Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια να ρωτησω κατι τεχνικο....

ειχα παλια ενα account aion.

 

εβαλα παλι το aion και πηγα να μπω αλλα λεει δεν κανει connect to authorization server.

θυμαμαι οτι εκανε κατι τετοια τρελα και τοτε. και παω στο launcher και βλεπω "Aion (North America)" κατω απο το "installed".

 

στα settings του launcher εχω βαλει "Εurope" αλλα δεν αλλαζει κατι.

 

επισης, στο site της NC Soft δεν μου ειχε στα game accounts το Aion.

αλλα λεω, δε βαριεσαι, θα παιξω απο την αρχη, και πατησα να κανω ενα account στο "aion ascension" που ειναι free.

και το εκανε κατευθειαν.

 

τεσπα, ουτε και τωρα μπαινει.

 

ας με βοηθησει καποις αν ξερει, ευχαριστω.

 

 

edit:

αλλαξα το location του launcher σε north america παλι.

κατω απο το "installed" γραφει σκετο "Aion" τωρα.

 

παω να μπω, βαζω account/pass, και μετα απο κανα διλεπτο αδρανειας

μου πεταει "you have been disconnected from server".

 

 

απ'οτι θυμαμαι αμυδρα, αυτο ειναι καλυτερο error απο το 1ο, χαχα.

 

τι να πεις... nc soft ειναι αυτη... τωρα θα τη μαθουμε;.....πφφφ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το official site είναι πλέον το http://www.aionfreetoplay.com/

 

 

Δες εδώ πως θα κάνεις transfer το παλιό σου account

http://www.aionfreetoplay.com/website/faq/item/account_01

 

Και πρέπει να κατεβάσεις τον καινούργιο client του game με τον παλιό δεν μπορείς να μπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα αφου βρηκα το site μονος μου, καθως αυτο που δινει στα instructions εχει αλλαξει,

δεν υπαρχει παλιο account για να κανω transfer. μαλλον το εκαναν delete επειδη ειχα να παιξω κανα 2 χρονια.

(κριμα, ειχα max lvl cleric =( και 2-3 25ρηδες)

τεσπα, αντε λεω θα κανω καινουριο. και παω να κατεβασω και το client του aion ascension....

......το αρχειο δεν υπαρχει λεει στο σερβερ τους.

 

NCSOFT, Y U SO AMATEURS?!?!

 

να πανε να γ***θουν, βαζω να παιξω swtor που ειναι και παιχνιδαρα :P

οτι πιασει αυτη η κωλοεταιρια το κανει σκατα. μια ζωη τωρα. ελεος πια.

βεβαια, εγω σαν καλος μ**κας θα παρω και το guild wars 2. ειμαι μαζοχιστης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαζεις τον καινουριο launcher απο εδω και τον τρεχεις για να σου κατεβασει τον client.

Το παιχνιδι ειναι πλεον free to play, με ο.τι αυτο συνεπαγεται, και για τους Ευρωπαικους servers υπευθυνη πλεον ειναι η Gameforge.

Στον Nexus που ειναι καινουριος server εχει πολυ κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να πληρωσεις δεν ειναι απαραιτητο φιλε μου καθως υπαρχουν παιχτες που πουλανε τα goldpacks με kinah οποτε με 5-6m στον nexus που ειμαι εγω εισαι κομπλε για 1μηνα,,Στον σπαταλος που ειχα τον μειν μου εχω δει τιμες γυρω στα 10μ ο μηνας...

αλλιως το αγοραζεισ απο το site με τιμη 9.99E

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα 35-40 και μετα που θα αρχισεις τα instances καλο θα ειναι να εχεις Gold pack γιατι αλλιως τα cooldown ειναι τραγικα μεγαλα.

Επισης αν δεν εχεις GP, το gathering ειναι πολυ περιορισμενο.

Απο εκει και περα, δοκιμαζεις μεχρι τα 30 να δεις αν σου αρεσει το παιχνιδι. Αν θες να συνεχισεις, μπορεις ή να παρεις ενα μηνα με 10 ευρω ή 4 με 25.

Εγω εβαλα ενα μηνα και πλεον αγοραζω απο το auction house τα gold pack με 6-7m, ποσο που βγαζεις ευκολα μετα τα 40 και με λιγο gathering-crafting.

 

Γενικα ειναι πολυ φθηνο, εως τζαμπα, αμα ξερεις τι να κανεις, και το βασικο ειναι οτι δεν εχει pay to win items.

Επισης αν σου αρεσει το open world pvp ειναι ισως ο,τι ποιοτικοτερο υπαρχει αυτην την στιγμη, περιμενοντας το Guild Wars.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ειναι πολυ φθηνο, εως τζαμπα, αμα ξερεις τι να κανεις, και το βασικο ειναι οτι δεν εχει pay to win items.

Επισης αν σου αρεσει το open world pvp ειναι ισως ο,τι ποιοτικοτερο υπαρχει αυτην την στιγμη, περιμενοντας το Guild Wars.

lol... Το πιστεύεις πραγματικά αυτό ή είναι το μόνο παιχνίδι που έχεις παίξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην ο καθενας εχει την γνωμη του. Αν εμενα μου αρεσει ειναι δικο μου θεμα.

Κατα δευτερον τι ακριβως δεν καταλαβατε απο το "open world pvp"? Και αν το καταλαβατε, ειμαι περιεργος να μου πειτε ποιο απο τα παιχνιδια που κυκλοφορουν, ωθει τον παιχτη στο owpvp και οχι στο να ειναι κλεισμενος μεσα σε αρενες να φαρμαρει (ακομα και afk) ποντους για να παρει pvp set, ωστε να συνεχισει να ειναι παλι μεσα στις αρενες.

 

Οσο για το αν εχω παιξει αλλα παιχνιδια, οχι οτι εχει σημασια, αλλα ναι, αρκετα mmo ωστε να ξερω τι μου αρεσει και τι θελω απο ενα παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην ο καθενας εχει την γνωμη του. Αν εμενα μου αρεσει ειναι δικο μου θεμα.

Κατα δευτερον τι ακριβως δεν καταλαβατε απο το "open world pvp"? Και αν το καταλαβατε, ειμαι περιεργος να μου πειτε ποιο απο τα παιχνιδια που κυκλοφορουν, ωθει τον παιχτη στο owpvp και οχι στο να ειναι κλεισμενος μεσα σε αρενες να φαρμαρει (ακομα και afk) ποντους για να παρει pvp set, ωστε να συνεχισει να ειναι παλι μεσα στις αρενες.

 

Οσο για το αν εχω παιξει αλλα παιχνιδια, οχι οτι εχει σημασια, αλλα ναι, αρκετα mmo ωστε να ξερω τι μου αρεσει και τι θελω απο ενα παιχνιδι.

cool bro.δε ψάχνω για flame ούτε ξέρω τι παιχνίδια έχεις παίξει, αλλά αν θες την γνώμη μου το world pvp από μόνο του(δλδ το παιχνίδι να σε ωθεί στο να παίξεις open world pvp) δεν έχει καμία απολύτως αξία αν τα mechanics του παιχνιδιού δεν ενδείκνυνται για pvp γενικά.

 

Τι εννοώ?Αν έχεις παίξει wow θα έχεις καταλάβει ότι παρόλο που το παιχνίδι στο pvp μέρος του είναι χάλια(μόνο αρένες και bg), σαν game mechanics όμως(global cooldowns, coefficiency, resists mechanics, macros, latency input) είναι μακράν μπροστά από όποιοδήποτε mmo.

 

Αν πάλι δε σε νοιάζουν τα mechanics και θες απλά να "γαμάς"(σόρρυ ε :P )τότε μπορείς να λιώσεις στο lineage2 που έχει μόνο open world pvp και clan wars, αλλά σε αυτό πρέπει να μην έχεις ζωή εκτός παιχνιδιού για να πεις πως κάνεις κάτι.

 

wow clones οπως το aion ή το rift ή το warhammer online προσπάθησαν να αντιγράψουν ότι έκανε το wow με μια βασική διαφορά.Δεν ξέραν τι ακριβώς έκανε το wow από πίσω οπότε με πατέντες και add ons βγάλανε τα παραπάνω παιχνίδια.

 

Αν εσύ (έχοντας παίξει wow και linage2 ) πιστεύεις πως το aion μπορεί να σου προσφέρει το επίπεδο στα game mechanics ή την πώρωση της "νίκης" στο wow και l2 αντίστοιχα τότε οκ δε μπορώ να πω κάτι γιατί τότε είναι όντως θέμα γούστου.

 

 

Αυτά στα λέω έχοντας παίξει και aion(όταν ξεκίνησε) και wow και lineage2 και άλλα 5-6 wow clones mmorpg.

 

p.s Προσπαθώ να κάνω constructive criticism και όχι να ξεκινήσω flame :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

snip

 

snip

 

 

εγω εχω να προσθεσω οτι το aion, για τοσο μετριοτατο παιχνιδι που ειναι, εχει τη δυνατοτητα να προσφερει παρα πολυ fun.

εγω ακομα θυμαμαι που καναμε "rifting" με rl φιλους. ο κλερικ μου, και αλλος ενας απο το καθε κλας, εκτος γκλαντι.

και επισης προσφερει και καλο exploring για οσους τους αρεσει.

βεβαια αυτο οταν πρωτο-βγηκε, γιατι τωρα ολα ειναι γνωστα σε ολους.

 

εχει ομως καποια κακα το game.

οπως τα πολλα αχρηστα/ή/παρομοια "filler" abilities που εχουν συνηθως τα σαπορτ κλας,

αλλα και ολα τα κλας γενικα. και ξεμενεις απο keybinds.

δηλαδη εχεις [πχ:] 3 aoe direct heal spells,

το ενα κανει 400 heal με 10'' cd, το αλλο 450 heal με 15'' cd, και το αλλο 500 με 30'' cooldown).

και επισης θυμαμαι που ειχα καμια 10ρια "oh sh!t abilities" των 5 λεπτων cooldown.

αυτο δεν προωθει το σκιλ στο pvp. ειναι απλα για να να γεμιζουν τα slots για το ματι.

και αυτο συμβαινει και με τα dps classes, απλα εκεινα δεν εχουν το προβλημα του "πιανιστα".

 

να ειναι αχρηστοι εκει στην ncsoft, χλωμο. απλα τεμπεληδες και cheap. ncsoft εισαι.

 

επισης το game ειναι υπερβολικα gear-based.

με αποτελεσμα αμα εχεις καλυτερο gear απο τους αλλους η διαφορα ηταν τεραστια.

και δεν ξερω αν το αλλαξαν, αλλα απο drops, τ-ι-π-ο-τ-α.

πρωτη φορα ειδα να μην υπαρχουν drops στα instance bosses.

 

και επισης, αν και δεν ειχα προβλημα, καθως μποταρα αβερτα οσες ωρες ελειπα απο το σπιτι,

θελει πολυ farm για consumables αμα θελεις να εχεις τυχη στο pvp.

("παμε pvp? οχι ακομα, σε καμια ωρα, πρεπει να φαρμαρω wind kai life potions για ολους" ελεος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...