Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/6/2020 στις 11:46 ΜΜ, smav82 είπε

Καλησπέρα ,  έκανα χτες ψεκασμα στο σπίτι με συνεργείο για κατσαρίδες και κουνούπια, έχω μεγάλο Κήπο και έχω πρβλημα με κουνούπια. Πιστεύω κατσαρίδες οκ το κάλυψα το θέμα όπως πάντα. Τώρα για κουνούπια οκ θα κρατήσει το πολύ ένα μήνα και το πρόβλημα απλά μειώνεται. Πρόσεξα το ψακασμα έγινε από δεξαμενή νερού με πιεστικό σε ολο το σπίτι φύλλοσιες και τοίχους. Τώρα σκέφτομαι αν μπορώ να κάνω κάτι παρόμοιο με την χρήση πλυστικου μηχανήματος . Δλδ να βαλω το εντομοκτόνο με νερό στο δοχείο σαμπουάν και με την πιο χαμηλή πίεση να γίνει ο ψεκασμός όπως του συνεργείου.

Θέλεις να σκοτώσεις οποιαδήποτε ύπαρξη εμβιας ζωής υπάρχει γύρω σου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Billakoos είπε

Παιδιά αυτά τα ηλεκτρικά εντομωαποθητικα για κατσαρίδες που τα βάζεις στην πρίζα κάνουν δουλειά ?

Υπαχουν ηλεκτρικα απωθητικα για κατσαριδες?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/6/2020 στις 12:27 ΜΜ, Billakoos είπε

Ναι υπάρχουν .

Απ οτι ειδα στο ιντερνετ υπαρχουν στα 11€... Προφανως δεν εχουν αποτελεσμα.

14 ώρες πριν, dimo69 είπε

Εταιρεια απεντομωσης, βαζουν ενα σαν τζελ (κουκιδες) σε μερικα σημεια του σπιτιου και δεν μενει τπτ. Ο μονος αποτελεσματικος τροπος.

Μονοι μας δε μπορουμε να το βαλουμε?

Ειναι οντως ο πιο αποτελεσματικος τροπος :oneup:

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις κουκκίδες, τις βλέπω στους κοινόχρηστους χώρους της πολυκατοικίας, στο κλιμακοστάσιο κ.λπ. Και τις έχω παρατηρήσει σε αρκετά ακόμα κτήρια.

Είναι όντως τόσο αποτελεσματικό αυτό το gel ώστε να απαιτείται τόσο μικρή ποσότητα; Ρωτάω έχοντας στο νου τον ισχυρισμό των επιστημόνων πως «σε περίπτωση πυρηνικού ολέθρου, ένα απ’ τα ελάχιστα -αν όχι το μόνο- είδη που θα επιζήσουν θα είναι οι κατσαρίδες». Tough motherfuckers. Και τρέχουν οι καριόλες κιόλας όταν τις αντιληφθείς. Ευτυχώς οι συναντήσεις μας τα τελευταία χρόνια, είναι λιγοστές. Απ’ την άλλη μεριά, σε κάθε, μα κάθε εμφάνιση αδειάζω ολόκληρη φιάλη εντομοκτόνου (πλαστικό δοχείο με σκανδάλη - δεν θυμάμαι μάρκα), όλο και κάτι θα ’χει περάσει στον οργανισμό μου...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...