Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tigergreg είπε
ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ

Οι κατσαρίδες αγγίζουν την «αθανασία» -Σε λίγο καιρό θα νικούν κάθε εντομοκτόνο

https://www.iefimerida.gr/green/oi-katsarides-aggizoyn-tin-athanasia

Σε πληροφορώ ότι ένα ψεκασμα με καθημερινά χημικά που χρησιμοποιουμε και έχουν γυρίσει ανάποδα .....  Και εχουμε λουστεί πολλές φορές ψεκάζοντας ..... κλοθειανιδίνη και η θειαμεθοξάμη ειναι φάρμακα απαγορευμένα στη ΕΕ γιατι σκοτώνουν και χρήσιμα όπως μελλισες . Κοινώς το αρθρο λέει αμερικάνικες μπούρδες -ίσως θέλουν να λανσάρουν "οικολογικα" 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Σε πληροφορώ ότι ένα ψεκασμα με καθημερινά χημικά που χρησιμοποιουμε και έχουν γυρίσει ανάποδα ..... 

Εξελισσονται   και   μεταβαλλονται  τρομερα   γρηγορα   σε   σχεση   με  τα   θηλαστικα.

Τα   σημερινα   δηλητηρια   ειναι   πολυ  δυνατοτερα.

Τα   προ   30-40   χρονων   δηλητηρια   τους   κανουν  αερα   στα   μυδια.....:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια φάρμακα που αναφέρθηκαν, είναι κατάλληλα και για σαρανταποδαρούσα; Είχα σκοτώσει μια στο εξοχικό πριν λίγες ημέρες, αλλά θυμάμαι ότι κάθε χρόνο είχαμε επισκέψεις..  Μας δάγκωσαν και κάνα δυο φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/7/2019 στις 12:23 ΠΜ, kogba είπε

Τα ίδια φάρμακα που αναφέρθηκαν, είναι κατάλληλα και για σαρανταποδαρούσα; Είχα σκοτώσει μια στο εξοχικό πριν λίγες ημέρες, αλλά θυμάμαι ότι κάθε χρόνο είχαμε επισκέψεις..  Μας δάγκωσαν και κάνα δυο φορές.

Βάλε γάτες στο εξοχικό. Ορισμένες φορές τις έχω δει να αδιαφορούν για κατσαρίδες αλλά οι σαρανταποδαρουσες είναι πιο ενδιαφέρον παιχνίδι πριν τελικά το σκοτώσουν αν και δε νομίζω να τις τρώνε. Σίγουρα πάντως και το κατσαριδοκτονο τις σκοτώνει. Σίγουρα σε τσίμπησε σαρανταποδαρουσα? Είναι νομίζω πιο επώδυνο και από σφήκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SpirtouLisS είπε

Βάλε γάτες στο εξοχικό. Ορισμένες φορές τις έχω δει να αδιαφορούν για κατσαρίδες αλλά οι σαρανταποδαρουσες είναι πιο ενδιαφέρον παιχνίδι πριν τελικά το σκοτώσουν αν και δε νομίζω να τις τρώνε. Σίγουρα πάντως και το κατσαριδοκτονο τις σκοτώνει. Σίγουρα σε τσίμπησε σαρανταποδαρουσα? Είναι νομίζω πιο επώδυνο και από σφήκα...

Όχι εμένα, τον πατέρα μου τσίμπησαν δύο φορές κιόλας. Ναι, πονάει περισσότερο από σφήκα και διαρκεί επίσης περισσότερο ο πόνος και το πρήξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι μένετε σε σπίτια στην εξοχή η εμφάνιση διάφορων αρχισιχαμάτων όπως των προαναφερθέντων μέσα στο σπίτι είναι συχνό φαινόμενο ή έχετε βρει τρόπους κι έχετε κόψει κάθε επαφή μαζί τους;  θέλω να πω καλές οι γάτες, οι σίτες κτλ. αλλά είναι αρκετά όλα αυτά ή όπως και να 'χει το σίχαμα θα μπουκάρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, TriLoBiTe είπε

Oσοι μένετε σε σπίτια στην εξοχή η εμφάνιση διάφορων αρχισιχαμάτων όπως των προαναφερθέντων μέσα στο σπίτι είναι συχνό φαινόμενο ή έχετε βρει τρόπους κι έχετε κόψει κάθε επαφή μαζί τους;  θέλω να πω καλές οι γάτες, οι σίτες κτλ. αλλά είναι αρκετά όλα αυτά ή όπως και να 'χει το σίχαμα θα μπουκάρει;

Κλεισε ολες τις τρυπες που υπαρχουν στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Καλησπέρα ,  έκανα χτες ψεκασμα στο σπίτι με συνεργείο για κατσαρίδες και κουνούπια, έχω μεγάλο Κήπο και έχω πρβλημα με κουνούπια. Πιστεύω κατσαρίδες οκ το κάλυψα το θέμα όπως πάντα. Τώρα για κουνούπια οκ θα κρατήσει το πολύ ένα μήνα και το πρόβλημα απλά μειώνεται. Πρόσεξα το ψακασμα έγινε από δεξαμενή νερού με πιεστικό σε ολο το σπίτι φύλλοσιες και τοίχους. Τώρα σκέφτομαι αν μπορώ να κάνω κάτι παρόμοιο με την χρήση πλυστικου μηχανήματος . Δλδ να βαλω το εντομοκτόνο με νερό στο δοχείο σαμπουάν και με την πιο χαμηλή πίεση να γίνει ο ψεκασμός όπως του συνεργείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, smav82 είπε

Καλησπέρα ,  έκανα χτες ψεκασμα στο σπίτι με συνεργείο για κατσαρίδες και κουνούπια, έχω μεγάλο Κήπο και έχω πρβλημα με κουνούπια. Πιστεύω κατσαρίδες οκ το κάλυψα το θέμα όπως πάντα. Τώρα για κουνούπια οκ θα κρατήσει το πολύ ένα μήνα και το πρόβλημα απλά μειώνεται. Πρόσεξα το ψακασμα έγινε από δεξαμενή νερού με πιεστικό σε ολο το σπίτι φύλλοσιες και τοίχους. Τώρα σκέφτομαι αν μπορώ να κάνω κάτι παρόμοιο με την χρήση πλυστικου μηχανήματος . Δλδ να βαλω το εντομοκτόνο με νερό στο δοχείο σαμπουάν και με την πιο χαμηλή πίεση να γίνει ο ψεκασμός όπως του συνεργείου.

Δεν γίνεται έτσι ψεκασμός.Πάρε μια ψεκαστήρα προπιέσεως να φτιάξεις σωστή αναλογία και να ψεκάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξέρω , απλά επειδή χρειάζομαι πίεση για να πάει ψιλά το υγρό έλεγα να το κάνω έτσι, ο επαγγελματίας που είδα είχε ενα van μέσα δεξαμενή νερού με πιεστικό κ το Μείγμα και με το λάστιχο και πιστόλι μπροστά έκανε έτσι την δουλειά του με πίεση σε φύλλοσιες και ψιλά σημεία. Για κουνούπια μπάντα λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, smav82 είπε

ναι το ξέρω , απλά επειδή χρειάζομαι πίεση για να πάει ψιλά το υγρό έλεγα να το κάνω έτσι, ο επαγγελματίας που είδα είχε ενα van μέσα δεξαμενή νερού με πιεστικό κ το Μείγμα και με το λάστιχο και πιστόλι μπροστά έκανε έτσι την δουλειά του με πίεση σε φύλλοσιες και ψιλά σημεία. Για κουνούπια μπάντα λέω 

Αυτός είχε ραντιστικό ,με το πιεστικό δεν θα κάνεις δουλειά γιατί δεν μπορείς να φτιάξεις σωστη αναλογία όπως το σκέφτεσαι,ίσως αν τροφοδοτούσες το πιεστικό με έτοιμο το μίγμα............

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...