Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update: Βγάλαμε χθες το ψυγείο, όπου όπως φάνηκε είχαν φτιάξει γιάφκα στο μοτέρ του. Έπεσε ψέκασμα με συνδυασμό baygon και teza σε σημείο να σχηματιστεί λίμνη κατσαριδοκτόνων με κουφάρια κατσαριδών. Αφού σφουγγάρισα και καθαρίσε εντελώς το πάτωμα έβαλα μπόλικο max force σε εκείνα τα σημεία και περιμενώ να δω αν θα εμφανιστεί καμιά άλλη.

Πέτυχα σήμερα το πρωί μια ακόμα στον τοίχο πίσω απ το ψυγείο την οποία σκότωσα, αν και δεν είχε πολύ μέλλον καθώς έκοβε βόλτες στο ναρκοπέδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎23‎/‎2‎/‎2019 στις 1:03 ΜΜ, SOADNICK είπε

.... Γενικά οτιδηπότε μπορώ να κάνω για να πεθάνει ΨΟΦΗΣΕΙ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΑ  μέχρι και το τελεύταιο τους νεογέννητο.

Αμα θες να ψοφησει αργα και βασανιστικα χρησιμοποιησε κι εσυ την ειδικη ηλεκτρικη καρεκλα για κατσαριδες. Σαδιστικα θα ανεβάζεις λιγο-λιγο το ρευμα, ετσι η κατσαριδα θα το μετανιωσει πικρα που εκανε το λαθος να εισβαλλει στο χωρο σου.

2d969vk.jpg

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 24/2/2019 στις 3:36 ΜΜ, SOADNICK είπε

Update: Βγάλαμε χθες το ψυγείο, όπου όπως φάνηκε είχαν φτιάξει γιάφκα στο μοτέρ του. Έπεσε ψέκασμα με συνδυασμό baygon και teza σε σημείο να σχηματιστεί λίμνη κατσαριδοκτόνων με κουφάρια κατσαριδών. Αφού σφουγγάρισα και καθαρίσε εντελώς το πάτωμα έβαλα μπόλικο max force σε εκείνα τα σημεία και περιμενώ να δω αν θα εμφανιστεί καμιά άλλη.

Πέτυχα σήμερα το πρωί μια ακόμα στον τοίχο πίσω απ το ψυγείο την οποία σκότωσα, αν και δεν είχε πολύ μέλλον καθώς έκοβε βόλτες στο ναρκοπέδιο.

 

Τελικό (ελπίζω) update: Πέτυχα εκείνες τις μέρες κανά δυο-τρεις νεκρές, και μία-δυο ημιζώντανες. Νόμιζω έκανε δουλειά το maxforce, αφού σκότωσα το αρχικό zerg rush.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλημερα παιδια,

 

Εχω θεμα και εγω με μαυρη κατσαριδα η οποια ερχεται απο τα σιφωνια, παρολο που εχω παρει καπακια και τακλεινω παλι περνανε

τι σκατα δυναμη εχουν και τα σηκωνουν ?

 

Απο gel στην πολη μου εχει serpa και MaxForce IC ποιο απο τα δυο να παρω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς από τότε που βάλαμε Maxforce White IC ξενοιάσαμε από κατσαρίδες. Έκανε θαύματα εκεί που τα σπρέυ και η απολύμανση κοινόχρηστων χώρων στην πολυκατοικία είχε αποτύχει. Βάζεις πολύ λίγο, μια σταγόνα στις γωνίες που συχνάζουν, ντουλάπια, πίσω από πλυντήριο, ψυγείο κλπ και σε λίγες μέρες ξεχνάς πώς είναι οι κατσαρίδες. Τσιμπάει λίγο η τιμή του, περίπου 22-25 ευρώ αλλά τα αξίζει τα λεφτά του. Και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και τα επόμενα χρόνια ανά 6 ή 12 μήνες ανάλογα με το πρόβλημα. Το βρίσκεις είτε σε φυτώρια είτε στα φαρμακεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, insomnia888 είπε

Τσιμπάει λίγο η τιμή του, περίπου 22-25 ευρώ αλλά τα αξίζει τα λεφτά του

Αυτό εννοείς? https://www.skroutz.gr/s/4185011/Bayer-Maxforce-Wic-Gel-White-IC-20gr.html

 

Υπάρχει και στα 5γρ για να δοκιμάσει να δει αν του κάνει και με πολύ πιο λίγα χρήματα https://www.skroutz.gr/s/9137589/Bayer-Maxforce-Wic-Gel-White-IC-5gr.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Xacti είπε

Αυτό εννοείς? https://www.skroutz.gr/s/4185011/Bayer-Maxforce-Wic-Gel-White-IC-20gr.html

Υπάρχει και στα 5γρ για να δοκιμάσει να δει αν του κάνει και με πολύ πιο λίγα χρήματα https://www.skroutz.gr/s/9137589/Bayer-Maxforce-Wic-Gel-White-IC-5gr.html

Ναι αυτό. Μπορείς να το πάρεις από φαρμακείο ή φυτώριο αν το θέλεις σήμερα. Εμείς είχαμε δεχθεί επίθεση από τις τεράστιες κατσαρίδες στην κουζίνα. Ένα βράδυ που είχα ξεχάσει να πετάξω την σακούλα με τα σκουπίδια άκουγα με πόση ορμή κατασπαραζαν ότι υπήρχε μέσα. Ήταν τρομακτικό γιατί πέρα από τεράστιες είναι θορυβώδεις. Τα γνωστά κατσαριδοκτονα όπως και η απολύμανση δεν τους έκανε τίποτα. Προσπάθησα και μίγμα σόδας/ζάχαρης αλλά δεν ήταν αποτελεσματικό. Το τζελ όμως έπιασε αμέσως και έχουν περάσει 10 μήνες. Αυτές είναι και οι πιο ανθεκτικές κατσαρίδες. Οπότε με τις κανονικές θα είναι εξίσου αποτελεσματικό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, x-tra είπε

καλημερα παιδια,

Εχω θεμα και εγω με μαυρη κατσαριδα η οποια ερχεται απο τα σιφωνια, παρολο που εχω παρει καπακια και τακλεινω παλι περνανε

τι σκατα δυναμη εχουν και τα σηκωνουν ?

Δηλαδη βρίσκεις τα καπακια σηκωμένα?

Το πιθανοτερο ειναι να μπαινουν από αλλου (εκτος κι αν τα καπακια ανοιγουν μονα τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια εποχή (και πιο νωρίς δε βλάπτει) ψεκάζουμε τακτικά τα φρεάτια αποχέτευσης εξωτερικά του σπιτιού με πετρέλαιο.

Εκτός του ότι τις σκοτώνει το απεχθάνονται και φεύγουν μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξα τα φρεατια και ειδα 5-6 θα βαλω και εκει MaxForce να δω τα αποτελεσματα ? 

Την τελέυταια εβδομαδα δεν ειδα καμια μες στο σπιτι 

 

Ο πολεμος συνεχιζεται!!!!!

Στις 29/5/2019 στις 10:47 ΜΜ, rus είπε

Δηλαδη βρίσκεις τα καπακια σηκωμένα?

Το πιθανοτερο ειναι να μπαινουν από αλλου (εκτος κι αν τα καπακια ανοιγουν μονα τους)

Αυτο λεω και εγω κανουν βαρη  προτουν μπουν στο σπιτι μου ??

Δεν μπορει να σηκωνουν τις ταπες μετα σκεφτηκα μηπως ερχονται απο την τρυπα που εχουν οι νεροχυτες για την υπερχειλιση, οποτε εβαλα και εκει μεσα φαρμακο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tritonas00 είπε

zombie? resident evil?:P

Κάπως έτσι, σέρνονταν με το ζόρι, αγκαλιά με τον κατσαριδοχάρο.

Πάντως, τόσους μήνες μετά δεν έχω δει ούτε μια, έκανε δουλειά το MF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SOADNICK είπε

Πάντως, τόσους μήνες μετά δεν έχω δει ούτε μια, έκανε δουλειά το MF.

Xειμωνιατικα λογικο να μην ειδες.

Δε ξερω τι είναι το mf, σπρεϋ?  Εγω και φετος θα εμπιστευτω τoν Γολιαθ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...