν το τρώνε, και θα χρε3ιαστεί χρόνος. Ούτε οι μεγάλες κατσαρίδες λιγόστεψαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την τιμή, τι να πω, τόσο πολύ ανέβηκε; Παίζει και το ενδεχόμενο να κάνω εγώ λάθος, να μην θυμάμαι καλά. Έχω ξανακάνει μια φορά λάθος, πριν πολύ καιρό... :-D

 

Νομίζω στην συσκευασία το γράφει, ότι οι νεογέννητες δεν το τρώνε, και θα χρε3ιαστεί χρόνος. Ούτε οι μεγάλες κατσαρίδες λιγόστεψαν;

Εγω δεν βλεπω βελτιωση και επειδη εχω ασθμα(και οσο τρελλο και να σου φαινεται αλλεργια ελαφρως στις κατσαριδες...ολη μερα φτερνιζομαι λες και εχω συναχι...και με χαπι Ζιρτεκ) δεν μπορω να ριξω σπρευ.

Ολα αυτα τα προιοντα ειναι γυρω στα 20 ευρω ενα ποιο αχρηστο που πηρα(DOBOL)εκανε γυρω στα 25 ευρω!Τωρα ψαχνω το GOLIATH GEL που παιδια ειπαν οτι εχει αποτελεσμα μηπως με βοηθησει.

ΣΩΤΗΡΙΟ ηταν για εμενα το FASLANE....ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys μια ειναι η λυση για τις κατσαριδες.

Ειχαμε προβλημα για χρονια μεχρι που καποιος γνωστος μας ειπε για μια ειδικη κολλα. την απλωσαμε σε ενα κομματι χαρτονι 1 m2 και φυγαμε διακοπες για 10 μερες. οταν γυρισαμε πρεπει εκει πανω να ειχαν κολλησει γυρω στις 1000 (χιλιες!) απο δ αυτες (δεν ξεχωριζαμε ασπρο χαρτονι). δυστυχως δεν θυμαμαι το ονομα της αλλα αν ρωτησετε γεωπονο κ σχετικα καταστηματα σιγουρα το ξερουν. Πρεπει να τους μυριζει κ τις προσελκυει ευκολα, απλα χρειαζεστε καποιον ατρομητο να μαζεψει το χαρτονι κ να το πεταξει...

 

(περιττη σιχαμερη πληροφορια: αν εχετε πολλες κατσαριδες και δν ειστε σιγουροι απο που ερχονται μαλλον υπαρχει φωλια σε σημειο που προφανως δν βλεπετε ,κατω απο ντουλαπια κουζινας συνηθως, εκει ζει και η μαμα κατσαριδα που οταν πλεον δεν της φερνουν φαη αναγκαζεται να βγει κ αυτη για να ψαξει. εμεις ειχαμε την τυχη να την δουμε και κολλημενη στο χαρτονι. :eek: - εχει 10πλασιο μεγεθος απο τις κανονικες-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μη τσιγκουνεύεστε. Φέρτε συνεργείο , δώστε καμια 50ρα και μετά η πιο κοντινη κατσαρίδα που θα ξαναδεις θα ειναι στο χιλιομετρο.....δε μένει τίποτα.Εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μη τσιγκουνεύεστε. Φέρτε συνεργείο ' date=' δώστε καμια 50ρα και μετά η πιο κοντινη κατσαρίδα που θα ξαναδεις θα ειναι στο χιλιομετρο.....δε μένει τίποτα.Εγγύηση[/quote']

 

Και οι ιπταμενες;;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι ιπταμενες;;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Αντιαεροπορικα pew pew pew......

 

Αν θυμάμαι καλά....οι ιπτάμενες είναι οι αρσενικές. Είχε μπει ένας πούστης γορίλας μερικά χρόνια πριν.....το θυμάμαι και ανατριχιάζω ολόκληρος. Έδωσα μάχη το βράδυ αλλά τον έφαγα (και έκανα το σπίτι σαν πίστα του battlefield).

 

Έβαλα σίτες και σώθηκα. Έκλεισα και μια γαμημένη τρύπα που είχε ο αποροφητήρας (στην έξοδο του εννοώ) και φέτος δεν έχω δει ούτε δείγμα. Και εύχομαι να τελειώσει το καλοκαίρι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αντιαεροπορικα pew pew pew......

 

Αν θυμάμαι καλά....οι ιπτάμενες είναι οι αρσενικές. Είχε μπει ένας πούστης γορίλας μερικά χρόνια πριν.....το θυμάμαι και ανατριχιάζω ολόκληρος. Έδωσα μάχη το βράδυ αλλά τον έφαγα (και έκανα το σπίτι σαν πίστα του battlefield).

 

Έβαλα σίτες και σώθηκα. Έκλεισα και μια γαμημένη τρύπα που είχε ο αποροφητήρας (στην έξοδο του εννοώ) και φέτος δεν έχω δει ούτε δείγμα. Και εύχομαι να τελειώσει το καλοκαίρι έτσι.

 

Να ενημερωσω οτι εδω Πατρα που μενω, δεν ειχα ποτε μου δει ιπταμενη. Δεν ηξερα καν οτι υπηρχαν. Ουτε τωρα εχουμε ευτυχως.

Οταν πηγα Αθηνα να σπουδασω, καταλαβαινεις τι επαθα μολις την ειδα να πεταει μεσα στο σπιτι...

Λεω, νεο μεταλλαγμενο ειδος ηρθε απο τον Αρη!

Τις κυνηγουσα τις πουστικες και εγω! Εγω μιλαμε για COD κατασταση!!

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν βλεπω βελτιωση και επειδη εχω ασθμα(και οσο τρελλο και να σου φαινεται αλλεργια ελαφρως στις κατσαριδες...ολη μερα φτερνιζομαι λες και εχω συναχι...και με χαπι Ζιρτεκ) δεν μπορω να ριξω σπρευ.

Ολα αυτα τα προιοντα ειναι γυρω στα 20 ευρω ενα ποιο αχρηστο που πηρα(DOBOL)εκανε γυρω στα 25 ευρω!Τωρα ψαχνω το GOLIATH GEL που παιδια ειπαν οτι εχει αποτελεσμα μηπως με βοηθησει.

ΣΩΤΗΡΙΟ ηταν για εμενα το FASLANE....ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ!!!

ΤΕΛΙΚΑ η ιδια εταιρεια που εβγαζε το FASLANE βγαζει τωρα το GOLIATH GEL αλλα παιδια εψαξα και ειναι πολυ ακριβο γυρω στα 60 ευρω.... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά όποιος ενδιαφερεται για απεντομώσεις ας στείλει ενα pm εχω φίλο που ειναι η δουλεια του αυτή και κάνει καλές τιμές και καλή δουλειά. Περιοχές: Αθήνα, Λουτρακι, Κόρινθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

γεια σας ειμαι φοιτητρια και μενω σε παλια πολυκατοικια. και η ηλιθια κολογρια που εχει το σπιτι δεν εκανε απεντομωση. και στο μπανιο ερχονται συχνα κατσαριδες και εγω πεθαινω απο τρομο μολις τις βλεπω εχω θεμα οπως και οι περισσοτεροι εδω, πηγα και αγορασα απο μαγαζι με γεωργικα προιοντα ενα υγρο να βαλω στα σιφονια γιατι απο εκει βγαινουν και το εβαλα και εχω πεθανει στις αναθυμιασεις. εκλεισα την πορτα του μπανιου και ηρθα σε ενα νετ εδω κοντα να μην μεινω εκει. ξερετε ποσο θα κανει να φυγουν αυτες οι αναθυμιασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας ειμαι φοιτητρια και μενω σε παλια πολυκατοικια. και η ηλιθια κολογρια που εχει το σπιτι δεν εκανε απεντομωση. και στο μπανιο ερχονται συχνα κατσαριδες και εγω πεθαινω απο τρομο μολις τις βλεπω εχω θεμα οπως και οι περισσοτεροι εδω, πηγα και αγορασα απο μαγαζι με γεωργικα προιοντα ενα υγρο να βαλω στα σιφονια γιατι απο εκει βγαινουν και το εβαλα και εχω πεθανει στις αναθυμιασεις. εκλεισα την πορτα του μπανιου και ηρθα σε ενα νετ εδω κοντα να μην μεινω εκει. ξερετε ποσο θα κανει να φυγουν αυτες οι αναθυμιασεις?

 

Κανά παράθυρο άνοιξες; Λογικά θα λέει στο προϊόν.

 

Επίσης, ένας "μπακαλίστικος"-κιτς τρόπος για να μη βγαίνουν από τα σιφώνια, είναι να τα κλείσεις με σελοτέιπ. Το έχω δει σε πολλά σπίτια, οπότε υποθέτω ότι κάτι κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...