Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μετά τον κωδικό του πακέτου θελει να επιλεχθεί κάποιος τρόπος πληρωμής για να συνεχίσει (πιστωτική, gamecard κλπ) , εγώ πχ έβαλα διάλεξα πιστωτική, έβαλα στα στοιχεία της και όταν έβγαλε οκ και βεβαιώθηκα ότι μπορούσα να συνεχ'ισω ingame ξαναμπήκα στο αcc και ακύρωσα τον τρόπο πληρωμής με πιστωτική και no problem so far :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σήμερα το πρωί μπήκα στο Aion για πρώτη φορά και δεν είδα αμερικάνικους servers,μόνο τους ευρωπαικούς.

ξέρει κανείς αν μελλοντικά θα είναι εφικτό να φτιάχνει κανείς chars σε αυτούς τους servers ?

Για να μπεις στους αμερικανικούς σερβερ πρέπει να έχεις αμερικανικό account, δεν γίνεται με απλή αλλαγή των settings απο EU σε ΝΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Για να μπεις στους αμερικανικούς σερβερ πρέπει να έχεις αμερικανικό account, δεν γίνεται με απλή αλλαγή των settings απο EU σε ΝΑ.

ok,εντάξει,και πες ότι θέλω να παίξω σε αμερικανικό server πώς μπορώ να αγοράσω κλειδί από το ίντερνετ? και ειδικότερα από την NCSoft που μου βγάζει μόνο τον ευρωπαικό account?

 

λέω να πάω στο

>http://na.aiononline.com/

να κάνω καινούριο registration γιατί όντως εκεί δεν μπορώ να κάνω login τώρα (και φυσικό είναι),θα πατήσω buy εκεί μετά και θα δω τι παίζει με την NCSoft, αν πάλι θα μου βγάλει <Aion (Europe).

Πριν την NCSoft προσπάθησα να πάρω κλειδί από το direct2drive

αλλά μου έβγαζε ότι βάσει ip δεν μπορώ να κατεβάσω το παιγνίδι.

Αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο είναι γιατί δεν λένε ότι δεν μπορείς να παίξει ένας Ευρωπαίος σε αμερικανικό server ή και το ανάποδο πριν πας να αγοράσεις το παιγνίδι,ότι δεν είναι global δλδ.

Και γω τώρα πρεπει να βρω ένα τρόπο να παίξω με τους φίλους μου:(

τα λέμε σύντομα μόλις έχω νεότερα....

edit:πάω στο

>http://na.aiononline.com/

και μόλις πατώ Have an account ? > New here ? Create an Account με πηγαίνει στο

>https://secure.ncsoft.com/cgi-bin/accountManagement.pl

,με αλλα λόγια στο master account μου στη NCSoft..........

έστειλα ένα ask question στο support για το αν μπορώ να παίξω σε US server ή όχι και τι μπορώ να κάνω,για να δούμε τι θα γίνει....

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:58 ----------

 

πολυ ενωχλητικό το queue....σκέφτονται να κάνουν κάτι ή τον ήπιαμε?

βγάλανε ανακοίνωση ότι τα μαγαζάκια ingame θα έχουν το πολύ

30 λεπτά διάρκεια.Οπότε αυτό ίσως λύσει κάπως το πρόβλημα.

Επεξ/σία από micrace
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κανονικά πρέπει να τα βγάλουν τελείως και να αφήσουν μόνο το AH...

 

δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν εφόσον έχει AH το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά πρέπει να τα βγάλουν τελείως και να αφήσουν μόνο το AH...

 

δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν εφόσον έχει AH το game

 

+1

Ειναι προφανες οτι ολοι το κανουν για να μενουν online. Ισως αν βαζανε lvl minimum 25+ να ειχε καποιο νοημα για αυτους πουλανε καλα και σε ποσοτητα αντικειμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σας ενημερώνω ότι όποιος βρίσκεται στην Ευρώπη δεν μπορεί

να παίξει σε αμερικάνικο server και το ανάποδο.Πιάστηκα κορόιδο από την NCSoft:eek:.Μπράβο στους απατεώνες....ούτε μία δήλωση κάπου πριν αγοράσω ότι το Aion ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GLOBAL.

κοιτάξτε αυτό το πολύ ενδιαφέρον thread παρόμοιο με το δικό μου ζήτημα...και η απάντηση από τον GM της NCSoft.

>http://www.aionsource.com/forum/questions-answers/18635-region-specific-servers.html

 

υ.γ.τουλάχιστον να γλυτώσει ο υπόλοιπος κόσμος και να μην την πάθει όπως εγώ.

 

δεν ήξερες...δεν ρώταγες ? (αυτοσαρκασμός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
κανονικά πρέπει να τα βγάλουν τελείως και να αφήσουν μόνο το AH...

 

δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν εφόσον έχει AH το game

 

Βασικά αν ψάχνεις τα stores μπορείς να βρεις πράγματα σε πολυ καλες τιμές σε σχέση με το AH! Όμως σχεδόν κανένας δεν το κάνει. Έτσι κι αλλίως βγήκε patch που δεν μπορείς να έχεις shop ανοιχτό για πάνω απο μισή ώρα οποτε το πρόβλημα περιορίστηκε. Σαν ιδέα κατα τη γνώμη μου είναι καλη μιας και δίνει έναν επιπλέον τρόπο για trading πέρα απο το κλασσικό trade chat και ΑΗ. Απλά καλά θα ήταν να αυξήσουν και τα slots στο ΑΗ γιατί είναι λίγα.

 

παιδιά σας ενημερώνω ότι όποιος βρίσκεται στην Ευρώπη δεν μπορεί

να παίξει σε αμερικάνικο server και το ανάποδο.Πιάστηκα κορόιδο από την NCSoft:eek:.Μπράβο στους απατεώνες....ούτε μία δήλωση κάπου πριν αγοράσω ότι το Aion ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ GLOBAL.

Βασικά γνωρίζω μερικά άτομα στην legion μου που παίζουν απο Αμερική και Αυστραλία,όπως και οι ρωσικές legion που παίζουν Ευρώπη, δεν ξέρω όμως τι και πως!

Παρόλα αυτα οταν πας να αγοράσεις απο το online store της NCsoft σου το λέει ξεκαθαρα για ποιό region είναι το account(Λέει Aion Europe)

Επεξ/σία από DeViAnT_Puppet!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξεις Αμερική πρέπει με κάποιο τρόπο να αγοράσεις το παιχνίδι απο εκεί, και εννοώ το κουτί. Με online αγορά πολύ αμφιβάλλω ότι μπορεί να γίνει απο εδώ.

Το ίδιο ίσχυε σε AoC & WAR, πιθανώς και σε άλλα ΜΜΟ. Τώρα αυτό που λέει ο gm για ΙΡ restriction, δεν το ξέρω αλλά νομίζω ότι δεν το κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει ή να βάλεις game card ή να πληρώσεις έστω ακόμη ένα μήμα με paysafe card ή να δώσεις πιστωτική αλλιώς δεν παίζεις καθόλου

εγώ πλήρωσα με paypal με auto-renew subscription το οποίο μετά ακύρωσα αλλά μπήκα κανονικά και έπαιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιλαμβανει και ενα μηνα FREE, 49,90 το αγορασα απο Public στο Συνταγμα

 

Μια noob ερώτηση....σε κάθε lvl που παίρνεις βάζεις κάπου πόντους στα skills ή απλά αγοράζεις talents books απο τους trainers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...