Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Βασικά αν ψάχνεις τα stores μπορείς να βρεις πράγματα σε πολυ καλες τιμές σε σχέση με το AH! Όμως σχεδόν κανένας δεν το κάνει. Έτσι κι αλλίως βγήκε patch που δεν μπορείς να έχεις shop ανοιχτό για πάνω απο μισή ώρα οποτε το πρόβλημα περιορίστηκε. Σαν ιδέα κατα τη γνώμη μου είναι καλη μιας και δίνει έναν επιπλέον τρόπο για trading πέρα απο το κλασσικό trade chat και ΑΗ. Απλά καλά θα ήταν να αυξήσουν και τα slots στο ΑΗ γιατί είναι λίγα.

 

αν δεν υπήρχαν τα stores θα έβλεπες τις τιμές αυτές στο AH...

 

σε τέτοιες περιπτώσεις η δυνατότητα επιλογής κάνει κάκό, περισσότερο spam, queue, server load-lag

 

το WoW μια χαρά τα πάει εδώ και 5 σχεδόν χρόνια με το AH καιρός να το πάρουν χαμπάρι και στην NCSoft...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο Lineage 2 υπαρχει το ιδιο ακριβως συστημα με τα stores ομως υπαρχει μια τεραστια διαφορα, δεν εχει population cap ο server..

 

Το νεο patch το μονο που κανει ειναι να ωθει τον κοσμο να βαλει bot για να κραταει το store του πανω απο 30 λεπτα, αφου το AH ειναι δυσχριστο και με περιορισμενα slots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιλαμβανει και ενα μηνα FREE, 49,90 το αγορασα απο Public στο Συνταγμα

 

Μια noob ερώτηση....σε κάθε lvl που παίρνεις βάζεις κάπου πόντους στα skills ή απλά αγοράζεις talents books απο τους trainers?

 

αγοράζεις skills books από τους trainers ανά 3 Level μετά το 10....(13,16,19 κ.ο.κ)

 

αν δεν υπήρχαν τα stores θα έβλεπες τις τιμές αυτές στο AH...

 

σε τέτοιες περιπτώσεις η δυνατότητα επιλογής κάνει κάκό, περισσότερο spam, queue, server load-lag

 

το WoW μια χαρά τα πάει εδώ και 5 σχεδόν χρόνια με το AH καιρός να το πάρουν χαμπάρι και στην NCSoft...

 

εκτός του ότι υπάρχουν κάποιες πόλεις χωρίς AH, μπορείς να βρεις κάτι που θες σε οποιοδήποτε μέρος του χάρτη χωρίς να πρέπει να πας στο κέντρο της πόλης...χώρια που υπάρχουν noobs που θα βάλουν κάτι που βρήκαν σε private store καπάκι και συνήθως το "σκοτώνουν"

 

το μόνο αρνητικό είναι το AFK που έκαναν με τις ώρες για να αποφύγουν το queue, αλλά αυτό διορθώθηκε ευτυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα μήνα αλλά για να παίξεις αυτόν τον μήνα πρέπει είτε να βάλεις gamecard, είτε να δώσεις έναν αριθμό πιστωτικής, είτε paypal είτε Paysafe card ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ.

το τι θα κάνεις μετα, αν θα τον βγάλεις ή όχι είναι άλλη υπόθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες γιατι με ενδιαφερει

 

Μίλησα και με gm . Κάποιες απο τις λύσεις αυτές που έγραψες είναι σωστές . Απλώς είναι ψιλοταλεπορία όλο αυτό .

 

http://www.aionsource.com/forum/1306705-post15.html'>http://www.aionsource.com/forum/1306705-post15.html

 

Το όλο θέμα είναι οτί ο φάκελος του Aion πρέπει να έχει το ENU.PAK 1 και το 2 το θέμα είναι όμως οτί το 2 λήπει κάποιες φορές όπως έλειπε και σε εμένα . Οπότε το κατεβάζεις από το link το προσθέτεις στο φάκελο και είσαι κομπλέ ...

 

Η απάντηση του gm :

Hello Marios,

 

Thank you for contacting NCsoft Technical Support.

 

In order to resolve this issue please try one of the following:

 

• Try the suggestion listed in this forum thread: http://www.aionsource.com/forum/1306705-post15.html

 

 

• Rename the Aion installation folder (By default: C:\Program Files\NCsoft\Aion) to AionEU, then right-click on the Aion entry in the NCsoft Launcher, click browse for the Install location and choose the Aion.bin file that is in the newly named folder (AionEU).

 

 

• 1. Browse to your game folder (default: C:\Program Files\NCsoft\Aion) and open the version.ini file (open with notepad).

 

2. Please change it to say:

 

[settings]

Version=1.5.0.0

 

3. Save the file, close it, and try Launching the game again. It should recheck for any missing updates that came out between 1.5 and the current build.

 

 

• Reinstall the game.

 

Please let us know if you have any other questions.

 

Regards,

GM ZigZag

NCsoft Technical Support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι απλά απίστευτο...2 ώρες στην αναμονή και είναι μόλις 14:30... για πιο λογο να κάτσω να παίξω αυτό το κολοπαίχνιδο και όχι το wow?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένα μήνα αλλά για να παίξεις αυτόν τον μήνα πρέπει είτε να βάλεις gamecard, είτε να δώσεις έναν αριθμό πιστωτικής, είτε paypal είτε Paysafe card ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ.

το τι θα κάνεις μετα, αν θα τον βγάλεις ή όχι είναι άλλη υπόθεση

 

Άρα αγοράζω το Aion, δηλώνω τον αριθμό της πιστωτικής, και όταν τελειώσει ο free μήνας πρέπει να αγοράσω gamecard για να παίξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι απλά απίστευτο...2 ώρες στην αναμονή και είναι μόλις 14:30... για πιο λογο να κάτσω να παίξω αυτό το κολοπαίχνιδο και όχι το wow?

 

Άντε, μερικές χιλιάδες ακόμα που να σκέφτονται το ίδιο θέλουμε, για να παίξουμε οι υπόλοιποι χωρίς αναμονές :P

1.30 ώρα αναμονή στο gorgos τώρα. Άραγε το βράδυ πόσο θα είναι. MOAR SERVERS PLZ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι απλά απίστευτο...2 ώρες στην αναμονή και είναι μόλις 14:30... για πιο λογο να κάτσω να παίξω αυτό το κολοπαίχνιδο και όχι το wow?

 

Δεν σε πιέζει κανείς. Αν θές να παίξεις το WoW παίζεις το wow, αν θες το Aion παίζεις το Aion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ βρε παιδια ενα απλο και ταπεινο παιδι που θα παει να παρει μονο το παιχνιδι,δν προκειτε να παιξει??αλλοι λενε οτι παιζει κανονικα και αλλοι λενε παιζει μονο με καρτα!!εχω τρελαθει πια!αν δν εχεις καρτα στο ιντερνετ δν υπαρχει αλλος τροπος ωστε να παιξει χωρις να παρει την καρταgamecard???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το παιχνίδι το έχω παραγγέλει από τo e-shop .Ωστόσο δεν γωρίζω από που να ξεκινήσω,δλδ που πρέπει να πάω για τη δημιουργία acc για το πως να πληρώνω τη 2μηνη συνδρομή κλπ..Paypal Acc έχω αλλά δεν ξέρω σε πια σελίδα πρέπει να πάω έτσι ώστε να μεταφεθουν τα λευτά απο paypal σε ncsoft.Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το παιχνίδι το έχω παραγγέλει από τo e-shop .Ωστόσο δεν γωρίζω από που να ξεκινήσω,δλδ που πρέπει να πάω για τη δημιουργία acc για το πως να πληρώνω τη 2μηνη συνδρομή κλπ..Paypal Acc έχω αλλά δεν ξέρω σε πια σελίδα πρέπει να πάω έτσι ώστε να μεταφεθουν τα λευτά απο paypal σε ncsoft.Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

 

λοιπον πας στο σιτε τις NCsoft και κανεις ενα master account,το site θα το βρεις αν πατησεις στο google ncsoft europe.

Μετα βαζεις τους κωδικους και οταν διαλεξεις τροπο πληρωμης και πατησεις paypal σε κανει direct αυτοματα εκει και βαζεις username & pass logareis και εισαι ΟΚ!

Απλα τα πραματα το θεμα ειναι μπορεσεις να παιξεις μετα....καλη τυχη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ βρε παιδια ενα απλο και ταπεινο παιδι που θα παει να παρει μονο το παιχνιδι,δν προκειτε να παιξει??αλλοι λενε οτι παιζει κανονικα και αλλοι λενε παιζει μονο με καρτα!!εχω τρελαθει πια!αν δν εχεις καρτα στο ιντερνετ δν υπαρχει αλλος τροπος ωστε να παιξει χωρις να παρει την καρταgamecard???

 

Λογικά και εδώ θα πιάνει η fake credit για την δημιουργία λογαριασμού (μια πιστωτική δηλαδή με ψεύτικα στοιχεία) από τη στιγμή που δεν σου τραβάνε χρήματα παρά μόνο όταν λήξει ο δωρεάν χρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πιέζει κανείς. Αν θές να παίξεις το WoW παίζεις το wow, αν θες το Aion παίζεις το Aion.

 

καλα χαλάρωσε μεγάλε, οταν πληρωνω απαιτώ ... το σχόλιο σου είναι το λιγοτερο αστείο...

 

 

10:30, δεν σε αφήνει πλέον ούτε σε αναμονή να μείνεις, Full servers

 

Η απορία μου είναι , αφού είχαν 450.000 preorders τι στο καλό και δεν βάλανε μερικούς servers ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...