Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

episis min 3exnate kai to WIFI pou exei to playstation 3 eno to Xbox 360 den exei,kai tis slot gia tis kartes memory stick duo pou ego exo 2 prosopika gia to PSP kai den 8a xreiastei na paro alli memory card,kai Blue-ray drive,kai HDMI kai 60GB hard Drive, i timi me auta pou exei den einai paralogi an to skeftite to 8ema einai ston ka8enan ti 8elei na agorasei kai ti antexei i tsepi tou

 

μια χαρα συνδεση εχει το 360 απο τη μαμα του. WIRED!!

 

οσο για το wireless, μαθε οτι α) η κεραια του ps3 δεν ειναι και τοσο φοβερη (βαλτα διπλα-διπλα και τσεκαρε μονος σου το σημα), και

β) το πρωτοκολλο που υποστηριζει το ps3 δεν ειναι το καλυτερο δυνατο, ιδιαιτερα για hd streams κλπ δεν αντεχει, ενω σε αντιθεση αυτο της m$ (το ΕΞΤΡΑ) υποστηριζει καλυτερο πρωτοκολο για την δουλεια που φτιαχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε ενας φιλος σημερα PS3 που ειχε ηδη X360 και απο οτι μου ειπε αντιμετωπιζει πολλα προβληματα σχετικα με το Wi-Fi! Εγω θελω να παρω 360 αλλα με προβληματιζει αυτο με το Ethernet κλπ γιατι δεν ξερω αν βρω στη Χαλκιδα ευκολα κ ουτε τι ακριβως θα χρειαστω/πως θα το βαλω :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα συνδεση εχει το 360 απο τη μαμα του. WIRED!!

 

 

Filaraki 3ekola exo kai ego Xbox 360 kai 3ero,den milao gia tin WIRED sindesi pou exei all gia tin WIFI asirmati sindesi pou DEN exei ti den katalabaineis apo auto? mporeis na sindeseis asirmates siskeues opos to PSP me to Kalodio ethernet Pou exei? gia na exeis adaptor gia WIFI sto xbox 360 exei 75 Euro peripou kai den 3ero an ipostirizei alles siskeues ektos apo PC,na katalabainomaste ti leme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρε ενας φιλος σημερα PS3 που ειχε ηδη X360 και απο οτι μου ειπε αντιμετωπιζει πολλα προβληματα σχετικα με το Wi-Fi! Εγω θελω να παρω 360 αλλα με προβληματιζει αυτο με το Ethernet κλπ γιατι δεν ξερω αν βρω στη Χαλκιδα ευκολα κ ουτε τι ακριβως θα χρειαστω/πως θα το βαλω :-(

 

τι σε προβληματίζει ακριβώς και εγώ χαλκίδα είμαι και έχω το xbox360 με καλώδιο στο router και το wii με wi-fi ολα λειτουργούν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Filaraki 3ekola exo kai ego Xbox 360 kai 3ero,den milao gia tin WIRED sindesi pou exei all gia tin WIFI asirmati sindesi pou DEN exei ti den katalabaineis apo auto? mporeis na sindeseis asirmates siskeues opos to PSP me to Kalodio ethernet Pou exei? gia na exeis adaptor gia WIFI sto xbox 360 exei 75 Euro peripou kai den 3ero an ipostirizei alles siskeues ektos apo PC,na katalabainomaste ti leme.

 

"filaraki 3ekola klp"

 

αν δεν θες απαντησεις τοτε καλυτερα εξ' αρχης να μην πετας τις σποντες σου (το Ps3 εχει ενω το 360 δεν εχει).

σου εγραψα οτι τα wifi αναμεσα στα δυο μηχανηματα εχουνε διαφορες, και αυτο που αγοραζεις ΕΞΤΡΑ στο 360 ειναι διαφορετικο και ΑΝΩΤΕΡΟ απο το build-in του ps3. (πρωτοκολο-κεραια)

αν δεν καταλαβαινεις κατι, γενικα καλο ειναι να ρωτας λεπτομερειες και οχι να προσπαθεις να χλευασεις...

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μες στον ενθουθσιασμο των ημερών είχα ξεχασει να τεσταρω το PS3 σαν συμβατικο DVD player.

Σημειωτεων οτι η πρωσωπικη μου τηλεοραση (Samsung LE-26R72B) ειναι καλλιμπραρισμενη με το Digital Video Essentials της JKP.

Για αρχη ειπα να ξεκινησω με την Τροια.

Φολα 1η: Το PS3 δινει μεχρι 576p σε λειτουργια DVD player.

Φολα 2η: Συγκριτικα με το Denon DVD-1930 (σε 1080p) εκτος απο την αναλυση, ηταν και χρωματικα "ακυρο". Οποτε επρεπε να καλλιμπραρω ξανα την τηλεοραση μεσω του PS3.

Βαζω Gladiator και ...

Θαυμα!!! Εφτασε σε αποδοση χρωματων και βαθους πεδιου το DVD μου αλλα με ενοχλητικα εντονο το φαινομενο των "δοντιων" στα περιγραμματα και τις λεπτομερειες.

 

Συμπερασμα: Αν εχετε καλο DVD player μην ετοιμαζεστε να το ξεφορτωθειτε ελεω PS3 εαν δεν σιγουρευτειτε οτι σας καλυπτει σαν DVD player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους.Σήμερα ξεκίνησει η επίσημη κυκλοφορία αλλά κάποιο τυχεροί (είμαι και εγώ σε αυτούς :-P :-P :-P ) το έχουμε απο τις αρχές της εβδομάδας. " Αμα δουλέυεις σε εταιρία που το πουλάει... έχεις και τα τυχερά σου" Μέχρι στιγμής φεύγουνε σαν τρελλά απο όλη την αγορά.

 

Αντε καλορίζικα σε όλους και περιμένουμε feedback απο τους νεο αποχθήσαντες της κονσόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα συνδεση εχει το 360 απο τη μαμα του. WIRED!!

 

οσο για το wireless, μαθε οτι α) η κεραια του ps3 δεν ειναι και τοσο φοβερη (βαλτα διπλα-διπλα και τσεκαρε μονος σου το σημα), και

β) το πρωτοκολλο που υποστηριζει το ps3 δεν ειναι το καλυτερο δυνατο, ιδιαιτερα για hd streams κλπ δεν αντεχει, ενω σε αντιθεση αυτο της m$ (το ΕΞΤΡΑ) υποστηριζει καλυτερο πρωτοκολο για την δουλεια που φτιαχτηκε.

 

an thimasai petran otan sizitousame to thema tou wireless, eixame dei oti eixan mia diafora ~10% sto signal se sxesi me to 360... tora an mou les oti ta 75 euro parapano pou kanei to wireless tou 360 aksizoun auti tin diafora sto signal, ok pao paso... alla panta an den se ikanopoiei to wireless to ps3 exei k tin wired sindesi... whatever..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως φιλος μου εχει προβλημα με το wireless στο χβχ2.

με τα καινουργια vista (ultimate edition) στο pc του δεν μπορει να συνδεθει με τιποτα με το χβχ.αυτο και αν ειναι ειρωνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kallair δεν ειναι μονο 10% διαφορα στο σημα. συντομα πιστευω θα εχουμε κι εμεις δικες μας πλεον παρατηρησεις και μετρησεις, και τοτε θα μπορουμε να μιλαμε με πιο μεγαλη ακριβεια.

επισης το wifi του 360 υποστηριζει dual band πρωτοκολα ειδικα για HD streaming. καλο hd wifi streaming δεν θα δεις ποτε στο ps3.

μοιαζουν ιδια, αλλα δεν ειναι.

 

οπως αντιστοιχα και στα joypad. και τα 2 (360/ps3) ασυρματα ειναι.

η διαφορα ειναι οτι το ενα δουλευει καλα (360/dect 2.4) και το αλλο (ps3/bluetooth) οχι.

 

μιας και το θυμηθηκα αυτο, καλο θα ειναι να ανοιξει ενα ξεχωρο θεμα για το χασιμο της επικοινωνιας των joypad με την κονσολα, ή τουλαχιστον να γινει μια σωστη καταγραφη, μιας και αυτο το προβλημα ειναι απο τα σημαντικοτερα προβληματα που βλεπω εγω, και ομως αρχικα ειχε υποβαθμιστει πολυ απο τη sony (και τους πρωτους αγοραστες) το μεγεθος του προβληματος.

ισως στο μελλον οταν θα ερθει η προσθηκη του rumble, να αλλαξουν και το πρωτοκολο επικοινωνιας με το joypad και να λυθει το προβλημα. τουλαχιστον αυτο ελπιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...