Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα χθες έναν Elyos σε ένα γερμανικό server, και τώρα σε κάποιους άλλους servers (όχι μόνο γερμανικούς, π.χ. και στον Telemachus) με "καλωσορίζει" με την προειδοποίηση ότι δε μπορώ να φτιάξω Asmodian σ' αυτό το server. Σε κάποιους άλλους servers, αντίθετα, με υποδέχεται με την επιλογή φυλής. Προφανώς υπάρχει κάποια ομαδοποίηση στους servers - πού μπορώ να το δω;

 

Απλά για να υπάρχει ισορροπία ανάμεσα στον αριθμό παιχτών σε κάθε faction η NC Soft κλειδώνει την επιλογή για ένα από τα 2 factions προσωρινά μέχρι να επέλθει πάλι στο περίπου 50% για κάθε faction.

 

Άρα αν σε έναν server σου πει πως δεν μπορείς να φτιάξεις πχ Elyos πάει να πεί πως το balance ξεφεύγει προς την Elyos μερια και τους κλειδώνουν προσωρινα και επιτρέπουν μόνο Asmodians.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια προσπαθω απο χθεσ να το αγορασω online...

απο direct2drive.co.uk μ λεει restricted ip...

απο gameseek.co.uk οσεσ φορεσ κ αν προσπαθησα να πληρωσω οταν κανω την πληρωμη με ξαναρχιζει απο την αρχη...ειτε με paypal ειτε κατευθειαν με πιστωτικεσ...

απο το επισημο site ncsoft μ λεει problem with paypal payment η οταν βαζω πιστωτικη payment refused...

να πω επισησ οτι κ το paypal μ κ οι πιστωτικεσ μ λειτουργουν μια χαρα....

 

για κοίταξε και εδώ

>http://www.g2play.net/store/Aion/

από εκεί αγόρασα κι εγώ με paypal,μόνο πρόσεχε για ποιο region σε ενδιαφέρει,NA (North American) ή EU (Europe) servers gιατί εγώ έψαχνα για αμερικανικούς servers,ακόμη κοίτα για το αν θες το απλό παιγνίδι ή το collector's το οποίο έχει κάποια goodies επιπλέον.Αφού το κάνεις αγορά περίμενε ένα mail που θα σου δίνει το κλειδί για το παιγνίδι,γύρω στις 1-2 ώρες κάνει,ανάλογα την κίνηση.Περιμένοντας φτιάξε και έναν master account στην NCSoft για να είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε ρε παιδια εντυπωσεις τωρα που εχουν περασει τοσες μερες απο το launch.

 

Εγω ειμαι στα 20 και μολις πατησα Morheim στον Telemachus.

Μεχρι εδω ολα καλα. Κανενα bug (εκτος απο το quest με τον σκελετο ενος πουλιου που δεν μπορουσα να κλικαρω αλλα τελικα τα καταφερα) αρκετα σοβαρο ωστε να χαλασει το παιχνιδι μου.

 

Το μονο μου "θεμα" ειναι οτι ο Cleric xparei solo πιο αργα και απο τον θανατο. Αλλα αμα δεν εχω παρτυ απο Legion deν μπαινω σε pugs. Προτιμω να σολαρω απο το να τρωω wipe :-(

 

Εκανα και μαλακια στο quest με το Spy Liquor και μολις βουτηξα απο το λοφο, απο την χαρα και την συγκινηση του επερχομενου pvp, πατησα λαθος πληκτρο και γκρεμοτσακιστηκα:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε ρε παιδια εντυπωσεις τωρα που εχουν περασει τοσες μερες απο το launch.

 

Εγω ειμαι στα 20 και μολις πατησα Morheim στον Telemachus.

Μεχρι εδω ολα καλα. Κανενα bug (εκτος απο το quest με τον σκελετο ενος πουλιου που δεν μπορουσα να κλικαρω αλλα τελικα τα καταφερα) αρκετα σοβαρο ωστε να χαλασει το παιχνιδι μου.

 

Το μονο μου "θεμα" ειναι οτι ο Cleric xparei solo πιο αργα και απο τον θανατο. Αλλα αμα δεν εχω παρτυ απο Legion deν μπαινω σε pugs. Προτιμω να σολαρω απο το να τρωω wipe :-(

 

Εκανα και μαλακια στο quest με το Spy Liquor και μολις βουτηξα απο το λοφο, απο την χαρα και την συγκινηση του επερχομενου pvp, πατησα λαθος πληκτρο και γκρεμοτσακιστηκα:cry:

 

κοίτα με τον Cleric έχεις αργό leveling σε σχέση με άλλα classes , αλλά υπάρχουν και χειρότερα (templar)...εσύ τουλάχιστον δεν χρειάζεσαι rest κάθε λίγο και λιγάκι

 

είχαμε μάθει και εμείς από το κινέζικο που ο κόσμος ήταν λίγος και στο Spy Liquor κάναμε ντου και προσγειωθήκαμε πάνω σε 10 άτομα :lol:

 

το καλό pvp θα το δεις abyss ή από κανένα rift όπου θα μπεις στην αντίστοιχη περιοχή των Failyos

 

το παιχνίδι τι να πω...γενικά τα σπάει και το pvp είναι απόλαυση...έχω μάγο level 26 Asmodian στον Telemachus και γουστάρω τρελά το class (το είχα level 34 στο κινέζικο)...το μόνο που με χαλάει λιγάκι είναι η αναρχία λίγο στο ΑΗ και η μλκια που χτυπάει ορισμένους που βάζουν τα mats ακριβότερα απ’ όσο κοστίζει το τελικό προϊόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το παιχνιδια αλλα με χαλανε γαμα τα τα mobs που εχω δει μεχρι τα 23 που ειμαι τωρα....πολυ λιλο και στιτσ πρεπει να βλεπανε κει στην ncsoft...ελπιζω να χει τπτ πιο brutal Mοbia παρακατω γιατι να με δερνει ενας σκιουρος μου κανει εμετικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το παιχνιδια αλλα με χαλανε γαμα τα τα mobs που εχω δει μεχρι τα 23 που ειμαι τωρα....πολυ λιλο και στιτσ πρεπει να βλεπανε κει στην ncsoft...ελπιζω να χει τπτ πιο brutal Mοbia παρακατω γιατι να με δερνει ενας σκιουρος μου κανει εμετικο...

 

Προσωπικά μου αρέσουν τα mob, δεν μπορώ να πώ πως συμφωνώ μαζί σου. (Asmo μεριά πάντα). Φτάσε στο 25 που θα μπείς abyss και θα στην πέσουνε τα Balaur-ια και πιστεύω θα αλλάξεις γνώμη.

 

PS: Έχουμε ΛΙΩΣΕΙ με την παιχνιδάρα λέμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS: Έχουμε ΛΙΩΣΕΙ με την παιχνιδάρα λέμε!

 

Άσε χτες έπαιξα κανά 11ωρο(μέχρι τις 4:10) και άνετα θα έπαιζα μέχρι το πρωί αν δεν φοβόμουν μην ξυπνήσει η μαμά και με δει και αρχίσει τη γκρίνια:-(

 

Ήθελα να γράψω αρκετά αλλά μόλις μόλις τελείωσε το queue οπότε θα κάνω μόνο ένα παράπονο.Θα έπρεπε να έχει need or greed και όχι σκέτο roll dice.Χτες έπεσε μια πανοπλία και ενώ είχαμε templar στο party έκανε και ένας sorcerer roll και τη πήρε αυτός:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε χτες έπαιξα κανά 11ωρο(μέχρι τις 4:10) και άνετα θα έπαιζα μέχρι το πρωί αν δεν φοβόμουν μην ξυπνήσει η μαμά και με δει και αρχίσει τη γκρίνια:-(

 

Ήθελα να γράψω αρκετά αλλά μόλις μόλις τελείωσε το queue οπότε θα κάνω μόνο ένα παράπονο.Θα έπρεπε να έχει need or greed και όχι σκέτο roll dice.Χτες έπεσε μια πανοπλία και ενώ είχαμε templar στο party έκανε και ένας sorcerer roll και τη πήρε αυτός:shock:

 

Όντως, το need/pass είναι απαράδεκτο. Πρέπει οπωσδήποτε να μπεί και greed στο παιχνίδι. Ελπίζω πως θα μπεί σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιχνίδι δείχνει αρκετά καλό μέχρι στιγμής, μόνο που με έχει ξενερώσει ένα πράγμα μόνο. Εμένα γενικά μ'αρέσει πρώτα να δοκιμάζω όλες τις κλάσεις και όλα τα factions τουλάχιστον μέχρι το 10 level για να καταλάβω πιο μ'αρέσει περισσότερο να πάιζω. Μου την έχει σπάσει τρελά όμως που αν επιλέξεις 1 faction μετά τέλος αυτό ήταν και ας πας και σε άλλο server. Αλήθεια, γιατί το κάνουν αυτό; Μου φαίνεται εντελώς παράλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την έχει σπάσει τρελά όμως που αν επιλέξεις 1 faction μετά τέλος αυτό ήταν και ας πας και σε άλλο server. Αλήθεια, γιατί το κάνουν αυτό; Μου φαίνεται εντελώς παράλογο.

 

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο, πιθανόν να μην σε άφηνε να κάνεις προσωρινά για λόγους ισορροπίας ανάμεσα στα δυο faction.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...