Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μάλλον εννοεί το ατελείωτο queue σε κάποιους servers, δοκίμασε telemachus, προς το παρόν δεν περιμένουμε πολύ για να μπούμε:-D

 

ναι σωστά δεν μου πήγε το μυαλό.

πάντως όντως δεν μπήκα χθες xD γιατί γύρισα χαράματα :/

telemachus λες να μπω?θέλω να έχει κόσμο, μην ψάχνω δηλαδή μισό χαρτί για να βρω 10 άτομα.

από ότι είδα έχουν πάει αρκετή και θα γίνουν και κάποια guilds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε λίγο αν έχετε τη διάθεση τον server που παίζετε και την ώρα αναμονής...

Χθές απο το μεσημέρι και μετά, στον perento, είχε 4 ώρες queue(real time που περίμεναν για να μπούν, όχι εικονικό στην αρχή)..

Προχθές σε έναν βάρεσε 9μιση ώρες queue(εικονικό,προφανώς δεν περίμενε)...

Προσωπικά το θεωρώ αισχρό και απαράδεκτο απο την ncsoft σε ένα παιχνίδι με γνωστά τόσες χιλιάδες preorder να μην είναι κατάλληλα προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο.

Επίσης απαράδεκτα είναι τα μαγαζάκια που ανοίγει ο κόσμος για να μην περιμένει, υποτίθεται, στο queue και να μην dropάρεται και έτσι δημιουργούν άπειρο idle κόσμο μέσα στον server με στημένα μαγαζάκια με τραγικά msg όπως "enjoy teh Q ^^" και τέτοια. Αν εσείς που παίζετε δεν κάνετε report σε αυτούς είστε άξιοι της μοίρας σας.

Και ακόμα πιο τραγικοί είναι ντεμέκ "pro" players που βάζουν ολόκληρα guild να κάνουν το ίδιο καταστρέφοντας ουσιαστικά τον server...

Απαράδεκτο ότι έχω δει.. Απλά απαράδεκτο. (Στον συγκεκριμένο server).

Αντίθετα ο telemachus φαίνεται decent srvr με ελάχιστο queue (μηδενικό) και τα qspots βρίσκονται μια χαρά.

Ποια η γνώμη σας για το launch γενικότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε λίγο αν έχετε τη διάθεση τον server που παίζετε και την ώρα αναμονής...

Χθές απο το μεσημέρι και μετά, στον perento, είχε 4 ώρες queue(real time που περίμεναν για να μπούν, όχι εικονικό στην αρχή)..

Προχθές σε έναν βάρεσε 9μιση ώρες queue(εικονικό,προφανώς δεν περίμενε)...

Προσωπικά το θεωρώ αισχρό και απαράδεκτο απο την ncsoft σε ένα παιχνίδι με γνωστά τόσες χιλιάδες preorder να μην είναι κατάλληλα προετοιμασμένη για κάτι τέτοιο.

Επίσης απαράδεκτα είναι τα μαγαζάκια που ανοίγει ο κόσμος για να μην περιμένει, υποτίθεται, στο queue και να μην dropάρεται και έτσι δημιουργούν άπειρο idle κόσμο μέσα στον server με στημένα μαγαζάκια με τραγικά msg όπως "enjoy teh Q ^^" και τέτοια. Αν εσείς που παίζετε δεν κάνετε report σε αυτούς είστε άξιοι της μοίρας σας.

Και ακόμα πιο τραγικοί είναι ντεμέκ "pro" players που βάζουν ολόκληρα guild να κάνουν το ίδιο καταστρέφοντας ουσιαστικά τον server...

Απαράδεκτο ότι έχω δει.. Απλά απαράδεκτο. (Στον συγκεκριμένο server).

Αντίθετα ο telemachus φαίνεται decent srvr με ελάχιστο queue (μηδενικό) και τα qspots βρίσκονται μια χαρά.

Ποια η γνώμη σας για το launch γενικότερα;

 

αυτο που λες για τον telemachus εχεις απολυτο δικιο, εκει παιζω και δεν εχω σχεδον ποτε αναμονη ή αντε ναχω δεκα λεπτα max.

Φαντασου ομως οτι ειναι Pree-order κατσε να ανοιξει και να μπει και ο αλλος καλος κοσμακης και εκει βλεπουμε μετα τι γινεται... Οσο για τον κοσμο πιστψτε με εχει τοσο πολυ κοσμο που δεν μπορεις να κανεις μια αποστολη, δεν βρισκεις mob να χτυπησεις....οποτε μια χαρα ειμαστε...πιστευω o telemachus ειναι στο οριο για να γινει κι αυτος σαν τους αλλους αν δεν ανοιξει συντομα η NCsoft ενα νεο server..

(κι αν ανοιξει ομως και αρχιζουν και γινονται merge σε κανα 3 μηνο ή κλεινουν?)

 

Ειναι ακομα νωρις να πει κανεις καιπολυ πιο νωρις για να πω αν αυτο το παιχνιδι θα με κρατησει,παντως προς το παρων φαινετε πολα υποσχομενο και με εχει ενθουσιασει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα queue είναι αναμενόμενα ως ένα βαθμό κατα τη γνώμη μου βέβαια απο το μεσημέρι και μετα περιμένεις πολλές ώρες για να μπεις, παρόλα αυτά το καλό είναι οτι δεν έχεις καθόλου μα καθόλου lag όταν μπεις στο παιχνίδι ακόμα και όταν ειναι overpopulated.

H NCsoft ανακοίνωσε οτι θα αυξήσεις το server cap και θα προσθέσει νέους server(gtfo perento :mad::P:-D ), απαραίτητο εν όψη του release. Ακούγεται επίσης οτι θα μπει timer στα stores και θα μπορείς να τα κρατήσεις για καμιά ώρα ώστε να αποφεύγεται το "afk lol", υπάρχουν άτομα που δεν έχουν βγεί απο το παιχνίδι απο την Κυριακή που ξεκίνησε και μετά απορούν γιατι έχει ουρά για να μπείς στο server...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Telemachus εχθές για πρώτη φορά (σε εμένα) είχε 20 λεπτά queue .

Το launch γενικά ήταν πολύ καλό με μόνη παραφωνία το πρόβλημα με τα πρώτα quest .Δεν έβρισκες mob ζωντανό σε όποιο channel και να πήγαινες. Θα έπρεπε (αν ήταν εφικτό χωρίς παρενέργειες) να αλλάξουν λίγο τους respawn χρόνους για τις πρώτες ημέρες .

 

Όσο περνούν οι μέρες αυξάνουν και το limit ανά server. Επίσης , έως το τελος της εβδομάδας θα βάλουν 2 νέους servers , 1 για Αμερική και 1 για Ευρώπη.

 

Πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει μεγάλη επιβάρυνση την Παρασκευή γιατί η πλειοψηφία είχε κάνει pre-order και είναι ήδη μέσα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστά δεν μου πήγε το μυαλό.

πάντως όντως δεν μπήκα χθες xD γιατί γύρισα χαράματα :/

telemachus λες να μπω?θέλω να έχει κόσμο, μην ψάχνω δηλαδή μισό χαρτί για να βρω 10 άτομα.

από ότι είδα έχουν πάει αρκετή και θα γίνουν και κάποια guilds.

 

το λοιπόν, ο perento είναι τελειωμένος αν δεν τον αναβαθμίσουν ΑΜΕΣΑ (1+ ώρα πρωινό queue, 9+ ώρες το απόγευμα-βράδυ κάθε μέρα), ήδη έχουμε στον Tele "μετανάστες" από εκεί.

 

Ο Τηλέμαχος κρατιέται ακόμη μιά χαρά με q της τάξεως του δεκαλέπτου μετά τις 20:00 που κυρίως μπαίνω, σίγουρα δεν θα έχεις μοναξιές καθώς έχει μπόλικο κόσμο και αρκετούς έλληνες με συνήθως κόσμια συμπεριφορά και ελάχιστο greek (και γενικά non english ) σπαμάρισμα, ελληνικά legion αν θέλεις να ψαχτείς από τώρα και γενικά καλή ατμόσφαιρα so far - ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ WOW.

 

Υπόψη ότι τα πιτσιρίκια του wow εννοείται ότι έκαναν την εμφάνιση τους αλλά so far το chat δεν το έχουν κάνει μπουρ@# θέλω να πω barrens chat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά σήμερα θα το ξεκινήσω και εγώ μαζί με ένα φίλο μου.

 

Σκεφτόμουν για Perento αλλά επειδή αυτός θέλει Ελληνικό Guild(εγώ δεν έχω πρόβλημα μιας και στο WoW πάντα σε ξένα Guild ήμουν) + το ότι βλέπω ότι έχει τεράστια queue στον Perento λέω τελικά να πάμε προς Telemachus μιας και απ'ότι έχω καταλάβει γενικά είναι καλός server και έχει και Έλληνες.Γενικά τι άλλες εθνικότητες παίζουν εκεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας χαλαγε ο spatalos ^^, και εκει ετσι ειναι αλλα το max που εχω δει απογευματακι/βραδυ ειναι 4 ωρες. τελικα μαλλον επρεπε να παμε στον telemachus μονο εκει δεν εχει προβλημα.

 

btw: εγω εχω παει 19 και πηγα και 99 το collection, σημερα εχει να καω με aether gathering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα qs είναι απαγορευτικά παντου σχεδόν. Μεσημέρι 2ωρα / βράδυ 4ωρα. Εχουν πήξει οι server με τα γίδια που ανοίγουν τα private shops για να μην βγαίνουν ποτέ offline και εχει καταντήσει ο κόσμος να περιμένει στα qs ενώ το 1/3 του server να ειναι afk.

 

Κατα τα αλλα 12 level εχω πάει ωραίο το game αλλά είναι τελείως wow clone (προς το παρόν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...