Προς το περιεχόμενο

Aion: Tower of Eternity


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

θα ανοιξει ...υπομονη :-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:37 ----------

 

Ρε παιδιά έχει αγοράσει κανείς απο το Gamersloot? Βρήκα το παιχνίδι με 38ευρό(μόνο το cdk-key)

https://gamersloot.net/catalog/product_info.php?products_id=2119

αλλά φοβάμαι μην είναι καμιά μούφα.

 

Mπορεις να το βρεις και σε ελληνικο καταστημα στα 39.90 ..

Μια βολτα στο Skroutz.gr και εισαι ετοιμος.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το πήρα και περιμένω να φτίαξουν κάνα Elyos στον Telemachus(εκεί είναι η παρέα μου) μπας κ καταφέρω κ φτιάξω εγώ Asmodian.

Κανένα info για το τι class να φτιάξω?Θέλω max dps αλλά όχι pure mage και να xparei σόλο εύκολα.

Άκουσα για chanter αλλά μου φαίνεται δύσκολος στο gameplay και δεν νομίζω να είναι καλός dpser.

 

Εσείς τι προτείνετε?Νίκο από εσένα περιμένω κυρίως responce :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω τωρα παω να το παρω..

 

Που να μπω και τι faction??

 

Α και ποιος χαρακτηρας ειναι καλος για γρηγορο leveling..?

 

ξεχνάς τους παλιούς servers λόγω queue, οπότε kalil ή kahrun. Asmo η Elyos δεν παιζει κανά ιδιαίτερο ρόλο, είναι μόνο αισθητικές οι αλλαγές (πχ ανοιχτούς χρωματισμούς για El, σκούρους για Asmo στα armor sets). Συγκριτικά στο leveling μάλλον έχει προβάδισμα ο sorcerer, αλλά γενικά μην περιμένεις "ταχύτητες" επιπέδου wow :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω τωρα παω να το παρω..

 

Που να μπω και τι faction??

 

Α και ποιος χαρακτηρας ειναι καλος για γρηγορο leveling..?

 

το που να μπεις και τι faction είναι δική σου επιλογή...οι περισσότεροι πάντως Έλληνες είναι Asmodians στον Telemachus

 

το γρηγορότερο solo leveling το έχεις με Spiritmaster (αν και χωλαίνει σε άλλα πράγματα), Sorcerer και Assassin κυρίως (άντε και Gladiator)

 

Μόλις το πήρα και περιμένω να φτίαξουν κάνα Elyos στον Telemachus(εκεί είναι η παρέα μου) μπας κ καταφέρω κ φτιάξω εγώ Asmodian.

Κανένα info για το τι class να φτιάξω?Θέλω max dps αλλά όχι pure mage και να xparei σόλο εύκολα.

Άκουσα για chanter αλλά μου φαίνεται δύσκολος στο gameplay και δεν νομίζω να είναι καλός dpser.

 

Εσείς τι προτείνετε?Νίκο από εσένα περιμένω κυρίως responce :)

 

max dps και solo levelling (αποκλείοντας τον Sorcerer) θα σου έλεγα Assassin πρώτη επιλογή και μετά Gladiator

 

ο chanter είναι all around class, όντως λίγο ιδιαίτερος...είναι παντού χρήσιμος αλλά μην περιμένεις τρελό dps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε πάμε σε Assassin ή Gladiator...

Κανένα συγκριτικό μεταξύ τους?(όποιος έχει όρεξη :P)

 

ο Αssassin έχει μαζί με τον Sorcerer το καλύτερο DPS στο παιχνίδι...είναι ιδιαίτερος στον τρόπο παιξίματος, πρέπει να προσεγγίζεις τον αντίπαλο με προσοχή και να φεύγεις όταν πρέπει...κάτι σαν stealth και hit n run φάση...επίσης χωρίς πολύ HP και αντοχές

 

ο Gladiator έχει και αυτός πολύ καλό DPS και γενικά στον τρόπο παιχνιδιού είναι ίσως και το πιο εύκολο class απ’όλα...έχει πολύ καλό HP και μπορεί να τανκάρει ικανοποιητικά...ένα μείον που θα του έβρισκα είναι ότι τρώει τρελό kiting από αντιπάλους που κυνηγάει, αν και αργότερα αποκτά skills που τον βοηθάνε

 

ελπίζω να βοήθησα

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7xfgkbQRutc]εδώ[/ame]

 

και ένα video που δείχνει λίγο πολύ όλα τα classes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην με περάσετε για μ@λ@κ@ αλλά αφού είχα κάνει asmodian gladiator και είδα οτί δεν είναι το σωστό class για μένα έκανα ένα scout με σκοπό να γίνει assasin , παρόλα αυτά στα 10 lvl έβαλα καταλάθος ranger οπότε τώρα έχω μήνει με ranger 11 lvl + gladi 11 lvl και δεν ξέρω αν θα κάνω και άλλο η θα βολευτώ με αυτούς ...

 

 

Τεσπά γράψτε εδώ server και nickname που παίζεται :

 

Davelis 11lvl gladiator

Roxamis 11lvl ranger

 

Telemachus Asmodian Side . :-)

 

P.S. Με τα ονόματα δεν έχω τίποτα προσωπικό :P ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επιστρέψω με μερικά παράπονα ακόμα:P

 

1)Είναι ιδέα μου ή το search στο Auction House είναι bug-αρισμένο;Επίσης γενικά το AH θέλει βελτίωση imo.

 

2)Όταν πεθαίνεις είναι σπαστικό που σε πάει εκεί που έχεις κάνει bind.Θα προτιμούσα να σε πήγαινε στον κοντινότερο Soul Healer ή να σε άφηνε να επιλέξεις.

 

3)Γιατί να πρέπει να έχεις μια θέση κενή όταν κάνεις crafting/gathering ενώ έχεις ήδη παρόμοιο αντικείμενο στο inventory;

 

Αυτά προς το παρόν δε μου έρχεται κάτι άλλο τώρα.Κατά τα άλλα το παιχνίδι τα σπάει.Σήμερα σκότωσα και τον πρώτο μου Asmodian και το ευχαριστήθηκα:-D

 

Btw Oseron,lvl 22 sorcerer,Elyos,Perento.

 

Και κάτι τελευταίο.Ηέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο Ελληνικό guild που να ψάχνει sorcerer και templar;Παίζω με ένα φίλο το παιχνίδι και θέλει οπωσδήποτε Ελληνικό guild:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...