Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ε ναι το πρωτο mmo που βγηκε ποτε ειναι το wow

 

άσε την ειρωνία.

 

μπορεί το crysis να είναι doom clone για εσένα αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους..

 

αν δοκιμάσεις το pvp θα αλλάξεις γνώμη

 

Πολύ πιθανό ακόμα lvl 14 ειμαι (αν και το pvp στο wow μου αρεσε)

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσε την ειρωνία.

 

μπορεί το crysis να είναι doom clone για εσένα αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους..

 

 

 

Πολύ πιθανό ακόμα lvl 14 ειμαι (αν και το pvp στο wow μου αρεσε)

 

έχεις δίκιο, δεν είναι doom αλλά wolfenstein clone :-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε ναι ποιος μπετόβλακας θα αγόραζε "gold" από το beta stage?

 

θα ήταν πιο βλάκας από αυτούς που αγοράζουν items/adena σε private L2 servers... (είδα αγγελίες πώλησης τις προάλες στο insomnia :o )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνικά το είπα :-D

Αν και μη το λες υπάρχουν πολλοί μπετόβλακες, έβλεπα πολλούς στο general chat να διαμαρτύρονται όταν μάθαιναν οτι δεν θα μπορούν να συνεχίσουν τους char τους απο την beta στο launch. Ουτε το concept της beta δεν ένιωθαν τι ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To μόνο που με ξενερώνει πολύ με το παιχνίδι είναι η αίσθηση που έχω ότι θα παίζει πολυ farming. Λογικό καθώς το game είναι κορεάτικο..

 

Ελπίζω να μην έχω δίκιο στην πορεία.

 

έχεις δίκιο, δεν είναι doom αλλά wolfenstein clone :-D:-D

 

βασικά maze war clone είχα στο μυαλό μου :P

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ανέβασμα πως πάτε;

Έριξα μια ματιά χθές και είδα πολύ μικρά lvl σε όσους έπαιζαν (18-22). Στα stats του server δείχνει οτι 7-8% είναι 20-30lvl... και ούτε 1% 30-40 τι διάβολο συμβαίνει; Που είναι το ντεμέκ κάψιμο; Θεωρούσα πως core guilds θα έχουν 30φευγαρίσει ήδη... Αλλα να με πείς αν πρέπει να περιμένεις 5ωρα για να μπείς χάνεις πολλές gaming ώρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ισχύει λόγω των μεγάλων qs (τρώς ενα dc αντε να μπείς μετα 4 ώρες) αλλά και γενικά τo leveling είναι λίγο διαφορετικό από αλλα mmo. Στο aion τα quest δίνουν λίγο (συγκριτικά με τα mob) xp ενώ τα mob τα παίρνεις 1-1 και με αρκετά rest.. δεν εχει καταστάσεις farming που κόβεις τα mob 3-5 μαζί όπως στο wow πχ. Επίσης με τον θανατο χάνεις xp και πρέπει να πληρώσεις για να τα παρεις πίσω οποτε είσαι λιγο πιο χεσμένος :P

 

γενικά βρωμάει κορεάτικο farming η δουλεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο παιχνίδι πρέπει να παίζω γιατί εγώ ανεβαίνω με τα quest και όχι με τα mobs...όπως και όλοι στο guild μου και όλοι όσοι βλέπω έξω. και επίσης δεν έχει καμία σχέση με κορεάτικο grinding 2 moons, 9 dragons, flyff...κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες...μετα απο πολλα κιλα δισταγμο για σχετικα με φοβους περι εγκαυματων στα εγκεφαλικα μου κυτταρα με νωπες τις μνημες απο το l2 και τα "δυσκολα" εκεινα χρονια αγορασα κλειδι για το aion απο το site της ncsoft μιας και το d2d μου κανε νερα...client απο που κατεβαζω ρε παιδια γιατι αυτο της nc soft ειναι λιγο οτι να ναι?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:26 ----------

 

Α παιδες ακυρο...κομπλε κατεβαζει...ελπιζω να μη κλαιω το 50ρικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα

 

Παιδιά μήπως ξέρετε πως μπορώ να βρω το aion σε φθηνότερη τιμή?Επειδή δεν θέλω να δώσω 40 ευρώ για 1 παιχνίδι.Κοίταξα στον skroutz.gr αλλά 40 ευρώ είναι η μικρότερη τιμή που είχε.Δεν με ενδιαφέρει αν το παιχνίδι θα είναι σε ψηφιακή μορφή (δηλαδή χωρίς το κουτί του) το μόνο που θέλω είναι να μπορώ να το παίξω :)

Επεξ/σία από kokeroulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ισχύει λόγω των μεγάλων qs (τρώς ενα dc αντε να μπείς μετα 4 ώρες) αλλά και γενικά τo leveling είναι λίγο διαφορετικό από αλλα mmo. Στο aion τα quest δίνουν λίγο (συγκριτικά με τα mob) xp ενώ τα mob τα παίρνεις 1-1 και με αρκετά rest.. δεν εχει καταστάσεις farming που κόβεις τα mob 3-5 μαζί όπως στο wow πχ. Επίσης με τον θανατο χάνεις xp και πρέπει να πληρώσεις για να τα παρεις πίσω οποτε είσαι λιγο πιο χεσμένος :P

 

γενικά βρωμάει κορεάτικο farming η δουλεια :P

 

δυστυχώς έχεις δίκιο. Ενώ πολλά q είναι chain, το xp που δίνουν στο τέλος είναι δυσανάλογα μικρό σε σχέση με το χρόνο που απαιτούν ενώ τα mobs ίδιου ή μεγαλύτερου lvl δίνουν αξιοπρεπέστατο xp. Γενικά πάντως η αίσθηση είναι ότι δεν θα γλιτώσουμε το farming στο δρόμο προς το lvl50 :fear::fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...