Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

έγινε και σε ευχαριστώ για το reply:-D

edit : κάτι άλλο βρε παιδιά.μπορώ να παίξω σε αμερικάνικο server όπως τον Triniel π.χ ?

 

Απ'όσο ξέρω, ναι μπορείς. Απλά έχε υπόψιν πως τα fortress sieges αργότερα στο παιχνίδι θα είναι σε ώρα αμερικής η οποία πιθανώς δεν θα σε βολεύει με τις gaming ώρες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο ξέρω, ναι μπορείς. Απλά έχε υπόψιν πως τα fortress sieges αργότερα στο παιχνίδι θα είναι σε ώρα αμερικής η οποία πιθανώς δεν θα σε βολεύει με τις gaming ώρες σου.

 

σε ρώτησα γιατί έχω φιλαράκια σε εκείνον τον server και αυτό είναι το τρίτο mmo που βρισκόμαστε μαζί οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλήμα στις ώρες:devil:B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ρώτησα γιατί έχω φιλαράκια σε εκείνον τον server και αυτό είναι το τρίτο mmo που βρισκόμαστε μαζί οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλήμα στις ώρες:devil:B)

 

Με τα φιλαράκια σου θα βρίσκεσαι δεκτό, απλά δεν ξέρω αν θα βρίσκετε fortress να κάνετε siege τις ώρες που θα μπορείτε να παίζετε:)

 

Anyway:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Θα χρειαστεις και pre-paid ή πιστωτική. Εμένα από το πλαίσιο μου έδωσαν και δώρο μία pre-paid οπότε δεν είχα πρόβλημα.

 

Η πιστωτική σου δεν χρεώνεται με κάτι, απλά το χρειάζονται και καλά για επιβεβαίωση του τρόπου που θα κάνεις τις πληρωμές σου. Ολίγον τι νταβατζιλίκι, αλλά έχε χάρη:)

 

Γιατί δώρο prepaid ? Εγώ πιάστικα μαλάκας μάλλον από το multirama μιας και στο plaisio είχε τελειώσει ... Και τώρα πρέπει να βάλω και πιστωτική ...

 

edit :

 

Αφού έβαλα paypal , και κατάφερα να κάνω activate το account της beta ... Εβαλά τα cds που πήρα από το plaisio και το εγκατέστησα ... Κατέβασα το patch μπήκα στο παιχνίδι και δεν δουλεύει ο κωδικός . Βγαίνω πάω στα οπτιονς και βλέπω οτί είναι στο north america turned το αλλάζω βάζω europe μπαίνω μέσα και είναι στα κορεάτικα το παιχνίδι ?!!!! Παρόλα αυτά ο κωδικός τώρα δουλεύει ... Τι να κάνω ? Έχω βάλει όλα τα οπτιονς στο "English" αλλά τίποτα δεν γίνεται ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δώρο prepaid ? Εγώ πιάστικα μαλάκας μάλλον από το multirama μιας και στο plaisio είχε τελειώσει ... Και τώρα πρέπει να βάλω και πιστωτική ...

 

edit :

 

Αφού έβαλα paypal , και κατάφερα να κάνω activate το account της beta ... Εβαλά τα cds που πήρα από το plaisio και το εγκατέστησα ... Κατέβασα το patch μπήκα στο παιχνίδι και δεν δουλεύει ο κωδικός . Βγαίνω πάω στα οπτιονς και βλέπω οτί είναι στο north america turned το αλλάζω βάζω europe μπαίνω μέσα και είναι στα κορεάτικα το παιχνίδι ?!!!! Παρόλα αυτά ο κωδικός τώρα δουλεύει ... Τι να κάνω ? Έχω βάλει όλα τα οπτιονς στο "English" αλλά τίποτα δεν γίνεται ..

 

λοιπον φιλε το προβλημα σου με τα κορεατικα εχει λυση στο παρακατω κειμενο:

 

Game launching in Korean?

 

A couple of possible fixes.

 

- (1) Short & Easy fix:

1. Right-click on Aion in your Launcher game list

2. Select Properties

3. Change/update language

 

- (2) Long & Guaranteed fix:

You are running a North American client from Europe and may need to reinstall the European client. Odds are you've been playing Aion since way back in the beginning. When you re-install, the version that gets installed is determined by your OS locale settings and Launcher Options. It will take a while, but you will need to remove Aion completely from the Launcher and from your PC and start from square one with the installation. If you have a decent speed internet, this shouldn't take all too long unless you do it during prime time.

 

- (3) Remove English files fix:

1. Delete the language files in your installation folder \Aion\L10N\

2. Make sure your Launcher's regional settings are correct

3. Make sure that your Aion language settings in the Launcher are correct

4. Restart the Launcher completely and let it patch the correct language files (approx. 300~800 MB).

 

- (4) Re-install only in Launcher fix:

1. Remove Aion from your launcher by right-clicking and choosing "Uninstall". Do not remove your game files - only remove it from the Launcher.

2. Restart the Launcher.

3. Right-click on Aion (should now be displayed as "Not installed") and choose "Install".

4. Customize the installation so that all language settings are correct and point it to your Aion game folder from the previous installation.

5. The Launcher will now try to patch any missing language files and hopefully resolve your issue (approx. 300~800 MB).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'όσο ξέρω, ναι μπορείς. Απλά έχε υπόψιν πως τα fortress sieges αργότερα στο παιχνίδι θα είναι σε ώρα αμερικής η οποία πιθανώς δεν θα σε βολεύει με τις gaming ώρες σου.

σήμερα το πρωί μπήκα στο Aion για πρώτη φορά και δεν είδα αμερικάνικους servers,μόνο τους ευρωπαικούς.

ξέρει κανείς αν μελλοντικά θα είναι εφικτό να φτιάχνει κανείς chars σε αυτούς τους servers ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα το πρωί μπήκα στο Aion για πρώτη φορά και δεν είδα αμερικάνικους servers,μόνο τους ευρωπαικούς.

ξέρει κανείς αν μελλοντικά θα είναι εφικτό να φτιάχνει κανείς chars σε αυτούς τους servers ?

 

Για να δεις αμερικάνικους servers πρέπει να πας στα settings του Launcer και να αλλάξεις το region από Europe σε North America.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθές μου ήρθε ο κολέκτορας του aion. Πολύ φτωχός για τα λεφτά που κάνει. Ιδίως αν το συγκρίνεις με τουςς κολέκτορες του warhammer και aoc αυτός είναι τελείως άδειος. Ενά χάρτη διπλής όψεος ένα soundtrack και μια φοβερή φιγούρα της aiva που είναι και το μόνο που αξίζει από το πακέτο.

Πάντως το game θα το αρχίσω τουλάχιστον δύο μήνες μετά να έχουν γίνει και τα πρώτα bug fixes να έχουν οργανωθεί τα πρώτα μεγάλα guild και γενικά να εχουν σταθεροποιηθεί οι server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις αμερικάνικους servers πρέπει να πας στα settings του Launcer και να αλλάξεις το region από Europe σε North America.

το έκανα αλλά βλέπω κορεάτικα γράμματα ^^

και επίσης δεν με αφήνει να κάνω login

μα τώρα γεννιέται ένα νέο ερώτημα...

το digital download που έκανα από την NCSoft λέει Aion[Europe]

πρέπει να αγοράσω νέο κλειδί για NA servers ???

έψαξα στο google

>http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm?view=forums&post=3112671&game=253&bhjs=0#3112671

και είμαι 99% σίγουρος ότι πρέπει να αγοράσω άλλο κλειδί :(

ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να κάνω add το παιχνίδι στο PlayNC Master Account μου. Αφού δίνω τον κωδικό της activation card, το αναγνωρίζει ως Aion EU code, μου ζητάει να φτιάξω login και password για το παιχνίδι και μετά με πάει σε μια σελίδα Choose Payment Method από την οποία δε μ' αφήνει να προχωρήσω αν διαλέξω τρόπο πληρωμής.

 

Υποθέτω ότι η ενεργοποίηση δεν περιλαμβάνει κάποιον προϋπάρχοντα χρόνο, σωστά; Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να πάω να πάρω και game card για να ξεκινήσω να παίζω; Θα μπορώ τουλάχιστον να τη βγάζω με game cards ή θα χρειαστώ οπωσδήποτε πιστωτική ή προπληρωμένη κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραξενο...αφου βάλω name και password μου βγαζει το μύνημα “You must agree to the Aion game service agreement to proceed.”

 

τι είναι αυτό τώρα? ξέρει κανείς παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το queue ειναι ενοχλητικο παντως. Χτες το βραδυ ολα καλα με καθολου queue. Σημερα απο το τις 2 γινετε πανικος. 1400 ατομα queue στον Perento εδω και 2 ωρες. Στον Telemachus λιγο καλυτερα τα πραματα με 30 λεπτα waiting time αλλα αφηνει να φτιαξεις μονο Elyos side χαρακτηρες. Σε αλλους που δοκιμασα παλι 50 λεπτα minimum waiting time.

Μονο για βραδινο καψημο το βλεπω προς το παρον.

Τα mobs γενικα πεφτουν πιο ευκολα απο αλλα παιχνιδια (WOW, Conan, Warhammer) στα αρχικα level

 

παραξενο...αφου βάλω name και password μου βγαζει το μύνημα “You must agree to the Aion game service agreement to proceed.”

 

τι είναι αυτό τώρα? ξέρει κανείς παιδιά?

Σε βαζει να συμφωνησεις με τους ορους χρησης του παιχνιδιου, κατι αναλογο ειχε και στο WOW οταν εβγαινε καινουργιο Patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...